کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
[quote='ALNB' pid='439751' dateline='1383517584']
(پیش) سفرنامه - بخش اول: فریت وسایل
بخش اول سفرنامه من درواقع به پیش از سفر مربوط می شه. امروز گام اول رو برای اولین سفر به آمریکا برداشتم و کلی از وسایلمو برای فریت فرستادم به فرودگاه. پرواز من سه چهار روز دیگه و با هواپیمایی ترکیشه به مقصد لس آنجلس.

ما هم مقداري از وسايل رو فريت کرديم . اما وقتي خواستيم تحويل بگيريم گفتن بايد صبر کنيد تا کاغذ بازي هاش تموم شه . بعد هم در کمال ناباوري 120 دلار هزينه انبارداري از ما گرفتن ، هرچي هم گفتيم ما که تماس گرفتيم براي تحويل ،خودتون تحويل ندادين ، گفتن بايد کاراي اداريش انجام مي شد . خلاصه آماده هزينه هاي اضافي هم باشيد . با کارگوي ترکيش به مقصد لس آنجلس.
شماره کیس:2013AS55XX/ تعداد افراد:2 نفر/ کنسولگری:آنکارا / مصاحبه 24 آپريل آپريل/مقصد : لس آنجلس / برگه صورتي / کليرنس :12جولايBig Grin
تشکر کنندگان: mhb161 ، philter ، mohammadg846 ، mgolchin13 ، ghafari88 ، romance33 ، Danoosh ، پدی ، لاتاری ، mori5050 ، azar1348 ، alirezass ، nasim ، Ehsan1358 ، powerb
دوستان ما دیروزبه اتفاق منزل از فرودگاه نیویورک به همراه دوست خوبم given و منزلشون وارد شدیم . کارها حدود یکساعت طول کشید ، انگشت نگاری و چند تا سوال کوتاه مختصر مفید در مورد چمدون و پول ، بدون گشتن و بازرسی خارج شدیم .

---
امروز سایت elis قسمتی بنام passcode آورده که نمی دونم چیه . از کجا باید passcode بگیریم ؟
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
(2013-11-23 ساعت 23:47)mohssen نوشته:  
(2013-11-23 ساعت 11:50)amirfarahan نوشته:  
(2013-11-23 ساعت 10:51)mohssen نوشته:  سلام

کسی‌ از دوستان میدون چه مدت بعد از خرید خودرو باید بیمه گرفت؟

از زمان خرید خودرو تا خرید بیمه، مسئولیت ماشین با کی‌ هست؟ با فروشنده؟

مرس

سلام من همون روز كه ماشين خريدم اول رفتم بيمه كردم بعد رفتم DMV ماشينو به نام زدم شما كدوم شهر هستين ؟
من الان لس‌آنجلس هستم

بیمه خوب و ارزون سراغ دارید؟

ظاهراً اگه از dealer بخریم تا یک ماه بیمه داره ولی‌ اگه از owner بگیریم رو نمیدونم
من بيمم شد ماهي ٤٠ دلار و اسمش State Farm بود
کیس نامبر: 2013AS0000106xx • ارسال فرمها: DHL • افراد كيس 2 نفر • کنسولگری: ایروان • مقصد california• مصاحبه:هفته اول آگوست • کلیر ٣١آگوست دريافت ويزا :٦سپتامبر
تشکر کنندگان: mohssen ، romance33 ، لاتاری ، azar1348 ، shatsi ، powerb
سلام دوستان
به نظرتون اگر برنج را در بارهای فریت شده بذاریم بازم ازمون میگیرن؟ یعنی بسته های فریت شده را هم باز میکنن؟ برای فرودگاه شیکاگو میپرسم.
ما ایشالا قراره بریم ویسکانسین و اصلا نمیدونم اوضاع مواد غذایی ایرانی اونجا چطوره؟ کسی هم ظاهرا اطلاعات زیادی از اونجا نداره. من مجبورم برای اوایل ورودمون با توجه به اینکه بچه کوچیک دارم که نمیتونه هر غذایی رو بخوره یه مقدار برنج و حبوبات و شایدم مقداری از سبزی ها رو با خودم ببرم. حالا موندم چیکار کنم!!! تو این فکرم که برنج و حبوبات رو توی بارها فریت کنم. شاید به اون گیر ندن.
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، پدی ، لاتاری ، azar1348 ، powerb
دوستان حدود 21 روز از مهاجرت ما به امریکا می گذره امروز سوشال همسر و پسرم اومد
فرودگاه لس آنجلس که وارد شدیم من سئوال کردم کی می تونیم برای سوشال اقدام کنیم افیسر گفت همین فردا هم میشه
فردا که رفتیم سوشال یک پسر جوان کارمند سوشال گفت کی اومدین گفتیم دیروز گفت خیلی زوده برین اگر تا 21 روز نیومد بیاین(اولین اشتباه تا اقدامی برای شما نشه و رسیدی ندن سوشال نمیاد حداقل تو اورنج کانتی که ما هستیم اینه)
2 هفته صبر کردیم دیدیم بدون سوشال یعنی زندگی نباتی هیچ کاری نمیشه کرد یعنی هیچی که میگم هیچی شانس اوردیم تو این مدت تونستیم خونه بگیریم و ماشین بخریم و حساب بانکی باز کنیم
بعد از 2 هفته رفتیم یک مرکز دیگه حدود5 روز پیش اونجا چک کردن سوشال همسرم گفتن اوکی میاد رسید به من گفت چون همسرت برنده بوده مال شما طول میکشه بعد سوشال پسرم چک کرد دید حرف چرتی زده گفت چون مال پسرم هم اماده شد بعد دوباره کیس من بررسی کرد و گفت برو 1 ماه دیگه که گرین کارتت اومد بیا؟
گفتم میشه برم یک اداره سوشال دیگه گفت نه هر جا هم بری می فرستنت پیش من چون من با امیگرشین مکاتبه کردم!!!
حالا چه کنیم به نظر شما؟؟؟
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
سلام دوستان خوبم.ما جمعه ساعت 2ظهر به وقت لس انجلس وارد خاک آمریکا شدیم.پروازمون اروفلوت بود که خیلی خوب و راحت بود.ولی تو فرودگاه 2 ساعت معطل شدیم.خیلی شلوغ بود.چمدونهامونم گشتن و کلی سوال پرسیدن در مورد غذا و تخمه از همه عجیب تر پرسید حرویین ندارین؟؟؟!!! من و همسر چشمامون گرد شده بود .مونده بودیم شوخی می کنه یا جدی می گه!!
Cool
کیس نامبر: **000029,ارسال فرمها:9می,مصاحبه:23jan,آنکارا,کلیرنس:5جولای بعد از 164 روز.دریافت ویزا:12جولای.تعداد نفرات:2نفر
مقصد:لس آنجلس
(2013-11-24 ساعت 00:41)majid7 نوشته:  
(2013-11-24 ساعت 00:37)negar_karimi6 نوشته:  
(2013-11-23 ساعت 14:35)ALNB نوشته:  
(2013-11-23 ساعت 12:28)poonehpopo نوشته:  دوستان میخوام بدونم فرمی که بشه در فرودگاه تغییر آدرس داد هست یا نه؟ اصلا میشه در فرودگاه آدرس رو تغییر داد؟

بله در فرودگاه وقتی اعلام می کنین که تغییر آدرس دارین، بهتون یه فرم مخصوص می دن که پر می کنین.
یعنی آدرس جدید رو توی برگه پر ینت شده همر اه با مشخصات شخص برنده اصلی و کیس نا مبرش بهشون تحویل ندیم ؟ خودشون فرم میدند که همه اینها توش ذکر شده؟

بله تو اولین فرودگاه آمریکا (اولین محل ورود شما به آمریکا)که کارهای گمرگی رو انجام میدید
بگی تعویض ادرس دارم فرمش رو میدن
موفق باشید
ما به فرودگاه شیکاگو وارد شدیم . وقتی گفتم میخوام تغییر ادرس بدم هیچ فرمی نداد فقط پرسید چرا؟ منم گفتم ادرس قبلی مال یکی از دوستام بوده ولی الان میرم پیش دخترم. افیسر هم گفت ادرس رو بدین ، از من گرفت و خودش نوشت.
بنابراین ممکنه فرمی برای تغییر ادرس بهتون ندن. احتمالا" فرودگاه به فرودگاه و افیسر به افیسر فرق میکنه ( البته اینجا خیلی چیزا اینجوریه ممکنه یک کارمند کاری براتون انجام نده ولی بغل دستیش با همون شرایط اون کارو برایتون انجام بده)
ضمنا" گرین کارت هامون هم رسیده.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، roeentan ، azar1348 ، alirezass ، romance33 ، negar_karimi6 ، پدی ، قصه گو ، Ehsan1358 ، powerb
سلام دوستان کسی میتونه به من کمک کنه من وقتی وارد دالاس می شم جایی رو نگرفتم به تاکسی بکم من رو کجا ببره کسی جایی ارزون قیمت نزدیک یا حوالی پلانو میشناسه اکر ممکنه به من ادرس بدهید .من این همه کیف رو چجوری ببرم به محل اقامت اونجا ماشین بار بر هست ؟ پس چرا جواب منو کسی نمیده لطفا کسی می تونه راهنمایی کنه ممنون میشم دوستان
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، gbtm ، azar1348 ، پدی ، pari pariaaa ، mehrana ، powerb
(2013-11-25 ساعت 10:49)Ehsan1358 نوشته:  سلام
دوستان من دیروز رفتم تو سایت قطر دیدم نوشته بلیط هیوستون ۱.۷۵ ملیون امروز نوشته ۲.۲ یعنی اگه دیروز خریده بودم ۴۵۰ تومن به سودم بود ولی مستر هم ندارم کسی از دوستان لینکی در رابطه با خرید آنلاین نداره بزاره ممنون می شم.
شما حتما تاریخ رو تغییر دادید چون در هر تاریخ قیمت فرق میکنه در ضمن از سایت قطر (با ip ایران) میتونید با کارت های عضو شتاب خرید کنید.
موفق باشید.
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، azar1348 ، گل نهال ، قصه گو ، pari pariaaa ، shatsi ، powerb
(2013-11-25 ساعت 10:49)Ehsan1358 نوشته:  سلام
دوستان من دیروز رفتم تو سایت قطر دیدم نوشته بلیط هیوستون ۱.۷۵ ملیون امروز نوشته ۲.۲ یعنی اگه دیروز خریده بودم ۴۵۰ تومن به سودم بود ولی مستر هم ندارم کسی از دوستان لینکی در رابطه با خرید آنلاین نداره بزاره ممنون می شم.
آقا احسان از قطرایرویز که آنلاین با کارتهای شتاب میشه خرید کرد ، یا میتونین رزرو را کاملا انجام بدین بعد برین دفترشون پرداخت کنین
ضمنا از دیروز قطری یه افت قیمت بلیط داشت مثلا برای رفت و برگشت واشینگتون حدود کمتر از 300 تومن که با توجه به اینکه هیچ آفری نزده احتمالا به خاطر افت قیمت ارز هستش ولی از دیروز به امروز تغییری نبوده من الان چک کردم
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، nasim ، پدی ، قصه گو ، pari pariaaa
(2013-11-19 ساعت 15:02)valencia نوشته:  
(2013-11-19 ساعت 14:16)mazerati نوشته:  سلام دوستان من واسه جمعه با تركيش پرواز دارم واسه لس انجلس كسي خبر داره واسه اضافه بار تركيش چقدر جريمه ميكنه
دو تا 23 کیلو که حق مسلم شماستBig Grin ولی واسه چمدان سوم 150 دلار و واسه چمدون چهارم 225 دلار جریمه میگیرن

ببخشید هر نفر دو تا 23 کیلو یا هر خانواده دو تا 23 کیلو ، ما سه نفریم!
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، azar1348 ، pari pariaaa
(2013-11-24 ساعت 15:51)usa lover نوشته:  دوستان حدود 21 روز از مهاجرت ما به آمریکا می گذره امروز سوشال همسر و پسرم اومد
فرودگاه لس آنجلس که وارد شدیم من سئوال کردم کی می تونیم برای سوشال اقدام کنیم افیسر گفت همین فردا هم میشه
فردا که رفتیم سوشال یک پسر جوان کارمند سوشال گفت کی اومدین گفتیم دیروز گفت خیلی زوده برین اگر تا 21 روز نیومد بیاین(اولین اشتباه تا اقدامی برای شما نشه و رسیدی ندن سوشال نمیاد حداقل تو اورنج کانتی که ما هستیم اینه)
2 هفته صبر کردیم دیدیم بدون سوشال یعنی زندگی نباتی هیچ کاری نمیشه کرد یعنی هیچی که میگم هیچی شانس اوردیم تو این مدت تونستیم خونه بگیریم و ماشین بخریم و حساب بانکی باز کنیم
بعد از 2 هفته رفتیم یک مرکز دیگه حدود5 روز پیش اونجا چک کردن سوشال همسرم گفتن اوکی میاد رسید به من گفت چون همسرت برنده بوده مال شما طول میکشه بعد سوشال پسرم چک کرد دید حرف چرتی زده گفت چون مال پسرم هم اماده شد بعد دوباره کیس من بررسی کرد و گفت برو 1 ماه دیگه که گرین کارتت اومد بیا؟
گفتم میشه برم یک اداره سوشال دیگه گفت نه هر جا هم بری می فرستنت پیش من چون من با امیگرشین مکاتبه کردم!!!
حالا چه کنیم به نظر شما؟؟؟
سلام. امیدوارم حال شما و سیامک جان و پسر گلتون خوب باشه. شما راس روز 21 اُم از ورودتون برید اداره سوشال وفرم پر کنید و چیزی هم راجع به اتفاقات قبلی نگید. فقط بگید 21 روز از ورودتون گذشته و میخواهید تقاضای سوشال نامبر کنید.همین پاسپورتتون رو هم ببرید و اگر احیانا چیزی راجع به گرین کارت گفتن(که بعید می دونم) نوشته روی ویزاتون رو که میگه: upon endorsement serves as I-551 نشون بدین و بگین این گرین کارت منه!
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
(2013-11-25 ساعت 12:58)javadi436 نوشته:  
(2013-11-19 ساعت 15:02)valencia نوشته:  
(2013-11-19 ساعت 14:16)mazerati نوشته:  سلام دوستان من واسه جمعه با تركيش پرواز دارم واسه لس انجلس كسي خبر داره واسه اضافه بار تركيش چقدر جريمه ميكنه
دو تا 23 کیلو که حق مسلم شماستBig Grin ولی واسه چمدان سوم 150 دلار و واسه چمدون چهارم 225 دلار جریمه میگیرن

ببخشید هر نفر دو تا 23 کیلو یا هر خانواده دو تا 23 کیلو ، ما سه نفریم!
هر بلیطی که خریدید دو تا 23 کیلو. شما 6 تا 23 کیلو مجازید ببرید.
(2013AS000053xx) چهار نفر - ابوظبی - هفته2 آپریل Big Grinیکضرب - مقصد: ایرواین، کالیفرنیا
تشکر کنندگان: aghaghia ، azar1348 ، romance33 ، mhb161 ، KIMIA2005 ، قصه گو ، pari pariaaa ، khmp ، Ehsan1358 ، powerb
(2013-11-24 ساعت 10:59)montazer59 نوشته:  سلام دوستان
به نظرتون اگر برنج را در بارهای فریت شده بذاریم بازم ازمون میگیرن؟ یعنی بسته های فریت شده را هم باز میکنن؟ برای فرودگاه شیکاگو میپرسم.
ما ایشالا قراره بریم ویسکانسین و اصلا نمیدونم اوضاع مواد غذایی ایرانی اونجا چطوره؟ کسی هم ظاهرا اطلاعات زیادی از اونجا نداره. من مجبورم برای اوایل ورودمون با توجه به اینکه بچه کوچیک دارم که نمیتونه هر غذایی رو بخوره یه مقدار برنج و حبوبات و شایدم مقداری از سبزی ها رو با خودم ببرم. حالا موندم چیکار کنم!!! تو این فکرم که برنج و حبوبات رو توی بارها فریت کنم. شاید به اون گیر ندن.

دوست عزیز هر چیزی که قابلیت کشت داشته باشه رو میگیرن. هر نوع دانه، یا میوه و خشکبار هسته دار خام،و تخم سبزیجات و غیره که برنج رو هم در حد اعلا شامل میشه! ضمنا اینجا برنج فَتٌ فراوونه! و ارزونBig Grin
اگر چیزی میخوای بیاری یکی دو دست استکان ظریف چای خوری از جنس چینی بیار که اینجا کم پیدا میشه و گرونه. یا اگر کریستال و چینی تزئینی مارک دار و با ارزش ( تاکید می کنم با ارزش)داری یک دو قطعه بیار که اینا خیلی گرونه.
(2013-11-25 ساعت 12:59)mgolchin13 نوشته:  
(2013-11-24 ساعت 15:51)usa lover نوشته:  
. شما راس روز 21 اُم از ورودتون برید اداره سوشال وفرم پر کنید و چیزی هم راجع به اتفاقات قبلی نگید. فقط بگید 21 روز از ورودتون گذشته و میخواهید تقاضای سوشال نامبر کنید.همین پاسپورتتون رو هم ببرید و اگر احیانا چیزی راجع به گرین کارت گفتن(که بعید می دونم) نوشته روی ویزاتون رو که میگه: upon endorsement serves as I-551 نشون بدین و بگین این گرین کارت منه!
ممنون از راهنماییتون
سوشال همسرم و پسرم دیروز اومد 5 روز بعد از اینکه اقدام کردیم ولی از سوشال خودم خبری نیست
همین کاری که شما گفتین رو انجام میدم
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
تشکر کنندگان: Ehsan1358 ، mohammadg846 ، azar1348 ، mhb161 ، پدی ، pari pariaaa ، مانترا ، m.mina ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان