کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2014-01-11 ساعت 12:50)Siamak A نوشته:  
(2014-01-06 ساعت 16:34)arsia نوشته:  
(2014-01-06 ساعت 12:09)amjad نوشته:  
(2014-01-06 ساعت 02:01)arsia نوشته:  دوستان عزیز کسی می دونه برای
Proof of petitioner’s domicile in the US
چه مدارکی لازم است؟
شاید اینجا کمکتون کنه
http://mohajersara.com/thread-2681-post-...#pid454746

ممنون. لطف کردی. از ما نخواستن ولی چون شنیده بودم خواستم خیالم راحت باشه و با هام باشه. بازم ممنون

سلام به همه دوستان عزیز مخصوصا" ارسیا عزیز که منتظر نتیجه مصاحبه من بود.
با توکل به خدا خانواده 4 نفره ما در روز چهارشنبه 8 زانویه مصاحبه انجام دادیم.
ساعت 6 صبح سفارت آمریکا در ابوظبی بودیم . نفر اول بودیم . بقیه ایرانی ها که بالغ بر 30 نفر بودند بعد از ما آمدند. ساعت 7/30 وارد سفارت شدیم و راس ساعت 8 مصاحبه شروع شد. خدا را شکر قانونcspaشامل پسر من که در زمان مصاحبه بالای 24 سال سن داشت هم شد و به همه ما تعلق گرفت .فقط مثل همه کسانی که من آن روز در سفارت دیدم به ما هم fbi چک تعلق گرفت و ما هم رفتیم در جمع منتظران .
در خصوص مدارک درخواستی سفارت: من از آنجائیکه عادت دارم همه مدارک را آماده داشته باشم به همین دلیل با اینکه من تمامی مدارک را مجددا" ترجمه کرده بودم و به همراه داشتم از من هیچ مدرکی را نخواستند غیر از مدارک مالیاتی و قسم نامه برادرم در آمریکا .
در ارتباط با فرم 260 جدید هم با اینکه من پر کرده بودم ولی کنسول از من درخواست نکرد و کل مدارک که از ایران برده بودم حتی اصل شناسنامه ها و سند ازدواج هم نگاه نکرد.
فکر می کنم مصاحبه من 15 دقیقه طول کشید و فقط از کسانی که می خواهند به سفارت بروند می خوام که اصلا" استرس نداشته باشید زیرا همه چیز قبلا" چک شده . استرس من برای پسرم بود که یکی میگفت بالای 21 به هیچ چیز توجه نمی کنند و پرونده را رد میکنند و بعضی ها میگفتند که میدهند به هر حال قانون cspa حقیقت داره و به فرزندان تعلق میگیره. ( خدا را شکر)
برای اطلاع از قانون cspa : از تاریخی که پرونده شما فایل میشه تا زمانی که برای شما نامه اپروال کیس شما میاد هر چند سال که طول بکشه ( که در پرونده ما 8 سال طول کشیده بود) از سن فرزندان در زمان مصاحبه کم میشود و اگر پس از کسر شدن باز فرزند زیر 21 سال بود او نیز شامل پرونده میشود و گرین کارت به او نیز تعلق می***د.
همگی دوستان موفق باشید . ( امیدوارم ار ارسیا که در ترکیه مصاحبه دارد هم خبر های خوب بشنویم.
دوست عزیز تبریک به شما و مخصوصا به پسرتون آرزو میکنم هر چه سریعتر کلیر شید Wink
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: 2001
محل مصاحبه: آنکارا بود که خودشان به ایروان تغییر دادند
تاریخ تکمیل مدارک : 2010
تاریخ مصاحبه: 2013 May 30
تاریخ کلیرینس : Jan 16 2014
تاریخ گرفتن ویزا: Feb 04 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، minoo meh ، Shahabpk
دوستان میشه بگید f4 چه نوع ویزایی هست و پروسش چند ساله؟
نوع ويزا:K1
سرويس سنتر: California
ارسال مدارك به USCIS: ١٠July 2013
رسيدن مدارك به USCIS: ١١July 2013
دريافت رسيد مدارك: 17July 2013
نقص مدارک :9Sep 2013
اپروو: 16Oct 2013
دریافت نامه کیس نامبر:21NOV 2013
سفارت :ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo meh ، Shahabpk
(2014-01-12 ساعت 16:58)paris a نوشته:  دوستان میشه بگید f4 چه نوع ویزایی هست و پروسش چند ساله؟
F4 ويزايي است که به خواهر و برادر فردي که سيتيزن باشد تعلق ميگيرد.معمولا" بايد بين 7 تا 9 سال طول بکشد اما خود ما از سال 2001 که نامه اپروومان آمد تا الان منتظريم.چيزي حدود 13 سال Big Grin
کتگوري:F4
تاييد درخواست اوليه: 2001 feb
تاريخ تکميل مدارک: oct 2010
تاريخ مصاحبه: ابوظبيapril 10 , 2013
تاريخ كليرنس: jan 15 , 2014
تاريخ دريافت ويزا: feb 13 , 2014
تاریخ ورود به آمریکا:july 6, 2014
لس آنجلس، کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، battosai ، teriole ، amir2640 ، پرستو ، Shahabpk
(2014-01-12 ساعت 17:03)minoo meh نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 16:58)paris a نوشته:  دوستان میشه بگید f4 چه نوع ویزایی هست و پروسش چند ساله؟
F4 ويزايي است که به خواهر و برادر فردي که سيتيزن باشد تعلق ميگيرد.معمولا" بايد بين 7 تا 9 سال طول بکشد اما خود ما از سال 2001 که نامه اپروومان آمد تا الان منتظريم.چيزي حدود 13 سال Big Grin

شما میدونین اگه مادر گرین کارت باشه بخواد برای دخترش که مجرد هست اپلای کنه چند سال طول می کشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Shahabpk
7 الی 8 سال دوست عزیز . عروسی هم نباید بکنه . باید تا آخر مجرد بمونه . پریسا خانوم این ورا ؟؟!!!! خوش اومدین
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، Shahabpk ، romance33
(2014-01-12 ساعت 17:44)alisarvareharchiabi نوشته:  7 الی 8 سال دوست عزیز . عروسی هم نباید بکنه . باید تا آخر مجرد بمونه . پریسا خانوم این ورا ؟؟!!!! خوش اومدین

مرسی علی اقا ,ولی چقدر زیاد ادم پیر میشه که Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، romance33
(2014-01-11 ساعت 23:07)Omidperfume نوشته:  سلام به دوستان عزیز:
من در مورد تغییرات قانون مهاجرتی F4 سوالی داشتم که آیا با حذف این کتگوری آیا روند بررسی پرونده های این گروه سریعتر خواهد شد؟من در سال 2006 توسط برادرم که سیتیزن هست فایل شدم که متعاقبا سال 2009 نامه ای مبنی بر اینکه پرونده به NVC ارسال شده همراه با کیس نامبری که مشخص میکرد محل مصاحبه ابوظبی خواهد بود دریافت کردم و دیگر هیچ!!آیا PD من همان سال 2006 هست یا 2009؟(مبنا برای ویزا بولتن)
ضمنا زمان اپلای کردن متاهل و دارای یک دختر 3 ساله بودم که الان یک پسر 3 ساله هم دارم..آیا این 3 عضو خانواده من هم همراه من گرین کارت میگیرند؟
ممنون میشم جهت رفع این سوالات کمک کنید
سپاس
با سلام خدمت دوست عزیز انشالله که شما و خانواده محترم سلامت باشی . خداوند متعال هر تعداد فرزند به شما داد شکرش کن و انشالله که همگی سلامت باشند Big Grin . من هم توسط برادم در خواست اقامت دادم که سال 2001 بود و در آن زمان من مجرد بودم بعد که خداوند متعال لطف کرد و عشق ازدواج را در قلب من انداخت همسری بی نظیر از همه نظر که واقعا اینو جدی میگم از هر نظر بی نظیر به من داد بعد از گذشت دو سال بعد از ازدواج هدیه دیگری خداوند بزرگ به من وخانوم محترم و گرامی داد وآن هم یک دختر سالم و گل که واقعا نمی دونم چطور از خدا بابت این همه لطف تشکر کنم . خلاصه دوست عزیز بعد از هشت سال یعنی 2009 پرونده من آمد بالا و نوبت بررسی آن شد و اداره مهاجرت سوال کرد که آیا هنوز مجردی واگر متاهل شدی مدارک خانواده را بفرست من هم از قبل که اطلاع داشتم شناسنامه خانوم و دخترم را ترجمه کرده بودم و پاسپورت آنها را هم گرفته بودم که توسط برادرم به اداره مهاجرت تحویل دادم و سی مهر ماه امسال هم مصاحبه داشتیم هیچ مشکلی در پرونده نبود و آفیسر هم برگ آبی را از لای پرونده ما دراورد وگفت که سایت را چک کن هر وقت ویزا آماده شد یکی از اعضا خانواده میتواند با بقیه پاسپورت ها برا گرفتن ویزا بیاد سفارت . پس دوست خوبم اصلا ناراحت نباش . موفق باشی Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، minoo meh ، amjad ، Omidperfume ، teriole ، Shahabpk ، romance33
(2014-01-12 ساعت 21:26)paris a نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 17:44)alisarvareharchiabi نوشته:  7 الی 8 سال دوست عزیز . عروسی هم نباید بکنه . باید تا آخر مجرد بمونه . پریسا خانوم این ورا ؟؟!!!! خوش اومدین

مرسی علی اقا ,ولی چقدر زیاد ادم پیر میشه که Wink

آره دیگه همه مثل ازدواجیا و لاتاری ها خوش شانس نیستن .
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، paris a ، پدی ، teriole ، Shahabpk ، romance33
سلام
ما همين الان از مصاحبه اومديم هتل, اول از همه اينکه تست آنتى بادى آبله مرغان ما رو تو ايران قبول کردند. مصاحبه هم خوب بود, ولى به ما نه برگه آبى دادند نه زرد يک برگه صورتى بود و آفيسر گفت بايد يک سرى مراحل ادارى طى بشه و حدود سه تا شش ماه هم.ممکن طول بکشه, من پرسيدم يعنى FBI چک خورديم, گفت نه اين با FBI CHECK فرق داره. کسى مى دونه اين مراحل ادارى چيه؟؟
Approval Date: 23 Sep 2009
Prioty Date = 12 Sep 2001
Interview Date : 12 Jan 2014
کلیر 22 اکتبرBig GrinBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، anahita1361 ، amir2640 ، romance33 ، sanbad
(2014-01-14 ساعت 14:44)arsia نوشته:  سلام
ما همين الان از مصاحبه اومديم هتل, اول از همه اينکه تست آنتى بادى آبله مرغان ما رو تو ايران قبول کردند. مصاحبه هم خوب بود, ولى به ما نه برگه آبى دادند نه زرد يک برگه صورتى بود و آفيسر گفت بايد يک سرى مراحل ادارى طى بشه و حدود سه تا شش ماه هم.ممکن طول بکشه, من پرسيدم يعنى FBI چک خورديم, گفت نه اين با FBI CHECK فرق داره. کسى مى دونه اين مراحل ادارى چيه؟؟

با سلام و تبریک به شما برای تعلق گرفتن گرین کارت به شما با توجه به قانون cspaنازنین.
در خصوص صحبتی که کنسول به شما گفته که مراحل اداری باید طی بشه و با fbiچک فرق داره:
ارسیا جان هر دو یک معنی میده و به هیچ کسی نمی گویند fbiچک شما چند ماه زمان میبره و به همه مراحل اداری را بیان میکنند و حتی در برگ هایی که برای همه منتظران کلیرنس می بینی فقط نوشته مراحل اداری شما چند ماه زمان می بره ولی به همان معنی ست . (به ما هم همین را گفتند)
به صف منتظران کلیرنس شدن خوش آمدی برادر
PD DATE: 24 SEP 2001
APPROVAL NOTE: 10 JUN 2009
INTERVIEW DATE : 8 JANUARY 2014
Clearance date: 3 jun2014
print visa: 15 jun 2014
Flight date: 30 jun 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo meh ، Shahabpk ، anahita1361 ، amir2640 ، teriole ، arsia ، romance33 ، ali 1346 ، amjad ، sanbad
(2014-01-14 ساعت 14:44)arsia نوشته:  سلام
دوست عزیز تا اونجا که من با اطلاعاتی که از همین بچه های مهاجرسرا بدست آوردم رنگ این برگه ها هیچ فرقی با هم نداره و از آبی گرفته تا صورتی و سفید به نشانه انجام یک سری مراحل اداری هست که واقعا هیچ کس نمیدونه چیکار می کنند. حالا اسم اینو FBI Check , Clearance, Administrative Processing یا هرچی دیگه میشه گذاشت ولی معنیش اینکه یک چند ماهی مثل همه ما باید صبور باشی Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: minoo meh ، Shahabpk ، anahita1361 ، amir2640 ، arsia ، romance33 ، amjad ، sepideh jan ، sanbad
دوستان عزيز واقعا ممنون. اين که سوال کردم براى اين بود که تاکيدن به آفيسر خودم گفتم يعنى FBI CHECK و اونم تاکيدن گفت نه, ولى به هر حال بايد صبر کرد. اميدوارم همه به زودى اون ور باشيم و اين چند ماه فقط بيشتر از شش ماه نشه که دوباره مديکال بخواد.
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، amir2640 ، teriole ، battosai ، Shahabpk ، romance33 ، sepideh jan ، sanbad
برگه صورتی ما هم گرفتیم ارشیا . مهم نیست تبریک میگم به خودت و خانواده . تا 2 ماه حداکثر میگن که بیایین ویزا رو بگیرید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، arsia ، romance33 ، amir2640 ، sepideh jan ، sanbad
دوستان خوبم واقعا ازتون ممنونم. چند تا نکته:

1) من 31 سالم بود و با cspa هم می شدم 23 ولی چون 400 دلار رو 3 سال پیش داده بودیم مشکلی پیش نیومد.
2) DS-260 آنلاین رو ما ها که زمانمون DS-230 بود هم باید همگی پر کنیم.
3) واکسن آنتی بادی آبله مرغان ایران رو از ما قبول کردند ولی بازم بگیر نگیر داره اما از اونجا که تستش تو ایران 9 هزار تومن است و واکسن آنکارا 80 دلار برید تست کنید.
4) دوباره بعد کلیرنس PTT باید پر کنیم.
5) به ما خود آفیسر گفت که من می تونم جای همه اعضا خانواده برم و پاسپورت ها رو بدم و بگیرم ولی باید برای هر یک از افراد بالای 21 سال وکالت نامه با خودم ببرم. این مورد آخر رو راستی کسی می دونه منت وکالت نامه باید چی باشه و از کجا بگیریم؟

امیدوارم این نکات به دردتون بخوره و همتون رو موفق ببینم.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، teriole ، anahita1361 ، sina454 ، battosai ، amir2640 ، sanbad
(2014-01-14 ساعت 17:16)arsia نوشته:  دوستان خوبم واقعا ازتون ممنونم. چند تا نکته:

1) من 31 سالم بود و با cspa هم می شدم 23 ولی چون 400 دلار رو 3 سال پیش داده بودیم مشکلی پیش نیومد.
2) DS-260 آنلاین رو ما ها که زمانمون DS-230 بود هم باید همگی پر کنیم.
3) واکسن آنتی بادی آبله مرغان ایران رو از ما قبول کردند ولی بازم بگیر نگیر داره اما از اونجا که تستش تو ایران 9 هزار تومن است و واکسن آنکارا 80 دلار برید تست کنید.
4) دوباره بعد کلیرنس PTT باید پر کنیم.
5) به ما خود آفیسر گفت که من می تونم جای همه اعضا خانواده برم و پاسپورت ها رو بدم و بگیرم ولی باید برای هر یک از افراد بالای 21 سال وکالت نامه با خودم ببرم. این مورد آخر رو راستی کسی می دونه منت وکالت نامه باید چی باشه و از کجا بگیریم؟

امیدوارم این نکات به دردتون بخوره و همتون رو موفق ببینم.
دوست عزیز مورد 1 را خود آفیسر این دلیل و بهتون گفت ؟ یا شما با توجه به مورد کیستان حدس می زنید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان