کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهارتهای زندگی در آمریکا از نگاه یامی
خوب دوستان! ATM Card (و نه Debit Card) من هم اومد.
همانطوری که قبلا هم توضیح دادم State Farm Bank از معدود بانکهایی هست که ATM Card صادر میکنه.
فرق ATM Card و Debit Card هم در اینه که دبیت کارت روش علامت ویزا یا مسترکارت داره ولی کارت عابربانک به زبون ایرونی یا همون ATM Card اون علامت رو نداره. (Discover و American Express که اساسا در زمینه دبیت فعالیت ندارن! براشون کسر شانه!).
در مورد کارکرد هم فرقشون به شرح زیره:
1
- دبیت کارت بخاطر داشتن علامت ویزا یا مسترکارت قابلیت استفاده در خرید فروش های اینترنتی داره ولی کارت عابربانک این خاصیت رو نداره. یعنی اگه شماره کارتتون لو بره، کسی میتونه در اینترنت باهاش خرید کنه و (اینجاش خطرناکه) چون دبیت کارت هست، شما پوشش بیمه حفاظتی در مقابل کلاهبرداری تقریبا نداری و پولتون تقریبا رفته حساب میشه مگه بانک و پلیس طرف رو بگیرن اما همانطور که میدونین، کردیت کارت اگه سو استفاده بشه، با کمی کاغذبازی و اطلاع به بانک، دیگه مسولیت از شما ساقطه.
وپ
2- دبیت کارت بخاطر داشتن علامت ویزا یا مسترکارت یه نخود کردیت داره! یعنی مثلا تا یک حد بسیار جزیی (ممکنه زیر صد دولار ولی کلا بستگی به کردیت صاحب حساب و بانک صادر کننده داره) میشه بصورت کردیت استفاده کرد یعنی بدون وارد کردن پین و فقط امضا کردن رسید یا امضا کردن POS.
اینجاست که اگه کسی کارت گم شده شما رو ببره مثلا در فروشگاههایی که موقع خرید کردیت کارت شناسایی چک نمیکنن، مثل همین Macys ما، راحت میتونه باهاش تا سقف کردیت شما خرید کنه و همش هم بعهده شماست چون دبیت کارته و نه کردیت که در بالا توضیح دادم.

بهمین علت من این ATM کارت رو بجای Debit Card بانکم سفارش دادم دیگه دغدغه لو رفتن شماره کارتم و گم کردنش رو نداشته باشم. ازین کارت در هر POS هر فروشگاه و یا هر ATM که از شبکه های اینتربانک Pulse-Plus-NYCE-Star استفاده میکنن (99 درصد عابربانکها بالاخره به یکی از اینا وصل هستن!) میتونین صرفا با وارد کردن پین استفاده کنید.
قبلا هم گفتم که اگه دایرکت دپوزیت داشته باشین، به هر مقدار هزینه ATM ازتون کم بشه، بهتون برگشت داده میشه و اگه دایرکت دپوزیت نداشته باشین، هر استیتمنت سایکل تا 10 دولار بهتون برگشت داده میشه.

اگه بانک و کارت بهتری پیدا کردم، حتما باز بهتون اطلاع میدم.

[عکس: i406094_p07-17-12-17-10.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: Omidooo ، gol1 ، frozen mind ، online27H ، Danoosh ، Solitude ، javad_hani ، fariba_a ، msar ، golia

پیام‌های این موضوع
بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-06 ساعت 23:03
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-06 ساعت 23:17
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-07 ساعت 00:14
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-07 ساعت 02:32
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-18 ساعت 01:59
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-18 ساعت 06:11
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 04:19
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 05:21
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 05:47
گزارش حراجها و تخفیف های ویژه - توسط yami - 2012-07-25 ساعت 20:07

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان