کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا
دوستان سلام
لطفا به دقت به این متن توجه کنید و جواب قانع کننده و دقیق بدید که بدجوری در چند راهی گیر کردم.
من سیتیزن آمریکا هستم و 42 سال دارم و یک سالو نیم هم در نیویورک ساکن بودم.البته الان چند ماهی هست امدم ایران .زبان انگلیسی من زیاد خوب نیست و البته بد هم نیست ولی در حد تافل یا ایلتس هم نیست.
من فوق دیپلم معماری از ایران دارم و مایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای نیویورک هستم البته در همین رشته یا در رشته مکانیک.
اینجا هم میدونم موقعییت ادامه تحصیل در ایران هست بدون آزمون و میتونم لیسانس معماری بگیرم.
سوال اینجاست که اینجا درس بخونم و با مدرک لیسانس برم آمریکا و ادامه تحصیل بدم یا برم آمریکا و برای لیسانس با همین مدرک فوق دیپلم اقدام کنم.
مزایای تحصیل در نیویورک : با توجه به رزیدنت بودن من در نیویورک امکان تحصیل ارزان دارم و امکان گرفتن وام ، فاند ، اسکالرشیپ . قبل از شروع به تحصیل بایستی زبان انگلیسی بهتر بشه با کلاسهایی که دانشگاه البته برگزار میکنه. بعد از اتمام دوره تحصیل ، برای فوق دیگه نیازی به جی ار ای ، تافل نیست .
معایب تحصیل در نیویورک : هزینه تحصیل نمیدونم چقدر هست و کلا چقدر باید برای این چند سال کنار گذاشت . با توجه به فشردگی کلاسها امکان کار کردن کم هست و زیاد نمیشه روش حساب کرد . کلا چند سال باید از جیب خورد و بقول معروف ریاضت کشید.
مزایای تحصیل در ایران : هزینه تحصیل در ایران ارزانتر از آمریکا هست . امکان کار کردن هست . با توجه به اقامت در کنار خانواده ، هزینه زندگی خیلی اندک هست .
معایب تحصیل در ایران : برای فوق اقدام کردن در آمریکا ، بایستی تافل یا ایلتس و جی ار ای داشت که نمیتونم از عهدش بر میام یا نه . چند سال باید در ایران ساکن بود و معلوم نیست بعد از چند سال ، چه اتفاقی بیوفته و با این سنو سال ، سرنوشتپون اینور با ازدواجو ... گره بخوره یا نه بریم اونور آب.
لطفا جواب بدور از احساسات بدید که بهترین مشاور الان برای من حکم فرشته داره.
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
RE: گرفتن پذيرش - توسط marigol61 - 2013-09-16 ساعت 19:29
پذيرش در اواسط كارشناسي - توسط Moein1 - 2013-09-07 ساعت 00:25
پذیرش - توسط marigol61 - 2013-09-16 ساعت 19:38
پذیرش - توسط marigol61 - 2013-09-17 ساعت 17:03
RE: گرفتن پذيرش دانشگاه آمريكا براي كسايي كه با لاتاري ميرن آمريكا - توسط mhdshg - 2015-09-22 ساعت 15:54

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان