کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا
(2010-07-13 ساعت 03:13)shabnam286 نوشته:  سلام به همگی،
من می خواهم راجب پذیرش گرفتن از دانشگاه های آمریکا برای افرادی که برنده لاتاری هستند از تجربیات شخصی خودم بگم. من پذیرش دکترا از دانشگاه تگزاس در هوستون گرفته ام ودانشگاه هزینه تحصیل، خریدکتاب، بیمه، سفرعلمی و هزینه زندگی من را می دهد. تقریبا ماهی 1700،1800 دلار برای خرج زندگی می گیرم. همین جا اکیدا تایید می کنم که اینها اطلاعاتی است که من کسب کردم و من ازآنها نتیجه گرفتم. اینها وحی منذل نیستند. پس فردا نیایید بگویید که راهنمایی های تو ما رو به دردسر انداخت. من از برندگان لاتاری 2010 هستم که در ماه نوامبر 2009 مصاحبه رفتم و در همان روز ویزا گرفتم و بعد در کمتر از 3 هفته بلیت گرفتم و در تاریخ 25 دسامبر 2009 وارد خاک آمریکا شدم. اولا توصیه من به همه دوستان این است که حتما امتحانات تافل و جی ار ای را در ایران بدهید. من خودم یک بار امتحان جی ار ای را در اواخر مهر و قبل از مصاحبه ام در ایران داده بودم و چون فقط 2، 3 ماه براش وقت گذاشته بودم نتیجه مطلوبی نگرفته بودم. و برای امتحان تافل هم از چند ماه قبل اینترنتی ثبت نام کرده بودم و چون با مشکل خرید بلیت برای آمریکا مواجه شدم مجبور شدم آن را به آمریکا ترنسفر کنم. در بدو ورود با این که در کنار یکی از دوستان خانوادگی بودم عوارض مهاجرت خیلی آزاردهنده بود.به فاصله یک ماه امتحان تافل را دادم و ماه بعد امتحان جی ارای. اصلا نتونستم برای هیچ کدامشان درست بخوانم چون شرایط روحی داغونی داشتم، بایک پق اشکم سرازیر می شد. اما خدا را شکر که حدنصاب خیلی از دانشگاه ها را آوردم. برای من پذیرش گرفتن مهم بود و در بدترین حالت گرفتن وام ففساکه مخصوص بچه های گرین کارتی و سیتیزن هست و نهایتا کمی کمک مالی از خانواده یا کار کردن پارت تایم برای سال اول ویا ترم اول. شما اگر بتونید به همراه پذیرشتان یک اسکولارشیپ هرچند ناچیز بگیریید شهریه تان این استیت حساب می شود. نظر شخصی من این است که اگر کسی به خاطره این استیت شدن یک سال صبر کند اشتباه محض کرده؛ به دو دلیل، اولا هیچ تضمینی وجود ندارد که شما از دانشگاهی داخل همان ایالت پذیرش بگیرید واین که معیار انتخاب ایالت در بدو ورود برای خیلی از افراد داشتن یک آشنادرآنجا هست و شما با این کار شانس رفتن به یک دانشگاه بهتر با شرایط مالی بهتر را به سادگی ازدست می دهید. دوما مساله مهم زمان است واقعا می خواهید در این یکسال چیکار کنید؟ بیکاری آدم را داغون می کند، مخصوصا که با یک تغییر بزرگ در زندگی مواجه هستید. من فکر می کنم بهترین راه واردشدن هرچه سریع تر به دانشگاه باشد. هزینه های زندگی اینجا خیلی بالاست و با تبدیل ریال به دلار به جایی نمی رسید،مگر این که واقعا در ایران خیلی پولدار باشید. در بدو ورود به اینجا آدم به اندازه کافی سرخورده می شود که فکر می کنم انجام یک سری شغلها فقط به عنوان در آوردن یک حقوق بخور ونمیر چیز مقبولی نیست مگر این که در راستای یک هدف بزرگ باشد. اینجا برای هیچ کس فرش قرمز پهن نکردند پس در خواب و روا زندگی نکنید. (بقیه اش باشه برای دفعه بعد)
سلام مرسي از اطلاعاتتون

مي شه توضيح بدهيد چيكار ميشه كرد كه يك سال وقت تلف نكرد براي اين استيت شدن ؟چون شنيدم كه در غير اين صورت هزينه تحصيلي خيلي بالاست؟واقعا يك سال درس نخوندن خيلي بده

ممنون
[font=Tahoma]hang in there[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:

پیام‌های این موضوع
RE: اطلاعات اخذ پذیرش از دانشگاههای آمریکا - توسط shaghayegh 87 - 2011-02-24 ساعت 20:04
نحوه ثبت نام آنلاين - توسط iran azad - 2011-01-26 ساعت 02:43
RE: نحوه ثبت نام آنلاين - توسط Hossein81 - 2011-01-26 ساعت 13:36
RE: نحوه ثبت نام آنلاين - توسط iran azad - 2011-01-27 ساعت 04:51
فوق دکترا - توسط rozbeh121 - 2011-09-28 ساعت 17:46

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان