کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه دیپلم، نمرات دبیرستان و ارزشیابی در آمریکا
(2013-05-05 ساعت 06:44)escutcheon نوشته:  امیدوارم به این تاپیک غبار گرفته سر زده و به سراغ من بیایید Sad
به حضور مبارکتون عرض شود که دیروز رفتم UCF ، گفتن باید ریز نمره هاتو بفرستی میامی واسه evaluation.
در واقع من دانشجوی ترم آخر لیسانس بودم که میهن را به خوبی هایش سپردم و اومدم.
حالا اینطور که از شواهد پیداست، اگه چند واحد بنده رو هم قبول کنن و مثلا 1 ترم بگن کمتر بخون واسه لیسانس، دیگه از FAFSA خبری نیست.
از بزرگان تقاضا دارم در چند مورد بنده رو راهنمایی بفرمان.
یکی اینکه آیا نظریه ی مذکور راسته یا دروغ؟
دوم اینکه به نظرتون با توجه به اینکه FAFSA کل هزینه رو وام میده، الان تحصیل رو شروع کنم یا باز هم مزایایی در صبر و استقامت در راه In-State شدن هست و بهتره تا سال دیگه منتظر باشم؟
پیشاپیش سپاسگزارم

جواب سوال اول رو نمی دونم ولی منم همچین استنباطی از تاپیک "کالج، شهریه و کمک هزینه" کردم. سوال دوم:
اگه الان بخوای کارای دم دستی بکنی مثل کشیر و اینها که باید متوسط رو ساعتی ده دلار حساب کنی. شما هفته ای 40 ساعتم که خوش شانس باشی و کار کنی میشه ماهی 1600 تا . و حتما اون رشته ای که می خوای براش زحمت کالج رفتن رو بکشی، بیشتر از اینها درآمد اره دیگه ، درسته؟ شما می تونی از تو سایتها دربیاری که برای اون رشته ای که می خوای بخونی، حدودا چقدر باید انتظار درآمد داشته باشی. بنابراین به نظر من اول سعی کن تخمین دقیقی بزنی که احتمالا بعد از کالج چه در آمدی خواهی داشت. بعد ببین فرق شروع فوری کالج و شروع بعد از یک سال کالج چقدر میشه. (در ضمن حواست باشه که لزوما با گذشت یک سال حرفتو باور نمی کنن که حالا دیگه این استیت شدی و هم وارد شدی برو چک کن که شرایط این استیت شدن دقیقا چیه و براش چه مدارکی لازم دارن که جورشون کنی.) یک حساب سرانگشتی نشون می ده که اگر مثلا برای " این استیت" ها، شهریه سالی 5000 تا باشه و برای ما 15000 تا و بعد از فارغ التحصیلی بتونی رو درآمد ماهی 3000 تا حساب کنی. در صورتی که صبر کنی این استیت بشی، شما بعد از سه سال این قدر داری:
(در سال اول: 1600دلار*12 ماه)منهای 10000 تا برای دو سال تحصیل=9200 دلار
اگر صبر نکنی و سریع وارد دانشگاه بشی، بعد از سه سال این قدر داری:
(منهای 30000 تا برای دو سال تحصیل)+(3000دلار * 12 ماه)=6000 دلار.
پس با این اعداد به نفعته یک سال صبر کنی ولی با اعداد دیگه شاید نه!
موفق باشی!
قبولی پس از دو سال شرکت در لاتاری!
مصاحبه: 23 ژانویه 2013
کلیر شدن: 28 روز
کل هزینه ها (برای دو نفر):8 م
+ بلیط آمریکا: نفری 3080000 با هواپیمایی امارات به مقصد دالاس!
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: ترجمه دیپلم، نمرات دبیرستان و ارزشیابی در آمریکا - توسط مجید ملیح - 2013-05-06 ساعت 21:13

کاربران در حال بازدید این موضوع: