کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ها
(2012-09-08 ساعت 18:21)vorojak60 نوشته:  
(2012-05-24 ساعت 12:35)funnybluesolea نوشته:  دوستان برنده 2013
با سلام و احترام

این پست رو در تاپیک "سوالات مطرح شده" گذاشتم، با توجه به تعداد صفحات زیاد آن تاپیک و همچنین ارتباط این پست به موضوع "کارنت شدن" دوباره اینجا هم پست می کنم. از مدیران و دوستان با تجربه خواهش دارم که در صورتی که ایرادی در این پست دیدند اصلاح کنند.

با توجه به اینکه خودم پارسال این موقع بسیار سر در گم بودم و با خواندن مطالب این سایت جواب بسیاری از سوالاتم رو گرفتم لازم می دونم که مطالب ساده ای در مورد فرستادن فرم ها و کارنت شدن و زمان مصاحبه عنوان کنم که هم بسیاری از سوالات شما پاسخ داده بشه و هم اینکه دینم رو ادا کرده باشم.

1) مصاحبه برنده های 2013 از اکتبر 2012 شروع می شه و تا آخر ماه سپتامبر 2013 ادامه داره. به این معنی که از 30 سپتامبر 2013 به بعد به هیچ کدام از برنده های 2013 ویزایی تعلق نمی گیره.

2)کارنت شدن: کارنت شدن در واقع به معنی دعوت شدن به مصاحبه و در جریان افتادن پرونده است. ترتیب کارنت شدن کیسها به صورت صعودی است. به این معنی که هر چه کیس نامبر شما پایینتر باشد شما زودتر به مصاحبه دعوت می شوید.

3) در نیمه اول هر ماه میلادی از طریق این سایت افراد کارنت شده ماه بعد و 2 ما بعد مشخص می شوند. مثلا در حال حاضر که در ماه می هستیم آخرین بولتن مربوط به ماه جون هست... که شما با مراجعه به سایت مذکور Upcoming month's visa bulletin: June 2012 را می بینید که در آن کیس نامبرهای افرادی که در ماه جون و جولای کارنت شده اند را می بینید. (شما باید دو جدول آخر رو چک کنید) شماره ها در ستون وسط جدول به این معنیه که آن شماره و شماره های قبل برای آن ماه کارنت شده اند و کلمه current به این معنیه که همه کیسها کارنت شده اند.
بعد از کارنت شدن ایمیلی دریافت می کنید مبنی بر اینکه برای چک کردن زمان مصاحبه تان به سایت http://www.dvlottery.state.gov مراجعه کنید (همون جایی که از برنده شدنتون مطلع شدید) و با وارد کردن کانفرمیشن نامبرتون از زمان مصاحبه تان مطلع می شوید. (نامه قبولی حذف و قرار مصاحبه جایگزین آن می شود)
* توجه کنید که از سال 2012 هیچ نامه ای به آدرس منزلتان پست نمی شه و شما باید با مراجعه به سایت مذکور گوش به زنگ باشید که چه زمانی کارنت می شوید.
* با توجه به این توضیحات حداکثر تا اواسط ماه آگوست یعنی اواخر ماه مرداد کارنت شدگان ماه اکتبر و یک ماه بعد از اون(سپتامبر) کارنت شدگان ماه نوامبر مشخص خواهند شد.
* گاها پیش آمده که بعد از کارنت شدن برخی از دوستان هیچ ایمیلی دریافت نکردند اما با وارد کردن کانفرمیشن نامبرشون در سایت از قرار مصاحبشون مطلع شدند.
* پس از کارنت شدن نیازی به ایمیل زدن و پرسیدن زمان مصاحبه ندارید.

4) درسته که کی سی سی اعلام کرده که تا آخر سپتامبر می تونید فرمها رو ارسال کنید اما با توجه به توضیحات بالا خصوصا بند 2، تا زمانی که شما فرمها رو ارسال نکنید کارنت نمی شوید. پارسال دوستانی بودند که به علت اینکه دیر از برنده شدنشون مطلع شدند فرمها رو دیرتر فرستادند و در نتیجه دیرتر مصاحبه شدند. از برنده های پارسال دوستی هست که اگر زود فرمها رو می فرستاد تا 3 ماه پیش مصاحبه شده بود اما زمان مصاحبه اش ماه بعد است.

5) امسال رویه اعلام برنده ها نسبت به سالهای قبل فرق کرده. پارسال کل برنده ها یکجا اعلام شدند و کیس نامبرها از 1 تا 75000 متغیر بود اما امسال ظاهرا تمامی کیس نامبرهای اعلام شده در مرحله اول زیر 10000 هستند. به نظر می یاد که اگر روند کارنت شدن امسال مشابه پارسال باشد، اکثر برنده ها در ماه اکتبر و نوامبر مصاحبه می شوند.[البته احتمال اینکه روند اعلام کارنت شدگان نسبت به پارسال تفاوت داشته باشه بسیار زیاده] پس اگر زمان ارسال فرمها از زمان کارنت شدنتون دیرتر بشه شما باید قید مصاحبه در اون تاریخها رو بزنید و دیرتر مصاحبه می شوید.

6) پس با توجه به توضیحات بالا شما سعی کنید که حداکثر تا 1 ماه آینده با دقت فرمهاتون رو پر کنید و به کی سی سی ارسال کنید.(دوستانی که بعدا این پست را می خوانند، به تاریخ ارسال این پست توجه لازم را داشته باشند.)

شاید این توضیحات برای افراد قدیمی توضیح واضحات باشه، اما به نظر می رسه که جواب بسیاری از سوالات برنده های جدید باشه و از پرسیدن سوالهای فراوان و اضافه شدن به صفحات این تاپیک جلوگیری میکنه. ضمن اینکه راهنمایی بعضی از دوستان زیاد مناسب نیست. در تاپیکی پستی دیدم که دوستی گفته که تا سپتامبر 2013 برای ارسال فرمها فرصت باقیست. به شدت توصیه می کنم ضمن بهره گیری از مطالب مفید این سایت با مطالعه سایتهای مرجع صحت مطالب عنوان شده از جمله اظهارات خود من رو بسنجید و دانش خودتون رو در این زمینه بالا ببرید.
اگر دوستان سوالی به نظرشون می یاد در پیام خصوصی بپرسن که من در اینجا با ویرایش متن جواب رو اضافه کنم.

موفق باشید

بابا تو رو خدا یه چیزی بنویسید که منطقی باشه . دوست من کیس نامبرش 17000 هستش . اینقدر تز الکی ندین خواهشا

خواهشا در مورد اینکه تو اسیا تا 10000 رو اعلام کردن چیزی نگین چون دوست من کیس نامبرش 17000 هست اون حرفای شما رو نقض می کنه

دوست شما کجا زندگی میکنه؟
شماره کیس: 7XXX,تاریخ رویت قبولی: 4MAY ,کنسولگری:ابوظبی, ارسال فرم های اول: MAY 14,تعداد افراد کیس: 1نفر, تاریخ مصاحبه: هفته سوم می دریافت ویزا: ی ضرب 22 می
تشکر کنندگان: funnybluesolea
(2012-09-08 ساعت 18:21)vorojak60 نوشته:  
(2012-05-24 ساعت 12:35)funnybluesolea نوشته:  دوستان برنده 2013
با سلام و احترام

این پست رو در تاپیک "سوالات مطرح شده" گذاشتم، با توجه به تعداد صفحات زیاد آن تاپیک و همچنین ارتباط این پست به موضوع "کارنت شدن" دوباره اینجا هم پست می کنم. از مدیران و دوستان با تجربه خواهش دارم که در صورتی که ایرادی در این پست دیدند اصلاح کنند.

با توجه به اینکه خودم پارسال این موقع بسیار سر در گم بودم و با خواندن مطالب این سایت جواب بسیاری از سوالاتم رو گرفتم لازم می دونم که مطالب ساده ای در مورد فرستادن فرم ها و کارنت شدن و زمان مصاحبه عنوان کنم که هم بسیاری از سوالات شما پاسخ داده بشه و هم اینکه دینم رو ادا کرده باشم.

1) مصاحبه برنده های 2013 از اکتبر 2012 شروع می شه و تا آخر ماه سپتامبر 2013 ادامه داره. به این معنی که از 30 سپتامبر 2013 به بعد به هیچ کدام از برنده های 2013 ویزایی تعلق نمی گیره.

2)کارنت شدن: کارنت شدن در واقع به معنی دعوت شدن به مصاحبه و در جریان افتادن پرونده است. ترتیب کارنت شدن کیسها به صورت صعودی است. به این معنی که هر چه کیس نامبر شما پایینتر باشد شما زودتر به مصاحبه دعوت می شوید.

3) در نیمه اول هر ماه میلادی از طریق این سایت افراد کارنت شده ماه بعد و 2 ما بعد مشخص می شوند. مثلا در حال حاضر که در ماه می هستیم آخرین بولتن مربوط به ماه جون هست... که شما با مراجعه به سایت مذکور Upcoming month's visa bulletin: June 2012 را می بینید که در آن کیس نامبرهای افرادی که در ماه جون و جولای کارنت شده اند را می بینید. (شما باید دو جدول آخر رو چک کنید) شماره ها در ستون وسط جدول به این معنیه که آن شماره و شماره های قبل برای آن ماه کارنت شده اند و کلمه current به این معنیه که همه کیسها کارنت شده اند.
بعد از کارنت شدن ایمیلی دریافت می کنید مبنی بر اینکه برای چک کردن زمان مصاحبه تان به سایت http://www.dvlottery.state.gov مراجعه کنید (همون جایی که از برنده شدنتون مطلع شدید) و با وارد کردن کانفرمیشن نامبرتون از زمان مصاحبه تان مطلع می شوید. (نامه قبولی حذف و قرار مصاحبه جایگزین آن می شود)
* توجه کنید که از سال 2012 هیچ نامه ای به آدرس منزلتان پست نمی شه و شما باید با مراجعه به سایت مذکور گوش به زنگ باشید که چه زمانی کارنت می شوید.
* با توجه به این توضیحات حداکثر تا اواسط ماه آگوست یعنی اواخر ماه مرداد کارنت شدگان ماه اکتبر و یک ماه بعد از اون(سپتامبر) کارنت شدگان ماه نوامبر مشخص خواهند شد.
* گاها پیش آمده که بعد از کارنت شدن برخی از دوستان هیچ ایمیلی دریافت نکردند اما با وارد کردن کانفرمیشن نامبرشون در سایت از قرار مصاحبشون مطلع شدند.
* پس از کارنت شدن نیازی به ایمیل زدن و پرسیدن زمان مصاحبه ندارید.

........

موفق باشید

بابا تو رو خدا یه چیزی بنویسید که منطقی باشه . دوست من کیس نامبرش 17000 هستش . اینقدر تز الکی ندین خواهشا

خواهشا در مورد اینکه تو اسیا تا 10000 رو اعلام کردن چیزی نگین چون دوست من کیس نامبرش 17000 هست اون حرفای شما رو نقض می کنه

سلام دوست من
1) در تاپیک کیس نامبرهای اعضای مهاجرسرا از میان 468 نفری که در نظرسنجی شرکت کرده اند(که نمونه آماری خوبی هم محسوب می شه) تنها 18 نفر کیس نامبرهای خودشون رو بالاتر از 10000 اعلام کرده اند و حتی 9 نفر از این 18 نفر شماره خود رو بالاتر از 60000 اعلام کرده اند که بی شک اون رو با 6000 اشتباه گرفته اند، دیدن پروفایل شخصی و امضای آنها این موضوع رو تایید می کند. کما اینکه با مراجعه به کامنتهای زیر آن نظرسنجی تعدادی از آنها عنوان کرده اند که گزینه اشتباهی رو انتخاب کرده اند ضمن اینکه تابحال هیچ امضایی حاوی کیس نامبر بالاتر از 10000 بین برندگان 2013 در مهاجرسرا ندیده ام. من با این استدلال حدس زدم که کیس نامبرها حدود 10000 یا ماکزیمم اندکی بیش از آن هست. بنابراین نسبت به اینکه استدلال من و یا اظهارات شما (که صرفا دوستی با کیس نامبر 17000 دارید که مشخص هم نیست که از کدوم قاره شرکت کرده اند) کدامیک "تز الکی" است قضاوت رو به اعضای محترم مهاجرسرا میگذارم.

2) اگر به متن من و زمان ارسال آن توجه کنید روی موضوع دیگری تاکید دارد و سعی بر راهنمایی اعضای تازه وارد دارد که در آن زمان نمی دانستند چه اقداماتی در ابتدا باید انجام دهند و تا چه زمانی برای ارسال مدارک خود فرصت دارند. خدا رو شکر الان همه آنها استاد هستند... بنابراین هدف شما رو از به چالش کشیدن آن در این زمان رو نمی دانم.

3) بعد از مدتی درگیر بودن با قضیه لاتاری و کلنجار رفتن با جزئیات و اطلاعاتم زمانی رو برای ارسال آن پست اختصاص دادم... نمی دانم شما چقدر درگیر این موضوع بودید و متاسفانه امضایی هم ندارید که از شرایط شما بدانیم، به هر حال اگر موجب گمراهی شما شده از شما معذرت می خوام و برای سایر دوستانی که از آن پست استفاده کرده اند خوشحالم.

ارادتمند شما- پیام
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
(2012-09-05 ساعت 12:09)peyman1355 نوشته:  سلام. احتمالا شما مدارک رو دیر ارسال کردید. چون کیس نامبر من 400 تا از شما بالاتره و تاریخ مصاحبه ام رو گرفتم.

میشه لطفا بگید شما چه جوری تاریخ مصاحبه را گرفتید؟ به شما تلفن زدند یا ایمیل دریافت کردید یا...؟
ممنون میشم اگه توصیح دهید.

ستاره
تشکر کنندگان:
(2012-09-09 ساعت 11:05)setareh1371 نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 12:09)peyman1355 نوشته:  سلام. احتمالا شما مدارک رو دیر ارسال کردید. چون کیس نامبر من 400 تا از شما بالاتره و تاریخ مصاحبه ام رو گرفتم.

میشه لطفا بگید شما چه جوری تاریخ مصاحبه را گرفتید؟ به شما تلفن زدند یا ایمیل دریافت کردید یا...؟
ممنون میشم اگه توصیح دهید.

ستاره

سلام. واسه من ایمیل اومد که صفحه سایت dvlottery آپدیت شده، اونجا صفحش عوض شده متنش هم به این صورته:

August 17, 2012

MY NAME
MY ADDRESS
TEHRAN - POSTAL CODE
IRAN

Dear DV Applicant,

This is the official notice for you to pursue your application for a DV-2013 visa. An appointment has been scheduled for the applicant at the stated location. The applicant and all members of the family must appear at the appointed date and time for your interview. Please notify the office listed if you cannot keep the appointment.

The applicant and any eligible family members will be required to submit sufficient proof of identity upon arrival. If you fail to obtain a DV-2013 visa by September 30, 2013, your registration will expire. Applicant and family members cannot be issued a diversity visa or accompany you or join you in the United States under DV-2013 program after September 30, 2013.

Please follow instructions provided in step 4 at http://www.dvselectee.state.gov for Interview Preparation and Fee Payments. It is very important that you follow the guidelines carefully in the preparation for your interview. The Diversity Lottery Fee for each member of the family must be paid before the visa interview and is non-refundable if the visa is refused.

Interview Appointment

ABU DHABI
EMBASSY OF THE UNITED STATES
VISA UNIT
AL-SUDAN ST
PO BOX 4009
ABU DHABI
UNITED ARAB EMIRATES
971-2-414-2200
October XX, 2012 XX:XX AM
The Kentucky Consular Center has completed the processing of your case. Further inquiries should be addressed to the interviewing office. When communicating with the Embassy/Consulate either by telephone or letter, always refer to the applicants’ name and case number exactly as they appear below.

Case Number: 2013AS00001XXX
Principal Applicant Name: MY NAME
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN
If documents are listed below as incomplete, please present the completed documents at the time of interview.

Case Number: 2013AS00001XXX
Applicant Name: MY NAME
Beneficiaries: MY WIFE
MY SON
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
(2012-09-09 ساعت 14:17)yousef_eidi نوشته:  از دوستان کسی خبر داره گرین کارتو بعد چند روز رسیدن به آمریکا میدن و چه مدت اعتبار داره

شنیدم بین 15 تا 45 روزه و گرین کارت یک ویزای 10 ساله میباشد
Ca no:2013AS68xx ، مصاحبه: آنکارا ١٦ مي نتيجه برگه صورتی
[[/color] سفرنامه کلیرنس ۱۶ آگوست ورود به امریکا ۶ اکتبر ۲۰۱۳
تشکر کنندگان: 3pideh
سلام
دوستان من مدارکم 1 ماه پیش فرستادم ولی هنوز تاییدیه از KCC در رابطه با دریافت مدارک دریافت نکردم فقط DHL نوشته که تحویل داده شده...

این تاییدیه دریافت مدارک که دوستان دریافت کردن از KCC بوده؟؟؟؟

تا شماره زیر 1900 واسه ترکیه کسی وقت مصاحبه دریافت کرده؟؟؟

ممنون
کیس نامبر : **15 2013AS / افراد کیس : 1 نفر / رویت قبولی : 2 می / تاریخ مصاحبه :23 ژانویه/ وضعیت:کلیرنس
تشکر کنندگان: 3pideh
(2012-09-09 ساعت 16:57)bmojtaba نوشته:  سلام
دوستان من مدارکم 1 ماه پیش فرستادم ولی هنوز تاییدیه از KCC در رابطه با دریافت مدارک دریافت نکردم فقط DHL نوشته که تحویل داده شده...

این تاییدیه دریافت مدارک که دوستان دریافت کردن از KCC بوده؟؟؟؟

تا شماره زیر 1900 واسه ترکیه کسی وقت مصاحبه دریافت کرده؟؟؟

ممنون

دوست عزیز احتمالا به خاطر تراکم کاری ایمیل نیومده و لی به نظر من با ایمیل ازشون پیگیری کن باید اعلام کنند که مدارک شما در حال بررسی میباشد. ضمنا هیچ کدوم از بچه های ترکیه که کارنت شدن هنوز زمانمصاحبه نگرفتن نگران نباش ولی پیگیر باش. موفق باشی
کیس : 2013ASXXX
تعداد : 3
کنسولگری: آنکارا یهو شد ایروان
نامه دوم: 26 sep
مصاحبه: oct16 عقب انداختیم 31 Jan
کلیر 12 مارچ
دریافت ویزا: 5 اپریل
مقصد: دالاس
تشکر کنندگان: bmojtaba
سلام دعا کنیم که فردا نامه دوم برای ارنتی ها بیاید.لااقل یک کم از استرس دلار2450تومانی کم شود
تشکر کنندگان: shima1364 ، اردوان ، mea694 ، ASALI ، ali234 ، roeentan ، majid.s ، achi686 ، amirhr123 ، peyman1355 ، سارا2013
من یه سوال دارم
کسی از برندگان ۲۰۱۳ پزشک هست؟
چند تا سوال تخصصی واسه امتحانات و ... داشتم.
مرسی
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
تشکر کنندگان: itsmasoud
(2012-09-09 ساعت 19:46)peyman2ped نوشته:  سلام دعا کنیم که فردا نامه دوم برای ارنتی ها بیاید.لااقل یک کم از استرس دلار2450تومانی کم شود
ایشالا به زودی میاد دوست من و خبرای خیلی خیلی خوب و امیدوار کننده واسه بچه ها میارین همتون...
موفق باشین
تشکر کنندگان: peyman2ped ، mea694 ، sayeh_m ، amir0_0amir ، 3pideh ، سارا2013
ایول! دلار 2400ی.. مبارکه! Cool
تشکر کنندگان:
(2012-09-09 ساعت 22:31)mazy نوشته:  ایول! دلار 2400ی.. مبارکه! Cool

تا 5000 هم بره ...... من که بدم نمیاد چون می خوام برم دلار در بیارمSmile
since 2012
تشکر کنندگان: bayat_r ، ASALI ، roeentan ، achi686 ، funnybluesolea ، Emma_a432 ، mohammadrezah ، Ali DV-2013
(2012-09-09 ساعت 22:50)اردوان نوشته:  .......فکر کنم شما الان usa باشین!

اردوان جان نوشته اکتبر. یعنی نرفته

(2012-09-09 ساعت 22:44)maka2 نوشته:  تا 5000 هم بره ...... من که بدم نمیاد چون می خوام برم دلار در بیارمSmile
آفرین، به این میگن نصفه پر لیوان Big Grin
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: maka2
(2012-09-09 ساعت 22:44)maka2 نوشته:  
(2012-09-09 ساعت 22:31)mazy نوشته:  ایول! دلار 2400ی.. مبارکه! Cool

تا 5000 هم بره ...... من که بدم نمیاد چون می خوام برم دلار در بیارمSmile

دوست عزیز درسته همون دوست داریم از این کشور بریم اما اصلا دوست نداریم مردم این کشور زجر بکشن و توی وضعیت بدی قرار بگیرن
امیدوارم اینجا اونقدر خوب بشه که همه آرزوی زندگی توی ایران رو داشته باشن

راستی دوستان منم محل مصاحبه ام ابوظبی امــــــــا هنوز نامه دومم نیومده و مطمئنم طی چند روز آینده واسه همون میاد ، اون وقت چه برنامه ریزی کنیـــم
کیس:**2013AS17 ، ابوظبی، مصاحبه: هفته اول نوامبر ، کلیر: 17دسامبر 39 روزه
مقصد: TX or NY یک نفر ، هزینه ها:پروفایل سفرنامه
تشکر کنندگان: achi686 ، sayeh_m ، mazy ، صوفیا صوری ، maka2 ، nagoo ، amir0_0amir ، hamedhamed
بحث 30 یا C اکیدا ممنوع.
این بحثها جاش تو فروم مهاجرتی نیست.
پستهای مورد دار عدم تأیید شدند.
تشکر کنندگان: Linspire ، ParsTrader ، amir0_0amir ، sayeh_m ، sharmin66 ، farmiz ، hamedhamed ، mohammadrezah ، Ali DV-2013

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان