کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
(2012-07-25 ساعت 14:50)honey62 نوشته:  مرسي از راهنماييت كاميلا جون،‌ حتما كلير ميشيم عزيزم حالا اين هفته نشد هفته بعد.
پس با اين حساب من اينجا چند تا دوره فني حرفه اي ميخوام برم و گويا مدركش بين اللمللي (البته ميدونم واسه بهترين دانشگاه هاي ما هم تره خرد نميكنند ولي كاچي به از هيچي!) بعد ببينم چي ميشه.

شما از روزی که SSN دریافت می کنید، واجد شرایط استفاده از وام های تحصیلی فدرال خواهید بود. یعنی برای استفاده از وام یک سال انتظار لازم نیست! "یک سال" اقامت در یک ایالت، شما را واجد شرایط پرداخت شهریه افراد مقیم ایالت می کند، که در حدود 50% ارازان تر از افراد غیر مقیم است.

من برای چندمین باریه که به این مسئله برخورد می کنم که خیلی از بچه های مهاجرسرا موضوع مقیم شدن در ایالت و دریافت کمک هزینه/وام تحصیلی فدرال رو با هم قاطی می کنن.

چون احتمال می دم این موضوع احتمالاً با خوندن یک پست اشتباه در سایت به وجود اومده باشه، اگه منبع این برداشت اشتباه رو بگید، میشه با تصحیح اون مطلب اشتباه، اعضای دیگه مهاجرسرا رو از قسمتی از نگرانی های اضافی برای شروع تحصیل نجات داد!

تنها مشکل در گرفتن وام ففسا در ماه های اول ورود، اینه که به محض گرفتن SSN، شماره شما در بانک اطلاعاتی سایت ففسا وارد نمیشه و نمی تونید فرم اینترنتی دریافت وام رو پرکنید و باید فرم کاعذی رو استفاده کنید و به آدرس ففسا بفرستید.

خانم من در ترم بهار 2012، و من در ترم بهار 2012 و ترم تاستان 2012 که هنوز هم تموم نشده، از وام ففسا برای پرداخت شهریه OUT OF STATE استفاده کردیم. برای ترم پاییز هم که حدود یک ماه دیگه شروع میشه، باز هم از ففسا برای پرداخت شهریه غیرایالتی استفاده خواهیم کرد. با شروع ترم بهار 2013، یک سال از اقامت ما در تگزاس گذشته و ما قصد داریم در اون زمان برای کاهش شهریه مون به صورت in state درخواست بدیم.

تا جایی که من از اعضای سایت باخبرم، یکی دیگه از بچه های برنده لاتاری هم که برای ترم پاییز 2012 پذیرش گرفته و حدود یک ماه هم قبل از شروع ترم برای اولین بار به آمریکا میاد، قراره به همین صورت از وام ففسا برای پوشش شهریه غیرایالتی استفاده کنه.

بسته به کالج/دانشگاهی که در اون مشغول می شید، از حدود اواخر ترم بهار تا اواسط تابستون، میزان کمک هزینه ای که در هر ترم در سال تحصیلی آینده به دانشجوها تعلق می گیره رو در صفحه شخصی هر دانشجو درج می کنن، و شما به راحتی امکان حساب و کتاب برای یک سال آینده زندگیتون رو در زمان تحصیل خواهید داشت.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها - توسط mml - 2012-07-26 ساعت 21:16

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان