کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن ویزای ازدواج از ابتدا تا انتها (بریتانیا)
(2011-10-17 ساعت 20:08)mehdi_behzadi نوشته:  
(2011-07-26 ساعت 08:51)shahram_s نوشته:  با درود خدمت همه دوستان و تشكر از دوست گرامي كه اطلاعات بالا را ارائه كردند و البته كامل هم بود

و آخر اينكه سفارت ايران، برخلاف اين دوستمان كه عرض كردند، بسيار محترمانه با ما برخورد مي كردند و يك لطف بزرگ نيز به ما كردند تا كار ما بيشتر از 12 روز طول نكشد و آن هم اين بود كه بعد از ثبت ازدواج در كمتر از 6 ساعت !!!!! (باور كنيد كه راست مي گويم) هم پاسپورت ايراني براي خانمم صادر كردند و هم شناسنامه !!! و هم تغيير نام خانوادگي ايشان به من. صبح كه كار ثبت ازدواج تمام شده بود گفتم كه ما خيلي در استانبول مانده ايم و پولمان دارد تمام مي شود كه برگرديم ايران ، و ايشان گفتند ساعت 4 بعد از ظهر بيايد و همه مداركتان را تحويل بگيريد (وگرنه بطور قانوني بيشتر از 5 روز براي صادر كردن پاس و شناسنامه طول مي كشد).

اميدوارم مطالب برايتان مفيد واقع شود
سلام دوست عزیز ببخشید من یک سوال داشتم چطور ممکن هست به همسر محترم شما پاسپورت ایرانی و شناسنامه بدند آن هم فقط با یک ازدواج!!!
عزیزه من همسرمن آمریکایی هست ما 10 بار به سفرت ایران درترکیه زنگ زدیم این را پرسیدیم که آنها هم فقط گفتن ثبت ازدواج نه چیزه دیگه!!!
تازه همسر محترم شما باید تو ایران یک مصاحبه کوچیک با برادران و خواهران محترم اطلاعاتی به مدت 4 الی 5 ساعت انجام می داد و بعد از حدود 1 سال بشما اجازه ازدواج می دادند.آخه دادشه من ایران خیلی سخت گیره در مورده این جور ازدواجها .اگه این طور که شما می فر ماید خیلی ساده بود که هر روز 1000 تا ایرانی با زنهای دیگه ازدوج می کردند و در زمانه 12 تا 15 روزه کارشون را تو ترکیه می کردن و خلاصه پدرشون مثل بنده و امثال بنده در نمی آمد و راستی همسر محترمتون باید تو ایران با پلیس امنیت ملی در تهران خ ولیعصر سره فاطمی یک محاحبه انجام میداد که تازه این آدمها اصلا احترام سرشون نمی شه.
شما شاید ثبت ازدواج کردیداما اگه کسی بخواهد تابعیت ایرانی برای همسرش بگیرد یعنی شناسنامه و کارت ملی باید بیاد ایران و در ایران کارهای تابعیت را انجام بدی وتازه پاسپورت همسر خارجی هم ازتون میگیرن و ....... 1000 بد بختی دیگه. در ضمن حتی بد ترین و آشغال ترین کشور های دنیا با یک ازدواج در 12 تا 15 روزه به طرف تابیعت نمیده چه برسه به ایران !!!! واقعا به نظر شما اینقدر این کشور هر دمبیل تشریف داره که طرف حتی تو ایران هم نیامده تابعیت ایران را به آن خانم محترم بدند تازه با احترام !!!!!
والا ببخشید من یک کلمه از حرفهای شمارا باور نمی کنم.
اگه کسی به حرفای بنده شک داره بهتره یک زنگ به پلیس مهاجرت در تهران زنگ بزنه و خودش بپرسهBig Grin

والا ما شاهد زنده و کسی که این کار ها رو انجام داده و الان 2 سال هست تو ایران زندگی می کنیم و حتی وام ازدواج هم گرفتیم و دفتچه بیمه هم برای خانمم گرفتیم. پس بی خود جو رو شلوغ نکنید. من قبل از ازدواج تمام اطلاعات رو گرفته بودم و حتی با وزارت امور خارجه و اداره ثبت تلفنی صحبت کرده بودم در مورد شرایط و خیلی نا امیدم کردند از مراحل ، اما اگر قرار بود من هم با یک تلفن نا امید بشم تا ترکیه نمی رفتم کلی پول خرج کنم و هزینه وکیل بدم.

تنها مورد این بود که موقع وارد شدن به ایران پلیس به پاسپورت خانمم مشکوک شد که چرا با نام خانوادگی من یکی هست و اینکه چرا پاسپورت ایشون مهر خروج ترکیه رو نداره، که با نشان دادن برگه ثبت ازدواج در سفارت و پاسپورت اکراینی ایشون مشکل حل شد و فقط یک فرم رو برای خانمم پر کردیم و تمام شد.

مورد دیگه هم ممکنه این باشه که شما همسرتون آمریکایی هستن.

درضمن من خودم هم نه از اینجا نه از مردم دل خوشی دارم و نه از وضع اینجا و شاید صد برابر شما بدتر و به همین دلیل هم سال دیگه از ایران داریم می ریم. پس من پشتیبانی یا تبلیغ الکی نمی کنم. من تمام و کمال کارهایی رو که کردیم نوشتم که دیگران هم استفاده کنند و بعضی از دوستان هم بصورت خصوصی سوالات خودشون رو پرسیدن که جواب دادم.

مورد دیگه اینکه طبق قانون اساسی خانم خارجی درصورت ازدواج با مرد ایرانی تابعیت ایرانی می گیرد. حالا اینکه شما چطوری کار ثبت و تابعیت رو انجام بدید و چقدر طول بکشه بستگی به این داره که از چه راهی استفاده کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: nimar123 ، S@eed ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: مراحل عقد اتباع ایرانی با غیر ایرانی خارج از ایران(در ترکیه) - توسط shahram_s - 2011-10-22 ساعت 16:13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان