کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2015-10-13 ساعت 16:36)shayrin نوشته:  
(2015-10-12 ساعت 22:09)سرباز هخامنشی نوشته:  [quote='shayrin' pid='672698' dateline='1444642729']
[quote='سرباز هخامنشی' pid='661630' dateline='1442316561']
[quote='shayrin' pid='660813' dateline='1442223436']
[quote='سرباز هخامنشی' pid='658694' dateline='1441835246']
[quote='shayrin' pid='655238' dateline='1441016713']

متشکرم از توضیحات مفیدتون.
خوب اینطور که متوجه شدم شما اطلاعاتتون کامله در این باره.
در رشته برق کدوم ایالت ها تقاضا بیشتره برای کار.
و بعد از فارغ التحصیلی آیا دانشگاه پیشنهاد های کاری خوبی رو ارائه میده؟ یا باید مث ایران بدوییم دنبال کار؟
و یه مسئله دیگه.
هزینه زندگی در کدوم ایالات گرون و کدوم متوسط و کدوم ارزان می باشد.
صمیماً از توضیحات شما سپاسگذارم.
---
آپدیت:
یه چیز جدیدی که دیروز از یکی از موسسات زبان آلمانی که برای ثبت نام رفته بودم شنیدم این بوده و گفتم در رابطه با صحت اون از شما اطلاعات کسب کنم:
پرسیدم از کتاب گوته شما درس میدید؟ گفت کتابای گوته آسونه و مبتدیه و تو ایران آزمون گوته آسونه و شما میتونید راحت قبول شید.
بعد گفت اما مهم اینه که شما بعد از قبولی تو امتحان گوته وقتی که آلمان میرید تو دانشگاه دوباره از شما امتحان زبان میگیرند با اینکه از گوته مدرک دارید و اون امتحان مهمه و شما اینجا کامل آمادتون می کنیم برای اون امتحان.
می خواستم ببینم آیا درسته این موضوع؟
و کتابی که خودش درس میده هم اسمش اینه:
studio d
که گفته تو خیلی موسسات معتبر آلمان از این درس میدن!

روزگار خوش
خب کامل که نه...
درباره دانشگاه ها: ببینید دانشگاه های آلمان مانند دانشگاه های ایران نیستن، که بگیم رشته برق در ایران مرکزش دانشگاه شریفه و یا از بهترین دانشجوها رو میشه در اینجا پیدا کرد و برترین های برق لیسانس در دنیا از شریف هستن، تو آلمان مرکز گونگی نیست، ممکنه تو یک گرایشی یا شاخه ای اون ایالت توانایی برتری داشته باشه اما در آموزش برق مشترکن؛ من درباره دانشگاه های برق چیزی یادم نیست،پیشنهاد میکنم که شما شاخه ای که هدف ادامش رو در آلمان دارید در اون نمایه هایی که گفتم جستجو کنین و ممکنه تنها یک ایالت و در یک شهر اون شاخه رشته شما پذیرش داده بشه.

درباره کار: ایالت های جنوبی و غربی بیشترین تراکم رو دارن اما باز برمیگرده به شاخه کاری شما که درباره برق نمیدونم، اما شهرهای بزرگ زمینه بیشتری برای کاریابی رو دارن{یه برگه ای در اینباره منشتر کرده بودم تو همین بخش} و از اونور هم مشکل بزرگی برای کرایه منزل یا اتاق دارن،تا اون زمان برنامه و گرایشهای مختلفی ممکنه پیدا کنین، اگر شما هدفتون این باشه که بدنبال کارهای الکتریکی در خودرو یا قطارو تراموا باشین میتونین درخواست های کاری بیشتری رو در شهرهایی که این شرکت ها و کارخانه ها هستن پیدا کنین.

کاریابی پس از دوران دانشجویی: خب شما به هر کجای دنیا که مهاجرت کنید باید به دنبال کار باشین اگر هم جهان یکمی باشن،و سیستم اروپا رو نمیشه در کنار جهان سومی گذاشت، بستگی به دانشگاه و اینکه فاخ هٌخ شوله هم باشه داره، که کمپانی ها و شرکت ها هماهنگی با اون دانشگاه داشته باشن،در دانشگاه ها بخش مشاوره برای کاریابی هست و ازشون بهره مند میشین، تخصص هایی که نیازمندیهای بالایی در آلمان دارن نزدیک به یک سال و بیشتر زمان میبره برای پیدا کردن کار{از پایان دوره دانشجویی برای کاریابی شما مشکلی ندارید و میتونین تا 18 ماه ویزای بدنبال کار بگیرین و همراه با کار دانشجویی که میکنید} و به رزومه شما هم بستگی داره، پیش از هرچیز نگاه به دانشجوهای آلمان و اروپا و جهان یکمیهاست، و با نیازمندی بیشتر به متخصص ها در رشته میشه گفت که زمینه برای کاریابی دانشجویان بیرون اروپا هم هست.

هزینه زندگی: در ایالت های شرقی هزینه زندگی و دانشجویی کمتره و در ایلالت های غربی و جنوبی بیشتر، بستگی به استراتژی شما هم داره،اینکه خوابگاه دانشجویی بگیرید،اتاق یا با یک خانواده آلمانی زندگی کنین که در برخی دانشگاه ها برنامه هایی برای نامنویسی هست ویا خودتون میتونین خبر رسانی کنین، اگر برای دوره شما امکان پذیر باشه من شرق رو پیشنهاد میکنم.

درباره گوته،کتاب و آزمون: چیزی بنام کتاب گوته نداریم، گوته کتابهای schritte,studio,menschen و... رو درس میده،و شما اگر بتونین زمان خیلی زیادی با انگیزه و هزینه مالی برای کلاس و تمرین بیرون ازش بگذارین میتونین زبان دویچ یاد بگیرین و آزمونش رو پشت سر بگذارین،نمیدونم چرا به شما گفتن یا خود شما میگین که به آسونی میشه بگذرونین، هیچ چنین چیزی نیست، زبان آلمانی خیلی سخت تر از انگلیسیه و دنیای گسترده آرتیکل و جنس دستوری داره که با انگیزه و تمرین زیاد میشه آسونش کرد؛
بستگی به رشته و دانشگاه داره، شما با گذروندن مدرک B1 و آزمون Test Daf میتونین آزمون DSH د اس ها رو در دانشگاه و ویژه رشته شما بگذرونین،مدرکی که از گوته میگیرید امکان پذیرش رو از دانشگاه داره،ادامش برمیگرده به نیاز دانشگاه و رشته شما،کتاب اشتودیو دی studio d کتاب خوبی هست بله در آلمان هم از روی این کتاب آموزش داده میشه بدیش اینه که ویرایش روز نشده{خب مهم روشه}،و کتاب شقیت schritte بهتر از اشتودیو هست، اشتودیو بیشتر شبیه کنکورو آزمونه و شقیت کاربرد و استرتژی برای بیان کردن داره تا نوشتاری، مانند چیزی که در تیوری یاد میگیرین اما در کارگاه متفاوت تر از چیزیه که دربارش خوندین، و با بالاترین نمره تیوری و فرمول نمیشه کار کارگاهیرو پیش برد چون روش و دید متفاوتی نیاز هست، اشتودیو یهویی میاد یچیزی رو درس میده اما شقیت آرومو پیوسته و با تمرین تکرار بیشتر کم کم پیش میره و کاربرد گفتاری بهتری نشون داده، اما هردو خوبن، در گوته هم هردو این کتابها درس داده میشه،بپرسین به شما میگن.
گوته تنها آموزشگاهی در ایران هست که از آلمان پذیرفته شده برای آمادگی و آموزش زبان Deutsch{آلمانی} و تنها همین یک مرکز در ایرانه، اما چه این آموزشگاه چه هر آموزشگاه دیگری برای این زبان مهمترین چیز استاد یا آموزگارشه باز هم میگم مهم تنها و تنها آموزگارشه،که پولی رو که میگیره اگر هم کم، شکیبا و پرتوان باشه در آموزش دادن،وژدان و عشق داشته باشه، و آموزگاران خیلی خوبی هم داریم که در گوته نیستن و از دانش و توانایی زبانی که دارن میتونن خوب آموزش بدن چنین زبانی رو که نکته های خیلی خیلی زیادی داره در هر واژه، و در کنارش هم گفتگوی آلمانی و تمرین این زبان با دیگران میتونه جایگزین مکانی کشور آلمان باشه.
پیروز باشین.
تازه یادم افتاد این برگه ها رو گذاشته بودم تو بخش دانشجویی در آلمان، بازنشری شد تا دیگران هم بهره ببرن در این بخش:
http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%AA...#pid652500

http://www.mohajersara.com/Thread-%D8%AA...#pid652451
پاسخ
تشکر کنندگان: shayrin ، barvos ، aristotel

پیام‌های این موضوع
وقت سفارت آلمان - توسط hamid123 - 2010-09-19 ساعت 23:09
RE: وقت سفارت آلمان - توسط mahshid90 - 2011-05-31 ساعت 16:48
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-03 ساعت 14:40
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-03 ساعت 21:39
RE: وقت سفارت آلمان - توسط hamid123 - 2011-07-03 ساعت 23:32
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-04 ساعت 00:06
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Sahar-Germany - 2011-07-04 ساعت 02:51