کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
من در سايت ديدم كه گفتن از ٢ راه ميشه اين سكيوريتي نامبر رو گرفت يكى در همون فرم اوليه كه فرستاديم اون تيك رو زده باشيم يكى هم حضورى كه من اون تيك رو زدم ، پس يعنى ميفرستن ديگه؟ نظر شما چيه؟
شماره کیس ***4 , افراد :2نفر ,کنسولگری : ابوظبی, مصاحبه :june، مقصد :لس آنجلس Smile ويزا يك ضرب Cool
تشکر کنندگان: shishipapa ، لاتاری ، powerb
سلام بر دوستان
دوست عزيز شنونده بايد عاقل باشه اگر نيازي نبود پس چرا اين پاس را صادر ميكنن
***2013AS7 ‫(٢ نفر) ღ مصاﺣﺒﮧ: 15 مي۲۰۱۳، ابوظبي، برگهٔ سفيد ღ كليرنس ღ كلير 30جون ღمقصد: فلوريدا *ویزا 16 جولای2013 تا 15 جون2014 @
تشکر کنندگان: rezajoon ، لاتاری ، maria2000 ، powerb
دوستان می خواستم نظرتون رو در مورد بهترین و در عین حال مناسبترین ایرلاین از هر نظر واسه سفر به لس انجلس بپرسم ممنونم
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: storagemeter ، alirezass ، پدی ، rezajoon ، لاتاری
سلام دوستان
من قصد دارم قبل از اولین سفر به آمریکا در یکی از بانکهای آنجاحساب باز کنم.به نظر شما عملی هست؟
2013AS89XX-آنکار‏_ جولاي
برگ صورتي، كلير16آكست‎
دنیا را باید ساخت نه با دنیا ساخت....
تشکر کنندگان: پدی ، لاتاری ، powerb
(2013-11-30 ساعت 23:45)deineath نوشته:  دیروز سوشیال ما بعد 5 روز اومد ،
و امروز رفتیم بانک Wells Fargo حساب باز کردیم .
حساب + چک و دبیت کارت و این چیزا . جالب بود بر عکس ایران که کلی کارمزد و پول کارت و ... میگیرن اینجا هیچی نگرفت .

---

درمورد کلاس زبان های اینجا کسی اطلاعاتی داره ؟

مرسی

من شنیدم که تمام کتابخانه ها دوره های زبان رایگان برای مهاجرین برگزار می کنند. و برای بچه ها هم مهد کودکهایی هستن که کلاس زبانهای رایگان دارند.
تشکر کنندگان: پدی ، shishipapa ، romance33 ، لاتاری ، powerb
سلام دوستان...جریان این فود استمپ چیه؟؟شرایطش چی هستش؟چه چیزهایی براشون مهمه همین که بیکار باشی و پول توی بانک کمتر از 1000 تا باشه براشون کافیه یا اینکه اجاره خانه و ارزش ماشینتم چک میکنند؟؟
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: پدی ، shishipapa ، لاتاری
(2013-12-02 ساعت 17:02)KIMIA2005 نوشته:  دوستان می خواستم نظرتون رو در مورد بهترین و در عین حال مناسبترین ایرلاین از هر نظر واسه سفر به لس انجلس بپرسم ممنونم
بجز قطریه اغلب خطوط معروف به لس انجلس پرواز مستقیم از مبدا دوم دارند.از دبی تا لس انجلس هواپیمای بوئینگ 777-300 است و16.5 ساعت طول میکشه ترکیش 2 ساعت کمتره.ایر فلوت هم داره اما ایر باس معمولی می باشد
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
تشکر کنندگان: گل نهال ، romance33 ، KIMIA2005 ، لاتاری ، EKAM ، powerb
(2013-12-02 ساعت 21:27)sol.sol نوشته:  
(2013-11-30 ساعت 23:45)deineath نوشته:  درمورد کلاس زبان های اینجا کسی اطلاعاتی داره ؟
مرسی

من شنیدم که تمام کتابخانه ها دوره های زبان رایگان برای مهاجرین برگزار می کنند. و برای بچه ها هم مهد کودکهایی هستن که کلاس زبانهای رایگان دارند.

این کلاس های زبان ESL هست English second language و در همه کتابخانه ها رایگان وجود داره اما...... بدن تعیین سطح برگزار میشه و اینجاهایی که من دیدم اکثراً سن بالا هستند و من بعد از 4و5 جلسه دیگه نرفتم.
اما یک کلاسهای دیگه ای هست که تعیین سطح میکنه و خیلی جدی تر و بهتره که برای دوره سه ماهه 20 دلار میگیرند تو منطقه ما که اسمش case هست.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-12-02 ساعت 22:28)el333 نوشته:  سلام دوستان...جریان این فود استمپ چیه؟؟شرایطش چی هستش؟چه چیزهایی براشون مهمه همین که بیکار باشی و پول توی بانک کمتر از 1000 تا باشه براشون کافیه یا اینکه اجاره خانه و ارزش ماشینتم چک میکنند؟؟

فود استمپ یک کمک مالی دولت به افراد کم درآمد هست. که شما وقتی اپلای میکنی نباید بیش تر از 2750 دلار تو حسابت باشه و اگر قبلاً بوده و برداشتی احتمالاً باید یک توضیح قانع کننده بدهی که چرا برداشتی.
و از شما مبلغ اجاره خونه و خرید ماشین و قبض هایی که پرداخت میکنی رو میپرسند. و اگر درآمد ماهیانه شما قبل از کسر مالیات کمتر از نفری 700 باشه بهتون تعلق میگیره.البته اینها همه قانون های کالیفرنیاست.
بهتون یک کارت میدن که توش پول هست (حدوداً نفری 200 دلار) و میتونید برید خرید کنید (به غیر از مشروبات الکلیSmile ).
و هیــــــــــــــــــــــچ تاثیری در شرایط سیتی زن شدن شما نداره.
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
(2013-12-02 ساعت 19:41)shiraz2013 نوشته:  سلام دوستان
من قصد دارم قبل از اولین سفر به آمریکا در یکی از بانکهای آنجاحساب باز کنم.به نظر شما عملی هست؟
سلام دوست عزیز
شما باید لا اقل یک ID معتبر داشته باشی که میتونه پاسپورتتون باشه که روش مهر ورود خورده باشه .بعد میتونین حساب باز کنین.البته بعضی بانک ها سختگیر تر هستن و سوشال هم میخوان.
بانک ما PNC علاوه بر سوشال گواهی آدرس هم میخواست که ما نامه پست مبنی بر تایید آدرس جدید رو نشون دادیم قبول کرد. ولی ظاهرا" بانک او امریکا راحت تر حساب باز میکنه.
2013AS7xxx- تعداد كيس دو نفر-رويت قبولي مي ٢٠١٢-إرسال مدارك مي ٢٠١٢- مصاحبه W4 مي ٢٠١٣ أبوظبي- اپديت ٧ و ١٢ اگوست نفر أصلي كيس - كلير ١٤ اگوست -دريافت ويزا ٢٥ اگوست
تشکر کنندگان: gbtm ، Soap McTavish ، shishipapa ، shiraz2013 ، romance33 ، لاتاری ، powerb
سلام دوستان
الان ۲ ماه هست که ما امریکا هستیم اما هنوز گرین کارت ما نیامده! به ما گفتن در سایت یو پی اس ادرسو میسه چک کرد؛ ولی نمیدونم چگونه؟
اگه راهنمایی کنید سپاسگزار میسوم
شماره کیس:2013AS7$#*مصاحبه: ماه می
تعداد افراد کیس:2
تشکر کنندگان: shishipapa ، لاتاری ، maria2000 ، powerb
(2013-04-28 ساعت 20:14)afs نوشته:  
(2013-04-28 ساعت 19:05)eli irani نوشته:  اون برگه ایی که تو فرودگاه میدن امضا کنید جاش کوچیکه اماخوشگل امضا کنید چون روی گرین کارتتون همون امضا ثبت میشه, امضاتونو از قبل تمرین کنید Big Grin

آخ عجب نکته ظریفی. جالبه هیچ وقت در این باره در مهاجرسرا در موردش نخونده بودم.

وقتی به اولین فرودگاه آمریکا وارد می شید، افسر چک پاسپورت پاکت زرد رو از شما می گیره و هدایتتون می کنه به باجه/اتاق دیگه. اونجا فرم ها رو از شما می گیرند. البته قبلا فرستاده شدن به این اتاق/باجه یک عکس هم از شما می گیرند. یک عکس که همون طوری ایستاده به یه دوربین نگاه می کنید و عکستون گرفته می شه. قابل توجه خانم های محترم، عکس با روی نشسته، صورت پف کرده و چشمان خسته بعد از یه سفر طولانی Big Grin البته این عکس روی گرین کارت و این ها نیست و بهتره به این چیزها فکر نکنید. عکس روی گیرین کارت همون عکس قشنگ هاست که موقع مصاحبه می دیم.

کار بعدی که باید انجام بدید امضا کردن و انگشت زدن یک کاغذ هست که مشخصاتتون رو برای دریافت گرین کارت روش نوشته.
افسری که اونجا هست یک خط کش فلزی که مثل یک شابلن هست رو روی اون کاغذ می گذاره.
دو جای خالی داره، یک مستطیل باریک و پهن برای امضا که باید دقیقا در اون فاصله امضا کنید. بزرگ نیست و به خاطر ضخامت شابلن کمی امضا کردن سخت هست. مثلا خود من امضام یه چیز تخیلی شد که خودم هم قبلا ندیده بودم. چون با خودکار هم هست امکان اصلاح نداره اما اصلا چیزی نیست که نگرانش باشید مهم نیست فقط آمادگیش رو داشته باشید.
اون جای خالی دیگه محل انگشت زدن هست که اون هم باز کوچیک هست و فقط اثر انگشت سبابه دست راست اون جا می زنید.
من قبلا فکر می کردم اون جا باز از همه انگشت ها و با جوهر انگشت نگاری می شه که از این خبرها نبود. یک بار فقط موقع نشون دادن پاسپورت قبل از تحویل پاکت با اسکنر اثر ۴ انگشت دست راست گرفته شد و یک بار انگشت زدن پایین فرم با جوهر.
این اثر انگشت شما و امضایی که می کنید روی گرین کارت درج می شه وبرای همین هم هست که از این شابلن استفاده می کنند.

البته این تجربه شخصی من و در فرودگاه دالس ایرپورت کمتر از یک ماه پیش بود و ممکنه جاهای دیگه فرق داشته باشه.

كاملا درسته همه گفته هاتون من و خانواده ام هم در فرودگاه lA lax دقيقا همين مراحل رو داشتيم فقط از ما هيچ عكسي نگرفتند
Regards,
Houman
AS2013874#
تشکر کنندگان: shishipapa ، ROYAAA ، nasim ، طهرانی ، maziar irani ، Azi2014 ، manila ، maria2000 ، powerb
(2013-12-02 ساعت 23:42)bayat_r نوشته:  
(2013-12-02 ساعت 22:28)el333 نوشته:  سلام دوستان...جریان این فود استمپ چیه؟؟شرایطش چی هستش؟چه چیزهایی براشون مهمه همین که بیکار باشی و پول توی بانک کمتر از 1000 تا باشه براشون کافیه یا اینکه اجاره خانه و ارزش ماشینتم چک میکنند؟؟

فود استمپ یک کمک مالی دولت به افراد کم درآمد هست. که شما وقتی اپلای میکنی نباید بیش تر از 2750 دلار تو حسابت باشه و اگر قبلاً بوده و برداشتی احتمالاً باید یک توضیح قانع کننده بدهی که چرا برداشتی.
و از شما مبلغ اجاره خونه و خرید ماشین و قبض هایی که پرداخت میکنی رو میپرسند. و اگر درآمد ماهیانه شما قبل از کسر مالیات کمتر از نفری 700 باشه بهتون تعلق میگیره.البته اینها همه قانون های کالیفرنیاست.
بهتون یک کارت میدن که توش پول هست (حدوداً نفری 200 دلار) و میتونید برید خرید کنید (به غیر از مشروبات الکلیSmile ).
و هیــــــــــــــــــــــچ تاثیری در شرایط سیتی زن شدن شما نداره.
خیلی ممنون از توضیحات شما ..یعنی مقدار اجاره و ارزش ماشین تاثیر داره در دادن و ندادنش؟؟
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: bayat_r ، لاتاری ، powerb
(2013-12-02 ساعت 00:01)2013selectee نوشته:  
(2013-12-01 ساعت 15:28)shoshina نوشته:  
(2013-11-30 ساعت 23:45)deineath نوشته:  دیروز سوشیال ما بعد 5 روز اومد ،
و امروز رفتیم بانک Wells Fargo حساب باز کردیم .
حساب + چک و دبیت کارت و این چیزا . جالب بود بر عکس ایران که کلی کارمزد و پول کارت و ... میگیرن اینجا هیچی نگرفت .

---

درمورد کلاس زبان های اینجا کسی اطلاعاتی داره ؟

مرسی

تبریک می گم .انشا الله گرین کارت هم به زودی زود برسه. لطفا در مورد بانکی که در آن حساب باز کردین بیشتر توضیح بدین آیا شارژ هم داره .بکی از دوستان به ما گفت که این بانک ت ح ری م نکرده ما رو و گفتن بهتره تواین بانک حساب باز کنید. چون bank of America ماهی 12 $ شارژ داره .(ما پاس سفید گرفتیم )

بانک ولز فارگو هم شارژ ماهیانه داره. منتهی تحت شرایطی مثل مانده چکینگ بیشتر از ۱۵۰۰$ یا سیوینگ بالای ۳۰۰$ یا حداقل ۱۰ بار استفاده از دبیت کارت، شارژ نمیکنن

اگر بتونید تو بانک chase حساب student باز کنید هیچ شارژی نداره Wink
تشکر کنندگان: romance33 ، shishipapa ، Azi2014 ، لاتاری ، EKAM ، powerb
کلاس زبان خوب از هر نظر تو تهران کسی میشناسه؟
کسی در مورد کلاس زبان رایگان در اورنج کانتی اطلاعاتی داره؟
فرقش با کالج چیه؟
پیش پیش مرسی
** به تدبیرش اعتماد کن / به حکمتش دل بسپار / به او توکل کن **
2 نفر ایروان به ایرواین / قبولی:May2012 / مصاحبه:May2013 / سفر:Oct2013
Wink
سفرنامه
تجربیات
تشکر کنندگان: shishipapa ، لاتاری ، m.mina ، maria2000 ، powerb

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان