کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا
شبنم عزیز، من خودم 4 ساله صبح تا شبم، همینه که تحقیق کنم!

دوستان میدونند من بعضی وقتها تا ساعت 4 یا 5 صبح بیدارم و تحقیق میکنم!
حالا اصلاً به این کاری نداریم!

به نظر شما شما حقیقت رو میفرمایید یا 300 میلیون نفر آمریکایی؟
هر سایت دانشگاهی که دوست داشتید ( هر کدوم ) تشریف ببرید و هزینه زندگی رو ببینید!
من قضاوت نمیکنم!

تازه یکی از دوستان من برنده لاتاری 2005 هست و اطلاعاتشون خیلی خیلی بیشتر از شما هست! ایشون هم حرف بنده حقیر را تایید کردند!
البته باز هم عرض میکنم، هزینه بستگی به خودتون داره!
شما مجبور نیستید شیرکاکائو بخورید، شیر بخورید بجایش! اشتباه میگم؟
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد کالج و دانشگاه که محسن پرسید :
کالج ها 4 تا وظیفه اصلی دارند :
1. تدریس 2 سال از 4 سال لیسانس، و آماده کردن دانشجو برای ورود به سال سوم دانشگاه! معمولاً قرارداد دارند با دانشگاههای دیگه!
2. برگزاری دوره های فوق دیپلم!
3. برگزاری دوره های فاندیشن!
4. بزگزاری دوره های فنی و حرفه ای برای آمادگی ورود به بازار کار! ( معمولاً سن بالا هستند )

برای ورود به کالج یا بهتره بگم کالجهای محلی، نیاز به تافل، آیلز و SAT نیست! و مستقیماً میتوانید تشریف ببرید! شرایط پذیرش دادنش بسیار بسیار آسانتر از دانشگاه هست! هزینه ها هم به طور چشمگیری پایین تر هستند!

ولی دانشگاهها، از مقطع فاندیشن تا دکتری را ارائه میدهند! و بسیار گرانتر از کالج ها هستند!

حدوداً 1200 کالج محلی در آمریکا وجود داره که 11 میلیون دانشجو را تحت پوشش قرار داده!
حدوداً 40 درصد از تمام دانشجویان بین الملل که در آمریکا در مقطع لیسانس یا پایین تر مشغول به تحصیل هستند، در کالجهای محلی هستند!

جالب اینجاست که آرنولد شوآرزنگر، آیلین کولینز فرمانده سفینۀ فضایی ناسا،جرج لوکاس کارگردان و تولید کننده فیلم جنگ ستارگان، تام هنکس و کلینت ایست وود هنرپیشه های فیلم، در این کالجهای محلی تحصیل کرده اند! Big Grin

راستی میدونید جمشید ( جیمی ) دلشاد، شهردار بورلی هیلز، وقتی تازه به آمریکا اومده بوده که درس بخونه، تو رستورانها دیش واشرینگ میکره؟! الان چه کاره هست؟!؟

پیروز و تندرست باشید...
پاسخ

پیام‌های این موضوع
RE: اطلاعات اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا - توسط usa.lover - 2010-07-14 ساعت 15:53
نحوه ثبت نام آنلاين - توسط iran azad - 2011-01-26 ساعت 02:43
RE: نحوه ثبت نام آنلاين - توسط Hossein81 - 2011-01-26 ساعت 13:36
RE: نحوه ثبت نام آنلاين - توسط iran azad - 2011-01-27 ساعت 04:51
فوق دکترا - توسط rozbeh121 - 2011-09-28 ساعت 17:46

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان