کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکلات مهاجرت از طریق پ ن ا ه ن د گ ی به اروپا
این داستان پناهندگی تبدیل به موضوع عجیبی شده . هزاران نفر از اتباع ایران در کشور های دیگر اواره هستند و به امیده روزی که پناهندگی بگیرند پیر میشنود (خیلی از کیس ها توی کشور هایی مثل المان تا 12 سال طول میکشد جواب گرفتن) . برای این که خیال دوستان را راحت کنم میگویم اکثریت قریب به اتفاق کیس ها رد میشود علت هم برعکس ان چه دوستان عقیده دارند وارد بودن افیسر ها به دروغ هایی که ایرانی ها میبافند نیست ( که البته بی تاثیر هم نیست ) . ببینید الان برای اتباع ایران به دو تا کیس مذهبی و سیاسی جواب میدهند . توی کیس مذهبی از شما میپرسند مشکلت چی بوده . میفرمایید مثلا مسیحی شدم و به خاطر ان تحت تعقیبم . میگویند بسیار خب مسیحی شدید بروید بعدا جواب میدهیم . بعد خیلی ساده یک نامه میزنند به نماینده مسیحیان ایران در اروپا (سازمان هایاس ) و استعلام میکنند که ایا چنین شخصی را میشناسید و اظهاراتش را تایید میکنید یا نه . اگر جواب مثبت باشد بلافاصله از همان ترکیه هم کارتان حل میشود و تمام . منفی هم باشد سویس هم باشد رد میشود پرونده شما . کیس های سیاسی هم همینطور از شما میپرسند خب فعال سیاسی که بودید با کدام حزب و گروه کار میکردید که برایتان مشکل ایجاد شد (فعالیت سیاسی انفرادی معنا ندارد ) میفرمایید مثلا فلان حزب . خب این حزب توی اروپا و امریکا دفتر و دستک و سخنگو و نماینده و اینا دارد یه استعلام میکنن فلانی رو میشناسید یا نه . جواب مثبت بود مثل یکی از دوستان من 2 هفته ای از اربیل میروید پاریس . اقامت را هم با تمام احترام تقدیمتان میکنند جواب منفی بود 10 سال توی اردوگاه ها باید بپوسید تا یک برگه اقامت بشر دوستانه بهتان بدهند . من قدیم ها کله ام بوی قرمه سبزی میداد و فعالیت سیاسی میکردم (چوبش را هم توی سلول انفرادی اساسی خوردم) خیلی از دوستان ان زمان من الان با پناهندگی اروپا و امریکا هستند ولی هیچ کدامشان با قاچاقچی و ادم پران نرفتند اکثریت قریب به اتفاق از طریق ترکیه و کردستان عراق و با هماهنگی سازمان های بین المللی در مدت خیلی کوتاه رفتند اما (این اما خیلی بزرگ هست) پشتشان تایید احزاب و سازمان های خیلی معتبر و با نفوذ بود . اصلش همان است بقیه ول معطلند .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Shezem ، forexme ، x_y_x ، farzad24 ، ParsTrader ، saeednasa ، havin1 ، Ali364 ، lighter ، barvos ، msar ، aazitaa

پیام‌های این موضوع
RE: مشکلات مهاجرت از طریق پناهندگی به اروپا - توسط andrewlachina - 2012-08-17 ساعت 14:14
قانون پناهندگی در سوئیس - توسط یه مهاجر - 2012-12-15 ساعت 18:04
پناهندگی در هلند - توسط یه مهاجر - 2012-12-22 ساعت 22:13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان