کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن ویزای ازدواج از ابتدا تا انتها (بریتانیا)
(2013-12-21 ساعت 02:48)mitranurse نوشته:  سلام دوستان
من قراره با یه سوئدی ازدواج کنم. می خوایم عقدمونو تو سوئد انجام بدیم. اون قراره درخواست ویزای سامبو بده و بعد از اینکه من رفتم سوئد عقد کنیم و مدرک ازدواجمونو به سفارت ایران بدیم که عقدمون برای ایران رسمی شه.
اگر این راه هم ممکن باشه از ازدواج توی ایران و ترکیه خیلی راحتتر به نظر می یاد. می خواستم بدونم چیزی در مورد این نوع ازدواج می دونین؟
سوال دیگم در مورد گواهیه تولده، اونو باید از کجا گرفت؟

با سلام دوست عزیر
اولا گواهی تولد در ایران همون شناسنامه شما هست.
دوما در مورد ویزای سامبو :
در این نوع ویزا شما باید افسر مصاحبه کننده خود در سفارت قانع کنی که ازدواج شما واقعی هست و این راهی برای دریافت اقامت سوئد برای شما نیست.
اما چطور میشه ثابت کرد؟
مثلا برای یک امریکایی که میتوانه ازادانه و بدون ویزا به اروپا سفر کند لزومی به دروغ گویی نیست پس مشکلی نیست اما برای ایرانیان کمی داستان متفاوت است این احتمال هست که این تنها روشی برای مهاجرت باشد.
یک مثال مینزنم تا بهتر متوجه بشید
اگر شما با ویزای سامبا وارد سوئد بشید که احتمالا سه ساله هست و بعد از ورود شوهرتان شما را ترک کنه ( اصلا از اول ازدواجی در کار نبوده ) به شما سریعا اقامت دائم میدهتد و هزینه زندگی و اجاره محل سکونت شما را تا زمانی که کار پیدا کنید را دولت میدهد.
دولت سوئد دقیقا از این نگران است.
پس شما باید حسن نیت و حقانیت خود را ثابت کنید. اما چطور؟
مدارک ازدواج
ماه عسل
عکسهای خانوادگی
البته در کشورهای اروپایی افراد بعد از 4-5 اشنایی ازدواج میکنن پس طول رابطه شما مهمه.
اینکه تفاوت چشم گیری بین شما و همسرتون نباشه. مثلا شما قد 170-180 و زیبا با وزن 60 تا 70 و همسرتون 160-170 و وزن 150-170 کیلو و خیلی زشت؟ خوب شاید افسر پرونده با خودش بگه اینا چطور تو دو ماه عاشق هم شدن ممکنه افسر مصاحبه با خودش بگه ممکنه یکی از طرفین برای ویزا کلی پول داده باشه و کل داستان جعلیه.
فکر میکنم کل داستان رو متوجه شدید . تنها راه شما برای ویزا افسر مصاحبه کننده شما در سفارت سوئد در تهران هست که باید به شما باور داشته باشه

کل این داستان در مورد ویزای ازدواج و همسر برای بریتانیا هم مشابه میباشد

اراتمند نوید
پاسخ
تشکر کنندگان: sara1818 ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: گرفتن ویزای ازدواج از ابتدا تا انتها (بریتانیا) - توسط kingnavid - 2013-12-23 ساعت 14:53

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان