کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2014-03-18 ساعت 16:40)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 23:50)bigjust نوشته:  
(2014-03-17 ساعت 18:45)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2014-03-16 ساعت 03:50)bigjust نوشته:  سلام دوستان عزیز
من 20 سالم هست شغلم برق و انژکتور خودرو هست مدرک بین المللی هم دارم
قصدم مهاجرت هست المان رو به خاطر صنعتش خیلی دوست دارم
چیکار میتونم بکنم نسبت به شغل و شرایطی که دارم از چه راهی میتونم اقامت بگیرم ؟
و این شغل در المان در چه جایگاهی هست ؟
از هر کدام از دوستان که میتونند راهنمایی کنند ممنون میشم راهنمایی کنند
با تشکر

درود.
اینکه آلمان از بزرگترین صنعت خودرو سازی دنیا رو داره شکی درش نیست و اگر زبان بین مللی آلمانی بود شاید مقام نخست رو هم پیدا میکرد، آلمان به مکانیک ها خیلی نیازمند هست در شاخه های خودرو(مکانیک خودرو یا همون برق و انژکتوری که نوشتین)، ساخت و تولید، سیالات، مکاترونیک،بیومکانیک و.......
اما برای ایرانیان که در خاورمیانه هستن دشوار هست، و شما دو راه دارین: یا از راه ویزای دانشجویی یا از راه ویزای کار، که یکمیش آسونتر هست و بستگی به میانگین نمرات هرچه بالاتر، دانش زبان آلمانی خوب(انگلیسی هم ممکن هست)،پروژه ها، مقاله هاتون، و نمرات درسهای تخصصیتون داره، و اگر برای لیسانش و یا ارشد پذیرش بگیرین بهتر هست، هرچند باز بستگی به خودتون داره، و از همه مهمتر پشتیبانی خانواده که تا چه اندازه با شما بسازن؛
سنی که شما دارین خیلی خوب هست و میتونین با برنامه ریزی فلوچارتی یچیزهایی رو برگ بیارین و برای خودتون دو دوتا چهارتا کنین: مشکلات و سختی هایی که در پیش دارین؟ و نیز چه اهدافی دارین؟، چقدر پول دارین؟و..........
داشتن دوره ها در راستای رشته و تخصصتون، چیزیکه در آینده بخواین ادامه دانشجویی بدین یا در آلمان کار پیدا کنین خیلی مهم هست.
پیروز و تندرست باشین.

برادر عزیزم ممنونم
من مدرک تحصیلیه 12 سال دارم همون پیش ، اما نمیدونم برای لیسانس میشه پذیرش گرفت یا نه ؟
شغلم برق و انژکتور و همچنین تخصصم اونه ، مدارکش هم دارم ، زبان المانی هم بلد نیستم ولی میتونم اقدام کنم به یادگیریش
هدفم اقامت گرفتن المان هست و در اخر سیتیزن شدن ، اما نمیدونم برای ویزای کاری چطور از کجا باید شروع کنم
یه چیز دیگه هم دارم و اون مدرک رسمی بوش آلمان رشته ابزار شناسی تخصصی هست این به درد میخوره ؟
اون بخش که گفتی خانوداه با شما باسزن رو متوجه نشدم
مشکل سربازی هم ندارم در ضمن
ممنون از وقتی که گذاشتی

درود.
در آلمان همه دوره ها رو میشه پذیرش گرفت، چه کاردانی، چه لیسانس و بالاتر........بیشتر بستگی به خودتون(میانگین نمرات،مقاله...........) و ایالتی که میخواین از دانشگاهش پذیرش بگیرین داره، چون هر ایالت قوانینش کمی با دیگر ایالت ها تفاوت داره از هزینه شهریه بگیر تا ملاک بودن نمره یا مقاله،و هزینه های کرایه خونه و خوردوخوراک؛ و پذیرش گرفتن این نیست که شما به یک دانشگاه نمرات خودتونو بفرستین باید به دانشگاههای چند ایالات یا چند دانشگاه در یک ایالت همزمان درخواست بدین، این آدرس سایتی هست که لیست دانشگاههای آلمان رو میتونین در راستای رشتتون پیدا کنین https://www.daad.de/en/index.html ؛ اگر زبان آلمانی به جای انگلیش یاد بگیرین خیلی بهتر هست چون در آینده در اونجا زمانی که وارد بازار کار میشین باید به واژه های مکانیکی آلمانی وارد باشین و بهتر پذیرفته میشین، و نیز زندگی کردن در اونجا هم نیاز به زبان آلمانی خوب داره،
شغلی که ازش میگین(برق و انژکتور) میشه تخصصی در رشته" مکانیک خودرو"؛ هر چند شما برای دانشویی باید مدرک هنرستان در همین رشته هم داشته باشین و گرنه اونور باید دوره هنرستان رو بگذرونین اینجوری که من تا کنون شنیدم و خوندم، همینجوری با دیدن دوره نمیتونین ادامه بدین چون استاندارد سیستم آموزش در آلمان با ایران خیلی تفاوت داره؛
اقامت گرفتن در آلمان کار دشواری نیست، بخوبی پیش میره، و در قانون اساسی آلمان زمانی که شما وارد آلمان میشین اقامت دارین، اما برای اقامت همیشگی و شهروندی ابتدا شما باید راهی رو پیدا کنین که به آلمان وارد بشین، مالیات پرداخت کنین، و کار داشته باشین، که پس از 2 تا 3 سال اقامت شهروندی میگیرین، و شما باید برنامتون رو قوی تر و روشنتر کنین که برای کار دارین میرین؟ یا برای دانشجویی؟ و این رو هم بگم ویزای کاری گرفتن برای ما ایرانیان خیلی دشوار هست چون پروسه ویزا گرفتن زمانبر هست و میتونه در بهترین زمان 2 ماه تا 2 سال بدرازا بکشه، و کارفرماهای نادری هم پیدا میشه که چنین چیزی رو بپذیرن هرچند شما نباید نا امید بشین و دست از کوشش بردارین، من پیشنهاد میکنم که دانشجو بشین و در دوران دانشجویی خیلی چیزها رو بهتر درک میکنین چون خودتون اونجا هستین و از همه بهتر خود دانشگاه هم در پایان دانشجوییتون میتونه برای شما کار پیدا کنه و اگر نمرات و کارههاتون خوب باشه میتونین به کمپانی ها رزومه کاری بدین،
در مورد مدارک هم بگم هرچقدر میتونین مدرک در راستای رشته تخصصیتون داشته باشین بهتر هست و در آینده در رزومه ای که مینویسین خیلی سرنوشت ساز هست چون کارفرما با توانایی های شما و نیز گستردگی کاریتون آشنا میشه و در بخشهای مختلفی در اون کمپانی هم میتونین بکار مشغول بشین، مدرک بوش آلمان اگر درست باشه بدون شک خیلی بدردتون میخوره چون برابر با نیاز سیستم اونجا هست.
در مورد خانواده که گفتم باهاتون بسازن اینکه از دید مالی و روحی ساپورتتون کنن، و بخشیش هم به خودتون بستگی داره.
من خودم در ایران رشته مکانیک خودرو میخونم، و چون خودم هم میخوام این راه رو برم دربارش خیلی جستجو کردم، و شما در بخشهای مهاجرت به آلمان و مهاجرت دانشجویی به آلمان هم میتونین نوشته ها رو بخونین و چیزهای خیلی مهمی دستگیرتون میشه، سایت دیگری هم هست:
http://www.applyabroad.org/forum/
رشته خودتون رو پیدا کنین و چند روز زمان بزارین و بخش هاش رو خوب بخونین، و نیز چیزهایی که باید بدونین.
پیروزو تندرست باشین.

سرباز هخامنشی ممنونم ازت خیلی لطف کردی تشکر
من مدرک بوش آلمان رو دارم از نمایندگی رسمی بوش در ایران که مورد تایید خود بوش المان هست
رشته تحصیلی که مد نظرم هست عمران ساختمان هست و ربطی به این تخصصم نداره
و تحصیل در رابطه با برق انژکتور نمیخوام
چیزی که خیلی میخواستم راجع بش بدونم این بود که این تخصص در چه جایگاه اجتماعی ای قرار داره ؟ هم از نظر دید جامعه ؟ هم از نظر درآمدی که خیلی مهمه و خلاصه همه ملاک های کلی !
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
وقت سفارت آلمان - توسط hamid123 - 2010-09-19 ساعت 23:09
RE: وقت سفارت آلمان - توسط mahshid90 - 2011-05-31 ساعت 16:48
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-03 ساعت 14:40
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-03 ساعت 21:39
RE: وقت سفارت آلمان - توسط hamid123 - 2011-07-03 ساعت 23:32
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-04 ساعت 00:06
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Sahar-Germany - 2011-07-04 ساعت 02:51
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-04 ساعت 03:06
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-15 ساعت 21:51