کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای جامع مهاجرت به انگلستان
نمیدونم بهتر بود یه تاپیک جدید ایجاد کنم یا اینجا مطلبم رو بنویسم.
من مدتی هست که خارج دنبال کار میگردم و توی سایت های مختلف کاریابی عضو هستم. تاحالا هرکاری برای انگلیس Apply کردم (متاسفانه بخاطر ایرانی بودن) محترمانه ردم کردن. گاهی ایمیل هایی در مورد کارهای غیر مرتبط با رشته ام میومد که با یه سرچ ساده معلوم میشد کلاهبرداریه (ظاهرا این نوع کلاهبرداری ها توی انگلیس بیشتر از بقیه کشور ها انجام میشه) اما اینبار یه ماجرای جدیدی پیش اومد که لازم شد اینجا به دوستان هشدار بدم.

چند وقت پیش ایمیلی (ظاهرا) از یه شرکت معتبر اومد در مورد یه پیشنهاد کاری خیلی خوب. اونقدر از دیدن ایمیل خوشحال شدم که متوجه نشدم آدرس سایت فرستنده اش شبیه به آدرس سایت اون شرکت معتبر هست، اما دقیقا یکی نیست! (مثلا abcdefg . co . uk@ بجای abcdefgs . co . uk@ ) همه چی ظاهرا درست بود حتی فرم قرارداد رسمی ایمیل کردند و گفتند اصلش رو بعد میفرستیم. حتی گفتند کارهای ویزا هم اینجا براتون اقدام می کنیم و هزینه هاش رو هم خودمون میدیم! تا این که بالاخره یه سوتی های دادن که من شک کردم و بعد از کلی سرچ معلوم شد قضیه کلاهبرداریه. مثلا شماره تماسی که داده بودن با شماره تماس واقعی شرکت فرق می کرد. حتی کد شهرش هم مال یه شهر دیگه بود. بعد هم چند تا فرم برای ویزا فرستادن که مشخصات کامل رو می خواست (که برای سرقت هویت identity theft استفاده کنن) و بعد هم گفتن برای این که معلوم بشه شما تو کارتون جدی هستین پونصد و خورده ای پوند هزینه فلان رو بریزید به فلان حساب بین المللی.

خلاصه یه ضدحال حسابی خوردم وقتی فهمیدم همه چی کلاهبرداری بوده Sad ولی خدا رو شکر که فهمیدم کلاهبرداریه و مشخصات یا پولی براشون نفرستادم Cool.
یه نکته دیگه که باید یادآوری کنم اینه که حتی اگر ایمیلی ظاهرا از یه شرکت معتبر دریافت کردید و حتی اگه آدرس ایمیلشون ظاهرا درست بود. حتما قبل از هرکاری با شماره های تماس ذکر شده در سایت رسمی اون شرکت (نه شماره هایی که در ایمیل فرستادن) تماس بگیرید و درست بودن همه چی اطمینان حاصل کنیدچون یه راه هایی وجود داره که میشه ایمیلی به یه نفر فرستاد و کاری کرد که به نظر بیاد از یه آدرس دیگه فرستاده شده.
ببخشید اگه طولانی شد.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamid_110 ، Karren ، سرباز هخامنشی ، faraz15 ، msar ، oct 31 ، nora-nora

پیام‌های این موضوع
RE: مهاجرت به انگلستان - توسط یه مهاجر - 2010-05-26 ساعت 17:07
ویزای تجاری – دیداری - توسط یه مهاجر - 2010-08-03 ساعت 19:21
نظام مالياتی در انگلستان - توسط یه مهاجر - 2011-08-14 ساعت 01:44
هشدار برای افرای جویای کار در انگلیس - توسط vahidbaq - 2014-05-21 ساعت 20:55
اقامت انگلستان - توسط alis431 - 2009-01-17 ساعت 17:04
مهاجرت به انگلستان - توسط هنامس - 2013-04-11 ساعت 09:03
RE: مهاجرت به انگلستان - توسط abbas41 - 2013-04-11 ساعت 13:51
مهاجرت به انگلستان - توسط Parastoye_mohajer - 2013-04-15 ساعت 13:39
RE: مهاجرت به انگلستان - توسط abbas41 - 2013-04-15 ساعت 16:47
کارت اقامت دائم انگلیس - توسط klick2012 - 2013-04-17 ساعت 21:47
RE: کارت اقامت دائم انگلیس - توسط عسل جونی - 2013-07-04 ساعت 00:10