کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهارتهای زندگی در آمریکا از نگاه یامی
(2012-07-19 ساعت 05:21)yami نوشته:  من حساب چیس هم تقریبا همزمان با حساب استیت فارم باز کردم. از چیس به من کارت موقت ندادن و کارت دبیت واقعی با اسم خودم روش در عرض یک هفته با پست اومد در خونه. البته با اون کارتهای بدون اسم که در ابتدای افتتاح حساب بعضی بانکها میدن تا کارت اصلی که اسمتون هم روشه بیاد با پست آشنایی دارم چون از طرف کارفرما قرار شد بجای چک حقوقمون دایرکت دیپوزیت بشه و من اون موقع حساب چیس و استیت فارم نداشتم و بهم یک پاکت دادن که مال بانک آنلاین Skylight بود (از زیر مجموعه های بانک SunTrust در بعضی ایالات و بانک US Bank در ایالات دیگر) و توش یک کارت ویزا بدون اسم هم داشت که به محض فعال کردن قابل استفاده بود تا اینکه کارت اصلی اومد خونه.
البته من دیگه دایرکت دیپوزیتم رو به استیت فارم عوض کردم و امروز که زنگ زدم Skylight که دیگه به شما نیازی ندارم، بهم گفتن که مسئله ای نیست و میبندیم ولی $5 هزینه بستن حسابه! کمی داغ کردم اما اشتباه از من بید! این هزینه رو در Fee List که توی همان پاکت اولیه افتتاح حساب بود نوشته بودن و من نخوندم. از بس آت آشغال میذارن داخل پاکت. کی بیکاره بشینه بخونه آخه؟
خلاصه کمی تهدید کردم که شکایت میکنم و اینا بلکه پس بدن پیله رو ولی حالا بدن ندنش معلوم نیست!
اما $24 رو که کردیت یونیونم به ناحق ازم بابت پرینت هر صفحه استیتمنت کم کرده بود به زور BBBonline گرفتم!

در مورد بانک چیس کاملا درست میفرمایید. واقعا به بنکرها اختیارات زیادی دادن. همون اولش که بهم کوپن داد و $150 شیتیل رفت تو حسابم بابت افتتاح حساب! گفت احتمالا بهم کوپن هم بفرستن که اگه کردیت کارت باز کنم بهم $200 میدن!
چک بوکم رو هم رایگان کرد! $18 هزینه اش بود. کلا بانک خوبیه و برداشت پول از عابربانکهای موجود در Walgreens رایگانه.

برای اولین باره که میشنوم میشه خرید با کارت دبیت رو که Pin وارد شده براش (و نه امضا) بشه Dispute کرد. اینکه خیلی عالیه ولی کلا خرید با کردیت کارت امنیتش بیشتره و بعد ATM Card و بعدش دبیت.

البته تا زمانی که موقع خرید اگر کردیت انتخاب می کردی و امتیاز می گرفتی و به ازاء هر صد امتیاز یک دلار نقد از بانک می گرفتی من همیشه برای خریدهام از حساب دبیتم،کردیت انتخاب می کردم و اخیرا که این امتیازها برداشته شده گاهی پین وارد می کنم. ولی در هر صورت هیچوقت بنکرها به من نگفتند که با برای Despute کردن فرقی بین انتخاب کردیت یا دبیت هست یا نه. من درباره اینکه پین وارد کرده باشی مطمئن نیستم و معقول و منطقی هم به نظر نمی رسه که با وارد کردن پین بعدا بری بگی که این یکی رو Despue اش کنین. قاعدتا باید فقط مواردی که بدون اجازه شما برداشت شده یا اینکه کارت شما دزدیده شده را بشه Despute کرد.

البته همانطور که می دونید موقع خرید با دبیت کارت چیس بنک شما می تونید کردیت هم انتخاب کنید که در این صورت برای برگشت پول مطمئن تره ولی برای اینکه از حساب شما اضافه برداشت کنند زیاد مطمئن نیست مگر اینکه هر روز حسابتان را چک کنید و در صورت لزوم Despute کنید. ولی با وارد کردن پین یا در اصل انتخاب دبیت، امکان Despute کردن از بین می ره ضمن اینکه امنیت کارتتان بیشتر می شه.

البته توصیه من به دوستان اینه که هیچوقت برای Despute کردن وسوسه نشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، online27H ، Solitude ، javad_hani ، msar ، golia

پیام‌های این موضوع
بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-06 ساعت 23:03
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-06 ساعت 23:17
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-07 ساعت 00:14
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-07 ساعت 02:32
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-18 ساعت 01:59
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-18 ساعت 06:11
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 04:19
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 05:21
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط kavoshgarnet - 2012-07-19 ساعت 05:39
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 05:47
گزارش حراجها و تخفیف های ویژه - توسط yami - 2012-07-25 ساعت 20:07

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان