کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا
(2010-07-14 ساعت 14:32)shabnam286 نوشته:  
(2010-07-14 ساعت 12:54)mohsen mirzaei نوشته:  سلام به همگی و ممنون از shabnam286
من هم که از برنده‌های 2011 هستم میخوام مثل شما عمل کنم و از سال اول وارد دانشگاه بشم، اتفاقا بعد از جستجوی زیاد به این نتیجه رسیدم که احتمالا TX رو انتخاب کنم چون هم دانشگاه‌های زیادی داره و هم دانشگاه‌های خوبی در زمینه تحصیلی من (مهندسی صنایع) داره.
برای من مساله مالی خیلی خیلی مهمه، تقریبا باید بگم اگه نتونم از دانشگاهی Fund بگیرم کل قضیه اپلای و گرین کارد و ... میره هوا، واسه همین میخواستم بدونم چیکار کنم که شانس گرفتن Fund واسه من بالا بره؟
مثلا یکی از دوستان مهاجر سرایی به من توصیه کرد به جای اینکه از ایران به عنوان دانشجوی International اپلای کنم سعی کنم 3 ماه قبل از شروع ترم Fall 2011 بیام آمریکا و بعد از گرفتن گرین کارت به عنوان Permanent resident اپلای کنم، اینطوری شانسم خیلی بیشتره، به نظر منم حرفش منطقی بود. (ممنون از علیرضا) نظر شما چیه؟
اینطوری که من از سایت دانشگاه‌ها فهمیدم اگه واسه PHD اقدام کنم احتمال گرفتن Fund خیلی بیشتره تا اینکه واسه Master اقدام کنم، درسته؟
اصولا Permanent Resident شدن غیر از ویزا تو کمک های مالی دانشگاه هم کمک می کنه دیگه؟
با تشکر

خوشم اومد عزت. حرفای حساب شده میزانی‌. من گرانت گرفتم. گرانت مخصوص بچه‌های گرین کارت در و سیتیزن هست، هزینهٔ منو مستقیم دولت یواس میده نه دانشگاه. شدیدا توصیه می‌کنم فرق این چیزارو در بیارین. فاند چیه، گرانت چی‌، سچلرشیپ چیه. این فرق ما با بچه اینترناسونال هست، اما در پذیرش گرفتب جایگاه ما و بچه اینترناسونال یکی‌ هست.
البته اینم بگم این حرفم در رشته‌های پزشکی‌ و حقوق درست نیست. تو این رشتها مخصوصا پزشکی‌ و دندا پزشکی‌ کسی‌ که اینترناسونال هست شانس بسیار کمی‌ در پذیرش گرفتن داره.
اما گرفتن گرانت خیلی‌ اسون نیست. شما با خودشون مقایسه میشین.
منم مثل شما اول گرین کارت گرفتم بد اپلی‌ کردم.
دانشگاه‌ها براشون خروجی‌ داشتن مهمه. کسی‌ که دانشجویه دکترا می‌شه paperمیده کلی‌ فعالیت علمی‌ باید بکنه برای همین کمک‌های ملی بیشتر برای دکترا هست نه مستر.
در نتیجه کاملا حرفتون درسته.
یه سری چیزا مخصوص گرین کارت و یواس سیتیزن هست. مثل وام ففسا و گرانت. بعدشم اگه بخواین وام دیگه بگیرین باید یکی‌ سوپورت ملیتن کنه، که واقعا پیدا کردن اون عدم راحت نیست. به قولی‌ کسیگنر بشه

------------------------------------لطفاً فارسی تایپ کنید-----------------------------------------------
khosham omad azat. harfaye hesab shode mizani. man Grant gereftam. Grant makhsose bache haye green card dar va citizen hast, hazineye mano mostaghim dollate US mide na daneshgah. shadidan tosiye mikonam farghe in chizaro dar biyarin. Fund chie, Grant chiye, scholarship chie. in farghe ma ba bache international hast, amma dar paziresh gereftab jaygahe ma va bache international yeki hast.
albate inam begam in harfam dar reshtehaye pezeshki va hoghogh dorost nist. to in reshteha makhsosn pezeshki va danda pezeshki kasi ke international hast shanse besyar kami dar paziresh gereftan dare.
amma gereftan Grant kheili ason nist. shoma ba khodeshon moghayese mishin.
manam mesle shoma aval green card gereftam bad apply kardam.
daneshgah ha barashon khoroji dashtan moheme. kasi ke daneshjoe PHD mishe paper mide koli faaliyat elmi bayad bokone baraye hamin kamk haye mali bishtar baraye PhD hast na Master.
dar natije kamelan harfeton doroste.
ye seri chiza makhsos green card va us citizen hast. mesle vame FAFSA va Grant. badesham age bekhain vame dige begirin bayad yeki support maliton kone, ke vaghean peida kardan oun adam rahat nist. be gholi cosigner beshe.
شبنم جان میشه بگی گرانت چه نوع فاندی هست؟ اگه با فاند فرق میکنه فاند رو بگین چیه؟ سچلر شیپ چیه؟
اصلا چند مدل میشه برای درس خوندن تو آ»ریکا آویزون دولت شد؟
من لیسانس برق-کنترل دارم . برای فوق تو این رشته میتونم از این چیزا بگیرم یا نه؟ کدوم ایالت بهتره
فکر کنم شما گفتید که برای in-state شدن یکسال وقت نذاریم .پیشنهادتون چیه؟پس چطوری هزینه هامونو بیاریم پایین؟
Smile

ممنونم اگه پاسخ بدین
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
پاسخ
تشکر کنندگان: tamanna ، msar

پیام‌های این موضوع
RE: اطلاعات اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا - توسط free_free - 2010-07-16 ساعت 13:09
نحوه ثبت نام آنلاين - توسط iran azad - 2011-01-26 ساعت 02:43
RE: نحوه ثبت نام آنلاين - توسط Hossein81 - 2011-01-26 ساعت 13:36
RE: نحوه ثبت نام آنلاين - توسط iran azad - 2011-01-27 ساعت 04:51
فوق دکترا - توسط rozbeh121 - 2011-09-28 ساعت 17:46

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان