کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آمریکا یا انگلستان ؟
(2012-04-22 ساعت 12:35)nimanj نوشته:  دوست عزیز من هیچکدوم رو تجربه نکردم ولی مطالعه در مورد هردو کشور خیلی داشتم، از مستندهای تجربی و خاطره تا تاریخ هزارسال پیش بریتانیا تا بیانیه ی آزادی آمریکا!
من شخصا عاشق لندن هستم و یه لحظه اش رو با دنیا عوض نمیکنم. در هرحال از تعصب بیایم بیرون، انتخابش به خودت بستگی داره.
با وجود دوستان با تجربه جسارت نشه یکم توضیح بدم، حالا چیزی که خودم میدونم.
توی بریتانیا اگه دستات رو با دستبند ببندی به میدون یا خیابونی اگه ادامه بدی تا نخست وزیرش میاد ببینه چه مرگته، ولی توی آمریکا براحتی میتونی از گرسنگی بمیری و تازه میشی جزو هزاران بی خانمان های مرده! امیدوارم منظورم رو گرفته باشی.
و بریتانیا (نگید انگلیس: اصلا همچین کلمه ای وجود نداره!) الکي بین ماها معروف شده به نژادپرستی. مردم بریتانیا وطن دوستند و به تاریخشون بسیار احترام قائلند. و اینم بگم اگر به یه بریتیش بگی اروپایی بهش بر میخوره! ولی به ماچه. باید بدونی برنامه ی خودت چیه.
و اینم درسته آمریکا دنیای دیگه اییه (البته نه معدن ایرانیهاش!) و سرزمین فرصتهاست!
من اگه بخوام بنویسم یه کتاب میشه، شما بگو میخوای چی کار کنی، اعتقاداتت چیه، چقدر مذهبی هستی، چه انتظاری داری از دولت، کارت چیه و کلا میخوا چیکار کنی، تا من بهتر بتونم راهنماییت کنم.
(بازم میگم حرفای من تجربی نیست و همش از مطالعاته، البته مطالعات دقیق و اغلب خوندن تجربیات دیگران)

من دانشجوی دکترا معدن دولتی داخل ایران هستم 33 ساله و همسرم هم دبیر آموزش و پرورش هستن و فوق لیسانس کامپیوترو 34 ساله. ایشون 7 سال سابقه کار آموزش و پرورش (استخدام رسمی) تا الان دارن و من هم 8 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی. من اصلا رشته ام رو تخصصی کار نکردم و همسرم هم مهارتش در رشته اش کاملا معمولیه یعنی مهارت آنچنانی در رشته خودمون توی ایران کسب نکردیم که رزومه قوی ای داشته باشیم. یک فرزند 6 ساله هم داریم. همسرم تازه برای یادگیری زبان میخواد اقدام کنه و منم زبانم معمولیه..نمیدونم آیلتس رو چند بگیرم و هنوز واس آیلتس اقدام نکردم.
میخواهیم که به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنیم و واس همین میخوام از الان شروع کنم به برناه ریزی هاش که تا 3 سال دیگه که درسم تموم میشه به یک نتایجی رسیده باشیم: و انتظارتمون از مقصد مهاجرتمان هم به شرح زیر هست:
1- موقعیت شغلی و درآمد و بیمه
2- طببعت و آب و هوا.... من عشق طبیعت لوکیشن سریال آن شرلی هستم... مثل طبعیت اطراف شهر کلن آلمان بود. فوق العاده سرسبز با مرتع و درخت و ...
3- سطح رفاه
4- ثبات و احترام کاری و اجتماعی
5- شرایط تحصیلی و آموزشی و فرهنگی عالی برای فرزندم
6- امنیت
7- زندگی و کار بدون استرس همراه با لذت از زندگی

لطفا راهنماییم کنید که:
1- از بین این کشورها کدام برای خواسته های ما مناسبتر هست؟؟
2- و همینطور مراحل مهاجرتش راحتتره؟؟
انگلیس
کانادا
استرلیا
ایرلند
اسکاتلند
نیوزلند
ضمنا ترجیح میدهیم تا جایی که امکان داره ویزای تحصیلی نگیریم آخه دیگه واقعا درس خوندن از حوصله ام خارجه....
3- لطفا مراحل اقدام برای مهاجرت رو برام مفصل توضیح بدید؟ من هیچ اطلاعاتی در موردشون ندارم....
4- همسرم میخواد یک رشته رو دانشگاه پیام نور شروع کنه به تحصیل که یک مدرک لیسانس یدک هم داشته باشه برای مهاجرت چه رشته ای رو پیشنهاد میدید که بکارش بیاد؟؟ من مترجمی زبان مد نظرم هست

5- ضمنا در رابطه با مهاجرت به آلمان هم یه مقایسه با کشورهایی که گفتم رو بهم بگید...البته بخاطر زبان آلمانی اصلا تمایلی ندارم مگر اینکه مزیتهای بیشتری داشته باشه.
سپاسگزارم از وقتی که میگذارید و صبوریتون
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط zer0c00l - 2012-03-29 ساعت 13:18
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط wushu kung fu - 2012-03-30 ساعت 12:01
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط aidazamani - 2012-04-03 ساعت 12:50
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط zer0c00l - 2012-04-03 ساعت 16:10
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط m9780 - 2012-04-06 ساعت 18:58
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط nimanj - 2012-04-22 ساعت 12:35
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط m_f_sky - 2017-10-07 ساعت 01:19
RE: آمریکا یا انگلستان ؟ - توسط الهه سابق - 2012-08-26 ساعت 05:05