کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات لازم برای مهاجرت به جمهوري چك
ميشه خيلي ساده گفت:چك كشوريه كه مردم يا خيلي از اون خوششون مياد يا اينكه خيلي ازش بدشون مياد!!! بذار اعتراف كنم كه من جز دسته دومم بنابراين شايد خيلي اظهارنظرهام بدردت نخوره اما سعي ميكنم بدون در نظر گرفتن اين مطلب كه خودم اين كشورو دوست ندارم ازش بنويسم.

از نظر امنيت و فرهنگ اجتماعي مردم در سطح مطلوبيه و مردم بسيار مهربوني داره هرچند خيلي هاشون حتي يه كلمه انگليسي نميدونن اما من بارها ديدم چجوري سعي مي كنن به خارجي ها كمك كنن.اما به اصطلاح از نظر كلاس و پرستيژ خيلي به اروپائي ها شبيه نيستن.راستش سبك زندگيشون منو ياد كشورائي مثل تركيه،اوكراين و كلا اروپاي شرقي ميندازه.بهرحال چك كشوره كه دو بار تجزيه شده دوره اي هم زير حاكميت كمونيست بوده و بيشتر از اين نميشه ازش انتظار داشت.حتي در اون دوره هيچ كس حق داشتن دوربين عكاسي رنگي هم نداشته!!!!!!! بخاطر همين محروميتهاي اون دوره انگار مردمش يه جوري به همون زندگي محقر عادت كردن و هنوز هم علاقه چنداني به تغيير سبك زندگي ندارن.البته افراد زيادي هم هستن كه زندگي لوكس دارن و ماشينهاي الماني و امريكائي سوار ميشن و تو خونه هاي چند ميليون يوروئي زندگي ميكنن اما با توجه به سطح رفاه اين كشور بنظر من تعدادشون خيلي بيشتر از اينا بايد باشه.

كشور خيلي قشنگيه با طبيعت فوق العاده،پيستهاي اسكي عالي،زمين گلف،پاتيناژ،هاكي و گلايدر چك هم خيلي معروف و در سطح حرفه اي هست.يكي از تفريحات تورستها هم گردش بر فراز آسمان با هواپيماهاي كوچيكه كه توي فرودگاه هاي شخصي توريستها رو براي مدتي تو ارتفاع پائين سوار هواپيما مي كنن و ديدن مناظر در اين زاويه واقعا هيجان انگيزه.

كار با درآمد بالا بسختي پيدا ميشه و غالب افراد مشاغل سطح پائين و متوسطي دارن.تحصيلات دانشگاهي خيلي در اينجا اهميت نداره(رنج سني خودم رو ميگم)بين دوستان و اقوام همسرم كه هم سن و سال من هستن افرادي كه دانشگاه رفتن خيلي كم هستن با وجوديكه دانشگاه هاي خيلي خوبي داره و تحصيل هم رايگانه!!!!حتي بعضي از دانشگاهاش از كشوراي پيشرفته ديگه اي داشجو داره.

اكثريت مردم اين كشور پيرو هيچ ديني نيستن با اين حال تعداد كليساها در اين كشور خيلي خيلي زياده.يادم نمياد جائي مسجد ديده باشم.نميدونم شايد هم داشته باشه.بايد بپرسم.
پاسخ

پیام‌های این موضوع
باز کردن حساب بانکی در چک - توسط یه مهاجر - 2010-02-01 ساعت 17:58
بايدها و نبايدها - توسط یه مهاجر - 2009-12-04 ساعت 18:30
مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-27 ساعت 20:50
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-27 ساعت 23:14
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط hamid123 - 2010-05-07 ساعت 23:34
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-28 ساعت 19:12
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط alen1336 - 2011-04-02 ساعت 01:16
RE: مهاجرت به جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2011-09-04 ساعت 02:16
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط Ali Sepehr - 2009-12-28 ساعت 19:27
RE: همه چيز درباره جمهوري چك - توسط یه مهاجر - 2009-12-28 ساعت 20:18