کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
خب البته زبان چكي در كشور چك بهترين گزينه هست
اما
من قصد ماندن ندارم (يعني نميدونم اون كشور به درد ماندن ميخوره يا به كشوري مثل استراليا مهاجرت كنم) حقيقت بيشتر براي آشنايي با محيط و همچنين مجبور شدن به يادگيري زبان ميخوام برم و فعلا تنها جايي كه كسي هست كه بهم جا بده چك هست.

من در مورد چك فكر زندگي و ماندگاري نكردم .. به نظر شما زندگي در كشور غير انگليسي زبان چه محدوديتهايي براي تحصيل و همچنين شغل و درآمد خواهد داشت .(سوالم خيلي بزرگ هست لطفا تا جايي كه حوصله داريد مبسوط جواب بدهيد)

همانطور كه گفتم من مهندس برق هستم و تجربه كاري نسبتا خوبي هم دارم و به سخت افزار (اسمبل و فروش) مسلط هستم همچنين به برنامه هاي كاربردي و كنترل و تنظيم كامپيوتر (خيلي كم برنامه نويسي) و مقدار قابل توجهي هم به 3D و انيميشن ومدلسازي مسلط هستم (بقيه كارها از قبيل جوشكاري و آهنگري و رنگكاري رو كه در مابين كارهاي اصليم يادگرفتم رو در نظر نميگيرم)

آيا كشور چك براي من آينده خوبي خواهد داشت .. يا بايد سعي كنم به آلمان (درصورت انتخاب زبان غير انگليسي) يا استراليا يا امريكا فكر كنم

اما در هر حال من به چك خواهم آمد ( به اميد خدا(اونجا هست!!؟)) براي مدت يكسال اول آيا به صورت شخصي ميتونم با زبان انگليسي به كارهاي خدمات كامپيوتري خونه ها و مغازه ها بپردازم ؟ البته خب سخته مثلا تلفن پخش كنم ... وقتي زنگ ميزنن فقط بايد به زور بگم كه آدرس رو بديد ..حالا برو ادرس رو به زبان چكي پيدا كن .. واقعا سخته

خب شايد مجبور شم 100 تا جمله چكي كه كار راه انداز باشه ياد بگيرم .. اصلا چرا اذيت ميكنم ..
به نظر شما
زبان چكي رو ميشه طي سه ماه به حد قابل قبول ياد گرفت ..

كلاسهاي زبان چكي مجاني در برنو هست ؟ يا برم در مغازه ها با مردم صحبت كنم تا راه بيوفتم ؟
مرجع يا كتابي هست ؟ ترجيحا فارسي؟ خب اگر نيست انگليسي كه حتما هست ؟

ممنون از جوابتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
باز کردن حساب بانکی در چک - توسط یه مهاجر - 2010-02-01 ساعت 17:58
RE: اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك - توسط alishekarriz - 2011-11-05 ساعت 15:42
بايدها و نبايدها - توسط یه مهاجر - 2009-12-04 ساعت 18:30
مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-27 ساعت 20:50
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-27 ساعت 23:14
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط hamid123 - 2010-05-07 ساعت 23:34
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-28 ساعت 19:12
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط alen1336 - 2011-04-02 ساعت 01:16
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2011-09-04 ساعت 02:16
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-28 ساعت 19:27
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط behroozm - 2009-12-29 ساعت 19:11
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط behroozm - 2009-12-30 ساعت 11:13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان