کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
(2016-11-02 ساعت 12:40)armehraboon نوشته:  صد در صد اوکی هست...

امیدوارم ویزای یک ضرب بگیرید.

ممنونم از لطف و محبت بي دريغ شما. واقعا با وجود دوستان مهربوني مثل شما تحمل اين دوري و بلاتكليفي رو ممكن ميكنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، armehraboon ، Nooshin1361 ، جواد حبيبي
(2016-11-02 ساعت 08:45)armehraboon نوشته:  
(2016-11-01 ساعت 17:36)Camelia_B نوشته:  
(2016-10-31 ساعت 22:39)armehraboon نوشته:  با سلام

ایا مدارک جدیدی تهیه کردید؟
یعنی نقص مدرک بر طرف شده یا نه؟
دو ماه کم بوده یه مقدار !
البته درست میفرمایید بهترین مدرک کار کردن و ثبت نام کالج و ... هست.

راستش بعد از مصاحبه همسرم،  من برگشتم تهران، کسی می دونه اگه کیس ما بعد از AP اگه دوباره نقص مدرک بخوره چی می شه ؟

خوب شما به هر حال باید نقص مدرک رو برطرف کنید.

دو تا تفسیر هست اینه که کیس شما در جریان هست و تا زمان کلیر شدن میتونید مدارک دامیسل رو ارائه کنید.

تفسیر دوم که سخت گیرانه هست اینه که کیس شما فعلا تا نقص مدرک به جریان نمیفته.

با توجه به کیس های مشابه به نظر حالت اول محتمل هست ...
روز مصاحبه به شما چی گفتند دقیقا؟

توی روز مصاحبه گفتند که مدارک تکمیلی رو بعد از AP با خودتون بیارین....
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، bhb32 ، جواد حبيبي
(2016-11-02 ساعت 16:14)Camelia_B نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 08:45)armehraboon نوشته:  
(2016-11-01 ساعت 17:36)Camelia_B نوشته:  راستش بعد از مصاحبه همسرم،  من برگشتم تهران، کسی می دونه اگه کیس ما بعد از AP اگه دوباره نقص مدرک بخوره چی می شه ؟

خوب شما به هر حال باید نقص مدرک رو برطرف کنید.

دو تا تفسیر هست اینه که کیس شما در جریان هست و تا زمان کلیر شدن میتونید مدارک دامیسل رو ارائه کنید.

منظورتون وقتی کلیر شدید هست؟
توی برگه سفید یا صورتی که دادند دامیسیل رو علامت زده به عنوان نقص مدرک؟

استاتوس شما در سایت سیس و سفارت چی هست الان؟
ap?
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، bhb32 ، جواد حبيبي
سلام دوستان چند تا از دوستای من در ابوظبی تقریبا نزدیک یک ماه میشه که or شدند ولی همچنان خبری از کلییرنس نیست البته کتگوری EB3 هستند اگه کسی اطلاعی از علت این مشکل داره که چرا کلییر نمیشوند اطلاع رسانی کنه ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، mulan1979 ، bhb32 ، جواد حبيبي
Big Grin 
سلام به همگی بالاخره ویزای ما هم ‎issued‎ شد! خدا را شکر. این لحظه را برای همه دوستان آرزو می کنم.
کتگوری ویزا: EB-2  زیرگروه: NIW
تاریخ مصاحبه: 16 ژوئن 2016 - آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP
دوخطی:  29  آگوست 2016
OR شدن: 4 اکتبر 2016
دریافت ایمیل درخواست اطلاعات بیشتر: 5 اکتبر ۲۰۱۶
ارسال اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل: 6 اکتبر ۲۰۱۶
دریافت ایمیل اتمام پروسه کلیرنس: 18 اکتبر 2016
تحویل پاسپورتها به دفتر پستی در آنکارا: صبح 24 اکتبر
ایمیل از سفارت مبنی بر دریافت مدارک: عصر 26 اکتبر
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
Issued  :  سوم نوامبر ۲۰۱۶  
دریافت پاسپورتها از دفتر پستی: چهارم نوامبر
ورود به آمریکا: 24 نوامبر 2016
دریافت گرین کارت در آمریکا: 29 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، Nooshin1361 ، HAMİT ، bhb32 ، mani_badb0y ، maryam1983 ، EB3 ، amir2640 ، s.div ، جواد حبيبي
(2016-11-03 ساعت 17:01)shahr2831 نوشته:  سلام به همگی بالاخره ویزای ما هم ‎issued‎ شد! خدا را شکر. این لحظه را برای همه دوستان آرزو می کنم.

سلام دوست عزیز. بهتون تبریک میگم. با ارزوی بهترینها برای شما در مراحل بعدی زندگی. امیدوارم بزودی قسمت همه اعضای منتظر این سایت بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، HAMİT ، bhb32 ، واهيك آقاجاني ، maryam1983 ، mani_badb0y
(2016-11-02 ساعت 16:31)armehraboon نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 16:14)Camelia_B نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 08:45)armehraboon نوشته:  خوب شما به هر حال باید نقص مدرک رو برطرف کنید.

منظورتون وقتی کلیر شدید هست؟
توی برگه سفید یا صورتی که  دادند دامیسیل رو علامت زده به عنوان نقص مدرک؟

استاتوس شما در سایت سیس و سفارت چی هست الان؟
ap?

در حال حاضر AP هست در سیس ولی در سایت سفارت هیچ اطلاعاتی نمی اره ...
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، mulan1979 ، Nooshin1361 ، mani_badb0y
(2016-11-03 ساعت 14:45)Behroozn نوشته:  سلام دوستان چند تا از دوستای من در ابوظبی تقریبا نزدیک یک ماه میشه که or شدند ولی همچنان خبری از کلییرنس نیست البته کتگوری EB3 هستند اگه کسی اطلاعی از علت این مشکل داره که چرا کلییر نمیشوند  اطلاع رسانی کنه ممنون میشم

سلام دوست عزیز
این که مشکلی نیست؟ خوب اوناهم بزودی کلییر میشن
مرحله Ap هیچ ربطی به نوع کتگوری نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، m_vaziran ، JAVID2015 ، bhb32 ، Nooshin1361 ، mani_badb0y
با سلام من گرین کارت دارم 4 سال ازدواج کردم. توی این مدت در حال رفت و آمد بودم. تاریخ مصاحبه همسرم 24 می بود در ابوظبی. ازش دمسایل خواستن. تا به حال 3 بار دمسایل فرستادیم. البته الان به همراه پسرم که توی امریکا به دنیا اومد،آمریکا هستم.
دو هفته پیش مدارک دمسایل من رو به همراه پاسپورت همسرم توسط یک شخصی به سفارت تحویل دادیم و اونجا آفیسری که تحویل گرفته گفته هنوز وایزا آماده نیست و کلیر نشده. فک می کنید چقدر زمان ببره؟ 23 روز فرصت هست وگرنه آژمایشات پزشکی باطل میشه.
F2A

سفارت: ابوظبی
زمان مصاحبه: ‎2016.MAY.24‎
نتیجه مصاحبه: AP
اپدیت ها
-4oct- 29nov-20dec
4Jun 2017
دوخطی 17 آگوست
Or 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، mani_badb0y ، bhb32
(2016-11-03 ساعت 23:46)EB3 نوشته:  
(2016-11-03 ساعت 14:45)Behroozn نوشته:  سلام دوستان چند تا از دوستای من در ابوظبی تقریبا نزدیک یک ماه میشه که or شدند ولی همچنان خبری از کلییرنس نیست البته کتگوری EB3 هستند اگه کسی اطلاعی از علت این مشکل داره که چرا کلییر نمیشوند  اطلاع رسانی کنه ممنون میشم

سلام دوست عزیز
این که مtheشکلی نیست؟ خوب اوناهم بزودی کلییر میشن
مرحله Ap هیچ ربطی به نوع کتگوری نداره

دوست عزیز ممنون از پاسختون. ولی معمولا بعد از or شدن نهایتا 4 یا 5 روز ایمیل کلییری از سفارت میاد اما دو ماه برای این موضوع خیلی طولانیه . منظور این بود که علت این همه تاخیر چی هستش؟ آیا ویزای این کتگوری تمام شده یا علت دیگه ای داره
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Nooshin1361 ، mani_badb0y
or یعنی چی؟
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Nooshin1361 ، mani_badb0y ، nina111
(2016-11-04 ساعت 09:01)negar6043 نوشته:  or یعنی چی؟

برای افرادی هست که بعد از مصاحبه وارد پروسه ap شده اند. وقتی وضعیت خودشون رو در سایت CEAC بررسی می کنند یک متن به شکل زیر می آید"
Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days. Under the U.S. Immigration and Nationality Act, Immigrant Visas for "Diversity Visas" cannot be issued after September 30th of the year in which you were selected to apply for a Diversity Visa. For example, entrants into the Diversity Visa Program in Fall of 2011 were selected for Diversity Visa 2012 Program, and selectees MUST apply and receive their visa prior to September 30, 2012 otherwise they lose eligibility to receive a Diversity Immigrant Visa, regardless of additional administrative processing. In addition, please note that some immigrant visas may not be able to be issued if the annual numerical limit for that category has been reached.
در خط دوم متن بین MAILED و AVAILABLE اسلش قرار داره. منظور از OR اینه که اسلش به OR تبدیل بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: bhb32 ، Nooshin1361 ، HAMİT ، maryam1983 ، negar6043 ، s.div ، mani_badb0y ، nina111
سلام به همه

من کمتر از 20 دقیقس از سفارت میام ,مصاحبه دوم داشتم و قبول شدم ,بهم گفت تا 3 روز کاری برو ویزاتو از پست بگیر ,10 تا سوال تقریبا ازم پرسید , برای اثبات رابطه ,امرو خلوت بود سفارت و تمام کسانی که مصاحبه داشتن, مصاحبه دومشون بود , و تقریبا همه نزدیک به 20 ماه از مصاحبه اولشون میگذشت منم 440 روزه که میگذره ,خیلیاشون نمیدونستن سایت سیس چیه و یا بلیط برگشتشونون برای فردا یا پس فردا گرفته بودن !!! اونم روز تعطیل !! من نفر 4 بودم و 3 نفر قبلیم ویزا گرفتن , اگه خواستید بیاید انکارا هتل اپارتمان ها از هتل ها خیلی ارزونترن تقرییا نصف قیمت هتل و روزی 40 تومن از سایت بوکینگ هم میتونید هر هتلیو یا هتل اپارتمانا رو رزرو کنید نیاز به کردیت کارتم نداره ,برخلاف اونچه که من قبلا من شنیده بودم ,واگرنه منم همینطوری گرفته بودم هتلمو و اینجا پرداخت میکردم ,قبلا هم گفتم با اتوبوسای 413 راحت میتونید برید به دکتر یا سفارت ,البته من با تاکسی رفتم امروز و 13 لیر دادم . اگه نیاز به وکیل داشتید به من پیام خصوصی بدید ,نمیخواستم راجع به وکیل صحبت کنم چون سو تفاهم میشه برای بعضیا,ولی چون زیاد دیدم رقمای عجیب غریب میگیرن وکیلا و یه جورایی سو استفاده میکنن از موکلاشون گفتم این موضوعو در میون بزارم,کمترین رقمی که شنیدم 2500 دلار بوده و بیشترین 12 هزار دلار ,در عین حال از وکیلاشون راضی نبودن ولی وکیل من ازم 550 دلار گرفت در مجموع ,خیلی دلسوز و خوب هست و ازش راضیم .

همگی موفق باشید .
پاسخ
(2016-11-04 ساعت 12:35)alireza55 نوشته:  سلام به همه

من کمتر از 20 دقیقس از سفارت میام ,مصاحبه دوم داشتم و قبول شدم ,بهم گفت تا 3 روز کاری برو ویزاتو از پست بگیر ,10 تا سوال تقریبا ازم پرسید , برای اثبات رابطه ,امرو خلوت بود سفارت و تمام کسانی که مصاحبه داشتن, مصاحبه دومشون بود , و تقریبا همه نزدیک به 20 ماه از مصاحبه اولشون میگذشت منم 440 روزه که میگذره ,خیلیاشون نمیدونستن سایت سیس چیه و یا بلیط برگشتشونون برای فردا یا پس فردا گرفته بودن !!! اونم روز تعطیل !!  من نفر 4 بودم و 3 نفر قبلیم   ویزا گرفتن , اگه خواستید بیاید انکارا هتل اپارتمان ها از هتل ها خیلی ارزونترن تقرییا نصف قیمت هتل و روزی 40 تومن از سایت بوکینگ هم میتونید هر هتلیو یا هتل اپارتمانا رو رزرو کنید نیاز به کردیت کارتم نداره ,برخلاف اونچه که من قبلا من شنیده بودم ,واگرنه منم همینطوری گرفته بودم هتلمو و اینجا پرداخت میکردم ,قبلا هم گفتم با اتوبوسای 413 راحت میتونید برید به دکتر یا سفارت ,البته من با تاکسی رفتم امروز و 13 لیر دادم . اگه نیاز به وکیل داشتید به من پیام خصوصی بدید ,نمیخواستم راجع به وکیل صحبت کنم چون سو تفاهم میشه برای بعضیا,ولی چون زیاد دیدم رقمای عجیب غریب میگیرن وکیلا و یه جورایی سو استفاده میکنن از موکلاشون گفتم این موضوعو در میون بزارم,کمترین رقمی که شنیدم 2500 دلار بوده  و بیشترین 12 هزار دلار ,در عین حال از وکیلاشون راضی نبودن ولی وکیل من ازم 550 دلار گرفت در مجموع ,خیلی دلسوز و خوب هست و ازش راضیم .

همگی موفق باشید .

سلام دوست عزیز. بهتون تبریک میگم. تصور اینکه یکی440 روز توی پروسه کلیرنس بوده واقعا ناراحت کننده هست و خیلی تحمل و صبر لازمه که شما داشتید. خدا رو شکر که تموم و ختم بخیر شد. امیدوارم در بقیه مراحل این تاخیرها جبران بشه و سریعتر انجام بشه. ضمنا از راهنماییهاتون هم ممنونم. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، bhb32 ، Nooshin1361 ، hosseinslm ، maryam1983 ، جواد حبيبي ، mani_badb0y
(2016-11-04 ساعت 12:35)alireza55 نوشته:  سلام به همه

من کمتر از 20 دقیقس از سفارت میام ,مصاحبه دوم داشتم و قبول شدم ,بهم گفت تا 3 روز کاری برو ویزاتو از پست بگیر ,10 تا سوال تقریبا ازم پرسید , برای اثبات رابطه ,امرو خلوت بود سفارت و تمام کسانی که مصاحبه داشتن, مصاحبه دومشون بود , و تقریبا همه نزدیک به 20 ماه از مصاحبه اولشون میگذشت منم 440 روزه که میگذره ,خیلیاشون نمیدونستن سایت سیس چیه و یا بلیط برگشتشونون برای فردا یا پس فردا گرفته بودن !!! اونم روز تعطیل !!  من نفر 4 بودم و 3 نفر قبلیم   ویزا گرفتن , اگه خواستید بیاید انکارا هتل اپارتمان ها از هتل ها خیلی ارزونترن تقرییا نصف قیمت هتل و روزی 40 تومن از سایت بوکینگ هم میتونید هر هتلیو یا هتل اپارتمانا رو رزرو کنید نیاز به کردیت کارتم نداره ,برخلاف اونچه که من قبلا من شنیده بودم ,واگرنه منم همینطوری گرفته بودم هتلمو و اینجا پرداخت میکردم ,قبلا هم گفتم با اتوبوسای 413 راحت میتونید برید به دکتر یا سفارت ,البته من با تاکسی رفتم امروز و 13 لیر دادم . اگه نیاز به وکیل داشتید به من پیام خصوصی بدید ,نمیخواستم راجع به وکیل صحبت کنم چون سو تفاهم میشه برای بعضیا,ولی چون زیاد دیدم رقمای عجیب غریب میگیرن وکیلا و یه جورایی سو استفاده میکنن از موکلاشون گفتم این موضوعو در میون بزارم,کمترین رقمی که شنیدم 2500 دلار بوده  و بیشترین 12 هزار دلار ,در عین حال از وکیلاشون راضی نبودن ولی وکیل من ازم 550 دلار گرفت در مجموع ,خیلی دلسوز و خوب هست و ازش راضیم .

همگی موفق باشید .

سلام، تبریک میگم خدمتتون. انشاالله مراحل بعدی هرچه سریعتر براتون انجام بشه.
با توجه به اینکه کیس شما نامزدی بود و مصاحبه دوم داشتین، میخواستم چنتا سوال از خدمتتون بپرسم.
اول اینکه برای مصاحبه دوم، همانند مصاحبه اول باید تمامی مدارک برده شود؟ به طور مثال تمامی شناسنامه، مدارک سربازی و غیره باید دوباره ترجمه شده و برده شود؟
مدارک مربوط به اثبات رابطه چطور (عکس، ایمیل، تلگرام، نامزدی و ...)؟ مدارک مربوط به دامیسیل نامزدتون و از این دست مدارک را دوباره باید آماده می کردین و با خودتون همرو میبردین؟
علاوه بر سوالات اثبات رابطه، از مسائل دیگر نیز دوباره سوال و جواب کردن؟ منظورم اینه که مصاحبه دوم هم همانند مصاحبه اول کامل و جامع بود.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55 ، bhb32 ، Nooshin1361 ، maryam1983 ، mani_badb0y

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان