کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
با تشکر از دوستان واسه جواب هاتون.
راستش پدر من کلا آمریکا زندگی می کنه و احتمالا تا چند ماه دیگه هم سیتیزن میشه و سوال من در مورد پر کردن فرم توسط مادرم بیشتر و حقیقتا فقط جنبه محکم کاری داره و واسه سریع تر شدن یا تغییر توی پروسه من نیست . متاسفانه من توی پر کردن فرم های مهاجرتی اشتباهات زیادی داشتم. متاسفانه من از طریق خواهر و... که حتی متولد آمریکا هستن و سالهای پیش میتونستم اقدام کنم (حتی دهه ها) اقدام نکردم و زمانی که پدرم فرم I-130رو واسم پر کرد متاسفانه باز هم اشتباه کردم و یه I-130 به نام مادرم اون زمان به عنوان co petitioner پر نکردم...
یه سوال خیلی مهم واسم هست که اگه دوستان آشنایی دارن و بتونن راهنمایی کنن واقعا سپاسگذارشون هستم.
آیا دوستان اطلاعاتی در مورد Humanitarian Revalidation دارن؟؟؟ کسی رو دیده باشین که از این قانون استفاده کرده باشه؟؟؟ شانس موفقیت تو این مورد...
توی اینترنت کاملا مرورش کردم ولی متاسفانه یه مورد خیلی پیچیده و دارای معانی و تفسیرهای زیاد. مخصوصا با اضافه کردن بندههای زیاد توسط کنگره و آقای اوباما به این قانون.
سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
وای علی حتما خیلی سخته Sad
من که از الان عزا گرفتم. شوهر منم 1 ماه دیگه دوباره میره و ایندفعه معلوم نیست کی بتونه برگرده Sad
خیلی غصه میخورم Sad
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai ، Blaze ، girl
نيما جان
ببين دوست من روال مهاجرت به جز راههاي روتيني كه هممون ازش اطلاع داريم دهها تبصره و كوچه پس كوچه ديگه هم داره كه اون راهها تابع شرايط خاص و اما و اگر هاي خاص خودش هست ... من پيشنهاد ميكنم براي اطلاع از چند و چون اين تبصره از يك وكيل كاركشته استفاده كنيد .....از دوستان اينجا فكر ميكنم samba ي عزيز بود كه اطلاعات خوبي در اين موارد داشت ، و اگر پيداش كنيد شايد بتونه كمكتون كنه.
در ضمن حتما" يادتون بمونه كه بعد از اينكه پدرتون سيتيزن شدن حتما" براي ارتقاء پرونده شما به كتگوري f1 اقدام كنن.
-------------------------------------
الاهه خانم :
يادش به خير قبلا" ها ما يه rozolina خانمي داشتيم تو مهاجرسرا كه كيسش مثل شما بود (البته ايشون هيچ موقع مشكل اسپانسر نداشتن) ايشون هم مثل شما خيلي بي تابي مي كرد ولي فكر كنم الان نزديك ١/٥ سالي هست كه تشريف بردن آمريكا . پس شمام زياد بي تابي نكن ٣سوته امريكايي.بهت قول ميدم Smile
فقط تا همسرتون ايرانن يه كم بيشتر باهاشون وقت بگذرونيد . والا من كه ميبينم همش مهاجرسرا تشريف دارين Smile
(جمله اخرو زياد جدي نگيرين)
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، abdolreza ، f1f ، battosai ، Blaze ، girl ، amir2640 ، نیما6446
دریمر عزیز، مهاجرسرا اومدنم واسه اینه که کمتر به این قضایا فکر کنم. یه جوری بهم آرامش میده Smile
من هنوز هیچ مدرکی واسه NVC نفرستادم. تازه هفته دیگه وکیلم مدارکمونو میفرسته. خیلی از NVC میترسم Sad . بچه های ازدواجی خیلی توی این NVC لعنتی پروندشون معطل میشه. ترس عجیبی دارم
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، dreamer60 ، battosai ، sasan_rock ، girl ، amir2640
(2012-11-03 ساعت 01:37)نیما6446 نوشته:  با تشکر از دوستان واسه جواب هاتون.
راستش پدر من کلا آمریکا زندگی می کنه و احتمالا تا چند ماه دیگه هم سیتیزن میشه و سوال من در مورد پر کردن فرم توسط مادرم بیشتر و حقیقتا فقط جنبه محکم کاری داره و واسه سریع تر شدن یا تغییر توی پروسه من نیست . متاسفانه من توی پر کردن فرم های مهاجرتی اشتباهات زیادی داشتم. متاسفانه من از طریق خواهر و... که حتی متولد آمریکا هستن و سالهای پیش میتونستم اقدام کنم (حتی دهه ها) اقدام نکردم و زمانی که پدرم فرم I-130رو واسم پر کرد متاسفانه باز هم اشتباه کردم و یه I-130 به نام مادرم اون زمان به عنوان co petitioner پر نکردم...
یه سوال خیلی مهم واسم هست که اگه دوستان آشنایی دارن و بتونن راهنمایی کنن واقعا سپاسگذارشون هستم.
آیا دوستان اطلاعاتی در مورد Humanitarian Revalidation دارن؟؟؟ کسی رو دیده باشین که از این قانون استفاده کرده باشه؟؟؟ شانس موفقیت تو این مورد...
توی اینترنت کاملا مرورش کردم ولی متاسفانه یه مورد خیلی پیچیده و دارای معانی و تفسیرهای زیاد. مخصوصا با اضافه کردن بندههای زیاد توسط کنگره و آقای اوباما به این قانون.
سپاسگذارم

نیما جان اگه مشکلی در پرونده ات است و قابل بیان در این محیط است با ما درمیان بگذار شاید کمکی از دستمان بر بیاد ، 
ولی اگر ، مشکلات پیچیده است حتما با یک وکیل در میان بگذار ،اصولا اگر مشکل قابل حلی در پرونده ات باشد زمانی کهNVC شروع به مکاتبه با شما میکنه یعنی زمانی که مدارک میخواهند ، اگر مشکلی باشد خودشان به صورت check list در میان میگذارند ، من خودم حده اقل ۶-۷ تا از این check list ها دریافت کردم تا پرونده ام کامل شد ، مثلا مشکله کاغذ های مالیاتی مادرم ، امضای یکی از مدارک با خودکار سیاه بود و گفتند ارجینال نیست ، کپی شناسنامه من را قبول نکردند ، دیگه بگم ،،، مدرکه citizenship برادرم ، و و و 
حتی اگر مشکل جزیی است میشه تلفنی هم با NVC حل کرد . من چندین بار زنگ زدم، خیلی مودب با احترام و با حوصله جواب میداند. 
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، dreamer60 ، girl ، نیما6446
(2012-11-03 ساعت 02:21)elahenadafy2 نوشته:  وای علی حتما خیلی سخته Sad
من که از الان عزا گرفتم. شوهر منم 1 ماه دیگه دوباره میره و ایندفعه معلوم نیست کی بتونه برگرده Sad
خیلی غصه میخورم Sad

نه سخت نیست .. دیگه داش علی باید یاد بگیره رو پای خودش به ایسته ....
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، Blaze ، f1f ، sasan_rock ، الهه سابق ، amir2640
(2012-11-03 ساعت 12:45)alisarvareharchiabi نوشته:  
(2012-11-03 ساعت 02:21)elahenadafy2 نوشته:  وای علی حتما خیلی سخته Sad
خیلی غصه میخورم Sad

نه سخت نیست .. دیگه داش علی باید یاد بگیره رو پای خودش به ایسته ....

یاد 6 سال پیش خودم افتادم! این تنهایی و جدایی بدی و خوبی های خودش رو داره. به نظر من خوبی هاش بیشتره! حالا 3-4 سال دیگه می بینی که چقدر با امروزت فرق داری... همه چیز برات عوض میشه. آدم به معنای واقعی بزرگ میشه. بهتر میشه! Wink موفق باشی علی جان
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، f1f ، amir2640 ، الهه سابق ، battosai
Tongue
سلام
این دومین بار است که سوالم رو مطرح میکنم و این بار خلاصه تر میپرسم
در اکتبر 2001 برادرم برای خانواده سه نفری ما اقدام به گرین کارت کرده است ولی هنوز خبری از مثاحبه مانیست در صورتیکه مدت حدود 2 سال است مدارک مان را ارسال کرده ایم و خبر دار شده ایم که در حال حاضر پرونده آپریل 2001 روی میز است
آیا واقعا برنامه ما در همین زودیها انجام خواهد شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai
(2012-11-05 ساعت 21:57)haydeh zarshenas نوشته:  سلام
این دومین بار است که سوالم رو مطرح میکنم و این بار خلاصه تر میپرسم.....

دوست عزیز، در ویزا بولیتن نوامبر کسایی که PD آنها تا تاریخ 22 مارچ 2001 هست، کارنت هستند. تخمین زدن زمان کارنت شدن کار بسیار مشکلیه اما شما از روی ماهای ویزا بولیتن حدود شش هفت ماه با کارنت شدن فاصله دارین. میشه لطفا توضیح بدین چه مدارکیو ارسال کردین؟ اگه مدارک رو برای NVC (که لعنت خدا بر او بادBig Grin) ارسال کرده باشین و مدارکتون کامل باشه، فقط باید منتظر نامه مصاحبه باشین.

در ضمن لطفا برای هر سوالتون تاپیک جدید ایجاد نکنین و سوالتونو تو تاپیک های مرتبط مطرح کنین
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، الهه سابق ، ParsTrader ، battosai
سلام من تازه عضو سایت شدم خیلی اطلاعات خوبی به آدم در مورد مهاجرت میده . من اول تاریخ های اقدامم را مینویسم و بعد سوالاتم را مطرح میکنم.
f4
file date : 24/sep/2001
not date: 1/nov/2001
transfer case to california date: 11/dec/2006
aproval date; 1/dec/2009
nvc note for needs all documents: 9 sep 2010
ما خانواده ای 4 نفری هستیم که دخترم 12 ساله و پسرم 22 ساله میباشد. از آنجائیکه امروز ویزا بلوتین تاریخ 22 مارچ 2001 را نشان میداد پس احتمالا" 6 الی 7 ماه دیگر نوبت ما میرسد ولی همانطوریکه میبینید پسر من از 21 سال سنش بیشتر است و قاعدتا" به او گرین کارت تعلق نمیگیرد ولی من قانونی را پیدا کردم(cspa ) که از زمان درخواست و اپلای پرونده ( 24 سپتامبر 2001) تا زمان موافقت اداره مهاجرت (1 ذسامبر 2009) که تقریبا" 8 سال میباشد از سن پسر من در روز مصاحبه کسر میگردد و اگر زیر 21 سال شد به او هم گرین کارت تعلق میگیرد . تمام زندگی و آینده من و خانواده ام به این جواب بستگی داره . آیا میتوانید به من بگوئید که این صحیح است؟ خیلی ممنون و سپاسگذارم

(2012-11-06 ساعت 13:37)سیامک ع نوشته:  سلام من تازه عضو سایت شدم خیلی اطلاعات خوبی به آدم در مورد مهاجرت میده . من اول تاریخ های اقدامم را مینویسم و بعد سوالاتم را مطرح میکنم.
f4
file date : 24/sep/2001
not date: 1/nov/2001
transfer case to california date: 11/dec/2006
aproval date; 1/dec/2009
nvc note for needs all documents: 9 sep 2010
ما خانواده ای 4 نفری هستیم که دخترم 12 ساله و پسرم 22 ساله میباشد. از آنجائیکه امروز ویزا بلوتین تاریخ 22 مارچ 2001 را نشان میداد پس احتمالا" 6 الی 7 ماه دیگر نوبت ما میرسد ولی همانطوریکه میبینید پسر من از 21 سال سنش بیشتر است و قاعدتا" به او گرین کارت تعلق نمیگیرد ولی من قانونی را پیدا کردم(cspa ) که از زمان درخواست و اپلای پرونده ( 24 سپتامبر 2001) تا زمان موافقت اداره مهاجرت (1 ذسامبر 2009) که تقریبا" 8 سال میباشد از سن پسر من در روز مصاحبه کسر میگردد و اگر زیر 21 سال شد به او هم گرین کارت تعلق میگیرد . تمام زندگی و آینده من و خانواده ام به این جواب بستگی داره . آیا میتوانید به من بگوئید که این صحیح است؟ خیلی ممنون و سپاسگذارم
Category : F4
PD :24 sep 2001
Approved Date: 01 sep 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، battosai
سیامک جان سلام
قبل از هر چیزی ورود شما رو به مهاجرسرا تبریک می گم Smile
بله حدثتون درسته و اگر با حساب و کتابی که خودتون فرمودین سن فرزندتون زیر 21 سال بشه این قانون شامل شما هم میشه Smile
یه نگاهی هم به این تاپیک بندازید

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، amir2640 ، battosai
Acceptance

On February 4, 2011, a duplicate notice was mailed to you regarding a decision on this case, or describing how we will process the case if it is still pending. Please follow any instructions on the notice. Your case is at our CALIFORNIA SERVICE CENTER location. If this I130, IMMIGRANT PETITION FOR RELATIVE, FIANCE(E), OR ORPHAN is still pending, you will be notified by mail when a decision is made, or if the office needs something from you. If you move and this case is still pending, please use our Change of Address online tool to update your case with your new address or call our customer service center at 1-800-375-5283.

During the acceptance step USCIS reviews newly received applications and petitions to ensure that they are properly filed (i.e. signed by the applicant, appropriate fees, etc.) USCIS issues a receipt number for the application or petition, and sends a receipt notice to the applicant or petitioner.

Applications and petitions that are not properly filed are rejected with an explanation of why the application is rejected and the corrective action needed. Rejected applications or petitions do not retain their filing date.

The acceptance step is typically completed within 2 business days of when the application is received. With mail time it may take several weeks for you to get the receipt or rejection notice in the mail. If you do not receive your notice within 30 days of mailing your application, please contact our national customer service center at 1-800-375-5283.
---------
سلام دوستان الان حدود یکساله وقتی تو سایت USCIS وضعیتمو چک می کنم اینو نشون میده به نظر شما الان باید اقدامی بکنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
سلام
كلا" سايت uscis رو بي خيال شين بهتره
اگه ميشه در مورد پروندتون توضيح بيشتري بدين و منظورتون رو هم از اقدام واضح تر بگين.
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق
(2012-11-08 ساعت 12:47)dreamer60 نوشته:  سلام
كلا" سايت uscis رو بي خيال شين بهتره
اگه ميشه در مورد پروندتون توضيح بيشتري بدين و منظورتون رو هم از اقدام واضح تر بگين.
ممنون

والا Big Grin من سال 2004 درخواست عموم برای پدرم رد شده ! سال 2011 اولین نامه برای به جریان افتادن پرونده ما رو دریافت کردیم ... بعد از اون با یه سری تماس های تلفنی که از طریق عموم صورت گرفت نامه ی دوم رو هم گرفتیم که توش همین متنی که بالا زدم رو نوشته بود ! ... باز هم از طریق تماس تلفنی چندین بار پی گیر شدیم ولی هر دفعه به ما می گن باید منتظر Visa Number باشیم ! .. الان یه ساله شایدم بیشتر منتظر این هستیم Big Grin ... اینقدر طول میشکه این ویزا نامبر بیاد ؟ اصلا چیچی هست ؟ به چه دردی می خوره ؟ Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، battosai
خوب پس كتگوري شما f4 هست . ببينيد شما بايد هر ماه جدول ويزا بولتن رو از اينجا چك كنيد .
به عنوان مثال براي اين ماه ( نوامبر ٢٠١٢) در كتگوري شما ويزا براي افرادي كه قبل از ٢٢ مارچ ٢٠١٢ درخواست دادن موجوده . هر زمان كه اين تاريخ به تاريخ شما (سال ٢٠٠٤- ماه و روزش رو هم خودتون ميدونيد) نزديك شد nvc براي شما يك نامه خواهد فرستاد و از اون موقع به بعد هست كه يكي يكي مدارك مورد نياز رو بايد تهيه كنيد.
پس فعلا" فقط تاريخ هاي جدول ويزا بولتن رو ماهانه دنبال كنيد و همچنين پيشنهاد ميكنم براي يافتن اطلاعات بيشتر در مورد مهاجرت ، ارتباطتون رو با مهاجرسرا حفظ بفرماييدSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، battosai ، bsbali

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان