کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهارتهای زندگی در آمریکا از نگاه یامی
سلام دوستان عزیز

خواستم تجربه کوچکی رو با شما در میان بذارم. در مورد خرید تلفنی با کردیت کارد هست.

اول اینکه تا واقعا مجبور نشدین تلفنی خرید نکنین! ثانیا اگه مجبور شدین که اتفاق میوفته مثلا قیمت مناسب و شرایط خوب و ... حتما قبلش اسم اون شرکت رو یک سرچی بکنین با کلمه ripp off و scam اینا ببینین سابقه اش چطوره. ثالثا در این خریدهای تلفنی همه مکالمه ها ضبط میشه که بعدا زیرش نزنین. معمولا یک دیسکلوژور یا دیسلیمیر ی خونده میشه که انتظار میره شما بگین Yes تا خرید انجام بشه. این رو خیلی سریع میخونن و باید حواستون باشه که اگه قرار باشه که کلکی تو کارشون باشه تو همین نقطه اتفاق میوفته پس خــــــــــــوب گوش بدین و سریش بشین که دقیقا توضیح بده و چیزی رو که از صحبتش فهمیدین براش تکرار کنین تا تایید کنه چون همش ضبط میشه و اگه واقعا زبانتون در این حد نیست خیر و شرش به گردن من، بیخیال خرید تلفنی بشین.

امروز من داشتم از سایت Savelogy یک گیفت کارت CVS ده دولاری رو به قیمت پنش دولار میخریدم. بعد از خرید آنلاین باید بهشون زنگ بزنی که ووچر رو ردیم کنن و تایید بشه تا کارت بیاد دم در خونه! تا همینجاش شک برانگیزه که تلفن برای چی؟ این همه از گروپان و لیوینگ سوشال خرید میکنیم تلفن زدن نمیخواد. بهرحال زنگ زدم و یک هیسپنیک مزاجی به تور ما خورد. شماره ووچر رو گرفت و دوباره شماره و آدرس و ایمیل که عجیب بود با اینکه در سایت وارد کردم و بعد گفت چون خرید اولتونه یک پروموشن براتون داریم! گفتم چیه گفت یک گیفت کارت صد دولاری رایگان که هزینه پروسسش میشه 4.95 دولار. گفتم کجا میتونم استفاده کنم گفت هر جا بخوای...!!! دو سه بار حرفش رو چرخوندم و بهش تکرار کردم و گفت الا بلا همینه. گفتم بده باشه، بعد شماره کردیت کارت رو گرفت و گفت بذار دیسکلوژور رو بخونم گفتم بخون. ورورورورورو...... مجله..... ورورور.... ماهی 39.99 دولار..... ورورور..... دوره آزمایشی... کنسل..... ورورورور..... گفت وایستا بببینم وایستا. چی چی مجله؟ چی چی شارژماهیانه 39.99 گفت ما براتون اشتراک مجله هم میفرستیم که ماهی اونقدر بعد شما اینقدر فرصت دارین خواستین کنسل کنین و ..... گفتم وایستا وایستا، آی دونت اکسپت!!! یا همون کارتی که خریدم رو بفرست یا میخوای کلک بزنی همونم نمیخوام، کنسل. شروع کرد ننه من غریبم که شرمنده من نمیخواستم ناراحت بشی منم اینجا کارمندم و .... خلاصه گفتم بهرحال. همون کارت اولی رو بفرست وسلام.

کافیه انگلیسیتون خوب نباشه و تو رودرواسی هی Yes ها رو پشت سر هم ردیف کنین. رفت تو پاچه آدم بدون امکان استرداد. صدا ضبط شده کاریش هم نمیشه کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، abas_kashan ، kamilia modi ، javad_hani ، vroom ، firoozeh272 ، sadeghi897 ، ASALI

پیام‌های این موضوع
بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-06 ساعت 23:03
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-06 ساعت 23:17
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-07 ساعت 00:14
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-07 ساعت 02:32
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-18 ساعت 01:59
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-18 ساعت 06:11
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 04:19
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 05:21
RE: بانک شرکت بیمه State Farm - معرکه! - توسط yami - 2012-07-19 ساعت 05:47
گزارش حراجها و تخفیف های ویژه - توسط yami - 2012-07-25 ساعت 20:07
خرید تلفنی در آمریکا با کردیت کارد - توسط yami - 2012-09-29 ساعت 02:06