کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-10-05 ساعت 19:10)farzad1378 نوشته:  سلام
می خواستم ببرسم برای سوشیال حتما باید رفت اداره سوشیال فرم بر کرد یا چون تو فرم اولیه kcc ابلای کرده بودیم کارت سوشیال برام میاد؟

کارت سوشال براتون میاد ، منتظر باشید تا3 هفته .
.
یکی از دوستان چند روز پیش رفته بود اداره سوشال ، کارمنده بهش گفته بود اگه بعد از سه هفته هم نیمد باز باید وایسیTongue فعلا ما کارمندامون رفتن خونه ... همه جا نیمه تعطیله به خاطر تصمیم فدرال.Sad
since 2012
(2013-10-05 ساعت 21:20)mohajeran2013 نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 02:19)Mehrdadordi نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 02:09)shishipapa نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 02:08)Mehrdadordi نوشته:  
(2013-10-03 ساعت 01:55)sce نوشته:  متاسفانه دقیقا یکی از بخش های غیر ضروری که مشمول این تعطیلی میشه کلیه امور مربوط به ویزا و مهاجرته.
موفق باشین.
مگه شما الان شهروند حساب ميشين؟
دوستان ما كه اينجا پرداخت كرديم ١٦٥$ تا رو ، بريم امريكا به اميد خدا ، به موقع فعال ميشه يا اين تعطيلي دولت مانع مي ه فعلا ؟؟!!؟
البته من فكر ميكنم زيادي طول نميكشه اين داستان چون خودشون كلي ضرر ميكن

‎USAdarFarsi (وزارت امورخارجه آمریکا به زبان فارسی)‎
"اطلاعیه مهم: فعالیتهای کنسولی آمریکا در دوره تعطیلی دولت فدرال"

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا و آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده آمریکا (USAID) موسسات مرتبط با امنیت ملی آمریکا بوده و گامهای لازم را برای ادامه فعالیت در جهت پیشرفت منافع ملی برداشته اند. علیرغم چالشهای به وجود آمده ناشی از تعطیلی دولت فدرال آمریکا، ما به فعالیت برای اعتلای منافع ملی و حفاظت از سلامت و امنیت شهروندان آمریکایی خارج از آمریکا ادامه می دهیم.

فعالیتهای انجام شده توسط اداره امور کنسولی وزارت امور خارجه، چه در محدوده داخل آمریکا و چه در خارج، مبتنی بر دریافت هزینه های لازم بوده و به روال سابق ادامه پیدا خواهند کرد. وزارت امور خارجه در گذشته به پشتوانه ترکیبی از دریافت وجوه پرداختی از سوی متقاضیان و بودجه دولتی فعالیتهای کنسولی را پیش می برد، اما اکنون این فعالیتها به طور کامل با پشتوانه مالی وجوه دریافتی انجام می شوند. به همین دلیل ما می توانیم بی تاثیر از ادامه شرایط تعطیلی دولت فدرال آمریکا، به فعالیتهای کنسولی خود همچنان ادامه دهیم.

ممنونم از اين خبر خوبو به موقع Smile) پس گرين كارت صادر ميشه ؟

مگه شما الان شهروند حساب ميشين؟
ضمنا دوستاني كه تو ايران پراخت داشتن آيا براشون تاخير معنا داري در اومدن گرين كارد وجود داشته يا خير؟
تشکر کنندگان: لاتاری ، afshinghwink ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-05 ساعت 16:58)eimanjon نوشته:  دوستان یک سوال خیلی مهم . آیا توی پاسپورت هنگام ورود شماره گرین کارت رو مهر میگنن ؟ یا فقط مهر ورود تاریخ داره و نوع ویزا رو ؟ .خیلی برام مهمه لطفا یکی از دوستان جواب بده

شماره گرین کارت همین الان توی ویزاتون هست. همون Registeration Number.
Case Number: 2013AS2xxx - رؤیت قبولی: May 2012 - ارسال مدارک: May 2012 - نامه دوم: October 2012 - مصاحبه: December 2012، ابوظبی - کلیرنس: 190 روز - صدور ویزا: July 2013 - سفر به آمریکا: November 2013 - مقصد: ویرجینیا، اوکلاهما
می خواستم ببرسم برای سوشیال حتما باید رفت اداره سوشیال فرم بر کرد یا چون تو فرم اولیه kcc ابلای کرده بودیم کارت سوشیال برام میاد؟

من توی دو منبع خوندم مراجعه لازم نیست:
1- welcome to the united states, a guide for new immigrants که یک جزوه است و از سایت USCIS میشه دانلودش کرد. نوشته که اگه درخواست ویزا بعد از سال 2002 باشه (که برای همه ما هست) حداکثر تا سه هفته سوشال ارسال میشه.
2- تو سایت www.ssa.gov هم نوشته که مراجعه لازم نیست. (البته اگه تو فرمها درخواست داده باشین)
اما من تو این 6-7 ماه که تجربیات بچه ها رو از اینجا میخوندم بعضا پیش اومده که مجبور به مراجعه شدن.
پیشنهاد من:
اگه عجله برای بازگشت ندارین بعد از 21 روز مراجعه کنید.
اگه میخواید برگردید همون روزای اول برید به دفاتر مربوطه
Case Number: 2013AS2xxx - رؤیت قبولی: May 2012 - ارسال مدارک: May 2012 - نامه دوم: October 2012 - مصاحبه: December 2012، ابوظبی - کلیرنس: 190 روز - صدور ویزا: July 2013 - سفر به آمریکا: November 2013 - مقصد: ویرجینیا، اوکلاهما
(2013-10-05 ساعت 22:34)babakirani نوشته:  

من توی دو منبع خوندم مراجعه لازم نیست:
1- welcome to the united states, a guide for new immigrants که یک جزوه است و از سایت USCIS میشه دانلودش کرد. نوشته که اگه درخواست ویزا بعد از سال 2002 باشه (که برای همه ما هست) حداکثر تا سه هفته سوشال ارسال میشه.
2- تو سایت www.ssa.gov هم نوشته که مراجعه لازم نیست. (البته اگه تو فرمها درخواست داده باشین)
اما من تو این 6-7 ماه که تجربیات بچه ها رو از اینجا میخوندم بعضا پیش اومده که مجبور به مراجعه شدن.
پیشنهاد من:
اگه عجله برای بازگشت ندارین بعد از 21 روز مراجعه کنید.
اگه میخواید برگردید همون روزای اول برید به دفاتر مربوطه

ولی بعضی از دفاترم تا 21 روز نگذره به هیچ وجه نمی دن .Sad
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/
ویزای یکضرب / 2013 30 AUG سن حوزه

روياهاي شما تاريخ انقضا ندارد.
نفسي عميق بکشيد و دوباره تلاش کنيد.
تشکر کنندگان: محبت ، mhb161 ، angelio.asian ، Mehrdadordi ، AOC Kermani ، babakirani ، لاتاری ، powerb
دوستان عزیز اگه کسی واسه تمرین رانندگی آموزشگاه ارزون می شناسه لطفا" شمارشو به من بده . قبلا" سپاسگزارم .
رویت قبولی 2 می / ارسال مدارک ماه جون /کارنت : 11 مارچ /دریافت نامه دوم:12 مارچ.... Case Number : 2013AS000073 / تاریخ مصاحبه : 8 می /سفارت ابوظبی/

تشکر کنندگان: angelio.asian ، ali1220 ، AOC Kermani ، لاتاری ، alireza esf ، powerb
دوستای خوبم اگه کسی به انگلیسی می خواد امتحان بده بگه تا من نمونه سوال امتحان خودمو واسش بزارم .

تشکر کنندگان: angelio.asian ، amin arefi ، AOC Kermani ، لاتاری ، khmp ، alireza esf ، AsemanAbee ، powerb
(2013-09-10 ساعت 21:58)کاوه شیز نوشته:  سلام
بالاخره من هم به ینگه دنیا رسیدم. پرواز قطر: شیراز به شیکاگو.
نکات: خروجی رو پرداخت کنید حتی اگر گرین کارتتون دستتونه یا همین امسال واسه سفرقبلتون خروجی دادید باز هم باید پرداخت کنید.
امیدوارم همگی موفق و سربلند باشید
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کسانی که گرین کارت دارند نیازی به پرداخت خروجی نیست.
شماره کیس2012AS6xxx -آنکارا- مصاحبه: آپریل2012
کلیرنس: 2 may - ویزا: 24 may - ورود آمریکا : 20 Sep ویرجینیا - دریافت گرین کارت :سه هفته . سوشیال یک هفته
نفرات کیس :2 نفر
تشکر کنندگان: Sonaen60 ، angelio.asian ، shishipapa ، ali1220 ، AOC Kermani ، nimo80 ، لاتاری ، elmira_fa ، powerb
(2013-10-05 ساعت 23:13)ronmony نوشته:  
(2013-09-10 ساعت 21:58)کاوه شیز نوشته:  سلام
بالاخره من هم به ینگه دنیا رسیدم. پرواز قطر: شیراز به شیکاگو.
نکات: خروجی رو پرداخت کنید حتی اگر گرین کارتتون دستتونه یا همین امسال واسه سفرقبلتون خروجی دادید باز هم باید پرداخت کنید.
امیدوارم همگی موفق و سربلند باشید
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کسانی که گرین کارت دارند نیازی به پرداخت خروجی نیست.

البته نه اونایی که هنوز فعلا فقط ویزای مهاجرت تو پاسپورتشونه. اونا باید خروجی بپردازن.
شماره کیس: AS201360XX، کنسولگری: ابوظبی، تعداد افراد کیس: یک نفر، مصاحبه: 2013 ,April w3 برگه آبی، کلیرنس: 9 جون (48 روزه)
سلام
بچه ها پدر و مادر و برادر من واسه ٢ ماه رفتن آمريكا و ١٣ سپتامبر برگشتن. مادر و برادرم گرين كارتشون اومد بعد از تقريباً ٤٠ روز. وهر سه به همراه پدرم پاس سفيد و سوشيال گرفتن. قبل از اومدن گرين كارت پدرم بر گشتن. زنگ زده بودن به اداره مهاجرت قبل از برگشتشون و اونا گفتن كه مدارك پدر يك ماه ديرتر به دست ما رسيده و بين ١٣ تا ٣٠ سپتامبر گرين كارت به همون ادرس فاميلهامون ميرسه. هر سه به ايران برگشتن ولى گرين كارت پدرم هنوز نيومده. پاس سفيد هم تو زمانى كه آمر ي كا نبودن صادر شد و يك مسافر به دست ما رسوند. كسى مورد مشابهى داشته؟ ممكنه چون از كشور خارج شدن صادر نشه يا به آدرس فرستاده نشه؟؟
2013as4***...ANKARA... 3 nafar...interview: w2 march...clearance: 26th april...visa issuance: 2th june
تشکر کنندگان: shishipapa ، maria2000 ، angelio.asian ، لاتاری ، powerb
(2013-10-05 ساعت 08:22)Ali.US نوشته:  بچه ها،من و خانواده ام از ٢٥ سپتامبر اومديم ال اي و تا الان تو هتليم و نتونستيم خونه بگيريم، اداره سوشيال هم كه رفتيم گفت برو دو هفته ديگه بيا و حتي فرم را هم كه پر كرديم قبول نكرد، گرين كارد هم كه نيومده و امتحان براي گواهينامه هم بدون اينها نميشه، كلأ الان داغونه داغونم. هم خودم و هم بچه هام ديگه از اين وضعيت خسته شديم.از شانس بد ما حالا زده دولت هم در وضعيت نيمه تعطيل قرار گرفته وكلأ ديگه................ خدا بخير كنه.
دوست عزیز ما هم دقیقا وضعیت شما رو داریم با این تفاوت که از 11 سپتامبر منتظریم.ظاهرا چاره ای جز صبر نیست.
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
تشکر کنندگان: Ali.US ، maria2000 ، ali1220 ، Ehsan1358 ، AOC Kermani ، angelio.asian ، لاتاری ، shatsi ، powerb
(2013-10-05 ساعت 10:14)abloom_ma نوشته:  سلام بر دوستان خوبم...چگونگی انجام دادن کارهای ادرای ما در لس آنجلس

1یک روز پس از ورود به اداره سوشال رفته و فرم مربوطه را پر کردیم

2 روز دوم مجددا به اداره سوشال رفتیم و شماره سوشال خود را تقاضا کردیم که پرینت شده به ما دادند

3 پس از گرفتن شماره سوشال همان روز به بانک رفته و حساب بانکی باز کردیم و دبیت کارت موقت به ما دادند و 1000 دلار هم کردیت به ما تعلق گرفت

4 مجددا در همان روز دوم به اداره راهنمائی و رانندگی رفته و امتحان آئین نامه داده و همچنین تقاضای آیدی کارت هم کردیم و در امتحان هم قبول شدیم

5 سه روز بعد نیز نفری یک ساعت به تعلیم رانندگی رفته و اقدام به گرفتن نوبت برای امتحان عملی رانندگی از طریق اینترنت کردیم و در تاریخ مقرر امتحان داده و قبول شدیم

دوستان عزیزی که تصمیم دارید به محض وارد شدن به آمریکا ماشین رنت کنید ..عجله نفرمائید چند روز در خیابانها به نحو رانندگی و مقررات رانندگی دقت کنید سپس اقدام کنید اینجا شما اگر بعضی از خطاها را انجام بدهید با جریمه های سنگین و یا حتی زندانی شدن روبرو خواهید شد پس لطفا بیشتر دقت کرده و عجله نکنید ...موفق باشید
سلام دوست عزیز
اگه ممکن آدرس این سوشالی که رفتید رو بزارید.ما 2 تا سوشال مختلف رفتیم اما از ما فرمو قبول نکردن و گفتن بعد از 21 روز بیاین!الان هم که کلا تعطیل شده!
کیس نامبر:##43-افراد کیس:2 نفر-کنسولگری:آنکارا 28 مارچ-تاریخ کارنت شدن:2/7/2013-تاریخ ورود:11 سپتامبر-محل ورود:هیوستن-مقصد:لس آنجلس
(2013-10-06 ساعت 01:54)mino2013 نوشته:  سلام دوست عزیز
اگه ممکن آدرس این سوشالی که رفتید رو بزارید.ما 2 تا سوشال مختلف رفتیم اما از ما فرمو قبول نکردن و گفتن بعد از 21 روز بیاین!الان هم که کلا تعطیل شده!

متاسفانه اداره سوشیال هیوستون قبل از ۲۱ روز هیچ اقدامی برای سوشیال نمیکنه ما هم دو بار رفتیم و دو تا شرط داشتند و گفتند اگر تا ۲۱ روز براتون پست نشد و یا اگر زودتر از ۲۱ روز گرین کارتتون بدستتون رسید بیایید تا کارتون رو انجام بدیم که بعد از ۲۱ روز دوباره مراجعه کردیم و فرم ها رو واسه همگی پر کردیم و دو روز بعد کارت های سوشیال بدستمون رسید.
DV-2013
(2013-10-06 ساعت 02:21)lilac نوشته:  
(2013-10-06 ساعت 01:54)mino2013 نوشته:  سلام دوست عزیز

متاسفانه اداره سوشیال هیوستون قبل از ۲۱ روز هیچ اقدامی برای سوشیال نمیکنه ما هم دو بار رفتیم و دو تا شرط داشتند و گفتند اگر تا ۲۱ روز براتون پست نشد و یا اگر زودتر از ۲۱ روز گرین کارتتون بدستتون رسید بیایید تا کارتون رو انجام بدیم که بعد از ۲۱ روز دوباره مراجعه کردیم و فرم ها رو واسه همگی پر کردیم و دو روز بعد کارت های سوشیال بدستمون رسید.

سلام خانم lilac
خیلی خوش حال شدم دیدم نوشتتون رو دیدم... Wink
ما هم تا یک ماه دیگه همسایتون می شیم Big Grin
خواهشا یذره از ورود به هیوستون برامون بگید البته در تاپیک هیوستون که کدوم استدیو یا متل رفتید و برای حساب بانکی و بقیه کارها در اول ورود (هر چیزی ) چه کارهایی باید کرد؟؟؟

به همسرتون سلام مخصوص من رو برسونید .
2013AS59XX // ابوظبی اول اپریل // 1 نفر // کارنت : بولتن مارچ(12 FEB ) // هیوستون Wink کلیرنس:May 14 سفرنامه
تشکر کنندگان: lilac ، Mehrdadordi ، sadeghi897 ، amir82 ، sce ، amiz.abdollah ، mehdiii ، mehrdad pharm ، AOC Kermani ، لاتاری ، Hedieh20 ، powerb
دوستان سیزن جدید سریال رو از دست ندید
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: amir82 ، sce ، ikamaly ، rezagh ، Soap McTavish ، aghaghia ، AsemanAbee ، AOC Kermani ، noura ، لاتاری ، Mehrdadordi ، lilac ، ALNB ، bayat_r ، SK89 ، Hedieh20

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان