کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-01-20 ساعت 00:56)عدلی نوشته:  سلام امروز یه نامه دیگه ازnvc آمده البته مثل نامه قبلیه که نوشته مدارک رو طی یه ماه بررسی میکنن. نه به اینکه جواب تلفن نمیدن نه به اینکه تو یه هفته 2 ایمیل میفرستن.

چه جالب دوست عزيز پس براي شما هم اتفاق افتاده ! وكيلم مدارك را ١٢ ژانويه فرستاده كه ايميل اول ١٦ ژانويه و ايميل تكراري دوم ١٨ ژانويه و ايميل تكراري سوم ١٩ ژانويه برام اومده !!! واقعاً معلوم نيست در NVC چه خبره !! شنيده بودم اوضاع NVC خيلي به هم ريخته است ولي ظاهراً اينقدر بيكارن كه هر روز ايميلهاي تكراري ميفرستن !! حالا قسمت بد داستان اينه كه با هر ايميلي كه از NVC ميگيرم قلبم از جاش در مياد كه نكنه مشكلي در مدارك باشه !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
(2016-01-19 ساعت 21:54)Hamid_ss نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 17:05)inanna نوشته:  
(2016-01-18 ساعت 20:51)Hamid_ss نوشته:  درود دوستان گلم ..
حقيقا ازدواجي اقدام كردم خانومم سيتيزنه جوون ٢٠١٥ مدارك ارسال كرديم دسامبر ٢٠١٥ اپرووال شد چند روز گذشته چك كردم ميگه كيست ارسال شده ديپارتمنت استيت ..عزيزاني كه اين راه رو طي كردن لطفا تجربه بدن كه چه مراحل ديگه اي پيشرومونه ..مرس داريد همگي

سلام دوست عزیز , امیدوارم کارهاتون به خوبی و خوشی و سریع پیش بره , بعد از اپرو شدن پروندتون میره NVC که همون (National Visa Center) هستش و از اینجا به بعد دیگه دست اونهاست . خودشون باهاتون تماس میگیرند و case number بهتون میدن که شامل سفارت تعیین شده هم هست براتون . فکر میکنم در ایمیلی که الان براتون فرستادند , قید شده که اگر۳۰ یا ۶۰ روز بهتون تماس نگرفتند خودتون پیگیری کنید ! حتمن این رو جدی بگیرید و خودتون مدام پیگیر باشید که معطلی اضافه نداشته باشید مثل ما ! خلاصه بعد از کیس نامبر ,NVC خودش مرحله به مرحله بهتون ایمیل میزنه که یک سری مدارک براشون بفرستید و فرم هارو online پر کنید و پرداختی هاتون رو انجام بدید که خودش چند ماه طول میکشه تا بررسی کنند و جواب بدند و برید مرحله بعدی تا به وقت مصاحبه برسید . امضای دوستان در این تاپیک رو چک کنید تا دستتون بیاد زمان بندی تقریبی هر مرحله رو , چون مخصوصا با اتفاقاتی که این یکی دوسال پیش اومده هیچ جور نمیشه هیچ زمان بندی رو درست پیش بینی کرد . از وقتی پرونده های ما ها به جریان افتاده ,دنیا هم تصمیم گرفت " کُن فَیَکون " بشه , که متاسفانه  تاثیر مستقیم رو پیشبردن پرونده های ما گذاشت ! بیش از هرچیز براتون آرزوی صبر و آرامش دارم , ایشالا همه چیز به خوبی پیش میره براتون  :o)
ممنونم از راهنمايي كاملتون ..پس از اين به بعدش حساب و كتابي برا زمان نداره ..(  اميدوارم كار شمام زودتر به سرانجام نيك برسه ..اگر درست متوجه شده باشم چون منتظر وقت مصاحبه هستيد ..*
نه دوست عزيز همه چي روي حساب كتابِ (به جزء مرحله ي AP كه ان هم ما ازش هيچ اطلاعي نداريم كه چي به چيه) از اين مرحله به بعد شما پله پله مراحلي را بايد انجام بديد كه مي تونيد از توي سايت مراحل را پيش پيش نگاه كنيد كه مداركتون و حاضر كنيد. الان بايد منتظر باشيد كه براتون كيس نامبر و پس از اون اينويس نمبر و بفرستن.
بعد با استفاده از اينها سايت سيس را باز كرده مبالغ را به ترتيب تكميل مي كنيد و ....
در ضمن يه چشتونم به ويزا بولتن باشه چونكه وقتي بولتن به پي دي شما رسيد اون زمان بايد منتظر وقت مصاحبه باشيد و اگر ديديدبولتن به پي دي شما نزديك ميشه و ان وي سي كمي عقب هست ممكنه ايميلشون دستتون نرسيده يا هرچي و شما ان زمان بهتره كه تلفن بزنيد و از اوضاتون باخبر بشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-01-21 ساعت 01:09)m_vaziran نوشته:  
(2016-01-20 ساعت 00:56)عدلی نوشته:  سلام امروز یه نامه دیگه ازnvc آمده البته مثل نامه قبلیه که نوشته مدارک رو طی یه ماه بررسی میکنن. نه به اینکه جواب تلفن نمیدن نه به اینکه تو یه هفته 2 ایمیل میفرستن.

چه جالب دوست عزيز پس براي شما هم اتفاق افتاده ! وكيلم مدارك را ١٢ ژانويه فرستاده كه ايميل اول ١٦ ژانويه و ايميل تكراري دوم ١٨ ژانويه و ايميل تكراري سوم ١٩ ژانويه برام اومده !!! واقعاً معلوم نيست در NVC چه خبره !! شنيده بودم اوضاع NVC خيلي به هم ريخته است ولي ظاهراً اينقدر بيكارن كه هر روز ايميلهاي تكراري ميفرستن !! حالا قسمت بد داستان اينه كه با هر ايميلي كه از NVC ميگيرم قلبم از جاش در مياد كه نكنه مشكلي در مدارك باشه !!!

با سلام

متن ایمیل های ان وی سی شامل چی هست؟
فقط تایید دریافت مدارک هست که سه بار دریافت کردید؟
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
(2016-01-21 ساعت 04:50)Sam-90 نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 21:54)Hamid_ss نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 17:05)inanna نوشته:  سلام دوست عزیز , امیدوارم کارهاتون به خوبی و خوشی و سریع پیش بره , بعد از اپرو شدن پروندتون میره NVC که همون (National Visa Center) هستش و از اینجا به بعد دیگه دست اونهاست . خودشون باهاتون تماس میگیرند و case number بهتون میدن که شامل سفارت تعیین شده هم هست براتون . فکر میکنم در ایمیلی که الان براتون فرستادند , قید شده که اگر۳۰ یا ۶۰ روز بهتون تماس نگرفتند خودتون پیگیری کنید ! حتمن این رو جدی بگیرید و خودتون مدام پیگیر باشید که معطلی اضافه نداشته باشید مثل ما ! خلاصه بعد از کیس نامبر ,NVC خودش مرحله به مرحله بهتون ایمیل میزنه که یک سری مدارک براشون بفرستید و فرم هارو online پر کنید و پرداختی هاتون رو انجام بدید که خودش چند ماه طول میکشه تا بررسی کنند و جواب بدند و برید مرحله بعدی تا به وقت مصاحبه برسید . امضای دوستان در این تاپیک رو چک کنید تا دستتون بیاد زمان بندی تقریبی هر مرحله رو , چون مخصوصا با اتفاقاتی که این یکی دوسال پیش اومده هیچ جور نمیشه هیچ زمان بندی رو درست پیش بینی کرد . از وقتی پرونده های ما ها به جریان افتاده ,دنیا هم تصمیم گرفت " کُن فَیَکون " بشه , که متاسفانه  تاثیر مستقیم رو پیشبردن پرونده های ما گذاشت ! بیش از هرچیز براتون آرزوی صبر و آرامش دارم , ایشالا همه چیز به خوبی پیش میره براتون  :o)
ممنونم از راهنمايي كاملتون ..پس از اين به بعدش حساب و كتابي برا زمان نداره ..(  اميدوارم كار شمام زودتر به سرانجام نيك برسه ..اگر درست متوجه شده باشم چون منتظر وقت مصاحبه هستيد ..*
نه دوست عزيز همه چي روي حساب كتابِ (به جزء مرحله ي AP كه ان هم ما ازش هيچ اطلاعي نداريم كه چي به چيه) از اين مرحله به بعد شما پله پله مراحلي را بايد انجام بديد كه مي تونيد از توي سايت مراحل را پيش پيش نگاه كنيد كه مداركتون و حاضر كنيد. الان بايد منتظر باشيد كه براتون كيس نامبر و پس از اون اينويس نمبر و بفرستن.
بعد با استفاده از اينها سايت سيس را باز كرده مبالغ را به ترتيب تكميل مي كنيد و ....
در ضمن يه چشتونم به ويزا بولتن باشه چونكه وقتي بولتن به پي دي شما رسيد اون زمان بايد منتظر وقت مصاحبه باشيد و اگر ديديدبولتن به پي دي شما نزديك ميشه و ان وي سي كمي عقب هست ممكنه ايميلشون دستتون نرسيده يا هرچي و شما ان زمان بهتره كه تلفن بزنيد و از اوضاتون باخبر بشيد.
همانطور که دوست عزیزمون sam میگن، اینکه توی دنیا چه خبر هست تاثیر خیلی زیادی روی پرونده ها در ان وی سی نداره.
و تاریخ انجام شدن کار و نویت مصاحبه هم پروسه ای هست که متاسفانه جز خودشون بقیه زیاد اظلاعی ندارن و مطالب گفته شده در حد حدس و گمان هست.
مثلا تاریخ pd من سپتامبر 2013 هست و تقریبا may 2015 من کارنت شدم. ولی الان سپتامبر 2014 کارنت شده. دو سال پیش شرایط خیلی بد تر بود از این نظر .
حالا کارنت شدن باعث میشه نوبت مصاحبه زودتر بیاد یا نه؟
یا دوستانی که ازدواجی سیتیزن هستند و کلا کارنت هستند تاریخ مصاحبشون از کیس ما f2a هست ظاهرا عقب تر افتاده،
در صورتیکه تا یکسال پیش کاملا برعکس بود .
این که ملاک تصمیمات وزارت خارجه و دولت امریکا چه چیزی هست؛ خوب تا حدی مبهم هست.
ولی مسلما طبق برنامه ای داره انجام میشه و اصلا استرس به خودتون بابت این قضایا وارد نکنید. گرچه دوری و انتظار برای همه ما واقعا سخت هست.

موفق و شاد باشید دوست عزیز
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، romance33 ، inanna
دوستان سوالی داشتم در باب خدمت وظیفه
به نظر شما شش ماه از خدمت من مونده به خانمم بگم اقدام کنه که پروسه ویزای نامزدی رو به اجرا بزاره یا ممکنه توی سه و چهار ماه نوبت مصاحبم شه و نتونم از کشور خارج شم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi sadegh
(2016-01-21 ساعت 12:26)Partov نوشته:  دوستان سوالی داشتم در باب خدمت وظیفه
به نظر شما شش ماه از خدمت من مونده به خانمم بگم اقدام کنه که پروسه ویزای نامزدی رو به اجرا بزاره یا ممکنه توی سه و چهار ماه نوبت مصاحبم شه و نتونم از کشور خارج شم؟

اين سوال رو تو تاپيك ويزاى نامزدى ميتونين بپرسين كه جواب درست بگيريد
تا جايى كه من ميدونم براى ويزاى نامزدى وقت مصاحبه نميدن و خودتون بايد بگيرين پس زمان از يه مرحله اى دست خودتون هست
تو تاپيك نامزدى راجع به زمانبندى و مراحل كار اطلاعات بهترى ميتونيد بگيريد

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Partov ، armehraboon
(2016-01-21 ساعت 09:55)armehraboon نوشته:  
(2016-01-21 ساعت 04:50)Sam-90 نوشته:  
(2016-01-19 ساعت 21:54)Hamid_ss نوشته:  ممنونم از راهنمايي كاملتون ..پس از اين به بعدش حساب و كتابي برا زمان نداره ..(  اميدوارم كار شمام زودتر به سرانجام نيك برسه ..اگر درست متوجه شده باشم چون منتظر وقت مصاحبه هستيد ..*
همانطور که دوست عزیزمون sam میگن، اینکه توی دنیا چه خبر هست تاثیر خیلی زیادی روی پرونده ها در ان وی سی نداره.
و تاریخ انجام شدن کار و نویت مصاحبه هم پروسه ای هست که متاسفانه جز خودشون بقیه زیاد اظلاعی ندارن و مطالب گفته شده در حد حدس و گمان هست.
مثلا تاریخ pd من سپتامبر 2013 هست و تقریبا may 2015 من کارنت شدم. ولی الان سپتامبر 2014 کارنت شده. دو سال پیش شرایط خیلی بد تر بود از این نظر .
حالا کارنت شدن باعث میشه نوبت مصاحبه زودتر بیاد یا نه؟
یا دوستانی که ازدواجی سیتیزن هستند و کلا کارنت هستند تاریخ مصاحبشون از کیس ما f2a هست ظاهرا عقب تر افتاده،
در صورتیکه تا یکسال پیش کاملا برعکس بود .
این که ملاک تصمیمات وزارت خارجه و دولت آمریکا چه چیزی هست؛ خوب تا حدی مبهم هست.
ولی مسلما طبق برنامه ای داره انجام میشه و اصلا استرس به خودتون بابت این قضایا وارد نکنید. گرچه دوری و انتظار برای همه ما واقعا سخت هست.

موفق و شاد باشید دوست عزیز

مرسی حمید جان ,بله ما ۸ ماهه منتظریم ! بچه ها , من فکر میکنم ممکنه رو کار NVC تاثیر نداشته باشه ولی ما چون کارمون گیر سفارتی مثل آنکارا افتاده  چرا ! چون آنکارا  already همیشه سفارت شلوغی بوده و تاجایی که یادمه یکی  ۲ ماه پیش هم یکی از دوستان در این  تاپیک  با NVC صحبت کرده بود و  NVC بهشون گفته بود برای وقت گذاشتند priority  اول شهروندان ترک هستند , بعد سوری و بعد ایرانی ,خوب  با این اتفاقاتی که در ترکیه داره میوفته و البته پ.ن.ا.ه.ن.د.ه ها , احتمالا تقاضای شهروندان ترک هم برای مهاجرت بیشتر شده و این باعث شلوغ تر شدن سفارت شده ! برای همین میگم  تاثیر داشته ! و البته همونطور که Armehraboon عزیز هم گفت , از یکی ۲ سال پیش زمان انتظار case های F2A رو کم تر کردند و کارشون سریع تر انجام میشه , که البته نوش جونشون باشه , ولی خوب تعدادشون هم اصلا کم نیست و این هم باز صف انتظار رو  طولانی تر کرده . ما  یکی از درد های بزرگمون اینه که خودمون سفارت نداریم و کارمون دست کشور های دیگه افتاده و باید با ساز اونها برقصیم
 ۲ ماه دیگه دومین سالگرد ازدواجمونه و هنوز زندگیمون رو شروع هم نکردیم  :o( خدا به هممون صبر بده واقعا ! راستی Sam-90 جان چون ایشون همسرشون سیتیزن هست به ویزا بولتن کاری ندارند دیگه ... ایشالا تکلیف هممون زودتر روشن شه و از انتظار در بیایم .
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Hamid_ss
شب و روز همگي خوش  ..خانوم يا اقاي inana اگر درست گفته باشم يه سوال دارم شما دوسال هستش كه مداركتون سند ازدواج و شناسنامه ها رو ارسال كردين هنوز نرفتين ؟ امريكا ؟!
پاسخ
(2016-01-22 ساعت 00:10)Hamid_ss نوشته:  شب و روز همگي خوش  ..خانوم يا اقاي inana اگر درست گفته باشم يه سوال دارم شما دوسال هستش كه مداركتون سند ازدواج و شناسنامه ها رو ارسال كردين هنوز نرفتين ؟ امريكا ؟!

Sam عزيز و armehraboob ممنون كه تجربه گذاشتين ..
فقط رفقا من اقامت قطر رو دارم ممكن هستش كه برا مصاحبه همون سفارت امريكا توي قطر برم و آواره نشم اين كشور اون كشور ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-22 ساعت 00:17)Hamid_ss نوشته:  
(2016-01-22 ساعت 00:10)Hamid_ss نوشته:  شب و روز همگي خوش  ..خانوم يا اقاي inana اگر درست گفته باشم يه سوال دارم شما دوسال هستش كه مداركتون سند ازدواج و شناسنامه ها رو ارسال كردين هنوز نرفتين ؟ امريكا ؟!

فقط رفقا من اقامت قطر رو دارم ممكن هستش كه برا مصاحبه همون سفارت امريكا توي قطر برم و آواره نشم اين كشور اون كشور ؟

با سلام

کیس نامبر رو گرفتید؟
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان:
armehraboon
(2016-01-22 ساعت 00:17)Hamid_ss نوشته:  

با سلام

کیس نامبر رو گرفتید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اقا من به اين سايت خيلي خوب وارد نيستم چپ و راست اشتباه ميكنم قر و قاطي اينورًوًاونور مينويسم اميدوارم زير نديد بگيريد ازم ..
والا نه هنوز كيس ما يكماهونيمه اپروو شده يهفته قبلم چك كردم ميگه كيسو فرستادن ديپارتمنت استيت ديگه باقيشو نميدونم .|
پاسخ
تشکر کنندگان:

من خانم هستم Smile بله حمید جان , ما دوهفته بعد از ازدواجمون پروندمون به جریان افتاد و تمام مدارک و فرستادنی ها رو هم فرستادیم و پرونده تکمیله و از june منتظر وقت مصاحبه هستیم !
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان و با تشکر از اطلاعات مفیدی که به اشتراک گذاشتین.من به تازگی عضو سایت شدم و ماشالا دوستان خیلی باتجربه هستن و من بعضی از اصطلاحات رو متوجه نمیشم.
من فروردین 94 عقد کردم.همسرم سیتیزن آمریکا هستن.کیس ما به NVC ارسال شده و ایمیل هم دریافت کردم که 8ژانویه مدارک رسیده و 30 روز زمان خواستن تا بررسی کنن و وقت مصاحبه بدن.سفارت انکارا رو انتخاب کردم.حالا واقعا ظرف 30 روز وقت مصاحبه میدن؟
ازینجا به بعد چه اتفاقی میوفته و وقت مصاحبه رو معمولا برای چند روز بعد میدم.
ماجرای FBI check شامل حال منم میشه؟
یکی از دوستان در مورد بولتن ویزا گفته بود.اگه ممکنه درین مورد اطلاعات بدین چون نمیدونم چی هست.
مرسی واسه همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم
کیس  CR1
درخواست اولیه Jun 2015
اپروو Nov 2015
دریافت Dec 2015 : case number
تکمیل فرم آنلاین و ارسال مدارک به Jan 2016 : NVC
ایمیل نقص مدرک و ارسال مجدد مدارک: Feb 2016
ایمیل تکمیل مدارک از 31March 2016 : NVC
ایمیل تاریخ مصاحبه 1july 2016
3ماه انتظار و تاریخ 23August وقت مصاحبه آنکارا
‎147‎ روز از تاریخ تکمیل مدارک تا روز مصاحبه
نتیجه مصاحبه ویزای یکضرب
دریافت ویزا 25August
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-22 ساعت 03:47)Hamid_ss نوشته:  اقا من به اين سايت خيلي خوب وارد نيستم چپ و راست اشتباه ميكنم قر و قاطي اينورًوًاونور مينويسم اميدوارم زير نديد بگيريد ازم ..
والا نه هنوز كيس ما يكماهونيمه اپروو شده يهفته قبلم چك كردم ميگه كيسو فرستادن ديپارتمنت استيت ديگه باقيشو نميدونم  .|

صبر کنید کیس نامبر بیاد اول تا مشخص بشه سفارتتون کجا هست.
حالا اگه ابوظبی باشه بهتون نزدیک نیست ؟
F2A