کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها
(2015-02-02 ساعت 20:11)yami نوشته:  
(2015-02-02 ساعت 19:53)shayan seyfi نوشته:  سلام دوستان
چنتا سوال دارم. من برنده لاتاری هستم.
1.می خوام ببینم شرایط ادامه تحصیل برای من چیه؟آیا مانعی هم هست؟
2. من ترم 4 لیسانس هستم و دارم میرم. امکانش هست بعضی از درس ها معادل سازی کنم؟
3.دوستانی که اطلاعات دارن. چه دانشگاه خوبی پیشنهاد می کنن که هزینش کم باشه؟ کدام شهر پیشنهاد می کنید؟
4.امکانش هست وام یا فاندی چیزی بگیرم؟
مرسی از همه دوستان

1- بیشتر کالجها و دانشگاهها شرط رزیدنسی و این استیت بودن اون ایالت رو دارن و اگه در آن ایالت نزدیک به شش ماه تا یکسال بسته به ایالت البته ساکن نبوده باشید باید شهریه بیشتر گاها تا سه برابر بدید.
بعضی هاشون البته شرط دارند که اگه از بدو ورود مستقیما در همان ایالت ورود کرده و ساکن شوید ممکنه شرط این استیتی رو براتون برداشته یا کوتاه تر کنند. باید دانه دانه برید سایتهاشونو چک بکنید. کاری بس زمانگیر هست.

2- معادل سازی رو قبل از فارغ التحصیلی تا حالا من ندیدم و نشنیدم اما همه این مسائل در آمریکا در اختیار کامل کالج یا دانشگاه هست. پس جا به جا ممکنه شرایطشون فرق کنه.
سابقه تحصیل در مقطع لیسانس میتونه وام ففساتونو کم کنه. بنابرین باید ببینید که آیا ارزش داره بخاطر چند واحد فلان قدر از وامتون بره یا نه؟ اینا رو باید همشو با کالج و دانشگاه هماهنگ بشید. جا به جا فرق میکنه.

3- من یکی دو دانشگاه در تاپیک ففسا فکر کنم معرفی کردم که شرط این استیتی ندارند البته در نبراسکا هستند. شهریشون هم به نسبت خوبه حوالی 150 تا 190 دولار هر واحد که تقریبا میشه با همان وام ففسا که خواهند داد در خوابگاهشون گذران زندگی کرد.
عملا شما نباید برای شهریه بالاتر از دویست دولار برید چون وام ففسا کفایت نخواهد کرد و ضامن هم ندارید که براتون وام بانکی جدا گانه بگیره. مگر اینکه از جیب بخواهید خرج کنید.
بعضی کالجها در کالیفرنیا واحدی شصت دولار هستند اما در نظر بگیرید که هزینه بالای زندگی در انجا در مقابل رقمی که در شهریه صرفه جویی میکنید اصلا چیزی نیست. در ضمن معمولا فقط کالجهای ایالات کم جمعیت خوابگاه دارند و به نظر شخص بنده برای یک تازه وازد خوابگاه و غذا سلف سرویس خیلی خوب هست.
دور دانشگاه رو هم خط بکشید چون شهریه شون بالاتره و عملا چیزی از وام برای زندگی خودتان نخواهد ماند

4- باید اول وارد آمریکا بشید و شماره سوشیال سکیوریتی رو بگیرید. بعد دانشگاه و کالجتون هم که مشخص شد برای وام ففسا اپلای کنید. دست بجنبانید برای ترم پاییز میرسید. البته وام رو نهایت حوالی ماه اواخر اکتبر به دستتون میرسه یعنی تا اون موقع باید خرجتونو داشته باشید.

مرسی بابت توضیح کامل
لطف کردی
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، yami ، msar ، AMIRI1

پیام‌های این موضوع
RE: دانشجوهای گرین کارت بُرده، وام تحصیلی و چالشها - توسط shayan seyfi - 2015-02-03 ساعت 14:56

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان