کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
سلام
من واقعا نمیدونم چی بگم ! ممنونم واقعا "mml" !
راستش برنده لاتاری پدرم هستن! توی فرم هم اسم بنده رو به عنوان شخصی که بعدا میاد آمریکا نوشتن. فعلا که موندیم که منم باید تمام کارهارو انجام بدم از قبیل آزمایشات و واکسن ... یا نه.
متاسفانه ایران هیچ اجازه ای به کسی که میخواد بره خارج درس بخونه نمیده. به دلایل خاص من نمیتونم برم و نیام. تنها دو راه پیش روم گذاشتن یا اینکه سربازی بره (9ماه) یا اینکه بری لیسانس اینجا بگیری و ...
کسی هم اطلاعی نداشت اینجا که آیا من باید برم آنکارا مصاحبه یا نه.

در مورد دانشگاه ها ! خب من تا الان که 18 سالم هست. از لحاظ مدرک علمی (نجوم) و سخنرانی و برگزاری برنامه های علمی و از این قبیل کارها چیزی کم ندارم. فکر میکنم رفتن به دانشگاههای خوب کار مشکلی نباشه در مقطع لیسانس. فقط باید زبانت خوب باشه و درس ! نیازی به نابغه بودن نداره !

ولی کلا این شرایط برای من ریسک بزرگیه. اگه مصاحبه قبول نشن پدر و مادرم ، باید یک سال پشت کنکوری .... !!

من منظورم این بود که وقتی وارد خاک آمریکا میشی و گرین کارت بهت میدن دیگه نیازی نیست برای ورود به دانشگاه شهریه ی خارجی ها رو بپردازی ! ولی یه دوستی نوشته بود که (فکر کنم صفحه ی اول ...) که باید یک سال گذشته باشه تا بتونی شهریه ی آمریکاایی هارو پرداخت کنی.

ولی کلا پیشنهاد شما ( حتی اگه ریسک باشه و احتمال بر این بگذارید که مصاحبه قبول میشیم) به غیر از زبان خودن چیه؟ (تا اواخر سال آینده که سربازی رو تموم میکنم) ؟

با تشکر از تمامی دوستان
تاریخ رویت قبولی در سایت: July 23 2012
کیس نامبر : ***8
ارسال فرمهای سری اول: August 2011
کنسولگری : Ankara
تاریخ کارنت شدن کیس: October 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: Sept 2011
تاریخ مصاحبه : November 2011
تاریخ کلیر شدن : January 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2012
دریافت گرین کارت : May 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، honey62

پیام‌های این موضوع
RE: گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا - توسط oktay - 2011-08-28 ساعت 13:47
RE: گرفتن پذيرش - توسط marigol61 - 2013-09-16 ساعت 19:29
پذيرش در اواسط كارشناسي - توسط Moein1 - 2013-09-07 ساعت 00:25
پذیرش - توسط marigol61 - 2013-09-16 ساعت 19:38
پذیرش - توسط marigol61 - 2013-09-17 ساعت 17:03

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان