کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
(2016-11-27 ساعت 23:44)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2016-11-24 ساعت 03:56)ghasedak2018 نوشته:  سلام، ممنونم از پاسختون، بنده چون بالای 21 سال هستم و مجرد آیا میتوانیم با پدرم ک تخصصشان تاسیسات ساختمان با مدارک فنی و حرفه ای و البته لیسانس غیر مرتبط هستند باهم اقدام کنیم؟ یعنی پدرم برای خانواده و من به تنهایی ولی مهاجرت همگی همزمان پیش رود؟ و اینکه تسلط به زبان آلمانی جزو ملزومات مهاجرت از طریق بلوکارت هستش؟ بهترین روش مهاجرتی برای خانواده ما ب نظرتان کدام روش هستش؟ اگر من از طریق تحصیلی پذیرش بگیرم آیا امکان گرفتن اقامت برای خودم و خانواده وجود دارد؟ ب نظرتان سریع ترین و مطمئن ترین روش مهاجرتی با توجه ب شرایط ما کدام است؟

پدر شما میتونند با ارزیابی مدارکشون در یک رشته و در مزکز ارزیابی مدارک خارجی ها برای کار ZAB {هدف تنها مدارک دانشگاهی نیست مدارک تخصصی دوره ها هم ارزیابی میشند وبهتره اگر مدارکی ندارند دوره های تخصصی کشور ایران رو بگذرونند} و پیشینه کاری تخصصی که مهم هست. با آگهی کردن رزومه در اتاق بازرگانی آلمان و ایران یا از راه ویزای بدنبال کار، پیشنهاد کاری رو پیدا کنند و از راه کاریابی اقامت بگیرند. که من ابتدا پس از ارزیابی رزومه گذاری در سایت های کاریابی بین مملی مانند linked in و آلمانی اروپایی مانند Xing رو پیشنهاد می کنم. و زبان انگلیسی یا آلمانی پدر شما باید خوب باشه و مهم هست.
دستمزد هم نزدیک به 35 هزار اویقو بود میتونند بلوکارت دریافت کنند.  به زبان انگلیش و آلمانی میشه این کارت رو دریافت کرد و این برای بیشتر کشورهای اروپایی هست دربارش در بخش بلوکارت یا کارت آبی برگه هایی هست اونهارو باید بخونید. اما شما که سن بالا تر از سن زیر سرپرستی دارید نمیتونید از راه ویزای پیوست مهاجرت کنید.

بهترین پیشنهادی که میتونم برای شما بکنم و گستردگی پیشرفت و رشد داشته باشید،  برنامه ریزی از راه مهاجرت دانشجویی هست، چون پشتیبانی هایی سیستماتیک در گذروندن دوره و پس از پایانش برای کار و اقامت دارید، و با دانش "زبان آلمانی"، یا به زبان انگلیش هم دوره هایی بین مللی پذیرش داده میشند.
برای رشته معماری برای دانشجویی میتونید پذیرش دوباره این دوره رو داشته باشید. چون برای دکترا باید تز و همکاری با استاد داشته باشید. و کار آسونی نیست پذیرش گرفتنش. و با انگیزه نامه از سخت گیری سفارت بیرون بیاید. توانا بودن در رشته شما مهم هست و اگر کاری تخصصی از خودتون دارید برای کاریابی یا برای پذیرش گرفتن از دانشکده های فنی مهندسی کاربردی هست.

دور از جون شما و خانواده برای راهنمایی این راه رو هم میگم: یک قانون خیلی ویژه هست برای پیوست خانواده به فرزند، اگر پدر شما سنشون بالا باشه {60 به بالا}و توانایی کار کردن رو نداشته باشند، نیاز به سرپرستی و پرستاری ازشون باشه، یا بیمار باشند، و همسری یا فرزندی نباشه که ازشون نگهداری کنه در نبود شما،در این شکل امکانش بیشتر هست با نگاه به پشتیبانی مالی که شما دارید بتونید ایشون رو به خودتون پیوست کنید، اما در ابتدای اقامت شما امکان پذیر نیست. و به ایالت و شهر اقامت شما بستگی داره. که در این یک مورد بدلیل سخت گیری ویژه اداره اقامت پیگیری از راه وکیل رو پیشنهاد می کنم چون راه پیگیریش متفاوت هست. و ابتدا باید از هزینه های دو نفر بربیاید{خودتون  و برای پدر شما}. این برای اداره اقامت مهم هست. بیشتر اینگونه پیوست های خانوادگی به فرزند برای افرادی هست که شهروند دویچلانت باشند و سالها زندگی کردند. که بخشی بزرگ از دلیلش باز به پشتیبانی مالی و اقامت برمیگرده. که با پذیرفتن اقامت کمک مالی دولتی هم امکانش هست. نکته دیگری هم هست اینکه خود پدر شما هم برای پیوست به شما در این شکل میتونند کمک پشتیبانی مالی باشند با درآمد پس اندازه و... که دارند به حسابی در آلمان پس اندازه بشه چون باید به پول آلمان باشه. .و مینیمم میزان پول در حساب هم بستگی به بیماری پدر برمگیرده که چه بیماری داشته باشه و هزینه های بیمهو درمانو و... برآوورد میشه. دوروبر هزینه یک ماه دانشجویی هست اگر ساده زندگی کنند و تنها در این شکل زندگی که گفتم و هزینه خانه و بیمه هم میتونه بیشتر باشه.دیگری برای این شکل میتونید بیارید که اگر بدور از جون تنها پدر دارید، وبدلیل افسردگی شدیدشون و وابستگی شما به هم پیش شما بمونند. اما باید این یک درخواست از سفارت به شکل دیگری پیگیری بشه وبه شما که در خاک آلمان باشید بپیوندند و از راه وکیل درخواست بدید. که راه پر پیچو خمی رو باید وکیل پیگیری کنه.

ممنونم از پاسخ جامع و کاملتون و وقتی ک می‌گذارید، با توجه ب اینکه مادرم و برادر کوچک من هم تو کیس پدرم هستن فکر میکنم پیوست من به آنها یا برعکسش خیلی سخت باشه، و هدف این هست که همگی باهم مهاجرت کنیم
ب نظرتون کانادا یا امریکا شرایط بهتری دارند و یا آلمان و گرفتن اقامت راحتتر و پروسه کوتاهتری دارد؟
با توجه ب اینکه رشته معماری چ برای تحصیل چ برای کاریابی نیاز ب تخصص نرم افزاری و تهیه پرتفولیو داره فکر میکنم در هر مورد زمانی ک باید بگذارم یکی هستش، ب نظرتون برای کدوم کشور و از چ طریق زودتر ب نتیجه میرسیم، مثلا اگر من از طریق express entry برای کانادا اقدام کنم ظرف چ مدت میتونم برای خانوادم اقدام کنم؟ و آیا اینکه پدرم برای کار در آلمان اقدام کنه و من برای مستر دیگر در آلمان؟ و ب نظرتون از نظر رفاه و سطح زندگی کانادا و آلمان چ قدر اختلاف دارند؟
بازم از لطفتون ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
وقت سفارت آلمان - توسط hamid123 - 2010-09-19 ساعت 23:09
RE: وقت سفارت آلمان - توسط mahshid90 - 2011-05-31 ساعت 16:48
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-03 ساعت 14:40
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-03 ساعت 21:39
RE: وقت سفارت آلمان - توسط hamid123 - 2011-07-03 ساعت 23:32
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-04 ساعت 00:06
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Sahar-Germany - 2011-07-04 ساعت 02:51
RE: وقت سفارت آلمان - توسط Kurosh_Salehi - 2011-07-04 ساعت 03:06