کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اطلاعات مربوط به دریافت نامه دوم (نامه مصاحبه)
(2011-02-04 ساعت 23:42)rayan.s نوشته:  tamanna و namojdehi عزیز؛ به سوالاتتان در زیر جواب دادم:
دوستان مدارک مورد نیاز برای بردن به سفارت ایناست:
1-همراه داشتن اصل پاسپورت + یک نسخه کپی از تمام صفحات
2-همرا داشتن اصل شناسنامه + ترجمه آن + یک نسخه کپی از تمامی صفحات شناسنامه + یک نسخه کپی از ترجمه شده آن
3-همراه داشتن اصل مدرک ازدواج یا طلاق + ترجمه آنها + دو نسخه کپی از تمام صفحات آنها + دو نسخه کپی از ترجمه آنها
4-همراه داشتن اصل آخرین مدرک تحصیلی در صورت دارا بودن مدارک فوق دیپلم به بالا + دیپلم که برابر 12 سال تحصیل (برای ایران دیپلم + پیش دانشگاهی) + ترجمه های این مدارک یا در صورت نداشتن دیپلم گواهی 2 سال سابقه کار معتبر و مورد قبول
5-همراه داشتن اصل کارت پایان خدمت یا معافی + ترجمه آن
6- همراه داشتن نامه دوم و در صورت عدم دریافت نامه دوم پیرینت جواب ایمیل KCC که در آن روز مصاحبه مشخص شده
7-ترجیهاً 6 قطعه عکس 5*5
8-گواهی عدم سوء سابقه که البته برای ایرانیان نیازی نیست
9-گواهی آزمایشات پزشکی + کارت بین المللی واکسیناسیون انستیتو پاستور

اینم ایمیل سفارت آنکاراست :
webmaster_ankara@state.gov
اینم ایمیل سفارت ابوظبی:
abudhabiIV@state.gov
بردن نامه دوم به سفارت الزامی نیست و پرینت ایمیل KCC که تاریخ مصاحبه رو نوشته کافیه.
دوستی که گفته بود محل مصاحبه رو عوض کرده اگر از طریق ایمیل KCC تاریخ مصاحبه را متوجه شدید پس سفارتم تو ایمیل مشخصه و اگر هنوز تاریخ مصاحبه را متوجه نشدید به KCC ایمیل بزنید یا تماس بگرید تا تاریخ و محل مصاحبه معلوم بشه.
برای داشتن فرم نامه دوم برید صفحه 4 همین تایپیک ارسال شماره 46 USER عزیز را ببینید.
شما هم معرفت بخرج بدید و اطلاعاتتان را برای ثبت در جدول 2011 برای free-free با پیام خصوصی ارسال کنید .
(2011-02-04 ساعت 22:15)jk2011 نوشته:  سلام دوستان
من آخر شهریور از طریق سایت www.dvlottery.state.gov متوجه شدم که قبول شدم و متاسفانه هرگز نامه اولم را دریافت نکردم Sad ... اول مهر فرمهایی که از سایت خودشون گرفتمو پر کردم فرستادم و تا کنون هیچ خبری از نامه دومم هم نیست (با این که این بار آدرس امریکا داده بودم!) چند روز پیش به سفارت ابوظبی نامه زدم و تاریخ مصاحبه و کیس نامبرمو ازشون پرسیدم و اونها جواب دادن که هنوز کیس من بهشون نرسیده با KCC تماس بگیرم که اونجا هم تا ایمیل های منو میبینه فقط یه جواب میده که بدون کیس نامبر هیچ اطلاعاتی نمیدیم.... خلاصه من نمیدونم این موضوع به این تاپیک مربوطه یا نه فقط لطفا یکی راهنمایی کنه که چطور و از کجا میتونم بدون کیس نامبر کارنت شدنمو بدونم؟ و کلا داستان از چه قراره؟
ممنون پیشاپیش
شما به تایپیک: برندگان لاتاری 2011 که نامه اول را دریافت نکردند یه سر بزنید. البته پیگیریای لازم رو مطابق نوشتتون خوب انجام دادید.موفق باشید
رایان جان آیا باید حتما کپی هم تهیه بشه؟ آخه خود ترجمه ها که کپی داره!

تشکر کنندگان: maaref ، coming soon
(2011-02-07 ساعت 13:50)ali.sh نوشته:  [quote='rayan.s' pid='95832' dateline='1296846720']
آیا باید حتما کپی هم تهیه بشه؟ آخه خود ترجمه ها که کپی داره!

نه دوست عزیز. همونطور که گفتید: کپی فارسی مدارک به ترجمه ها ضمیمه می باشد.
هم روز را تو می سازی ، هم روزگار را ، امروز را زیباتر بساز...

Case Number: 2011AS9700
تاریخ پرواز به ایالات متحده: 2011 Apr 21
BEAVERTON, OREGON

تشکر کنندگان: ali.sh ، rayan.s ، maaref ، mml ، coming soon ، najibi
(2011-02-06 ساعت 14:21)tamanna نوشته:  
(2011-02-06 ساعت 12:50)satusa نوشته:  
(2011-02-06 ساعت 12:04)tamanna نوشته:  
(2011-02-05 ساعت 16:41)satusa نوشته:  
(2011-02-05 ساعت 15:24)tamanna نوشته:  [/quote
rayan.s عزیز از کمک شما بینهایت سپاس گزارم.به kcc ایمیل زدم اما جواب درستی به من نداد که الان کدوم سفارت باید برم اینجوری که من فهمیدم باید نامه دوم بیاد تا مشخص شه کدوم سفارته(از ترجمش اینجور فهمیدم)میگین چکار کنم؟

دوست عزيز ضمن تبريك به شما
در فرم 122 شما محل مصاحبتون رو انتخاب كرده ايد و چنانچه با انتخاب اوليه kcc متفاوت باشد، قاعدتا و به احتمال خيلي خيلي زياد kcc نيز همان درخواست شما را به عنوان محل مصاحبه تعيين خواهد كرد. البته خوب نامه دوم تعيين كننده نهايي خواهد بود.

موفق باشيد

اخه شنیدم رسیدن نامه ی دوم حتمی نیست.منم خیلی نگرانم.

ببخشيد من يادم نيست شما گفته بوديد كه كيس نامبر داريد يا نه؟ اطلاعاتتون هم در جدول نيست كه بدانيم در چه شرايطي هستيد تا بتوان بهتر به شما كمك كرد.
به هر حال چنانچه كيس داشته باشيد پس از كارنت شدن از طريق ايميل مي توانيد از محل مصاحبه و تاريخ آن مطلع شويد.
چنانچه كيس هم نداشته باشيد ، دوستان ديگري مشابه شما هستند و خوشبختانه دارند كم كم نامه هاي دوم رو بر اساس كارنت شدنشان دريافت مي كنند و جاي نگراني نيست. كمي بايد صبر كرد.
موفق باشيد

اره کیس نامبر دارم.تازه عضو سایت شدم در جریان جدول و عملکرد اون نیستم

سلام منم از طریق ایمیل به کیسیسی از تاریخ مصاحبه ام مطلع شدم، شمام به کی سی سی ایمیل بزنید
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، coming soon ، najibi
سلام دوستان، می خواستم بپرسم: وقتی از تاریخ مصاحبه مطلع شدیم از طریق کی سی سی، باید به سفارتم ایمیل بزنیم و تاییدیه بگیریم یا همون کافیه؟ مرسی از همگی
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، coming soon
(2011-02-22 ساعت 22:20)jilibo نوشته:  سلام دوستان، می خواستم بپرسم: وقتی از تاریخ مصاحبه مطلع شدیم از طریق کی سی سی، باید به سفارتم ایمیل بزنیم و تاییدیه بگیریم یا همون کافیه؟ مرسی از همگی

دوست خوبم دیگه مرجعی معتبر تر از کی سی سی؟؟؟؟؟؟Cool
تشکر کنندگان: maaref ، coming soon ، najibi
(2011-02-22 ساعت 22:20)jilibo نوشته:  سلام دوستان، می خواستم بپرسم: وقتی از تاریخ مصاحبه مطلع شدیم از طریق کی سی سی، باید به سفارتم ایمیل بزنیم و تاییدیه بگیریم یا همون کافیه؟ مرسی از همگی

یک نامه برای شما میاد که باید در اون تاریخ در اون سفارت باشید اگه نامه نرسید باید از طریق ایمیل به کی سی سی مطلع شوید و برگه ایمیل را با خودتون داشته باشید .

هیچ احتیاجی به تاییدیه از سفارت نیست . نامه یا ایمیلتون را باخودتون ببرید . منم هیچ تاییدیه نگرفتم . خیالت راحت رفیق Wink

( وقتی برای شما نامه یا ایمیل میاد احتیاجی به تاییدیه نیست )
تشکر کنندگان: tamanna ، maaref ، javidk ، armido ، mml ، coming soon ، najibi
با سلام به دوستان
تاریخ مصاحبه من داخل فروردین هست واز طریق ایمیل متوجه شدم وخبری از نامه دوم من نیست حلا میخواهم بدونم ایا قبل از مصاحبه نیاز هست مدرکی برای کی سی سی بفرستم یا نه اگر قرار باشه مدرکی بفرستم چیه مرسی
تشکر کنندگان: maaref ، mml ، coming soon
یعنی تا قبل از مصاحبه نیاز نیست هیچ مدرکی برای کی سی سی بفرستم
مرسی
تشکر کنندگان: maaref ، coming soon
(2011-02-27 ساعت 14:56)hamidt نوشته:  یعنی تا قبل از مصاحبه نیاز نیست هیچ مدرکی برای کی سی سی بفرستم
مرسی

دوست عزیز
به کی سی سی که نه. اما اگه سفارت محل مصاحبت آنکاراست، ترجمه مدارکی که خواسته شده باید حداقل 15 روز قبل از مصاحبت به سفارت ارسال شده باشه.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: tamanna ، satusa ، یاشار و ماری ، maaref ، mml ، najibi
[/quote]
در این لینک http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3742.html آنجا که نوشته select NVC case number شما ANK را که انتخاب کنید یک فایل PDF برای شما دانلود می شود. در بند 5 نوشته:
5. POLICE CERTIFICATE: Police certificate is not required from Iran.

سلام.من هرچی رو این لینکه می زنم باز نمیشه.هیچ عکس العملی نداره!!!نامه دومم نیومده.می خوام ببینم مدارکی که باید به آنکارا بفرستم رو رسما
از کجا باید دانلود کنم.چون کیسم هنوز به آنکارا نرسیده،جواب ایمیلی رو که لیست مدارک رو می خواستم بهم نداد پاسم داد به kcc اونم جواب نمیدهSadخواهش می کنم راهنمایی کنید
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، mml
در این لینک http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3742.html آنجا که نوشته select NVC case number شما ANK را که انتخاب کنید یک فایل PDF برای شما دانلود می شود. در بند 5 نوشته:

سلام.من هرچی رو این لینکه می زنم باز نمیشه.هیچ عکس العملی نداره!!!نامه دومم نیومده.می خوام ببینم مدارکی که باید به آنکارا بفرستم رو رسما
از کجا باید دانلود کنم.چون کیسم هنوز به آنکارا نرسیده،جواب ایمیلی رو که لیست مدارک رو می خواستم بهم نداد پاسم داد به kcc اونم جواب نمیدهSadخواهش می کنم راهنمایی کنید

[/quote]

شما به لينك زير برويد و فايل مربوط به Instruction for Diversity Visas رو دانلود كنيد.
ضمنا چنانچه بيش از 6 ماه در خارج از ايران زندگي نكرده ايد عدم سو پيشينه لازم نيست. فقط براي اقامت بيش از 6 ماه خارج از كشور لازم است.

http://turkey.usembassy.gov/visa_forms.html

موفق باشيد
تشکر کنندگان: maaref ، frozen mind ، tamanna ، mml ، najibi
(2011-03-14 ساعت 10:22)satusa نوشته:  
(2011-03-14 ساعت 08:24)sara59 نوشته:  

شما به لينك زير برويد و فايل مربوط به Instruction for Diversity Visas رو دانلود كنيد.
ضمنا چنانچه بيش از 6 ماه در خارج از ايران زندگي نكرده ايد عدم سو پيشينه لازم نيست. فقط براي اقامت بيش از 6 ماه خارج از كشور لازم است.

http://turkey.usembassy.gov/visa_forms.html

موفق باشيد
[/quote]
ممنونم.خیالم راحت شد.این فایل رو دیده بودم فقط نمی دونستم از کجا اومده.اپدیته یا نه.Winkاون فرم تهشو باید با مدارک پست کنیم؟
تشکر کنندگان: maaref ، tamanna ، mghdv2011
برای ابوظبی باید مدارک قبل از رفتن برای مصاحبه
فرستاد؟
تشکر کنندگان: maaref
(2011-03-22 ساعت 14:55)era_ebra_dr نوشته:  برای ابوظبی باید مدارک قبل از رفتن برای مصاحبه
فرستاد؟

نه دوست عزیز .احتیاجی به ارسال مدارک به ابو ظبی نیست.و باید روز مصاحبه مدارک رو با خودتون ببرید.
تشکر کنندگان: tamanna ، mehran626 ، maaref ، mml ، najibi
(2011-03-30 ساعت 20:14)mehran626 نوشته:  دوستان آیا عکسهایی رو که برای مدیکال میبریم باید همونهایی باشه که با فرمها ارسال کردیم یا میتونه عکسهای جدید تر باشه

سلام
میتونه عکسهای جدید باشه که تازه بهتر هم هست. من خودم عکس جدید برده بودم. زیاد سخت نگیر اصلاً تو مطب دکتر به این چیزها توجه نمی کنند.
تشکر کنندگان: mehran626 ، maaref ، mml ، tamanna ، tiptop ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان