کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان . کسی اگر هم خونه در منطقه ervin یا tustin با یه زوج می خواد خونه بگیرن لطفا پیغام خصوصی بدین برا یکی از دوستان پرس و جو می کنم .
تشکر کنندگان: لاتاری ، AOC Kermani
(2013-10-25 ساعت 20:24)mino2013 نوشته:  
(2013-10-24 ساعت 08:48)soheila_chem نوشته:  
(2013-10-23 ساعت 10:01)mino2013 نوشته:  سلام دوستان
بالاخره گرین کارت همسر گرامی رسید.اما گرین کارت من برگشت خورده به فرستنده.رفتیم پست پرسیدیم گفت چون اسمتون روی باکس نبوده.نمیدونم چیکار کنم؟کجا باید برم.زنگ میزنم جواب درست و حسابی نمیدن.کسی اطلاعی داره؟پلیز هلپ می.

دوست من نگران نباش. گرین کاردهای برگشت خورده میره به تگزاس و ازاونجا دوباره ارسال میشه. سایت رو دائما چک کنید به محض اینکه نوشت برگشت خورده به ایمیگریشن زنگ بزنین آدرس جدید بدید بهشون وگرنه این با هوشا !!دوباره میفرستن به همون آدرس قبلی! برای من دقیقا اینکارو کردن! داستانی داشتم من با این نوابغ! Tongue

ممنون از پاسخ دلگرم کننده تون دوست عزیز.من تو سایت چک کردم میگه که پست usps گزارش داده که برگشت خورده اما 3بار به این شماره که توسایت هست زنگ زدیم میگه هنوز به دست ما نرسیده حالا پست10 روزه که پس فرستاده.و البته گفت که به تگزاس فرستاده میشه.حالا شما میدونی چقدر طول میکشه که بره تگزاس و برگرده؟

ممکنه زمان برای همه یکسان نباشه. برا من 2 هفته طول کشید. دائم سایت رو چک کنید به محض این که در وضعیت گرین کارد درج شد برگشت خورده تماس بگیرید باهاشون( با آفیسر ایمیگریشن). 2 روز بیشتر نگه نمی دارن وگرنه دوباره به آدرس قبلی می فرستن!
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

تشکر کنندگان: mino2013 ، لاتاری ، AOC Kermani
(2013-10-27 ساعت 00:04)goneyy نوشته:  سلام دوستان
من 14 روزه وارد آمریکا شدم و سوشال نامبرم اومد اما گرین کارت نه. می خواستم بدونم باید واسه دریافت گرین کارت غیر از اون 165 دلار که پرداخت کردم باید کار دیگه ای هم بکنم؟
ضمنا می خوام واسه گواهینامه هم اقدام کنم کسی تو تگزاس تجربه ای داره؟من یه کتاب TEXAS DRIVER HANDBOOK گرفتم اما خیلی بزرگه با مطالب زیاد که تو فهمیدنش خیلی مشکل دارم اصلا کسی می دونه باید همینو خوند؟کسی می تونه اطلاعاتی به من بده؟

به این سایت برید http://www.txdps.state.tx.us/DriverLicense/index.htm
کل اطلاعات مربوط به گرفتن گواهینامه در Texas نوشته شده به همراه فایل آیین نامه.
سایر دوستان هم میتونن با مراجعه به سایت http://www.welcometousa.gov بخش get a driver's license رو ببینن و ایالت مورد نظرشون رو جستجو کنن.
Case Number: 2013AS2xxx - رؤیت قبولی: May 2012 - ارسال مدارک: May 2012 - نامه دوم: October 2012 - مصاحبه: December 2012، ابوظبی - کلیرنس: 190 روز - صدور ویزا: July 2013 - سفر به آمریکا: November 2013 - مقصد: ویرجینیا، اوکلاهما
تشکر کنندگان: گل نهال ، romance33 ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-26 ساعت 23:18)tajhizgaran نوشته:  
(2013-10-25 ساعت 05:48)maahtab نوشته:  
(2013-10-25 ساعت 05:29)tajhizgaran نوشته:  
(2013-10-24 ساعت 22:26)گل نهال نوشته:  ما دو هفته پيش، بصورت آنلاين از قطر بليط خريديم و اشتباهاً special services را انتخاب كرديم و غذامون را هم انتخاب كرديم كه غذاهاي اسپشيال، واسه مريضهاي مختلفه و ما هم bland meal انتخاب كرديم، غافل از اينكه اين غذاها واسه افراد عادي نيست. حالا هم هرچي ميريم تو قسمت تغيير در ويرايش، ميتونيم مشخصات، شماره صندلي،... را تغيير بديم ولي اصلاً غذاهامون ظاهر نميشه كه بتونيم حذفش كنيم.
كسي هست كه با سايت قطر آشنايي داشته باشه تا بتونه راهنماييمون كنه؟

ما از قسمت کلوپ اعضا استفاده کردیم و نوع غذا رو low fat انتخاب کردیم و واقعا هم که همان غذا رو دادند .

(2013-10-25 ساعت 03:23)maahtab نوشته:  بچه ها حدود 5 ماه می گذره از ورود من و من هنوز کارت ندارم، من الان چند روزه برای اولین بار این پیام رو می بینم ، قبلا البته مراجعه هم کردم...این پیام الان چند روز میاد و هر روز هم داره تغییر می کنه !!! سه مرتبه تا حالا تاریخش تغییر کرده هر روز !! هیچ شماره رهگیری وجود نداره...یکی دیگر از عزیزان که گرین کارتش اومده می شه بگه چه جوری شماره رهگیری پیدا کرده؟! و چنین تجربه ای داشته که پیام تغییر کنه؟ واقعا من خسته شدم! دو بار زنگ زدم ! یک بار هم حضوری دوباره رفتم ! مشکلی که می گن نیست! ولی من دیگه گیجم که چی کار کنم!؟
October 24, 2013, we mailed the new card directly to the address we have on file. You should receive your new card within 30 days. If you do not, or if you move before you get it, call customer service at 1-800-375-5283.
در ضمن توی اون سایت که اطلاعات بیش تری هست و پول رو پرداخت می کردیم زده card produced و اولین تاریخی که توی این پیام زده بود توی قسمت آپدیت کیس هنوز ثابت مونده....

زمانی که همین پیغام رو برای ما گذاشت یک لینک usps هم گذاشته بود که وقتی به اون لینک میرفتی صفحه رهگیری بسته پستی رو باز می کرد .

ممنون از پاسختون ...واقعا من مستاصل شدم ....برای من از 4روز پیش مدام هر روز این پیام با تاریخ جدید ظاهر می شه ...هیچ لینکی هم وجود نداره برای رهگیری پست! خوشا به حالتون ! واقعا نمی دونم چرا این کیس من این طور گیر کرده! ضمن این که به نظر میاد داره کارش انجام می شه ولی اتفاقی هم نمی افته، داره می شه شش ماه! مشکلاتی دارم که هرچه زودتر می خوام برگردم ولی خب می خوام کارت رو بگیرم و بعد برم! ....الان هم اومدم دوباره چک کنم این رو می زنه :
Server is currently unavailable or down for maintenance
خدا کنه یه مشکلی مربوط به سرور بوده باشه که این چند روز این طوری شده...
دعا کنید...

برای من از روزی که اعلام کرد با پست ارسال شده تا الان که یک هفته از رسیدنش گذشته هنوز همین پیغام هست :

The USPS reported that your new card was delivered on October 18, 2013, directly to the address we had on file. The USPS tracking number assigned was 9205592338400117097. You can use this number at www.usps.com to view the detailed tracking information recorded by USPS for the mailed card. If you did not receive your card, or have any questions, please call our customer service at 1-800-375-5283.

دوست عزیز ،من مشکل تقریبا مشابه شما داشتم. زنگ بزنید به همون شماره و بگید میخاید با information officer صحبت کنید. بگید که مشکل پیچیده ای برای کارت پیش اومده و هنوز بعد چندماه کارتتون دریافت نشده. اصرار کنید با نرمی البته تا وصلتون کنن به همون آفیسر که اشاره کردم ممکنه حتی 2 ساعت پشت خط بذارنتون (منو گذاشتن) بعد جریان رو به اون آفیسر بگید. خودش شماره رهگیری رو بهتون میده و میگه کارت به کجا ارسال شده. موفق باشید
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

تشکر کنندگان: Danoosh ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
دوستان بالاخره گرین کارت ما هم بعد از 39 روز رسید.
آخرش ما نهمیدیم این عکس قفسه سینه رو جایی نباید از ما تحویل میگرفتن؟
کیس نامبر: 2013AS000085xx • دیدن قبولی: جولای• ارسال فرمها: سپتامبر با DHL• مقصد: سیاتل • محل مصاحبه ابوظبی هفتهٔ سوم جون • برگه آبی • کلیر 15 آگوست بعد از 58 روز انتظار
(2013-10-27 ساعت 05:37)Ali.US نوشته:  دوستان من انسينو هستم از شهرهاي لس آنجلس، كسي ميدونه نزديكترين اداره wellfare اين اطراف كجاست؟ مواظب خودتون باشيد

تو اين شهر فرنگ كسي نيست جواب مارو بدهBig GrinBig GrinBig Grin
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
تشکر کنندگان: لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-27 ساعت 11:22)Ali.US نوشته:  
(2013-10-27 ساعت 05:37)Ali.US نوشته:  دوستان من انسينو هستم از شهرهاي لس آنجلس، كسي ميدونه نزديكترين اداره wellfare اين اطراف كجاست؟ مواظب خودتون باشيد

سلام
یعنی اینقدر سخته که توی گوگل بنویسید welfare near encino و کلید اینتر رو بزنید؟
از کاربری مثل شما بعیده.....Sad
توی یکی از همین تاپیک های 2013 بود که یه عزیزی نوشته بود: بیایید قبول کنیم که زبان امریکاییها انگلیسی است و همچنین میشود در گوگل سرچ کرد

حالا این عکس رو هم میذارم, امیدوارم مفید باشه

[عکس: 75226808650893864269.png]
موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
تشکر کنندگان: H Pier ، romance33 ، mgolchin13 ، AsemanAbee ، mino2013 ، لاتاری ، AOC Kermani ، shatsi
(2013-10-27 ساعت 11:51)Danoosh نوشته:  
(2013-10-27 ساعت 11:22)Ali.US نوشته:  

سلام
یعنی اینقدر سخته که توی گوگل بنویسید welfare near encino و کلید اینتر رو بزنید؟
از کاربری مثل شما بعیده.....Sad
توی یکی از همین تاپیک های 2013 بود که یه عزیزی نوشته بود: بیایید قبول کنیم که زبان آمریکاییها انگلیسی است و همچنین میشود در گوگل سرچ کرد

مرسي ولي هيچكدام از اينها كه در مپ ميبينيد مدارك قبول نمي كنند.
حالا این عکس رو هم میذارم, امیدوارم مفید باشه

[عکس: 75226808650893864269.png]
موفق باشید
کیس نامبر2013AS50XXتعدادکیس۴نفر،w3مارچ ‍‍ایروان،کلیربعداز۱۲۱روزCool
(july 18th)(دریافت ویزاjuly31th)
تشکر کنندگان: H Pier ، لاتاری ، AOC Kermani
(2013-10-27 ساعت 10:59)morvarid1364 نوشته:  دوستان بالاخره گرین کارت ما هم بعد از 39 روز رسید.

به به مسي خانم كلي تبريك Smile) خوشحال شدم .. اون عكسو تو فرودگاه بايد ميگرفتن ازت ..حالا نزد خودت بمونه شايد يه روزي بخوانش
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: romance33 ، morvarid1364 ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-27 ساعت 16:35)Mehrdadordi نوشته:  
(2013-10-27 ساعت 10:59)morvarid1364 نوشته:  دوستان بالاخره گرین کارت ما هم بعد از 39 روز رسید.

به به مسي خانم كلي تبريك Smile) خوشحال شدم .. اون عكسو تو فرودگاه بايد ميگرفتن ازت ..حالا نزد خودت بمونه شايد يه روزي بخوانش

نه عكس قفسه سينه واسه خودتونه كه اگه اونجا مريض شديد نشون بديد، اين عكس را هيچ جا ازتون نميخوان
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: tartar ، aghaghia ، romance33 ، Sonaen60 ، morvarid1364 ، Mehrdadordi ، لاتاری ، Hedieh20 ، AOC Kermani ، powerb
سلام به همه عزیزای 2013 مهاجرت کرده و در شرف مهاجرت ..Smile
دوستای گلم ما 1 سوال داشتیم و چون بین علما یعنی من و خودم Big Grin
اختلاف به وجود آمده خواستم از شما کمک بگیرم که تو این راه استاد شدین.
ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

مدیکال شخصی که 6 ماه اعتبار دارد و پس از مصاحبه کلیرنس نصیب حال او
شده است و پس از 3 ماه کلیر شده و به سفارت مراجعه میکند و ویزا را دریافت
دریافت میکند.

جسارتا حال سوال : زمان دریافت ویزا >>> ویزای دریافت شده 6 ماه اعتبار دارد.
اما 3 ماه از زمان مدیکال گذشته و تنها 3 ماه دیگر اعتبار دارد. و این بنده خدا که
به تازگی ویزا گرفته است میخواهد 5 ماه دیگر به خاک آ.م.ر.ی.ک.ا وارد شود
>>> که در این صورت 3 ماه از تاریخ و اعتبار مدیکال گذشته است آیا در این
صورت برای وی مشکل ساز نخواهد شد؟ ( و در فرودگاه آ.م.ر.یکایی او را کتک نخواهند زد؟ Big Grin)

و یا اینکه باید حداکثر 3 ماه بعد از دریافت ویزا ( با توجه به زمان کلیر شدن یعنی
قبل از اتمام 6 ماه اعتبار مدیکال) خود را به خاک آ.م.ر.ی.ک.ا برساند.؟
ممنونم از پاسخگویی عزیزان.Smile
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
(2013-10-27 ساعت 16:48)H Pier نوشته:  سلام به همه عزیزای 2013 مهاجرت کرده و در شرف مهاجرت ..Smile
دوستای گلم ما 1 سوال داشتیم و چون بین علما یعنی من و خودم Big Grin
اختلاف به وجود آمده خواستم از شما کمک بگیرم که تو این راه استاد شدین.
ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

مدیکال شخصی که 6 ماه اعتبار دارد و پس از مصاحبه کلیرنس نصیب حال او
شده است و پس از 3 ماه کلیر شده و به سفارت مراجعه میکند و ویزا را دریافت
دریافت میکند.

جسارتا حال سوال : زمان دریافت ویزا >>> ویزای دریافت شده 6 ماه اعتبار دارد.
اما 3 ماه از زمان مدیکال گذشته و تنها 3 ماه دیگر اعتبار دارد. و این بنده خدا که
به تازگی ویزا گرفته است میخواهد 5 ماه دیگر به خاک آ.م.ر.ی.ک.ا وارد شود
>>> که در این صورت 3 ماه از تاریخ و اعتبار مدیکال گذشته است آیا در این
صورت برای وی مشکل ساز نخواهد شد؟ ( و در فرودگاه آ.م.ر.یکایی او را کتک نخواهند زد؟ Big Grin)

و یا اینکه باید حداکثر 3 ماه بعد از دریافت ویزا ( با توجه به زمان کلیر شدن یعنی
قبل از اتمام 6 ماه اعتبار مدیکال) خود را به خاک آ.م.ر.ی.ک.ا برساند.؟
ممنونم از پاسخگویی عزیزان.Smile

فرودگاه آمریکا اصلا به مدیکال شما کاری ندارند.
اگر آنکارا (و فکر میکنم ایروان-مطمئن نیستم) مصاحبه شده باشید (که اعتبار مدیکالشون 6 ماهه)، ویزا تا تاریخ اتمام اعتبار مدیکال اعتبار میخوره. تو مثال شما، ویزا رو با 3 ماه اعتبار میزنن. ولی ابوظبی از این قاعده مستثنی است (چون مدیکالش یکسال اعتبار داره).
فرودگاه فقط به اعتبار ویزا نگاه میکنه.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
(2013-10-26 ساعت 22:28)m2m2m22 نوشته:  سلام . من دارم هفته دیگه میرم San Francisco . پول گیرن کارتو پرداخت کردم و تمام مدارکمو ترجمه کردم ولی گواهی نامه بین المللی نگرفتم، نیاز هست که بگیرم ؟
وسایلمم تقریبا جمع کردم کار دیگه ای هست که باید انجام بدم ؟
7000 دلار برای یه پسر مجرد برای شروع خوبه ؟ البته برای یه مدتی خونه اشنا میرم.
به منم یه کمکی کنید ............
F2A•ارسال مدارک :28October,2014•رسید مدارک: 31October,2014•اپرو:5March,2015 •دریافت کیس و اینویس نامبر: 10Jun,2015 • فرم6Jul,2015 :ds261 • پرداخت 120$: 22Jul,2015 • تحویل مدارک AOS به 5Aug,2015 :NVC • پرداخت 325$: 7Aug,2015 • فرم16AUG,2015 :ds260 • تحویل مدارک Civil به 21AUG,2015: NVC
تشکر کنندگان: H Pier ، deineath ، لاتاری ، AOC Kermani
(2013-10-27 ساعت 17:04)H Pier نوشته:  
(2013-10-27 ساعت 16:57)2013selectee نوشته:  فرودگاه آمریکا اصلا به مدیکال شما کاری ندارند.
اگر آنکارا (و فکر میکنم ایروان-مطمئن نیستم) مصاحبه شده باشید (که اعتبار مدیکالشون 6 ماهه)، ویزا تا تاریخ اتمام اعتبار مدیکال اعتبار میخوره. تو مثال شما، ویزا رو با 3 ماه اعتبار میزنن. ولی ابوظبی از این قاعده مستثنی است (چون مدیکالش یکسال اعتبار داره).
فرودگاه فقط به اعتبار ویزا نگاه میکنه.

ممنونم از پاسخ خوبتون. سفارت انتخابی من ایروان است و طی چند ماه آینده مصاحبه خواهم شد انشالاه و خودم رو برای کلیرنس احتمالی آماده میکنم.
تاریخ اعتبار مدیکال ایروان پارسال 1 سال بوده که متاسفانه گویا امسال 6 ماه شده است. ( از طریق ایمیل از دکتر کرستین سوال شده که او هم در جواب گفتند 6 ماه)
باز هم تشکر. پاینده باشینSmile

البته یک نکته کنکوری داره که اگر دوره کلیرنستون طولانی شد، میتونید قبل از دادن پاس به سفارت جهت صدور ویزا، مدیکالتون رو تجدید کنید و ویزا رو با اعتبار کامل دریافت کنید.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: H Pier ، گل نهال ، noura ، aghaghia ، AsemanAbee ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb
سلام
دوسان من اواخر نوامبر دارم میرم سن هوزه. قرار بود یکی از دوستانم بیاد فرودگاه سنفرانسیسکو دنبالمون.ظاهرا براش کاری پیش اومده و نمی تونه بیاد فرودگاه.
کسی تجربه ای داره چطوری با شاتل یا هر وسیله ای دیگه برم سن هوزه؟ یا کسی رو میشناسید که همچنین سرویسی رو بتونه ارائه بده؟
البته گواهینامه موقتم منقضی شده و الا یه ماشین می گرفتم و می رفتم.
ممنون و سپاسگزارم
در زندگی هیچ کس را تحقیر نکنید یا آزار ندهید.
شاید امروز قدرتمند باشید،
اما یادتان باشد که زمان از شما قدرتمندتر است.
تشکر کنندگان: H Pier ، romance33 ، tajhizgaran ، javid737 ، shishipapa ، mhb161 ، لاتاری ، AOC Kermani ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان