کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
(2012-07-25 ساعت 14:50)honey62 نوشته:  مرسي از راهنماييت كاميلا جون،‌ حتما كلير ميشيم عزيزم حالا اين هفته نشد هفته بعد.
پس با اين حساب من اينجا چند تا دوره فني حرفه اي ميخوام برم و گويا مدركش بين اللمللي (البته ميدونم واسه بهترين دانشگاه هاي ما هم تره خرد نميكنند ولي كاچي به از هيچي!) بعد ببينم چي ميشه.

در کنار هر مدرک و آموزشی که فکر می کنید به کارتون میاد، آموزش زبان رو فراموش نکنید. اگر فقط برای یک دوره آموزشی وقت دارید یا حتی اگه شده شبا رو نخوابید، زبانتون رو تقویت کنید.

در دانشگاه های آمریکا، به یمن حضور دانشجوهای ایرانی که قبل از ما در این دانشگاه های آمریکایی پذیرش گرفته و تحصیل کرده اند و عملکرد و توانایی شون رو نشون دادن و به همین نسبت مسئولین و اساتید این دانشگاه ها رو با وضعیت تحصیل و سطح دانشگاه ها در ایران آشنا کردند، برای بهترین دانشگاه های ما ارزش زیادی قائل هستند و برای بدترین دانشگاه های ما هم در حد همون تره رو خرد می کنند؛ اگه سوابق کاری/تحقیق، توصیه نامه، معدل و زبان خوبی داشته باشید. اگر برای تحصیلات تکمیلی هم اقدام می کنید، اگر نمرات جی آر ای و تافل خوبی داشته باشید، محل فارغ التحصیلی شما در ایران خیلی تأثیرگذار نیست. من از فیلم مستند "میراث آلبرتا" به یاد دارم که از قول یکی از اساتید مشهور مهندسی برق در یکی از دانشگاه های آمریکایی نقل قول می شد که دانشگاه شریف قوی ترین دانشگاه در جهان برای تحصیل در مقطع لیسانس مهندسی برق است.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، emrah66 ، s$s ، كاميلا ، honey62 ، Hedieh20 ، Lucky Luke ، mrbonbon ، pv-n ، mehdi2014 ، rbrb-2015 ، farzad parsa ، hamid87

پیام‌های این موضوع
RE: دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها - توسط mml - 2012-07-26 ساعت 21:33

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان