کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
این مطلب درباره گرفتن ویزای Family reunion برای خانواده یک پناهنده در کشور انگلیسه، متاسفانه هیچ منبعی به فارسی چگونگی این کار و شرایط اون رو ذکر نکرده و وکلا با گرفتن مبالغ هنگفت فقط می خوان همین اطلاعات رو به مردم بدن.
(مثلا همون اوایل یه وکیل گفته بود به ازای هر اپلیکیشنی که پر می کنه ازم 2 میلیون تومن می گیره ، بهش گفتم خوب خودم پر می کنم گفت نه اگه خودت پر کنی کوچکترین اشتباهی کنی ردشون می کنن ، دیگه هم واسشون ویزا صادر نمی کنن ، درحالی که این حرف کاملا دروغه!!)
1- کسانی که می خوان ویزای فامیلی ریونیون یا همون Family reunion بگیرن باید ابتدا برن سراغ یک وکیل تا اون به صورت آنلاین اپلیکیشن مربوط به family reunion رو واسشون پر کنه(البته اگه خودشون بتونن این کار رو بکنن که چه بهتر!). ضمنا یادتون باشه باید برای هر کدوم از افراد خانواده یک اپلیکیشن پر کنه... مثلا اگه یه مادر با دو فرزند می خوان به پدرشون ملحق بشن باید به یه اپلیکیشن برای مادر پر بشه و 2 تا برای بچه ها، پس حواستون باشه. ضمنا بهش بگید وقت واستون بگیره واسه سفارت انگلستان تو ابوظبی امارات(بازم اگه خودتون این کار روانجام بدید خیلی بهتره، فقط کافیه برید سایت www.vfs-uk-uae.com.)
- ضمنا کسی که می خواد شما را بیاره باید حتما کپی TRAVEL DOCUMENT موقتش و کپی کارت شناساییس رو برابر اصل کنه و واستون بفرسته.
2- بعد از اینکه اپلیکیشن اماده شد باید کسی که در انگلستانه اونو همراه با Travel document و کپی کارت شناسایی برابر اصل برای شما بفرسته .
3- تا زمان رسیدن اپلیکیشن ها از فرصت استفاده کنید و سند ازدواج و شناسنامه ها رو پرونده تحصیلی بچه ها رو ترجمه کنید و حتما به مترجم بگید مهر وزارت امور خارجه بزنه .
4- وقتی که اپلیکیشن ها رسید و مدارکتون رو ترجمه کردید باید برید سفارت انگلستان در ابوظبی امارات .
5- وقتی به دفتر VFS که نمایندگی سفارت هست رسیدید اونجا اول می گردنتون بعد وارد می شید. منتظر نوبتتون می شید اونوقت مدارکتون همراه با پاسپورت ها رو تحویل می دید.
5- اوجا بهتون می گن باید عکس بگیرید و همونجا ازتون عکس می گیرن که فکر کنم نفری 25 درهم می شه.
تا اینجا همه چیز رو درست انجام دادید حالا باید منتظر بمونید . خودشون می گن سه ماه تا اومدن جواب طول می کشه ولی معمولا نصف این مدت طول می کشه.
هزینه زندگی به این صورته:
هر ماه اجاره یک خانه یک خوابه با وسایل در شارجه یا دبی : 3000 درهم
هزینه زندگی برای 4 نفر در یکماه در گرانترین حالت: 3000 درهم
کرایه هر نفر اتوبوس از دبی تا اوبوظبی 30 درهم
کرایه برگشت 25 درهم
هزینه بلیت از دبی تا لندن (هواپیمایی قطر، Qatar airways) نفری 1500 درهم.
راستی اینم یاد رفت بگم که هیچ هزینه واسه صدور ویزا از شما نمی گیرن.
تمام این هزینه ها رو من تا آخر سال 2012 تایید می کنن. ممکنه سال بعد بیشتر شن.
امیدوارم این اطلاعات مورد استفادتون قرار بگیره .
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
تشکر کنندگان: ابی22 ، dreamer60

پیام‌های این موضوع
RE: مهاجرت به انگلستان - توسط یه مهاجر - 2010-05-26 ساعت 17:07
ویزای تجاری – دیداری - توسط یه مهاجر - 2010-08-03 ساعت 19:21
نظام مالياتی در انگلستان - توسط یه مهاجر - 2011-08-14 ساعت 01:44
گرفتن ویزای فامیلی ریونیون Family reunion - توسط dragon123 - 2012-08-10 ساعت 21:21
اقامت انگلستان - توسط alis431 - 2009-01-17 ساعت 17:04
مهاجرت به انگلستان - توسط هنامس - 2013-04-11 ساعت 09:03
RE: مهاجرت به انگلستان - توسط abbas41 - 2013-04-11 ساعت 13:51
مهاجرت به انگلستان - توسط Parastoye_mohajer - 2013-04-15 ساعت 13:39
RE: مهاجرت به انگلستان - توسط abbas41 - 2013-04-15 ساعت 16:47
کارت اقامت دائم انگلیس - توسط klick2012 - 2013-04-17 ساعت 21:47
RE: کارت اقامت دائم انگلیس - توسط عسل جونی - 2013-07-04 ساعت 00:10
چطور ویزای انگلستان بگیرم؟ - توسط bahooone - 2013-04-24 ساعت 16:28
راهنمای مهاجرت به انگلستان - توسط !MohamaD! - 2013-05-07 ساعت 06:26

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان