کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
(2010-01-16 ساعت 16:16)mehdijamshid نوشته:  با سلام و تشكر از شما Merdax گرامي به خاطر موضوع مهمي كه بهش پرداختي
من فرصت نكردم كه تمام لينك هايي رو كه شما و ديگر دوستان تو اين Topic گذاشتين رو به طور دقيق مطالعه كنم. اما يكي دو سوال اساسي دارم كه اگه بهش جواب بدين خيلي ممنون مي شم (كه اگه تكراري هست و ناشي از اينه كه كل مطالب رو خوب مطالعه نكردم پيشاپيش عذرخواهي مي كنم):
من فوق ليسانس متالورژي هستم و ليسانس و فوق رو تو دانشگاههاي تهران و تربيت مدرس خوندم. دارم واسه تافل ميخونم و قصد رفتن واسه ادامه تحصيل رو داشتم كه اين قضيه برنده شدن تو Lottery پيش اومد و خوشبختانه به نظر ميرسه كارم خيلي راحت تر شده. خانم من هم فوق ديپلم كامپيوتر نرم افزار از دانشگاه آزاد داره.
اما سوالاتم:
1- آيا اين درسته كه ماهايي كه Green Card داريم (ايشال لااااااااااااااااااااااااااااااا) بعد از يك سال اقامت در يك ايالت به عنوان سيتيزن اون ايالت (نه كل آمريكا) محسوب ميشيم و ميتونيم از برخي تسهيلات از جمله تخفيفات شهريه دانشگاه استفاده كنيم. اگه درسته آيا تسهيلات ديگه اي هم وجود داره؟
2- اگه خانم من بخواد تو ايران دوره كارشناسي ناپيوسته رو تموم كنه و بعد واسه MS پذيرش بگيره،آيا مدارك دانشگاه آزاد، علمي كاربردي و پيام نور رو قبول مي كنن؟ و كدومش معتبرتره؟
3- من احتمالا بتونم تو آمريكا واسه دكتري يه جايي پذيرش با Fund بگيرم. اما خانومم ميخواد اونجا دوباره از ليسانس شروع كنه و ميدونيد كه خيلي هزينه اش زياده. اينطور كه گفتين به ماها وام مي دن. اما آيا ما به محض ورود مي تونيم از تخفيفات بهره مند شيم و يا وام بگيريم؟ يا بايد يه مدت بگذره؟ و چقدر؟
4- اون وام هايي كه ميدن فقط واسه مخارج دانشگاهه يا شامل مخارج زندگي هم ميشه؟

ممنون و با آرزوي موفقيت براي همه شما

بعد ار 1 سال رزیدنت بحساب میایید.
اگر شرایطش را داشته باشید وام میگیرید. شاید بتونید حتی کمک هزینه هم بگیرید. در نوشته های بالا توضیحش آمده.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، farshadsh ، Lucky Luke ، pv-n ، a.rahaa ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: دانشجوهای گرین کارت بُرده،وام تحصیلی و چالشها - توسط nicole.gemini - 2010-01-17 ساعت 10:52

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان