کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امتحان تافل در آمریکا(ماجراهای تافل من)

ببینید تافل میتونه کاملا مثل پازل حل کردن باشه . یعنی اگه نکاتش رو یاد بگیرید دیگه حتی با زبان متوسط هم میتونید نمره خوب بگیرید. چون چیزی که در این امتحان مهمه زمان و سرعت عمله و واقعا ارتباط مستقیم با سطح زبان یک فرد میتونه نداشته باشه.
البته از نکات مهم موفقیت در این امتحان دایرۀ لغاتیه که بلدید. اگر زیاد لغت بدونید در این امتحان حتما موفق میشید. ولی ممکن است کسی زبانش کاملا خوب باشه ولی چون با سیستم امتحان اشنا نیست و سرعت عمل لازم رو نداره نمره خوبی نگیره. از نظر من تافل یک امتحان کاملا غیر انسانی مثل کنکوره ، چون حرف اول رو در این امتحان روش تست زنی و سرعت عمل میزنه نه سطح زبان فرد. باز خوبی کنکور این بود که منبع مشخصی مثل کتابهای درسی داشت این که حتی منبع هم نداره هر چی بخونی کمه.

خوبی کتاب لانگ من اینه که به شما انواع سوالاتی که در تافل وجود داره رو معرفی کرده و استراتژی مربوط به طرز جواب دادن اون سوال رو هم گفته . و سوالات هر بخش رو به بخشهای کوچک تقسیم کرده و شما میتونید متوجه بشید که در بخش مثلا ریدینگ روی کدوم دسته از سوالات مشکل بیشتری دارید و چقدر وقت میگیره جواب دادنش. مثلا در بخش ریدینگ حتما در هر متن 4 تا سوال vocabulary میاد که چون سه متن داره میشه 12 سوال وکب. یعنی شما اگه یاد بگیرید که چطور حتی با ندونستن معنی یک کلمه از روی متن معنیش رو حدس بزنید 12 سوال رو میتونید جواب بدید.

سیستم خوندن هرکتابی بسته به خود فرد داره . مثلا میشه اول نکات امتحانی و استراتژیهای مربوط به جواب دادن انواع سوالها رو در هر بخش مطالعه کرد و بعد شروع کرد به زدن تست .

بهترین کار اینه که روی هر 4 بخش ریدینگ و لیسنینگ و رایتینگ و اسپیکینگ به مقدار کافی در هر روز وقت بگذارید و یکیش رو به بهانه بلد بودن ول نکنید چون اونوقت سطحتون در بخشهای دیگه میره بالا در اون بخش میاد پایین.

از دیگر نکاتی که باید مدنظر داشته باشید اینه که حتما یک تایمر موقع جواب دادن سوالات کنار دستتون باشه تا ببینید هر سوالی چقدر طول میکشه تا جواب بدید.

برای تمرین قسمت لیسنینگ و اسپیکینگ حتما در مکان شلوغ و پرسرو صدا خودتون رو قرار بدید مثلا میتونید صدای تلویزیون رو زیاد کنید. چون در این بخش سالن امتحان کاملا پر سرو صداست و اگه در این شرایط تمرین نکرده باشید تمرکزتون از دست میره.

برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: امتحان تافل در آمریکا(ماجراهای تافل من) - توسط rasarasa - 2011-05-27 ساعت 04:01

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان