کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-04-01 ساعت 23:30)Gem120 نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 23:13)qazaleh نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 22:53)Gem120 نوشته:  غزاله خانم پاس شما الان توی چه مرحله ای است چند بار اپ خوردید ممنون
Gem  عزیز همه رو تو سفر نامه نوشتم. مطالعه بفرمایید.

ببخشید سفرنامه را پیدا نکردم کجا بایدبرم
از تاپیک.کلیرنس خارج شید..توی تاپیک مصاحبه آنکارا آخرین ارسال.
اگرم پیداش نکردید، من کلن از روزی که پاسم رو پست کردم چهار بار آپ داشتم توی سیس و بار چهارم ap به issued تغییر کرد.فردا هم می رم پست ببینم که پاسم اومده یا نه
category:    F2A/CR1
pd:    2014/1/9
approved:   2014/3/1
send docs:    2015/3/2
complete:    2015/4/6
linterview letter:    2015/9/1
interview:  2015/11/5
AP
,ceac updates: 5 Nov, 6 Nov, 9 Nov, 10 Nov, 12 Nov, 17Dec (email), 13jan (email).18 march 22march
 embassy updates:  (5,10, 16,19,23,25,27) Nov_ (1,3,8,9,10,17,22,24,28,30) Dec_(5,6,7,8,19,25) jan
2016/3/22 : تبدیل / به or و دریافت ایمیل
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-04-01 ساعت 23:42)qazaleh نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 23:30)Gem120 نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 23:13)qazaleh نوشته:  Gem  عزیز همه رو تو سفر نامه نوشتم. مطالعه بفرمایید.

ببخشید سفرنامه را پیدا نکردم کجا بایدبرم
از تاپیک.کلیرنس خارج شید..توی تاپیک مصاحبه آنکارا آخرین ارسال.
اگرم پیداش نکردید، من کلن از روزی که پاسم رو پست کردم چهار بار آپ داشتم توی سیس و بار چهارم ap به issued  تغییر کرد.فردا هم می رم پست ببینم که پاسم اومده یا نه

ممنون پیدا کردم امیدوارم موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-01 ساعت 20:35)behnamshokri نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 16:41)Chebyshev نوشته:  22 روزه که تبدیل به OR شدم و هنوز هیچ خبری نیست !!!
فقط یک آپدیت با ایمیل و یک آپدیت در CEAC در تاریخ 29 مارچ.

وضعیتتون یکم غیر عادیه. بهتون پیشنهاد می کنم از طریق اسکایپ با شماره اسکایپی که تو سایت سفارت هست تماس بگیرین. این تماس براتون هزینه ای نداره به جز ترافیک اینترنتتون که این روزا کاملا بی ارزشه.
وقتی تماس می گیرین می تونین زبان رو انتخاب کنین، و با اینکه ظاهرا این اسکایپ مال سفارته، شخصی که بهتون جواب می ده تو واشنگتونه.
در ضمن شماره پاسپورت و شماره کیستون رو آماده داشته باشین، چون ازتون می پرسن. یکم سریش باشین وقتی تماس می گیرین، چون اونا دوست دارن زود قطع کنن.
در ضمن، بعد از تماس معمولا یه آپدیت تو CEAC خواهید داشت.
موفق باشید.

خیلی ممنونم از پاسخ شما. میشه بفرمایید دقیقا چی باید بپرسم ازشون؟
اگه در مورد آپدیت کیسم بپرسم معمولا میگن صبور باشید ..... ما داریم تمام سعی مون رو می کنم و از سایت ceac پی گیر باشید.
بازم ممنونم
CR1
شروع کیس: نوامبر 2014
سفارت در اروپا
مصاحبه: اوایل ژانویه 2016
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به OR در اواسط مارس 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-01 ساعت 17:32)Sam-90 نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 16:41)Chebyshev نوشته:  22 روزه که تبدیل به OR شدم و هنوز هیچ خبری نیست !!!

توي سايت سفارت تغيير نداشتيد؟ كدام سفارت هستيد؟
ايميل بهشون زديد چي گفتن؟

سلام دوست عزیز.
من سفارتم اروپاه هست و از سایت سفارت نمی شه پیگیری کرد و گفتن فقط باید از طریق سایت ceac پیگر باشم.
جواب ایمیل هم معمولا تمپلیت هست و جواب خاصی نمی دن.
CR1
سفارت در اروپا
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90
(2016-04-01 ساعت 14:56)hamidoo_b نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 03:05)Sam-90 نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 03:01)hamidoo_b نوشته:  دوستاى گلم من يه آپديت ٢٩ مارچ داشتم و يه آپديت ٣١ مارچ كه تو سيس or شدم ولى واقعا روم نميشه تو اين تاپيك خوشحالى كنم چون خيليا هستن كه قبل از من مصاحبه رفتن و هنوز بلاتكليفن مخصوصا امير عزيز كه لطفش از قديم شامل حال همه بچه هاى اينجا شده
اميدوارم اين لحظه قشنگ آپديت همراه با or به زودى نصيب همه بشه[emoji120]

مباااااارككككككهههه
ايشالا بزودي زود همه اين لحظه را تجربه مي كنند.
از بابت تمام كمكهايي كه به من كردي از شما تشكر مي كنم و از صميم قلب براتون خوشحالم.

ممنون سام عزيز
من هم آرزو ميكنم همه به زودى كلير بشن و از برزخ نجات پيدا كنن
من هم برات آرزوى موفقيت و شادى و سلامتى ميكنم

آقای حمید خیلی تبریک می گم. امیدوارم در مراحل بعدی زندگی هم موفق باشین.
واقعا اسم این شرایط برزخ هست.... امیدوارم همه منتظرها به زودی کلیر بشن، از جمله شوهر من که هفت روز دیگه میشه 1سال که توی برزخ بکگروند چک هست...
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tomi ، عدلی ، mani_badb0y ، قرباني ، hosseinslm ، milad_magnet ، Pargosha
یکی از اقوام دیروز از امریکا زنگ زد به اداره مهاجرت امریکا،بعد از کلی کلنجار رفتن با تلفن گویا،اخر سر به یه خانمه وصل شدیم،شماره کیسمو بهش گفتیم،گفت پرونده شما از اداره مهاحرت خارج شده ،مصاحبتونو انجام دادید و دیگه ربطی به ما ندتره،شاید برای همینه که ایمیل هم که میزنیم جوابای تکراری میدن،دیگه پرونده در اختیار اف بی ای هست و از کنترل اداره مهاجرت خارجه.
پاسخ
(2016-04-01 ساعت 19:06)Alireza_D نوشته:  
(2016-03-16 ساعت 14:03)roteil نوشته:  
(2016-03-15 ساعت 20:45)Chebyshev نوشته:  من فولدر اسپم رو همیشه چک می کنم و ایمیل های قبلی سفارت همیشه میاد توی اینباکسم.
دیروز ایمیل زدم به سفارت و خوشبختانه زود جواب دادن و گفتن که برای آپدیت به سایت CEAC مراجعه کنم و هیچ حرفی از کلیرنس من نزدن. در ضمن تلفنی هم اصلا جواب نمی دن  Sad

حق می دم کامل بهتون  ، ولی یه زره صبور باشید خبر های خوبی می رسه بهتون وقتی OR شدید ، یه چند روز صبور باشید

(2016-03-28 ساعت 19:25)itex نوشته:  سلام دوستان سال جدید رو تبریک میگم. امیدوارم در سال جدید همه کلیر بشن.
اگر کسی کلیر شده که توی جدول نیاز به آپدیت داره بگین. من دانشجو هستم الان و نمیرسم مثل قبل همه پستها رو بخونم. ممنون

با سلام وتبريك سال جديد به شما دوست عزيز
در جدول منتظران تعدادي از دوستان بالاي ٣٠٠ روز و گاه تا ٧٠٠ روز هم پروسه كليرنسشون طول كشيده ، اين دوستان تاكنون كلير نشدن ؟ احتمال ان هست كه بعد از كلير دوستان يكم كم لطفي نمودن و تاريخ كلير شدنشون رو در جدول ثبت نكردن ، در صورت امكان ترتيبي اتخاذ گردد كه جدول بصورت روز اپديت شود و افرادي كه فقط دوره كليرنس رو ميگذرونن مشخص شود و تاريخ كلير دوستان قديم ثبت يا در محل تاريخ كلير انها بصورت راكد ثبت گردد، با كمال تشكر از همه ي شما دوستان و ارزوي كلير شدن سريع همه ي عزيزان

(2016-04-01 ساعت 20:13)alireza55 نوشته:  من مطمینم بعضی هاشون کلیر شدن و کلیرنسشون و ثبت نکردن . من خودم یکیشون و چک کردم . و دیدم توی یکی از اخرین
پست هاش نوشته بود که من کلیر شدم .اون نفر 12 لیست بود و بعد از 10 ماه از کلیر شدنش من یه itex گفتم اونم اسشمو حذف کرد . اگه اشتباه نکنم الان نفر بالایی اسم من jay کلیر شده . همینطور نفر پایینی من .  baran_bahar .  از طرف دیگه کلیری توی سال 2015 اصلا نداریم . فک میکنم چون اونموقع itex تازه مهاجرت کرده بوده . برای همین پست نمیگذاشته که دیگران بفهمن همچین جایی هست. در کل itex زحمت زیادی میکشه برای اینکار و واقعا جای تشکر زیادی داره ازش. ولی خوب چون گرفتاره .همینطور کم لطفی و یا فراموشکاری کسانی که کلیر میشن جدول دقیقی نمیتونیم داشته باشیم . شایدم اینقدر کیس هاشون طول کشیده که دیگه از اینجا بریدن و دیگه سر نمیزنن .

به هر حال همه باید همکاری کنیم که جدول بروز بمونه، برای همین بچه های فروم اسم من رو mention میکنن با \@itex@ و میگن کی کلیر شده و من جدول رو اصلاح میکنم. هر از گاهی هم جدول رو چک میکنم که اگر کسی چندماهه به سایت سر نزده اسمش رو از جدول حذف میکنم.
ممنون
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، hosseinslm ، milad_magnet ، Chebyshev ، tico
(2016-04-02 ساعت 16:09)alireza55 نوشته:  یکی از اقوام دیروز از آمریکا زنگ زد به اداره مهاجرت آمریکا،بعد از کلی کلنجار رفتن با تلفن گویا،اخر سر به یه خانمه وصل شدیم،شماره کیسمو بهش گفتیم،گفت پرونده شما از اداره مهاحرت خارج شده ،مصاحبتونو انجام دادید و دیگه ربطی به ما ندتره،شاید برای همینه که ایمیل هم که میزنیم جوابای تکراری میدن،دیگه پرونده در اختیار اف بی ای هست و از کنترل اداره مهاجرت خارجه.

با سلام و به امید کلیر شدن ... پس میشه نتیجه گرفت که کار همه ما داخل سفارت نیست واونور گیر افتاده؟

پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
اره فکر کنم اینجوریه، در جواب ایمیل ها هم همیشه میگن ما نمیدونیم چقدر طول میکشه،انگار خودشونم منتظر خبر از یه جای دیگن، دستکم از حرفای اونی که ما باهاش توی اداره مهاجرت حرف زدیم اینجوری بر میاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، tomi ، پویا و آوا ، Mahsa S ، Chebyshev
(2016-04-02 ساعت 00:41)Chebyshev نوشته:  
(2016-04-01 ساعت 20:35)behnamshokri نوشته:  

وضعیتتون یکم غیر عادیه. بهتون پیشنهاد می کنم از طریق اسکایپ با شماره اسکایپی که تو سایت سفارت هست تماس بگیرین. این تماس براتون هزینه ای نداره به جز ترافیک اینترنتتون که این روزا کاملا بی ارزشه.
وقتی تماس می گیرین می تونین زبان رو انتخاب کنین، و با اینکه ظاهرا این اسکایپ مال سفارته، شخصی که بهتون جواب می ده تو واشنگتونه.
در ضمن شماره پاسپورت و شماره کیستون رو آماده داشته باشین، چون ازتون می پرسن. یکم سریش باشین وقتی تماس می گیرین، چون اونا دوست دارن زود قطع کنن.
در ضمن، بعد از تماس معمولا یه آپدیت تو CEAC خواهید داشت.
موفق باشید.

خیلی ممنونم از پاسخ شما. میشه بفرمایید دقیقا چی باید بپرسم ازشون؟
اگه در مورد آپدیت کیسم بپرسم معمولا میگن صبور باشید ..... ما داریم تمام سعی مون رو می کنم و از سایت ceac پی گیر باشید.
بازم ممنونم

حقیقتش تنها چیزی که به ذهن من می رسه همون وضعیت پروندست. ولی سعی کنین به روش های مختلف بپرسین که ازشون اطلاعات بگیرین و ببین وضعیت چیه. مثلا بپرسین مشکلی پیش اومده که طول کشیده یا بپرسین آیا لازمه مدرکی بفرستین. شاید اینجوری یه جوابی بدن.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، قرباني ، Chebyshev
(2016-04-01 ساعت 03:01)hamidoo_b نوشته:  دوستاى گلم من يه آپديت ٢٩ مارچ داشتم و يه آپديت ٣١ مارچ كه تو سيس or شدم ولى واقعا روم نميشه تو اين تاپيك خوشحالى كنم چون خيليا هستن كه قبل از من مصاحبه رفتن و هنوز بلاتكليفن مخصوصا امير عزيز كه لطفش از قديم شامل حال همه بچه هاى اينجا شده
اميدوارم اين لحظه قشنگ آپديت همراه با or به زودى نصيب همه بشه[emoji120]

آقا حمید خیلی‌ مبارکتون باشه، امیدوارم هرروز اینجور خبرای خوش رو بشنویم از بچها و همه زودتر کلیر بشن، واسه منم دعا‌ کنین که تا یه ماه دیگه موقع زایمان اولین بچمون همسرم بتونه اینجا باشه، بازم خیلی‌ تبریک میگم بهتون، چشمتون روشن!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، قرباني ، mani_badb0y ، Chebyshev ، hosseinslm
به همسرم یه ورقه صورتی‌ دادن که زمانی‌ که AP تموم شد برگه ‎TAX RETURN‎ ۲۰۱۴ ‎CO SPONCER‎ اسپانسر و فتوکپی پاسپورت ‎CO Sponcer‎ و بیارید، ‎to site ankara proces pendingo o to site ceac administrative process hast‎ ....مدارکو باید بفرستید تا پروندتون به جریان بیفته؟؟من ایمیل هم زدم گفتن هروقتAP تموم شد مدارکی که خواستنو بیارین.

یعنی‌ کیی این AP تموم می‌شه، نزدیک تابستون فکر نمی‌کنین که اوضاع بدتر می‌شه؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قرباني
(2016-04-03 ساعت 12:46)lupyien نوشته:  به همسرم یه ورقه صورتی‌ دادن که زمانی‌ که AP تموم شد برگه ‎TAX RETURN‎ ۲۰۱۴ ‎CO SPONCER‎ اسپانسر و فتوکپی پاسپورت ‎CO Sponcer‎ و بیارید، ‎to site ankara proces pendingo o to site ceac administrative process hast‎ ....مدارکو باید بفرستید تا پروندتون به جریان بیفته؟؟من ایمیل هم زدم گفتن هروقتAP تموم شد مدارکی که خواستنو بیارین.

شما چه سفارتی هستید ؟ اگه ترکیه هستید الا توی سایت سفارت وقتی کیس نامبرو میزنید باید کیستون و بشناسه و جلوی کیس استاتوس باید بنویسه ادمینیستریتیو پروسسینگ ،در هر صورت به نظر من مدارکو زودتر به سفارت بفرستید،شاید هم اگه بعدا بهشون مدارکو بدید مشکلی نباشه ولی بزارید یه چیزیو بهتون بگم ،ما اینجا یه نفرو داریم که شرایطش عین شما بود ،بهش گفته بودن مدارکو بعد از اف بی ای چک بیارید،هر دفعه ایمیل میزد همین جوابو بهش میدادن که صبر کنیدو این حرفها ،بعد لز 8 ماه انتظار برای کلیرنس یه دفعه بهش گفتن شما اصلا پروندت وارد پروسه کلیرنس نشده ،اونموقع مدارکو فرستاد به ترکیه و پروندش دوباره از اول شروع شد برای کلیرنس،اینه که نمیدونم چقد باید به اینکه میگن مدارکو اخر سر بیارید اعتماد کنید ولی من اگه بودم الان مدارکو به دستشون میرسوندم مخصوصا اگه سایت سفارت شماره کیستونو نمیشناسه اینکارو بکنید،نمیخوام نگرانتون بکنم ،چون یکیو عین شما قبلا دیدم اینجا گفتم که در حریان باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Chebyshev ، armehraboon ، قرباني ، khmp
(2016-04-03 ساعت 12:46)lupyien نوشته:  به همسرم یه ورقه صورتی‌ دادن که زمانی‌ که AP تموم شد برگه ‎TAX RETURN‎ ۲۰۱۴ ‎CO SPONCER‎ اسپانسر و فتوکپی پاسپورت ‎CO Sponcer‎ و بیارید، ‎to site ankara proces pendingo o to site ceac administrative process hast‎ ....مدارکو باید بفرستید تا پروندتون به جریان بیفته؟؟من ایمیل هم زدم گفتن هروقتAP تموم شد مدارکی که خواستنو بیارین.

سلام دوست عزیز،
می تونم بپرسم برای چی مجددا از همسر شما برگه ‎TAX RETURN‎ ۲۰۱۴ ‎CO SPONCER‎ اسپانسر و فتوکپی پاسپورت ‎CO Sponcer‎ رو خواستن؟ مگه این مدارک موقع مصاحبه همراشون نبود؟
معمولا وقتی همه مدارک تکمیل شد یا ویزای یه ضرب میدن یا میگن AP.
یه خورده عجیبه که مدارک رو بعدش خواستن.
اگه تونستین متن برگه صورتی یا جواب ایمیل رو اینجا برامون بذارین تا ببینیم دقیقا چی گفتن.
برای من هم بعد از مصاحبه در برگه سفید ازم رزومه کامل مو خواسته بودن و گفته بودن تا رزومه رو نفرستی AP شروع نمیشه.
در مورد بد تر شدن اوضاع در تابستان هم می تونم بگم که معمولا یک مقدار کار ها کند تر میشه . اونم بخاطر مصاحبه و کلیرنس لاتاری ها هستش.
CR1
سفارت در اروپا
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، alireza55 ، قرباني
(2016-04-03 ساعت 13:44)alireza55 نوشته:  

شما چه سفارتی هستید ؟ اگه ترکیه هستید الا توی سایت سفارت وقتی کیس نامبرو میزنید باید کیستون و بشناسه و جلوی کیس استاتوس باید بنویسه ادمینیستریتیو پروسسینگ ،در هر صورت به نظر من مدارکو زودتر به سفارت بفرستید،شاید هم اگه بعدا بهشون مدارکو بدید مشکلی نباشه ولی بزارید یه چیزیو بهتون بگم ،ما اینجا یه نفرو داریم که شرایطش عین شما بود ،بهش گفته بودن مدارکو بعد از اف بی ای چک بیارید،هر دفعه ایمیل میزد همین جوابو بهش میدادن که صبر کنیدو این حرفها ،بعد لز 8 ماه انتظار برای کلیرنس یه دفعه بهش گفتن شما اصلا پروندت وارد پروسه کلیرنس نشده ،اونموقع مدارکو فرستاد به ترکیه و پروندش دوباره از اول شروع شد برای کلیرنس،اینه که نمیدونم چقد باید به اینکه میگن مدارکو اخر سر بیارید اعتماد کنید ولی من اگه بودم الان مدارکو به دستشون میرسوندم مخصوصا اگه سایت سفارت شماره کیستونو نمیشناسه اینکارو بکنید،نمیخوام نگرانتون بکنم ،چون یکیو عین شما قبلا دیدم اینجا گفتم که در حریان باشید.

من هم کاملا به شما هم عقیده هستم.
بهتره مدارک رو پست کنید حالا فوقش وقتی ویزا اماده شد دوباره با خودتون میبرید سفارت.
من هم دقیقا در جریان پرونده دوستمون که دچار این مشکل شد بودم .
خلاصه ریسک نکنید و پست کنید مدارک رو ( از امریکا پست کنید به سفارت انکارا)
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015