کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
HR158 یا اصلاحیه جدید قانون لغو روادید آمریکا با 38 کشور
(2015-12-12 ساعت 22:10)ican2015 نوشته:  
(2015-12-10 ساعت 19:30)saeid Mercedes نوشته:  
(2015-12-10 ساعت 18:30)پرسپولیس۶ نوشته:  
(2015-12-10 ساعت 17:58)saeid Mercedes نوشته:  
(2015-12-10 ساعت 16:46)محمدرصا نوشته:  اينو اقاي سپهر از پاريز تراول فرستادن
مجلس نمایندگان آمریکا طرحی را تصویب کرده است که محدودیت های تازه ای را بر شهروندان ٣٨ کشوری که تاکنون بدون ویزا به این کشور سفر می کردند، اعمال می کند. بر اساس این طرح، شهروندان این کشورها که بعد یک مارس ۲۰۱۱ به *******ه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشند، نمی توانند بدون ویزا به آمریکا بروند و اگر تابعیت دوگانه این چهار کشور را داشته باشند در هر صورت برای ورود به آمریکا باید درخواست ویزا کنند. این طرح با ٤٠٧ رای در مقابل ۱۹ رای تصویب شد و پیش از آنکه رسمیت یابد، باید در مجلس سنا هم تصویب شود و به امضای رئیس جمهور آمریکا برسد.
@ParizTravel
متن خبر بنظر شفاف مى رسد كه اين قانون صرفا براى كسانى است كه تابعيت دوگانه ٣٨ كشور قانون لغو ويزا و ايران را دارند محدوديت ايجاد مى كند و اسمى از ايرانيانى كه اقامت دائم آمريكا يا تابعيت دوگانه ايران و آمريكا را دارند برده نشده در نتيجه براى اين افراد محدوديتى نيست. اما بايد تاسف خورد كه برخورد دولت هاى غربى با ايرانيان كه تاكنون فعاليت مخربى نداشته اند اينگونه است؛ هر كسى كه مى تواند براى رفع اين معضل كارى كند اگر سكوت كند بمصداق جفا در حق كشور عزيزمان ايران است.
در ضمن دوستانى كه برنده گرين كارتِ آمريكا از طريق لاتارى شده اند در هر حال بايستى به سفارت آمريكا جهت اخذ ويزا و مصاحبه مراجعه كنند و اين قانون تاثيرى در روند پرونده شان ندارد و صرفا حساسيت هاى امنيت ملى آمريكا براى افراد متقاضي هر نوع ويزا بيشتر خواهد بود كه مسلماً اين حق هر كشورى است كه به امنيت ملى كشور خود اهميت دهد.
@ParizTravel

دوست عزیز سلام

در چند تاپیک پیش اعلام کردم که این موضوع سیتیزنهای ایرانی آمریکایی رو هم را شامل میشود.
دایی بند مقیم آمریکا هستند. دیروز برای کار رفته بودند کانادا و موقع برگشت ، افسره روش کلید کرد، ولی چون این مصوبه هنوز توسط ریاست جمهوری تأیید نشده ، بنابراین قانونی هم نیست ، لذا نتونستند جلوی ورودش رو بگیرن.
ایشون 40 ساله اونجا هستند و تا روز قبلش حتی یکبار هم با این مشکل مواجه نشده بودند.

بطور کلی ، باید دعا کنیم این موضوع به قانون تبدیل نشه ؛ و اگر شد دیگه لاتاری و گرین کارت و ... فایده ای نداره. فقط اگر ویزامون اومد ، باید از خانواده هامون خداحافظی کنیم و بریم اونجا.
هر موقع هوس دیدار به سرمون زد ، به محض خروج از آمریکا ، دیگه باید برای برگشت به سر خانه و زندگی که اونجا ساختی ، ویزا بگیری. حالا چون ایرانی هستیم ، اگه خواستند ویزا میدن و در غیر اینصورت رو هواییم.

درخصوص 38 کشور اشاره شده . مثلا آلمانیها ، اگر و تنها اگر ورودی به اون ۴ کشور ذکر شده داشته باشند ، دیگه نمیتوانند وارد خاک آمریکا شوند و این موضوع را باید دولت آلمان به آمریکا اطلاع بدهد وگرنه از توافقنامه روادید خارج میشه.
بنابراین بهتر فکر کنیم و خوب و منطقی تصمیم بگیریم.
دوستان عزیز
احتمالا برخورد اون افسر دلیل دیگری داشته و یا برداشت شخصی ایشون از اون مصوبه بوده است . به هرحال متن اون مصوبه دقیقا مطابق فرمایش آقای سپهر و محمدرضا و سایر دوستان مطلع می باشد.
بیایید در جمع دوستان بی دلیل تنش و استرس و نگرانی ایجاد نکنیم .
موفق باشید.

البته حق با شماست، نباید تنش ، استرس و نگرانی ایجاد کرد.
ولی از واقعیت هم نباید غافل شد . ما ایرانیها دوست داریم برای یک کار اشتباهی که میکنیم و ... دلیل منطقی بیاریم و به اصطلاح خودمون رو گول بزنیم.
البته دایی بنده گفتند که این موضوع سیتزنها را شامل میشود( خوب به هر حال 40 ساله که اونجا هستند و خبرهای اونجا را بدون سانسور دریافت میکنند ) ولی در حال پیگیری این موضوع از وکیلشون هستند.

هر خبری از اونجا به دستم برسه ، جهت تعیین تکلیف موضوع مطرح شده و اطمینان خاطر بچه های منتظر ویزا و احتمالا جلوگیری از هدر دادن وقت و هزینه در آینده اعلام میکنم.
بازهم اگر باعث نگرانی شدم ، عذرخواهی میکنم. هدفم اینکه بیخودی پولمون رو تو جیب ارمنی و ترک و عرب نریزیم و خوب پیگیری و فکر کنیم.
راستی تا الان من 14 تا آپدیت هم داشتم.

سلام دوست عزیز؛ خدا ایشالا دایی عزیز شما را براتون حفظ کنه.ولی دلیل
ایجاد استرس دروغین و پافشاری بر انتشار اخبار غیر واقعی از سمت شما برایم مبهم است.لطفا دیگر از دایی............ متشکرم
من هم دیروز که این متن رو خوندم فکر کردم این دوست عزیز دروغ می گوید و می خواستم چیزی برایش در این مورد بنویسم ولی دیدم دوستان برای ایشون نوشتن و منصرف شدم اما امروز یکی از دوستانم که پارسال در بدو ورود من پیش ایشون اومدم امروز از ایران برگشته بود ایشون بیست وپنج ساله آمریکا هستن و سیتیزن، برای مدت یک ماه به ایران رفته بودن برای دیدن اقوام در بدو ورود جلو ایشون رو گرفتن و بردن برای سه ساعت سوال و جواب کردن خودش که می گفت حالت بازجویی بود و خیلی ناراحت بود دقیقاً می گفت سه ساعت من رو نگه داشتن این بنده خدا در مورد داییشون دروغ نگفتن
کیس نامبر:32XX / ارسال مدارک:23 می ،پست آرامکس / تعداد نفرات کیس : فقط خودم / سفارت: ابوظبی/ کارنت: ۹ دسامبر / مصاحبه: هفته چهارم فوریه-برگه آبی و چک کردن بعد چهار ماه
updates:23feb, 24feb, 25feb, 5mar, 9june, 10june
کلیر june 10 بعد از 107 روز انتظار
ویزا: July 7
ورود هفته آخر اکتبر ۲۰۱۴ Cool  

مرحله بعدF2A اقدام برای همسر
ارسال مدارک: July 15 2016
Priority ‎Date: July 18 2016  /اپرو: Nov 3 2016
مصاحبه: Oct 2018 مونترال کانادا (بکراند چک) و به گفته آفیسر حدود یکسال طول میکشد 
مصاحبه دوم: 2020 Mar مونترال قسم مجدد و دریافت برگه Welcome to The United States  Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، j.modarres ، سعید صادقی فر2 ، lingni

پیام‌های این موضوع
کلیرنس برندگان لاتاری ۲۰۱۶ - توسط milaveh - 2015-12-09 ساعت 00:06
کلیرنس برندگان لاتاری ۲۰۱۶ - توسط Aabearff - 2015-12-09 ساعت 00:11
1 - توسط ali3875 - 2015-12-09 ساعت 15:02
کلیرنس برندگان لاتاری ۲۰۱۶ - توسط NGNJ - 2015-12-10 ساعت 15:40
کلیرنس برندگان لاتاری ۲۰۱۶ - توسط NGNJ - 2015-12-10 ساعت 19:28
RE: HR158 یا اصلاحیه جدید قانون لغو روادید آمریکا با 38 کشور - توسط Arashslm - 2015-12-15 ساعت 11:28
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط rezamehrzad - 2015-12-10 ساعت 20:58
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط haaaa - 2015-12-11 ساعت 10:36
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط Ali Sepehr - 2015-12-11 ساعت 10:54
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط Radian - 2015-12-11 ساعت 11:13
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط saman_rrr - 2015-12-11 ساعت 11:54
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط Siamak - 2015-12-11 ساعت 14:04
RE: کلیرنس برندگان لاتاری 2016 - توسط behjan - 2015-12-11 ساعت 15:01

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان