کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای ازدواج آمریکا
(2016-01-28 ساعت 04:43)Sam-90 نوشته:  
(2016-01-28 ساعت 03:09)mani_badb0y نوشته:  سلام دوستان یک سوال داشتم در رابطه با گذرنامه از مدت اعتبار گذرنامه من تقریبا ۹ ماه مونده و از انجاییکه حالا حالا ها کارمون پیش انکارا گیره خواستم بدونم اگه گذرنامه رو عوض کنم بعدش باید چیکار کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟ نه. ولي براي اطمينان يه كپي ازش داشته باش

sam عزیز پاسپورت قدیمی رو دوباره بهشون میدن . ولی خوب کپی گرفتن از پاسپورت بگیرن صد در صد بهتره.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
سلام دوستان
بنده از طریق ازدواج با همسرم که سیتیزن هستند اقدام کردم
تاریخ ۲۱ سپتامبر۲۰۱۵ در ابوظبی مصاحبه شدم و در کل این فرایند هیچ نقص مرکی نداشتم و مراحل به خوبی طی شد و الان در fbi check یا  administrative process هستم
با توجه به تجربیات دوستان ایا خیلی زیاد طول نکشیده؟معمولا برای موارد مشابه چقدر طول میکشه؟
ایا راهی برای پرس وجو وجود داره؟
ایا لازم میدونید که از وکیل با توجه به هزینه بالای وکلا استفاده کنم؟
درضمن من سربازی رفتم( نیروی انتظامی)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-28 ساعت 13:35)ali2472000 نوشته:  سلام دوستان
تاریخ ۲۱ سپتامبر۲۰۱۵ در ابوظبی مصاحبه شدم و در کل این فرایند هیچ نقص مرکی نداشتم و مراحل به خوبی طی شد و الان در fbi check یا  administrative process هستم
با توجه به تجربیات دوستان ایا خیلی زیاد طول نکشیده؟معمولا برای موارد مشابه چقدر طول میکشه؟

سلام دوست عزیز ,تا جایی که من متوجه شدم ,اکثر آقایونی که سربازی رفته اند Ap میخورند , اگر به تاپیک کلیرنس دوستان ازدواجی مراجعه کنید و امضای دوستان منتظر رو چک کنید بهتر دستتون میاد ,در این مرحله فقط باید صبور باشید و ظاهرا از وکیل هم کاری بر نمیاد .البته باید از سایت ceac روال پروندتون رو مرتب چک کنید ,نمیدونم تا الان این کار رو کردید یا نه ...متاسفانه هیچ زمان بندی دقیقی برای این مرحله نیست ,دیدم دوستانی که ۳ ,۴ ماهه clear شدند و بعضی دوستان هم بالای ۶ ماه منتظر بودند .دوستان در تاپیک کلیرنس بهتر میتونند راهنماییتون کنند . ایشالا همه چیز به خوبی پیش بره براتون .
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Hamid_ss ، ATYY

درود بر شما ..
ميشه بگيد كه حدودا چند ماه طول كشيد از روزي كه مداركتونو فرستادين تا موعد مصاحبه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
(2016-01-29 ساعت 21:51)Hamid_ss نوشته:  

درود بر شما ..
ميشه بگيد كه حدودا چند ماه طول كشيد از روزي كه مداركتونو فرستادين تا موعد مصاحبه ؟
منم از سپتامبر منتظر كلير شدن هستم .شما لطفا در صفحه كليرنس وارد شيد و در امضاي itexورود منتظران اسمتون را وارد كنيد و در جدول منتظران مي تونيد ببينيد هر كسي چند روز منتظر هست
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna
سلام دوستان
من حدود ٧ ماه پيش از طريق نامزدم كه در آمريكا هست براى ويزاى نامزدى اقدام كرديم،و متاسفانه به اشتباه حدود سه هفته قبل از مصاحبه ما عقد كرديم،هفته گذشته من در سفارت ارمنستان وقت مصاحبه داشتم،اونجا در مورد اينكه ما ازدواج كرديم من صحبتى نكردم،در پايان مصاحبه كنسول از من أصل شناسنامه رو خواست كه من گفتم همراهم نيست.به من برگ آبى داد و گفت كه شناسنامه رو درون صندوق دم سفارت بندازم،با توجه به اينكه من حقيقت رو مخفى كردم،آيا صلاح هست كه من شناسنامه را همراه به يك توضيح توى صندوق بندازم يا اينكه اون رو متوقف كنيم و براى ويزاى ازدواج اقدام كنيم؟كدوم راه به نفع ما هستش.لطفا من رو راهنمايى كنيد.
با سپاس فراوان
Sent from my iPhone
نوع ويزا:CR1
ارسال مدارك:١٠/٣/٢٠١٦
اپرو:١٤/٧/٢٠١٦
دريافت كيس نامبر:١٦/٨/٢٠١٦
ارسال مدارك به NVC:١٨/٩/٢٠١٦
ايميل نقص مدارك از NVC:٢٠/١٠/٢٠١٦
ايميل مجدد نقص مدارك:٧/١/٢٠١٧
هر دو ايميل نقص بى دليل بود.
ايميل تكميل مدارك از NVC:١٢/٤/٢٠١٧
دريافت ايميل وقت سفارت:١٤/٤/٢٠١٧
محل و وقت سفارت:ايروان٢٥/٥/٢٠١٧
نتيجه:AP
آپديت:25,26,30,31may
29Dec/10,12,16,17,29,30jan/1,2,5feb
دريافت ايميل ويور:١٢jan
دريافت ايميل اينفورميشن(٥٥٣٥):٣٠jan
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-29 ساعت 22:17)ATYY نوشته:  
(2016-01-29 ساعت 21:51)Hamid_ss نوشته:  

درود بر شما ..
منم از سپتامبر منتظر كلير شدن هستم .شما لطفا در صفحه كليرنس وارد شيد و در امضاي itexورود منتظران اسمتون را وارد كنيد و در جدول منتظران مي تونيد ببينيد هر كسي چند روز منتظر هست

ممنونم عزيزم ولي منظورم از همون ب بسماللهً ست يعني اولين اقدامتون برا مراحل ويزا گرفتن ..
چند وقت طول كشيد تا الان ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان عزيز

يه سوْال كلي داشتم، سر انگشتي از زمان دريافت اكسپتنس مدارك أوليه تا مصاحبه( همسر سيتي زن) چقدر زمان مي بره؟ uscis va NVC ?
ممنون
هفت نوامبر دوهزارو پونزده
ارسال مدارك : هفده نوامبر دوهزاروپونزده
تاييده مدارك : بيست و سه نوامبر -----مدارك به اداره uscis نبرسكا ارجاع داده شده
كيس نامبر nvc : دوم مي دوهزار و شيش
تكميل مدارك : يك ماه بعدش  
منتظر وقت سفارت ابوظبي
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و احترام ؛
بنده بعد از پرکردن form -DS-261 در سایت ceac.state.gov ، یه پیامی رو مبنی بر اینکه انتظار دو هفته ای برای اعلام STEP بعدی که پرداخت 120 دلاری است رو کردم ؛ میخواستم از دوستان بپرسم که این انتظار برای چیه ؟ من تو کامنت های قبلی از دوستان خونده بودم که همون موقع میشه 120 دلار اولیه رو پرداخت کرد ؟
البته فایل PAY NOW باز میشه و یه صفحه چک رو میاره که سه گروه مشخصات چک رو که شامل ACCOUNT NUMBER و ROUTING و نوع چک میباشد رو میخواد ولی پرداختش طبق نامه ای که دریافت کردم باید چه جوری باشه ؟
من و همسرم که تو ایران زندگی میکنیم باید چه جوری این مبلغو پرداخت کنیم ؟
چون گویا از طریق چک تو سایت میشه پرداخت کرد که ما نداریم ؛
ممنون از راهنماییتون
Category: IR1
2015/SEP/23 ارسال مدارک به USCIS
2015/SEP/25 دریافت مدارک USCIS
2015/OCT/22 تایید مدارک اولیه
2015/JAN/24 ارسال مدارک به NVC
2015/JAN/29 تکمیل فرم DS-261
2015/MAR/23 پرداخت وتایید 120 دلار
2015/MAR/25  پرداخت و تایید 325 دلار
2016/APR/01 تکمیل فرم DS-260
SEP/05/2016 ارسال مدارک به NVC
OCT/23/2016 اعلام نقص مدارک از NVC
....
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، edat66
دوستان سلام
من يه ازدواج قانوني و رسمي دو سال و نيم پيش شهريور ٩٢ با همسرم در ايران داشتم و همسرم رفت آمريكا و شروع به پي گيري پروسه كاري من توسط وكيل كرد همسرم من ايراني اما سي تيزن و ما درخواست گرين كارت ازدواج كرديم بعد از گذشت ٩ماه در صورتي كه من تقاضا كرذه بودم مصاحبه آنكارا باشم منو ارمنستان فرستادن روز مصاحبه كليه مداركم رو بردم بعد از مصاحبه كنسول گرم كه مرد بسيار جدي و شكاكي بود پاسپورتم را گرفت و يه برگه آبي رنگ بهم داد كه كنار گزينه پرينت ايميل و تلفن علامت گذاشته شده بود و بهم گفت برو مدارك بيشتربرامون بيار و پاسپورتت هم بهت نمي دم اگه پاست رو مي خواي بايد پرونده اتو ببندم ?
خوب منم طبيعتن گفتم اوكي اومدم بيرون و از پدرو مادرم خواستم پرينت تلفن برام بفرستن چند روز طول كشيد من براشون پرينت هارو بردم گفتن بهت خبر ميديم دوباره زنگ زدن به هتلم گفتن پرينت ها كمه و مدارك بيشتر بيارين ???
حدود پنجاه تا عكس ديگه بردم باز زنگ زدن كافي نيست ????
خلاصه اينكه ٢٠روز ارمنستان موندم و هرچي خواستن بهشون دادم آخرش زنگ زدن هتلم گفتن آفيسر به ازدواج شما شك داره و پرونده تون رو فرستاده آمريكا بياين پاس تون رو بگيرين

نمي تونيد تصور كنيد چه قدر غصه خوردم بعد از ٢٠ روز از همسرم خدافظي كردم برگشتم ايران و در آمريكا وكيلم شروع به پي گيري كرد و ازشون خواست يه شانس ديگه به ما بدن هرچي ايميل فرستاديم جواب ندادن تا بعد از يك سال از تاريخ مصاحبه قبليم به ما نامه فرستادن كه اگه ظرف ٣٠ روز مدرك بيشتري از ازدواح تون دارين بفرستين در غير اين صورت ... ?
آخه بيشتر از سند و شناسنامه و عكس و فيلم عقدو عروسي چي مي خوان خدايا
خلاصه ما براشون فرستاديم و منتظريم ببينيم چه جوابي ميدن

لطفا اگه كسي در شرايط من باشه اينترويو اولش رو بهش نداده باشن و همسرش سي تيزن باشه و درخواست گرين كارت ازدواج كرده باشن
لطفا بهم بگين اگه اطلاعات بيشتري دارين؟؟؟
ازدواج ما واقعي هست و مدارك مون كامل بود نمي دونم چرا كنسول گر اذيت كرد اما اينكه الان كه مدارك بيشتر براuscis فرستاديم نمي دونم كي جواب مي دن و چي جواب مي دن
وكيلم مي گه معلوم نيس صبر كن???
الانم منتظريم تا ببيىنيم چه جوابي بهم ميدن
(IR1)
شروع كيس اكتبر ٢٠١٣
اولين مصاحبه ژانويه ٢٠١٥
نتيجه مصاحبه: به علت نداشتن پرينت از خط و برنامه هاي اينترني كيس مرجوع شد براي review مجدد
بعد از نه ماه  ٢٠اكتبر ٢٠١٦ از سرويس سنتر تكزاس اپرو شديم ٩نوامبر تازه فرستادن nvc
اينم بدونيد تو مرحله review مجدد يا همون reaffirmed بعد از اپرو nvc بهتون نامه و ايميل و حتي آپديت نميده كيس رو از uscic تحويل مي گيره و بدون اطلاع شما به سفارت مي فرسته
مصاحبه ١٠ ژانويه و نتيجه ويزاي يه ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی ، hosseinslm ، Hamid_rr
درود به همه کاربران عزیز
یه سوالداشتم خیلی ضروریه
میشه دوستی (خانم مطلقه)که شهروند امریکاست(امریکایی) اونجا دارم. واسم دعوتنامه بفرسته؟ اگه میتونه چه نوع دعوتنامه ای؟ ممنون میشم راهنمای کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-31 ساعت 12:19)mohsen rostami نوشته:  با سلام و احترام ؛
بنده بعد از پرکردن form -DS-261 در سایت ceac.state.gov ، یه پیامی رو مبنی بر اینکه انتظار دو هفته ای برای اعلام STEP بعدی که پرداخت 120 دلاری است رو کردم ؛ میخواستم از دوستان بپرسم که این انتظار برای چیه ؟ من تو کامنت های قبلی از دوستان خونده بودم که همون موقع میشه 120 دلار اولیه رو پرداخت کرد ؟
البته فایل PAY NOW  باز میشه و یه صفحه چک رو میاره که سه گروه مشخصات چک رو که شامل ACCOUNT NUMBER  و ROUTING و نوع چک میباشد رو میخواد  ولی پرداختش طبق نامه ای که دریافت کردم باید چه جوری باشه ؟
من و همسرم که تو ایران زندگی میکنیم باید چه جوری این مبلغو پرداخت کنیم ؟
چون گویا از طریق چک تو سایت میشه پرداخت کرد که ما نداریم ؛
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
گفته بودم که حتماً آپدیت های کیسم رو می نویسم....
ما هم وقت مصاحبه گرفتیم
بالاخره در نهایت خستگی و کم آوردن بودیم که وقت مصاحبه ی ماهم اومد.
24 مارچ.... امیدوارم وقت بقیه هم بیاد به خصوص دوستانی که بیشتر از من منتظر بودن. چون به خوبی درک شون می کنم. مطمئنم نوبت اونا هم میشه به خصوص دوست عزیزم inanna که خیلی کمک می کنه به همه و حسن نیت مثال زدنی داره. نوبت شما هم میرسه همین روزا
CR1
ارسال مدارک به uscis:در تاریخ  14agu 2014
اپروو مدارک: یک هفته بعد
rfe اول: 2015  2FEB  (نقص مدارک: عدم ارسال g-325)
اپروو:2015 25feb
ارسال به DOS : در تاریخ 5MAR
دریافت کیس نامبر از NVC: در تاریخ  19MAR
سفارت: آنکارا
تایید پرداخت های IV و AOS : در تاریخ 23MAR
رسیدن پکیج مدارک  و فرم های مربوط به IV و AOS به NVC در تاریخ:14April
تکمیل مدارک : 6August
دریافت ایمیل وقت مصاحبه : 2FEB
وقت مصاحبه: 24March
نتیجه ی مصاحبه: AP
آپدیت هایceac  به ترتیب: 24مارچ،  25 مارچ،28 مارچ،31 مارچ،7جون(ایمیل)،28جون(ایمیل)،25 جولای (ایمیل)،2 سپتامبر (ایمیل)،14 سپتامبر (دو خطی)، 4 اکتبر or
کلیرنس: 4 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، inanna ، armehraboon ، اميرفاتح ، NazilaTaba ، عدلی ، hosseinslm
(2016-02-02 ساعت 03:26)mobydick نوشته:  سلام
گفته بودم که حتماً آپدیت های کیسم رو می نویسم....
ما هم وقت مصاحبه گرفتیم
بالاخره در نهایت خستگی و کم آوردن بودیم که وقت مصاحبه ی ماهم اومد.
24 مارچ.... امیدوارم وقت بقیه هم بیاد به خصوص دوستانی که بیشتر از من منتظر بودن. چون به خوبی درک شون می کنم. مطمئنم نوبت اونا هم میشه به خصوص دوست عزیزم inanna که خیلی کمک می کنه به همه و حسن نیت مثال زدنی داره. نوبت شما هم میرسه همین روزا

وای اشک تو چشمم جمع شد Smile  خیلی لطف دارین mobydick جان , بلاخره همه اینجاییم که به هم کمک و دلداری بدیم دیگه ! خیلی  خوشحالم براتون ,ایشالا که یه ضرب بگیرید ,من هم امیدوار شدم یه خبری بشه بلاخره ! فکر کنم از  گروه دوستانی که از تابستون منتظریم من و Mani-badboy  موندیم فقط  !؟ اگه دوست دیگه ای هست یادم نمیاد اسمشون رو !واقعا خیلی روزهای  سختیه  برای منتظران دور از عزیز  , به امید روزهای خوب برای همگی مون .... icon hopeful Smile
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، mobydick ، عدلی ، hosseinslm
(2016-01-31 ساعت 10:05)اميرفاتح نوشته:  سلام به همه دوستان عزيز

يه سوْال كلي داشتم، سر انگشتي از زمان دريافت اكسپتنس مدارك أوليه تا مصاحبه( همسر سيتي زن) چقدر زمان مي بره؟ uscis va NVC ?
ممنون

امیر جان  فکر کنم شما ۱/۵ تا ۲ سال رو حتما حساب کنین که اگه ایشالا زودتر انجام شد ذوق زده بشین ! ما که شروع کردیم , از شنیده هامون فکر میکردیم نهایتش یک سال طول میکشه ! مثلا برای ما مرحله USCIS خودش ۶ ماه طول کشید ! (نرمالش هم همون ۵ ,۶ ماهه واقعا , اگه نقص مدرک نداشته باشین ) . NVC رو که خدا خیرشون بده واقعا ! I have nothing to say ! خلاصه حسابی انرژی تون رو تقویت کنید و صبور باشید که تا آخرش کم نیارین ,  ماها که خیلی اذیت شدیم این چند وقته .ایشالا همه چیز به خوبی پیش میره براتون Smile
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب