کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
اینم از داستان سوشال ما :
13 سپتامبر ورود.
17 سپتامبر اولین مراجعه به اداره سوشال و پر کردن اپلیکیشن.
4 اکتبر مراجعه مجدد بعد از 17 روز و عدم دریافت سوشال و مواجهه با این اطلاعیه :
تمام کارای مربوط به سوشال سکیوریتی تا تصمیم گیری نهایی در مورد شات دان دولت فخیمه تعطیل می باشد !!!!!!!
به همین سادگی و به همین خوشمزگی تا اطلاع ثانوی می بایست سماق بمکیم.البته در مورد بقیه ایالت ها من اطلاعی دارم،در مورد هیوستون که متاسفانه اینطوری شده.گفتم که دوستان اگه می خوان تصمیمی بگیرن این موضوع رو در نظر داشته باشن.چون اینجا بدون سوشال واقعا کارا لنگه.
حالا دستامونو باید دراز کنیم به سمت آسمون تا اگه خدا بخواد و این سنا و مجلس نمایندگان از خر شیطون بیان پایین و یه جوری این قضیه مصلحت آمیز تمام بشه.
موفق باشین.
لاتاری 2013
(2013-10-04 ساعت 19:49)roeentan نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 17:54)ani_sheiton نوشته:  بچه ها کسی میدونه کجا سرچ کنم در مورد اینکه چه سوال هایی در اف بی ای چک میکنن؟
آنی شیطون از تو دیگه بعیده اینجور سوالی بپرسی.
منظور از اف بی آی چک همون کلیرنس خودمونه.
خودتون که کلیرنس خوردید و میدونی که سوالی نمی پرسن.
فقط یه چیزایی رو که خدا میدونه چیه دربارت چک می کنن و اگه شانس بیاری و جواب این مراحل چک کردن قبل از 30 سپتامبر برسه به سفارت و ویزا هم هنوز موجود باشه بهت ویزا میدن.
اصلا این سوال چه ربطی به اینجا داشت؟
{پست موقت}
بابا جان منظورم اون ستاره هایی که در پاس برای ویزا خورده و هنگام ورود به خاکشون میبرن یه جایی و سوالاتی میپرسن!!!اون چه سوالاتیه اونو میخوام
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
تشکر کنندگان: roeentan ، Mehrdadordi ، mhb161 ، angelio.asian ، ali1220 ، Ehsan1358 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-05 ساعت 01:54)ani_sheiton نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 19:49)roeentan نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 17:54)ani_sheiton نوشته:  بچه ها کسی میدونه کجا سرچ کنم در مورد اینکه چه سوال هایی در اف بی ای چک میکنن؟
آنی شیطون از تو دیگه بعیده اینجور سوالی بپرسی.
منظور از اف بی آی چک همون کلیرنس خودمونه.
خودتون که کلیرنس خوردید و میدونی که سوالی نمی پرسن.
فقط یه چیزایی رو که خدا میدونه چیه دربارت چک می کنن و اگه شانس بیاری و جواب این مراحل چک کردن قبل از 30 سپتامبر برسه به سفارت و ویزا هم هنوز موجود باشه بهت ویزا میدن.
اصلا این سوال چه ربطی به اینجا داشت؟
{پست موقت}
بابا جان منظورم اون ستاره هایی که در پاس برای ویزا خورده و هنگام ورود به خاکشون میبرن یه جایی و سوالاتی میپرسن!!!اون چه سوالاتیه اونو میخوام
مامان جان این که گفتی یعنی چی؟ کی بهت گفته؟ هنوز هیچکس حکمت این ستاره ها رو کشف نکرده. تو میدونی معنیشون چیه؟
شماره کیس: 2013AS000082XX - کنسولگری: ابوظبی - مصاحبه : 10 June - کلیر شدن: 14 August -مقصد: Seattle
تشکر کنندگان: ani_sheiton ، mehdi110 ، mhb161 ، Ehsan1358 ، AOC Kermani ، AsemanAbee ، powerb
بابا جان من شنیدم بر اساس تعداد ستاره ها تعداد سوال هایی و چکی که میشید در هنگام ورود بیشتر خواهد بود!!!!!چون بار اوله وارد خاکشون میشی و میری اف بی ای چک .خود آژآنس های هواپیمایی ها هم میدونن چطور نمیدونی؟
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
تشکر کنندگان: deineath ، roeentan ، Mehrdadordi ، لاتاری ، angelio.asian ، ali1220 ، Ehsan1358 ، AOC Kermani ، powerb
سلام دوستان
من از بچه های 2012 هستم. الان یکساله که ساکن کالیفرنیا (Bay Area) هستم. من مهندس نرم افزار هستم و محل کارم هم سن فرانسیسکو هست. ضمنا موقع ورودم هم کسی رو نداشتم ....
خوشحال میشم تجربیاتم رو در اختیار تازه واردها بگذارم... البته من خودم هم تازه وارد هستم ولی خوب بهرحال تو این مدت یکسال به اندازه شاید 5 سال یا اغراق نباشه 10 سال زندکی تو ایران تجربه های تازه و چیزهای جدید یاد گرفتم...

مهاجرسرا مهمترین منبع اطلاعاتی من از بعد از برنده شدن (2011) تا ورود به امریکا (اکتبر 2012) بوده ولی معمولا بدلیل مشغله ذهنی و فیزیکی افراد تازه مهاجر، اطلاعات بعد از مهاجرت کمتر پیدا میشه توی مهاجرسرا و جاهای دیگه...

ممنون
ورود به آمریکا: 2012
(2013-10-04 ساعت 10:54)sweety.alireza نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 10:34)shishipapa نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 08:55)ultra نوشته:  آیا کسی تا حالا تو کالیفرنیا بدون SSN رفته امتحان آیین نامه DMV بده؟

خیر -ممکن نیست

با درود ، تازه با اس اس ان هم تنها نمیشه حتما باید گرین کارت داشته باشی . من با سوپر وایزر سن کلمنته صحبت کردم حدود 30 دقیقه .. ایشون میگفت که باید ثابت کنی که رزیدنتی و این کار هم بجز با گرین کارت انجام نمیشه .. البته یکی از دوستان میگفت که با اس اس ان میشه رفت آیین نامه امتحان داد ولی فکر میکنم که ایشون شانسی رفته امتحان داده .. مثل خود من که رجیستر ماشینی که باهاش رفته بودم برای 2012 تا 2013 بود و اکسپایر شده بود و پلاک جلوی ماشین رو هم نداشتم ولی طرف اصلا نگاه نکرد به اینها ..
به هر حال این تجربه منه .. ممکنه که تو بعضی از دفاتر دی ام وی بشه

کامیاب باشید
با سپاس ....... بدرود

من امروز رفتم امتحان دادم و قبول شدم .اولین چیزی که ازم خواست گرین کاردم بود . ضمن اینکه توی فرمی که باید پر بشه حتما" باید ssn باشه .حتی توی کتابچه هم قید شده که بدون ssn غیر ممکنه .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
165 دلار رو اگه تو یکماه نشه پرداخت کنیم چی میشه ؟ اکانت رو ساختم هفته پیش اما نمی تونم الان انجامش بدم . باید دوباره بسازم یا پاک کنم اسمارو ... ؟ راهی هست ؟
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: afshinghwink ، maria2000 ، Mehrdadordi ، لاتاری ، angelio.asian ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-04 ساعت 22:04)Sonaen60 نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 21:23)bayat_r نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 19:01)Sonaen60 نوشته:  آيا امكانش هست از فرودگاه بدون داشتن اس اس ان و گرين كارت و كرديت كارت و غيره، با گواهينامه بين المللي ماشين كرايه كرد ؟ البته از فرودگاه لس آنجلس
ببین شما احتمالاً نه راه رو بلدی و نه نحوه رانندگی رو و میخوای صد و خورده ای دلار بدی برای اجاره...خب یه ماشین بگیر ببردت به مقصد بهتره
ممنون از پاسختون. ولي يه ماشين واسه چند روز شايد هم چند هفته منظورم بود ؟؟!! و اينكه با فرض اينكه من قوانين رانندگي و فول فول باشم اصلا اين كار شدني هست نه فقط از فرودگاه بلكه هر جاي كاليفرنيا ميشه فقط با گواهينامه بين المللي اين كار و كرد يا نه ؟؟
امکان اجاره کردن ماشین هست. اصل گواهینامه و ترجمه اش را داشته باشید کافی است.
البته من با بیات بیشتر موافقم. روز اول را تاکسی بگیر تا هم خیابونها را ببینی هم کمی رانندگی راننده تاکسی را ببینی یک سری نکات ریز دستت بیاد البته اگر راننده هه خودش رعایت کنه!!
بهتره کمی احتیاط کنی اگر به کسی بزنی خیلی برات دردسر میشه بعدش هم همیشه خاطره بدی از اولین ساعات ورودت خواهی داشت.
(2013-10-04 ساعت 18:18)tiba نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 11:34)bayat_r نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 10:54)sweety.alireza نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 10:34)shishipapa نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 08:55)ultra نوشته:  آیا کسی تا حالا تو کالیفرنیا بدون SSN رفته امتحان آیین نامه DMV بده؟

خیر -ممکن نیست

با درود ، تازه با اس اس ان هم تنها نمیشه حتما باید گرین کارت داشته باشی . من با سوپر وایزر سن کلمنته صحبت کردم حدود 30 دقیقه .. ایشون میگفت که باید ثابت کنی که رزیدنتی و این کار هم بجز با گرین کارت انجام نمیشه .. البته یکی از دوستان میگفت که با اس اس ان میشه رفت آیین نامه امتحان داد ولی فکر میکنم که ایشون شانسی رفته امتحان داده .. مثل خود من که رجیستر ماشینی که باهاش رفته بودم برای 2012 تا 2013 بود و اکسپایر شده بود و پلاک جلوی ماشین رو هم نداشتم ولی طرف اصلا نگاه نکرد به اینها ..
به هر حال این تجربه منه .. ممکنه که تو بعضی از دفاتر دی ام وی بشه

کامیاب باشید
با سپاس ....... بدرود

دوستان به هیچ وجه حکم قطعی صادر نکنید.
من در لس آنجلس بودم بدون SSN نمیشد ولی از من کسی گرین کارت نخواست و امتحان دادم.

سلام
من با ترجمه گواهینامه ایرانی ام به دی ام وی (در کالیفرنیا - سن هوزه) رفتم و اس اس ان و گرین کارت هم نداشتم! ، امتحان آیین نامه دادم و بهم پرمیت 3 ماهه دادن. تاکید میکنم که من نه اس اس ان داشتم و نه گرین کارت. یعنی دقیقا دو روز پس از اولین ورودم پرمیت داشتم و رفتم ماشین اجاره کردم.
این بو تجربه من در ایالت کالیفرنیا.
مثل قدیما که می نوشتیم این بود انشای من!
موفق باشید

من لس آنجلس ام نزدیک به 30 روزه منتظر سوشال نامبر هستم.دوبار رفتم دی ام وی اما گفت باید سوشال نامبر داشته باشی؟!! نمیدونم چطور بعضی از دوستان تونستن بدون سوشال امتحان بدن؟!؟
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان: afshinghwink ، shishipapa ، لاتاری ، Ehsan1358 ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-04 ساعت 08:00)SOROUSHSOFT نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 02:57)nimo80 نوشته:  سلام دوستای خوبم. من الان دو هفته است اومدم به سرزمین فرصتها ... حالا بماند که من هنوز فرصتی ندیدم Big Grin
حالا سوالم اینه که از چه طریقی می تونم پیگیری کنم پروسه ی اومدن گرین کارتم در چه مرحله ایه؟ در ضمن هنوز ولکام لتر هم بام نیومده.
من اون 165دلار رو هم از ماه ژوئن پرداخت کردم از طریق فلمیلامون در آمریکا. یعنی از اون بابت هم مشکل ندارم....
میشه هموطنی رو از نگرانی در بیارین؟
راستی من مشکل کار پیدا کردنم دارم اینجا Sad
دوست عزیز عجله نکن تازه 2 هفتست اومدی فرصت ها رو هم به موقع میبینی Big Grin
نیازی به پیگیری گرین کارت نداری خودش میاد. منم شیکاگو هستم سوشیال که اصلا نیومد بعد از یکماه اقدام کردم اومد و گرین کارت هم 16 روزه اومد. البته من این 165 دلار کذایی رو نداشتم چون ویزام تو ژانویه صادر شده بود Wink
در مورد کار هم لطف کن بگو تو کدوم منطقه هستی و دنبال چه نوع کاری میگردی شاید بتونم کمکت کنم Smile

سلام دوست خوب . آخه پست آیدا خانم کمالی رو دیدم که همزمان با من اومدن آمریکا ولی گرین کارتشون 3 اکتبر اومده Sad مال من کجا مونده پس؟؟
در ضمن من Associate Degree دارم تو رشته کامپیوتر سخت افزار! ترجیح می دم تو همین زمینه ها کار کنم ! فکر می کنین امیدی هست؟ ترجیح می دم سمت خود شیکاگو کار پیدا کنم ، ولی خودم پیش اقوامم تو یکی از حومه ها هستم که با شیکاگو 40 دقیقه رانندگی داره !
Case:7xxx- قبولی:٢می2012-سفارت:آنکارا-کارنتی:11مارچ2013-مصاحبه: آخر می2013*یکضرب*مقصد:ایشالابرای ساختن زندگی سن دیه گو!-سفرنامه آنکارا -ورود به آمریکا:17سپتامبر2013- سوشال:25سپتامبر2013- دریافت گرین کارت 21 اکنبر2013- مهاجرت نامه
تشکر کنندگان: Ali.US ، amairmonre ، لاتاری ، angelio.asian ، ikamaly ، ali1220 ، Ehsan1358 ، AOC Kermani ، shatsi ، powerb
بچه ها،من و خانواده ام از ٢٥ سپتامبر اومديم ال اي و تا الان تو هتليم و نتونستيم خونه بگيريم، اداره سوشيال هم كه رفتيم گفت برو دو هفته ديگه بيا و حتي فرم را هم كه پر كرديم قبول نكرد، گرين كارد هم كه نيومده و امتحان براي گواهينامه هم بدون اينها نميشه، كلأ الان داغونه داغونم. هم خودم و هم بچه هام ديگه از اين وضعيت خسته شديم.از شانس بد ما حالا زده دولت هم در وضعيت نيمه تعطيل قرار گرفته وكلأ ديگه................ خدا بخير كنه.
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
با درود به دوستان و یاران گرامی.
دفتر دی ام وی در سن کلمنته و در میشن ویه هو به هیچ عنوان بدون سوشال نامبر و گرین کارت از کسی امتحان ایین نامه نمیگبره . این قانون کالیفرنیا هست. حالا یکی از دوستان گلمون بدون سوشیال رفته و امتحان داده از خوش شانسیشه. بنده عرص کردم خود من هم با ماشینی که رجیسترش اکسپایر شده بود و پلاک جلو هم نداشت رفتم امتحان شهر دادم . ولی برای همسر بنده با همون ماشین اجازه ندادن که امتحان شهر بده. به هر روی دفاتر با هم فرق میکنه و استثنا هم وجود داره. با افیسر هم صحبت کردم گفت امکان نداره بدون سوشیال امتحان بدی و ایتکه در فرمی که باید پر کنی شماره سوشیالت رو میخواد که در سیستم وارد کنن و ببینن که مجدد اقدام نکرده باشی و تمتم اطلاعاتت رو به هم مربوط کنن.

با سپاس فراوان.... بدرود
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
(2013-10-05 ساعت 02:13)ani_sheiton نوشته:  بابا جان من شنیدم بر اساس تعداد ستاره ها تعداد سوال هایی و چکی که میشید در هنگام ورود بیشتر خواهد بود!!!!!
پس با این حساب خیال من و خانمم راحته چون یه ستاره هستیمSmile و تموم سوالات سخت رو باید بچه یه سالمون جواب بده که دو تا ستاره داره!!!!!!!!!!!!!!Cool
سلام بر دوستان خوبم...چگونگی انجام دادن کارهای ادرای ما در لس آنجلس

1یک روز پس از ورود به اداره سوشال رفته و فرم مربوطه را پر کردیم

2 روز دوم مجددا به اداره سوشال رفتیم و شماره سوشال خود را تقاضا کردیم که پرینت شده به ما دادند

3 پس از گرفتن شماره سوشال همان روز به بانک رفته و حساب بانکی باز کردیم و دبیت کارت موقت به ما دادند و 1000 دلار هم کردیت به ما تعلق گرفت

4 مجددا در همان روز دوم به اداره راهنمائی و رانندگی رفته و امتحان آئین نامه داده و همچنین تقاضای آیدی کارت هم کردیم و در امتحان هم قبول شدیم

5 سه روز بعد نیز نفری یک ساعت به تعلیم رانندگی رفته و اقدام به گرفتن نوبت برای امتحان عملی رانندگی از طریق اینترنت کردیم و در تاریخ مقرر امتحان داده و قبول شدیم

دوستان عزیزی که تصمیم دارید به محض وارد شدن به آمریکا ماشین رنت کنید ..عجله نفرمائید چند روز در خیابانها به نحو رانندگی و مقررات رانندگی دقت کنید سپس اقدام کنید اینجا شما اگر بعضی از خطاها را انجام بدهید با جریمه های سنگین و یا حتی زندانی شدن روبرو خواهید شد پس لطفا بیشتر دقت کرده و عجله نکنید ...موفق باشید
2013AS2### - تعداد 4 نفر- مصاحبه 2w Dec -ایروان - زمان کلیر شدن 2 جولای 2013 مدت انتظار جهت کلیر شدن 204 روز
(2013-10-05 ساعت 03:20)User نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 22:04)Sonaen60 نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 21:23)bayat_r نوشته:  
(2013-10-04 ساعت 19:01)Sonaen60 نوشته:  آيا امكانش هست از فرودگاه بدون داشتن اس اس ان و گرين كارت و كرديت كارت و غيره، با گواهينامه بين المللي ماشين كرايه كرد ؟ البته از فرودگاه لس آنجلس
ببین شما احتمالاً نه راه رو بلدی و نه نحوه رانندگی رو و میخوای صد و خورده ای دلار بدی برای اجاره...خب یه ماشین بگیر ببردت به مقصد بهتره
ممنون از پاسختون. ولي يه ماشين واسه چند روز شايد هم چند هفته منظورم بود ؟؟!! و اينكه با فرض اينكه من قوانين رانندگي و فول فول باشم اصلا اين كار شدني هست نه فقط از فرودگاه بلكه هر جاي كاليفرنيا ميشه فقط با گواهينامه بين المللي اين كار و كرد يا نه ؟؟
امکان اجاره کردن ماشین هست. اصل گواهینامه و ترجمه اش را داشته باشید کافی است.
البته من با بیات بیشتر موافقم. روز اول را تاکسی بگیر تا هم خیابونها را ببینی هم کمی رانندگی راننده تاکسی را ببینی یک سری نکات ریز دستت بیاد البته اگر راننده هه خودش رعایت کنه!!
بهتره کمی احتیاط کنی اگر به کسی بزنی خیلی برات دردسر میشه بعدش هم همیشه خاطره بدی از اولین ساعات ورودت خواهی داشت.

دوست من ما هم قصد داشتيم كه از فرودگاه ماشين اجاره كنيم و تا مقصد برويم ولي شانس با ما بود كه اينكا را نكرديم و يكي از اقوا زحمت كشيدند و امدند دنبال ما. چون اونقدر رانندگي در ايران با امريكا متفاوت است كه نمي تواني درك كني تا وقتي كه خودت نبيني و دوم اينكه چون راه ها را نمي شناسي خيلي استرسش زياده و اين هم رانندگي را مشكل تر مي كند . مي تواني از فرودگاه با شاتل و اتوبوس بروي چون از فرودگاه اگر بخواهي تاكسي بگيري خيلي خيلي گران مي شود.
كيس نامبر 2012AS00031***
مصاحبه :ابوظبي

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان