کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2015-12-21 ساعت 19:46)battosai نوشته:  
(2015-12-21 ساعت 19:42)KingNothing نوشته:  
(2015-12-21 ساعت 19:40)Survivor نوشته:  فکر کنم برای اثبات Domicile باید Petitioner حداقل در یک سال منتهی‌ به صدور ویزا باید نیمی از سال رو در خاک آمریکا بوده باشه. با وکیل مشورت کنید و از Petitioner بخواهید که از همین الان وارد خاک آمریکا شده و خارج نشود.

(2015-12-21 ساعت 19:34)KingNothing نوشته:  
(2015-12-21 ساعت 19:20)Survivor نوشته:  سلام

petitioner شما در ۲ یا ۳ سال گذشته از هر ۱۲ ماه چند ماه در خاک آمریکا بوده؟

خیلی زیاد در آمریکا نبوده مشکل همینجاست. می اومده و یکی دو ماه میمونده و برمیگشته. حالا باید چکار کرد؟؟

مرسی از راهنماییتون... منم فکر میکنم کیس رو باید بدیم به وکیل در این مرحله...

آیا فرم مالیاتی پر کرده بودن یا نه ؟

آره ولی درآمد زیادی نداشتند برای همین Co-Sponsor گرفتیم...

(2015-12-21 ساعت 20:26)KingNothing نوشته:  
(2015-12-21 ساعت 19:46)battosai نوشته:  
(2015-12-21 ساعت 19:40)Survivor نوشته:  فکر کنم برای اثبات Domicile باید Petitioner حداقل در یک سال منتهی‌ به صدور ویزا باید نیمی از سال رو در خاک آمریکا بوده باشه. با وکیل مشورت کنید و از Petitioner بخواهید که از همین الان وارد خاک آمریکا شده و خارج نشود.

(2015-12-21 ساعت 19:34)KingNothing نوشته:  خیلی زیاد در آمریکا نبوده مشکل همینجاست. می اومده و یکی دو ماه میمونده و برمیگشته. حالا باید چکار کرد؟؟

مرسی از راهنماییتون... منم فکر میکنم کیس رو باید بدیم به وکیل در این مرحله...

آیا فرم مالیاتی پر کرده بودن یا نه ؟

آره ولی درآمد زیادی نداشتند برای همین Co-Sponsor گرفتیم...

کیس رو مردود که نمیکنند؟؟ می کنند؟؟
F2B
PD: 17 OCT 08
Approved: 12 NOV 09
Case Number: LND2015XXXX
Welcome Letter: 17 FEB 15
Completion Letter: 15 Oct 15
Interview Letter: 23 Oct 15
Interview Date: 22 Dec 15
(Administrative Processing (Missing Document
Updates: 23 Dec 2015 - 20 Jan 2016 - 25 Jan 2016
Issued: 26 Jan 2016
PRC: 24 Feb 2016
-----------
Citizenship Early Filing Application Date: 26 Nov 2020
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai

(2015-12-21 ساعت 19:34)KingNothing نوشته:  [quote='Survivor' pid='685844' dateline='1450709402']
سلام

petitioner شما در ۲ یا ۳ سال گذشته از هر ۱۲ ماه چند ماه در خاک آمریکا بوده؟

[quote='KingNothing' pid='685832' dateline='1450705922']
سلام دوستان

امروز مصاحبه خواهرم بود و به دلیل نقص پرونده بهش ویزا ندادند. به مدارک دامسایل ایراد گرفتند.

ما استیتمنت بانکی، استیتمنت کردیت کارت، قبض هزینه بستری شدن در بیمارستان در سال گذشته، کپی گواهینامه رانندگی، قبض برق و شهرداری پتیشنر رو نشونشون دادیم ولی به ما گفتند ایشون به مدت کافی در آمریکا ساکن نیست و باید مدارک بیشتری برای اثبات دامسایل بودن رو در ۳-۴ ماه آینده نشان بدید. وقتی ازشون پرسیدیم چه مدارک بیشتری لازمه، گفتند <ایشون که آمریکا زندگی می کنند خودشون بهتر می دونند چه مدارکی لازمه>.

من هم فردا مصاحبه دارم و چون کیس هامون مشابه هست، احتمالا به همین دلیل کیس من هم نقص پرونده میخوره.

کسی مشکل مشابه ای داشته؟ به نظر شما باید وکیل گرفت؟ و چه مدارک بیشتری رو نشونشون بدیم. خصوصا اینکه من تا فردا بیشتر وقت ندارم.

مرسی از کمکتون

خیلی زیاد در آمریکا نبوده مشکل همینجاست. می اومده و یکی دو ماه میمونده و برمیگشته. حالا باید چکار کرد؟؟
کینگ من هفته پیش مصاحبه بودم نگران نباش مدارکت کافیه به نظرم فقط مدت حضور پتیشنرت کمه یک مقدار که بدتر از شما هم بوده توانسته بگیره من پتیشنرم سالی بین شش تا هشت ماه معمولا در انجا بود و بیشتر مدت را این سالها در ایران نبوده اما نامه ای که پتیشنر در رابطه با عدم پرداخت مالیات امضا شده اصلش را خواستن و اینکه گفتن ثابت کنم الان یعنی در لحضه مصاحبه پتیشنر در انجا هست همه مدارکت را سعی کن به طرف بده من که هرچی دادم قبول کرد و مشکلی نبود به راحتی قانع شد مخصوصا وقتی مهر ورود به امریکا که مربوط به چند وقت قبل از مصاحبه من بود و 30 صفحه استیتمنت بانکی از 2012 تا امروز و خریدی که مربوط به یک هفته پیش بود از والمارت و پمپ بنزین که از طریق دستگاه کارتخوان انجام شده بود , یادت باشد کپی گذرنامه اسپانسر +همسرش را هم ببری با خودت چون از من خواست
برو به امید یکضرب
Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، KingNothing
سلام دوستان،
ما مدارکمون رو برای NVC فرستادیم و چون بیشتر از 30 روز جوابشون طول کشید باهاشون تماس گرفتیم. تلفنی بهمون گفتن که مدارک کامل بوده و دیروز کیس کامپلیت شده و به زودی ایمیلش میاد. حدود 3،4 روز بعد یه ایمیل اومد که دو تا مدرک رو نفرستادیم و یا باید بفرستیم و یا روز مصاحبه همراهمون باشه (ولی ما مطمئن هستیم که اون دو تا مدرک رو فرستاده بودیم!!) 3 روز بعدش دوباره یه ایمیل اومد که مدارک شما کامله و متظر وقت مصاحبه باشید!!! هر چی هم تلاش می کنیم تماس تلفنی بگیریم تا امروز موفق نشدیم. دوستان کسی چنین اتفاقی براش افتاده؟

یه سوال دیگه هم دارم که البته تکراریه ولی دوباره می نویسم شاید شخص جدیدی تجربه جدیدتری داشته باشه. توی کیس ما که من با گرین کارت برای همسرم تقاضا دادم، و الان قانونی و با پاس سفید خارج از امریکا هستم، آیا همسرم می تونه روز مصاحبه بگه که من با پاس سفید ایران هستم و با هم قصد سفر به امریکا رو داریم؟ (دفعه قبل یکی از دوستان گفتن که خواهرشون دقیقا با همین مشخصات این کار و کردن و مشکلی پیش نیمده! کسی تجربه جدیدتری نداره؟؟)

ممنونم از کمک های همتون
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
دوستان عزیز،

من امروز مصاحبه داشتم و همه چیز روان و مرتب بود. آخرش گفت که شما مدارکتون کامله و به طور پتانسیل ویزا رو گرفتید پس بهتون تبریک میگم. فقط باید یک Assessment از ارزش املاک اسپانسر رو برای ما تهیه کنید و بیارید.

به محض اینکه ما ارزش ملک رو دیدیم حداکثر تا ده روز برای شما ویزا رو صادر میکنیم. پاسپورت رو گرفت. فرم آبی رنگی داد که چک زده بود چی باید بیاریم و چطور بدستشون برسونیم.

ناگفته نماند که مصاحبه من لندن بود و ممکنه روند اجرای کار در هر سفارتی فرق کنه اما بسیار خوش اخلاق و مودب بودند...
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor ، battosai ، bsbali
سلام دوستان
اگر برادر سيتيزن بنده براي پدر و مادرم اپلاي كنند در زمان دعوت به مصاحبه ميتوانند فرزند زير 21 سال خود را هم وارد پرونده كنند؟با تشكر
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
سلام دوستان

خانم من گرین کارت داره میشه که به من ویزای مهاجرت بدن ؟
البته لازم به ذکر که من تاپیک این موضوع رو گم کردم و مجبور شدم اینجا مطرح کنم .
ممنون از راهنماییتون
کیس نامبر : 2013AS4### / سفارت : آنکارا / ساکن: San Francisco /دریافت ویزا : 9 May
پاسخ
(2015-12-26 ساعت 09:57)Survivor نوشته:  سلام دوستان

- اینجا از متقاضیان مذکّر کسی‌ هست که سربازی نرفت باشه (معافیت) و از نظر زمانی‌ تاثیری روی Administrative Processing داره؟

- آیا دعوتنامه برای مصاحبه حتما بعد Current شدن در Visa Bulletin فرستاده می‌شه یا ممکن قبلش هم باشه؟

مرسی‌

بله... من به سربازی نرفتم چون معاف بودم. NVC از من مدرکی نخواست و سفارت هم پرسید گفتم هیچ وقت سربازی نرفتم. به Admin Processing نخوردم به این خاطر هرچند به Admin Processing خوردم به خاطر نقص پرونده ولی پاسپورتم دستشونه...

ممکنه قبلش بفرستند ولی اگر اینطور شد تا زمان کارنت شدن، ویزا صادر نمیشه چون شماره ویزا آزاد نیست... هرچند امکانش کم هست...
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Survivor
(2015-12-25 ساعت 12:38)nirvana_kobin نوشته:  سلام دوستان

ممنون از راهنماییتون

کتگوری F2A - مدت زمان انتظار یک تا دو سال - شروع اقدام با پر کردن I-130
F2B
-----------
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، battosai
(2015-12-25 ساعت 12:38)nirvana_kobin نوشته:  سلام دوستان

ممنون از راهنماییتون

اره ميشه وارد كتگوري F2A خواهي شد بين دو تا سه سال حدودا طول خواهد كشيد

Catagory : F2B
Interview :  Dec 2015 Sad AP
Ceac Update :  18 DEC , 19 DEC , 22 DEC , 24 DEC , 28 DEC , 31 DEC , 8 JAN , 17 MAY ,18 MAY OR Cool   CLEAR
تو کوچه ما هم عروسی میشه ...

پاسخ
(2015-09-12 ساعت 18:38)arminkh نوشته:  سلام دوستان
من agent رو مشخص کردم و ۱۲۰ دلار رو پرداخت کردم منتها در سایت ceac نوشته که باید supporting documents رو بفرستم در صورتی که در سایت خود nvc نوشته که حتما در یک پکیج supporting documents و civil documents رو بفرستیم اون هم بعد از تکمیل فرم ۲۶۰.حالا به نظر شما بفرستم یا وایسم بعد از تکمیل بفرستم.دوستان قدیمی چیکار کردن؟سوال دیگر هم این که چون petitionor ما تازه چند ماه هست که مشغول به کار شده نیاز به جوینت اسپانسر داریم.مدارک جوینت اسپانسر هم باید با مدارک اسپانسرمون بفرستیم یا صبر کنیم درخواست کنن اون موقع بفرستیم؟
برای مشخص کردن Agent ، اول باید از Nvc نامه ای حاوی ID Number دریافت کرد؟
چون ما براساس جدول دوم ویزابولتن که میریم فرم DS-261 رو پر کنیم از ما ID Number می خواد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-13 ساعت 11:40)نیما6446 نوشته:  سلام به تمام دوستان عزيز قديمي و جديد
تبريك به تمام اونهايي كه كارنت شدن يا سفارت رفتن يا ويزاشون رو گرفتن
بيش از يك سال و نيم إز آخرين باري كه اينجا امدم مي گذره و الان ساعت ٢.٥٨ صبح به وقت شرق آمريكاست
ماهاست اينجا هستم بعد از بيش از يك دهه انتظار ( كيس f2b)
درگيري و مشغوليات در كنار كمي تنبلي باعث شد كه تا امشب نتونم سري به مهاجرسرا بزنم
طبق قول و عهدي كه با خودم داشتم و دارم دوست دارم از اين به بعد با توجه به اطلاعات تجربه هايي كه بدست آوردم تا اونجايي كه در توانم هست جوبگوي سوالات يا كمك خاصي باشم
نيما٦٤٤٦

سلام آقا نیما
نیما جان الان چند وقتی است که در ویزابولتن در کیس خانوادگی یه جدول دیگه هم اضافه شده من اینطور متوجه شدم که برای ارسال مدارک ،تاریخ تعیین کردن.
از طرفی اولین اقدامی که باید کرد فکر کنم تعیین Agent هست. درسته؟
ولی وقتی در قسمتی که باید بری تا فرم DS-261 پر بشه ID Number میخوان.
این Id Number چی هست و چطور باید اونو گرفت.
البته اگر شما از جدول دوم هم چیزی فهمیدی ممنون میشم بفرمایی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
منم همین سوال رو دارم ...کسی میدونه اگه تو جدول دوم کارنت بشیم اقدامی باید انجام بدیم یا باید منتظر نامه باشیم؟
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان: مامان دو قلو ها
(2015-12-27 ساعت 15:08)maymary1220 نوشته:  سلام به همه دوستان
منم همین سوال رو دارم ...کسی میدونه اگه تو جدول دوم کارنت بشیم اقدامی باید انجام بدیم یا باید منتظر نامه باشیم؟

سلام دوست عزیز، یعنی هنوز واستون ولکام لتر نیمده؟؟؟ طبق جدول دوم ویزا بلوتن که الان نوبت اگست۲۰۰۵ است!!!!! ما هم طبق جدول دوم ماه دیگه نوبتمونه، پس تا یکی دو ماه دیگه هم ولکاممون نمیاد؟؟؟؟؟!!!!!!
F3
PD:Sep 2005
Approval notice:march2010
receipt number:wac05
منتظرnvc welcome letter
با تاسف پتیشنرمون ژانویه ۲۰۱۶ فوت شدند
وکیل گرفتیم و کیس رو substitution کردیم...
دعا کنید همه چیز به خوبی پیش بره....
پاسخ
هنوز که نیومده ...نمی دونم باید خودمون هم اقدامی بکنیم یا نه
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان: مامان دو قلو ها
(2015-12-27 ساعت 19:06)maymary1220 نوشته:  هنوز که نیومده ...نمی دونم باید خودمون هم اقدامی بکنیم یا نه

نمیدونم برای همه همینطوره یا نه، ولی وکیل ما گفت حتی برای کیس ما هم دیر شده، داره نامه نگاری میکنه....بهتره پیگیری کنید.
F3
PD:Sep 2005
Approval notice:march2010
receipt number:wac05
منتظرnvc welcome letter
با تاسف پتیشنرمون ژانویه ۲۰۱۶ فوت شدند
وکیل گرفتیم و کیس رو substitution کردیم...
دعا کنید همه چیز به خوبی پیش بره....
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان