کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
امتحان تافل در آمریکا(ماجراهای تافل من)
(2010-12-26 ساعت 07:35)Hossein81 نوشته:  سارا خانم عزیز ضمن اینکه خیلی خوشحال شدیم از برگشتنتون به سایت، میخواستم بدونم شما چطور به این نتیجه رسیدین که باید امتحان تافل رو بگذرونین.؟ آیا در حال حاظر پذیرش گرفتین .؟؟ چون بعضا شنیده بودم که خود دانشگاه یه موسسه ای در داخل دانشگاه برای کسانیکه انگلیسی زبان دومشون هست داره که میشه چند ماه قبل از شروع کلاسها ثبت نام کرد و در انتها یه امتحانی رو میگیرند و به شما مجوز ورود به کلاسهای رشته مورد نظرتون رو میدن..
( توضیح اینکه منم میخوام واسه مستر یا بالاتر پذیرش بگیرم و البته بعد از instate شدن یکساله که خودتون بهتر میدونید شرایطشو.)
با عرض معذرت چون پیام خصوصیتون بسته بود همینجا سوال کردم.
ممنون.
سلام دوست عزیز ممنونم. راستش خوشحالم که سوالتان را همینجا پرسیدید سوال شما میتواند سوال چند نفر دیگر هم باشد . اینطوری شما در واقع با مطرح کردن سوالتان در جمع ،به دیگران هم کمک کرده اید واطلاعاتی به آنها رسانده اید .اصلا یکی از اهداف من از بستن پیام خصوصی این بود که اگر کسی از من سوالی دارد با دیگران هم قسمت کند و من هم به یک سوال واحد چند بار جواب ندهم .
برای مستر و بالاتر من هرگز چنین چیزی در سایتهای دانشگاهها ندیدم که بشود بدون تافل پذیرش گرفت. در همۀ سایتهایی که من دیده ام خیلی واضح گفته شده که اگر زبان اولتان انگلیسی نیست باید تافل یا ایلتس داشته باشید که از آن دوسال بیشتر نگذشته باشد .طبق سطح دانشگاه و یا رشته موردنظر، از شما نمرۀ خاصی میخواهند مثلا برای رشته های مهندسی و کلا رشته هایی که کمتر درگیر زبان است معمولا تافل اینترنت بیس بالای 80 از شما میخواهند و علاوه برآن از شما جی آر ای هم میخواهند. برای رشته های پزشکی و هنری مثل تئاتر و سینما یا کلا اگر رشته ارتباط تنگاتنگی با زبان داشته باشد بیشتر از 80 و معمولا 100 به بالا میخواهند . البته بعضی دانشگاهها مثل یو اس سی برای تمام رشته ها تافل 100 به بالا می خواهد.برای رشته های هنری معمولا فقط تافل کافیست و GRE نمی خواهند.شاید بعضی دانشگاهها باشند که نمرۀ تافل کمتری بخواهند ولی من خودم به شخصه تا الان چنین دانشگاهی ندیده ام . شاید دانشگاههایی با رنکینگ پایین اینقدر سخت گیری نداشته باشند این را دیگر دوستانی که آگاهند باید بگویند چون من فقط در دانشگاههایی با رنکینگ بالا جستجو کرده ام .ولی معمولا در تمام سایتهای دانشگاهها قسمتی برای اینترنشنال استودنتها وجود دارد که تمام این موارد به وضوح توضیح داده شده.اگر هم حال خواندنش را ندارید کافیست یک ایمیل به قسمت مربوطه بدهید آنها معمولا با حوصله جواب شما را خواهند داد.این قضیه رفتن به دانشگاه بدون تافل در مورد لیسانس و رفتن به کالج صادق است ولی برای مدرک بالاتر من به شخصه ندیده ام که شما بدون داشتن نمرۀ تافل بتوانید حتی اپلای کنید.

یک نکتۀ دیگری هم که باید به آن اشاره کنم اینست که اگر قصد رفتن به دانشگاههای خصوصی مثل USC را دارید لزومی ندارد که یکسال صبر کنید چون هزینۀ این استیت و out of state آنها فرقی ندارد و در هر دوصورت هزینه خیلی بالاست مثلا یو اس سی سالی 45000 دلار است .که البته با وامهای طولانی مدت با بهرۀ 4درصد بعد از اشتغال به کار به مرور باید پس بدهید وتقریبا مشکل حل است چون تحصیل در چنین دانشگاههایی اگر با رنکینگ بالا باشند شغل آیندۀ شما را هم تقریبا تضمین خواهد کرد .(البته این وامها فقط مختص رزیدنتها و سیتی زنهاست نه اینترنشنال استودنتها )
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: امتحان تافل در آمریکا(ماجراهای تافل من) - توسط rasarasa - 2010-12-26 ساعت 12:18

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان