کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2014-01-21 ساعت 05:08)daad نوشته:  دوستان می شه لطف کنین بگین چی تو آمریکا نیست یا خیلی گرونه که دوست داشتین از ایران میاوردین ولی خب نمیشه یا نیست یا گرونه ؟
من میخام چمدان ها رو دیگه تکمیل کنم.
مثلن ازین پوشه دکمه دارا گرفتم که بیارم.زعفران هم 50 گرم گرفتم.زرشک هنوز نگرفتم. گردو هم گرفتم. پسته و گز و پولکی هم برام اوردن.
یه سوال کشمش و مویز اونجا پیدا میشه؟ اگه بیریم تو بار مجاز هست؟
با سلام، به به جناب daad عزيز.. كم پيدا بوديد Wink من كاليفرنيا رو ميدونم كه همه چيز پيدا ميشه.. همه اينايي كه مياري براي چند روز اول تا جا بيوفتي عاليه..فقط من گردو و آجيل خوب نتونستم در حد ايران پيدا كنم.
2013AS89$$ آنكارا٢نفرمصاحبه:w3جولاي برگه صورتي،CV+٩سؤالي
ديدگاه هاي آرش در مورد آمريكا
كلير: ١٧سپتامبر،،صادر شدن ويزا:١٩سپتامبر،مقصد: west hills,CA ورودبه آمريكا: ٢٦نووامبر، دريافت گرين كارد:١٣ژانويه
تشکر کنندگان: Sonaen60 ، romance33 ، daad ، pari pariaaa ، shaso ، philter ، لاتاری ، shishipapa
سلام دوستان
کسی می دونه کتابهای آموزش زبان کالج رو از کجا می شه رایگان دانلود کرد ؟
weaving it together 3 , و گرامر و غیره
ممنون
شماره کیس:2013AS55XX/ تعداد افراد:2 نفر/ کنسولگری:آنکارا / مصاحبه 24 آپريل آپريل/مقصد : لس آنجلس / برگه صورتي / کليرنس :12جولايBig Grin
تشکر کنندگان: romance33 ، daad ، لاتاری ، shishipapa
(2014-01-21 ساعت 10:43)mehrdad pharm نوشته:  
(2014-01-21 ساعت 05:08)daad نوشته:  دوستان می شه لطف کنین بگین چی تو آمریکا نیست یا خیلی گرونه که دوست داشتین از ایران میاوردین ولی خب نمیشه یا نیست یا گرونه ؟
مثلن ازین پوشه دکمه دارا گرفتم که بیارم.زعفران هم 50 گرم گرفتم.زرشک هنوز نگرفتم. گردو هم گرفتم. پسته و گز و پولکی هم برام اوردن.
با سلام، به به جناب daad عزيز.. كم پيدا بوديد Wink من كاليفرنيا رو ميدونم كه همه چيز پيدا ميشه.. همه اينايي كه مياري براي چند روز اول تا جا بيوفتي عاليه..فقط من گردو و آجيل خوب نتونستم در حد ايران پيدا كنم.
دوست خوبم اره من چن وقت بود دیر به دیر میومدم تواین وبسایت اما چن وقت یبار بهرحال میومدم پست ها رو میخوندم . خیلی وقت بود رتبه هم نگرفته بودمSmile ممنون ! خب من نبات و نعنا خشک رو هم اضافه کردم به این موارد. دیگه راجع به 110 ولت،،لپتاپ ها با جفت این 110 و 220 کار میکنند دیگه؟ آخه ترانس خب سنگینه! کسی بوده لپتاپ یا هارد اکسترنالش رو روشن کنن نیگا بندازن . اخه توو آلمان این اتفاق افتاده بود.
تشکر کنندگان: romance33 ، mehrdad pharm ، philter ، لاتاری ، shishipapa
بچه ها برای پرداخت 165$از طریق سایتuscis می تونین به من کمک کنین من ایرانم وامکان پرداخت از ایرانو ندارم خواهرم که امیکاست اگه بخواد پرداخت کنه باید ایمیل ادرس خودشو بده یا ایمیل منو؟لطفا راهنماییم کنین
تشکر کنندگان: لاتاری ، shishipapa
(2014-01-21 ساعت 14:03)peyam55 نوشته:  بچه ها برای پرداخت 165$از طریق سایتuscis می تونین به من کمک کنین من ایرانم وامکان پرداخت از ایرانو ندارم خواهرم که امیکاست اگه بخواد پرداخت کنه باید ایمیل ادرس خودشو بده یا ایمیل منو؟لطفا راهنماییم کنین
سلام دوست عزيز
شما بايد از يك آدرس ايميل معتبر استفاده كنيد مي تونيد خودتون اكانتتون را بسازيد و بعدا خواهرتون از امريكا وارد اكانت شما شده و پرداخت را انجام دهند بهرحال ويرايش جديد فايل ساختن اكانت و پرداخت 165 دلار را كه azar1348 عزيز زحمتشو كشيده اند مي تونيد از امضاي azar1348 دانلود كنيد .
تشکر کنندگان: گل نهال ، لاتاری ، Mehrdadordi
فایلش دانلود نمی شه
تشکر کنندگان: لاتاری
(2014-01-18 ساعت 12:25)mehrdad pharm نوشته:  
(2014-01-18 ساعت 07:40)negar_karimi6 نوشته:  سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و با مردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پر کردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم ساعت از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن پشت تلفن خلاصه با کمک هم خونه ایمون که از همین بچه های مهاجرسراست و خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
ازحالا استرس اینودارم که اگر باززنگ بزنن و من نتوتم کاملا حرفاشونو متوجه یشم چه کنم؟
آخی چقدر بهشون بگم please speak slower
من نمیدونم چرا رو امپی تری حرف میزنن
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتماد به نفس الکی داشتن هم بد نیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم خدا رو چه دیدید میبینید هفته ای دیگه همین موقع سر کار بودم آخی تاکی منتظر بمونم تا زبانم بهتر بشه بعد برم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکار رفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
دراخر من چک کردم برای گرین کارت این متن اومد لطفا بگید مرحله چندمه
On January 15, 2014, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.
سلام مامان نگار.. Wink يك يا دو روز ديگه متن عوض ميشه و شماره پيگيري پستي بهتون ميده.. ٣-٤روز بعدم گرين كارد دم در خونه بهتون تحويل داده ميشه..Smile
کجا میرید چک می کنید؟ ما هم اومدیم هیوستون و منتظر گرین کارت هستیم
شماره کیس : 2013AS000041XX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 01 می
کنسولگری: ارمنستان
تاریخ کارنت شدن کیس: 13 دسامبر
تاریخ مصاحبه: اواسط مارس
4نفر - اواخر جولای کلیر شدیم
تشکر کنندگان: لاتاری ، shishipapa ، Ehsan1358
با سلام به دوستان مهاجرسرا، می خواستم بدونم بعد از اولین ورود به آمریکا، آیا برای سوشیال سکیوریتی باید به اداره ای مراجعه کنیم و خودمون درخواست بدیم؟ و گرین کارت چطور؟ و آیا هر دو را به همان آدرسی که برای دریافت گرین کارت داده بودیم می فرستند؟
(2014-01-19 ساعت 11:38)ani_sheiton نوشته:  
(2014-01-18 ساعت 07:40)negar_karimi6 نوشته:  سلام
مدتی است خونه اجاره کردیم اونم کجا؟ وسط شهر که نیاز به ماشین نداشته باشیم و با مردم بیشتر درارتباط باشیم که زبانمون بهتر بشه یه هفته است اومدیم و نت نداشتیم امروز وصل شده
ازعصر فقط کارم پر کردن اپلیکیشنه برای کار
خلاصه نیم ساعت از پرکردن نگذشت که اس اومد باشون تماس بگیرم
سخت ترین قسمتش به نظرم همینه که حالیتون بشه اونا چی میگن پشت تلفن خلاصه با کمک هم خونه ایمون که از همین بچه های مهاجرسراست و خونه شریکی اجاره کردیم برای تعدیل هزینه ها و زبانش هم خوبه کمک گرفتم
و زنگ زدیم
ازحالا استرس اینودارم که اگر باززنگ بزنن و من نتوتم کاملا حرفاشونو متوجه یشم چه کنم؟
آخی چقدر بهشون بگم please speak slower
من نمیدونم چرا رو امپی تری حرف میزنن
حلاصه میخوام بگم گاهی هم اعتماد به نفس الکی داشتن هم بد نیست دل زدم به دریا اپلیکیشن پرکردم خدا رو چه دیدید میبینید هفته ای دیگه همین موقع سر کار بودم آخی تاکی منتظر بمونم تا زبانم بهتر بشه بعد برم سرکار
ممنون میشم اگردوستانی که زبانشون خیلی خوب نبوده و سرکار رفتن منوراهنمایی کنن یعنی یه جورایی دلگرمی بدند که ازتلفناشون نترسم
دراخر من چک کردم برای گرین کارت این متن اومد لطفا بگید مرحله چندمه
On January 15, 2014, the production of your new card began. Please allow 30 days for your card to be mailed to you. If we need something from you we will contact you. If you move while this card is being created, call customer service at 1-800-375-5283.

نگار جان بهترین کار رو کردی منم مثل شما بودم الان نسبت به 1ماه پیش پیشرفت کردم.برو جلو هیچ اتفاقی نمیوفتهTongue

یکمم در مورد جاهای که اپلیکیشن پر میکنید بگید که چی زدید نیم ساعته باهاتون تماس گرفتند ؟؟Wink
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
(2014-01-20 ساعت 08:16)sadfar نوشته:  
(2014-01-19 ساعت 01:48)sadfar نوشته:  سلام دوستان
ما کمی بیش از دو ماهه که به ایران برگشتیم و دو ماه آمریکا بودیم. سوالی داشتم ماها که آمریکا نیستیم باید فرم مالیات را پر کنیم؟لطفا دوستان با تجربه توضیح دهند . ضمنا اگر باید فرم ها را پرکنیم کسی میتونه در این خصوص راهنمایی کنه. باسپاس

کسی پاسخگو نیست؟

با سلام
دوست عزيز براي سال اول ما از دو حسابدار كه كارشان أمور مالياتي بود سوال كرديم كه گفتند شما امسال مشمول براي پر كردن برگه ها نيستيد .حالا عيد براي سال دوم ميرويم نزد اساتيد و تجربياتمون را در اختيار شما و ديگر دوستان قرار ميدهيم
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
تشکر کنندگان: amitis1392 ، daad ، mhb161 ، philter ، لاتاری ، negar_karimi6 ، Mehrdadordi ، sadfar ، AsemanAbee ، shatsi ، romance33 ، KIMIA2005
کمک دوستان یکی برا پیدا کردن یه آپارتمان مستقل با وسایل کامل برای 20 تا 30 کمک کنه؟
کیس: 2013AS000090XX مصاحبه : ابوظبی 22 جولای کلیر : 18 آگوست ویزا : 28 آگوست
تعداد افراد كيس: 2 نفر سفر اول به آمریکا: 19 feb دریافت گرین کارت : 3 april

سلام دوست عزیز
دز باره اینکه چی بیاریم چی نیاریم به طرز زندگی و نگرش اقراد بستگی داره
مثلا من از دوستم که توامریکا بود پرسیدم چی بیارم گفت بابا جون اینجا همه چی داره چرا فکرمیکنید اینجا دهاته
منم بنا به تجربه زندگیم هرچی رو که فکر میکردم ممکنه از نظر کسانی که توامریکا زندگی میکنن و راحت خرج میکنن بی ارزشه با خودم اوردم چون تا زمانیکه سرکارنریم یک دلار هم یک دلاره
اگر مطمئنید به محض ورود به امریکا بلافاصله میرید سرکار نگرانی کمتره اما اگر نرید چی؟ باید ازجیب بخورید
خلاصه خواهرم یا برادرم گول این حرفا رو نخورید اگر تو زندگیتون همیشه ادم آینده نگری بودید و دست به عصا راه میرفتید و راحت خرج نمی کردید با خودتون هرچی لازمه بیارید
ولی اگر تو ایران ادم ولحرج و تا حدی زیاد اهل نگران شدن نیستید بار اصاقی با خودتون نیارید بیایید اینجا با دل راحت به هرقیمنی شده هر چی میخواید خریداری کتید تا هر وقت پولتون ته کشید
چیزهایی که من خودم اوردم و بدردم خورد و شاید خنده دار باشه اینا بودن
برچسب هایی که رو دفتر میزنن برای اینکه مثلا اسم بزنید رو گوشتو مرغ و هرچی که بسته بندی میکنید و تو فریزر میزارید
سبزی خشک مثل شوید نعنا و شنبلیله ( برای فورمه سبزی ) چسب هایی که به کارتون ها میزنیم و پهن هستن-سنجاق قفلی - دفتر - خودکار - جا کلیدی - دفتر تلفن - جا کارتی ( مثل همین هایی که تو مترو میفروشند ده تاش هزار تومن ) زرشک و زعفرون - من که کلی پسته و بادام اوردم هنوز هم بعد از یه ماه و نیم جیره غذاییمونه و تو فرودگاه هم ما رو گشتن و وقتی گفتن چمدوناتو بازکن با یه شعبده بازی حواسم بود که کدوم قسمت از چمدونا رو اونم با حونسردی تمام براشون زیرو رو کنم که بیشتر زرشکا تو چشم نیان
نح و سوزن
ملافه پتو و یه زیرانداز که نمیدونید چطور بدرد ما خورد
کاردمیوه خوری و آشپزخونه - قاشق و چنگال
سینی - دمیپایی پلاستیکی برای دستشویی و حمام
و چیزهایی که نیاوردیم و پشیمون شدیم
آفتابه
اینجا حکم کیمیا رو داره
به نظرمن اینجا هرچیزی پیدا نمیشه و تنها مملکتی که همه چی توش پیدا میشه مملکت خودمونه از شیرمرغ بگیر تا جون ادم میزاد ما که آرزوی نونای ایرانو داریم مردیم از بس یه بسته کوچیک نون تست 3 دلارخریدیم
دوست من همه اینهایی که گفتم بستگی به این داره که در ابتدای امر که می رسید درچه شرایطی خواهید بود هتل یا اجاره یا نزد دوست و آشنا
تا دستتون بیاد این دنیای وسیع امریکا رو و شناحت نسبی به آدرسها پیدا کنید زمان می بره نمیتونید که ازفرودگاه صاف برید توفروشگاهTongue
وسایل لازمو بیارید که نگران کمبود وسایلو در ابتدای کار نداشته باشید
لباس و وسایل ارایشی کرم هایی که تو ایران مصرف میکردید رو تا حد دو سه ماهی که راهو چاه رو بشناسید بیارید اینو نگفتم کتری و قوری بیارید یا فلاکس درسته که اینجا این وسایل هست ولی زمان میبره که حتی جاهای خرید رو متوجه بشید و برای کسانی که سرکارمیرن مشکلی نیست
بازم اینها نظر شحصی بنده بود اگر مثل من ادم نگرانی نیستید که از ترس تمام نشدن دلارها ش این وسایل ضروری رو میباره شما میتونید بدون بدوش کشیدن این بارها و دلهره بازشدن آنها درفرودگاه درکشور امریکا حریداری کنید
مطمئن باشید بعداز رسیدنتون حرفای بنده رو تایید خواهید کرد
موفق باشید
(2014-01-22 ساعت 10:59)sadfar نوشته:  
(2013-12-30 ساعت 09:24)sadfar نوشته:  سلام دوستان
سوالی داشتم که افراد با تجربه به ان لطفا پاسخ دهتد. اگر کپی گرین کارتمون را برای کار به کسی بدیم ( Anumber) آن را لاک بگیریم مشکلی پیش نمیاد؟
باسپاس

کسی پاسخگو سوال ما نیست.

سلام....از اونجا که چند بار فریاد زدی ، به ما برخورد گفتم یه چیزی رو که بلدم بگم.....اینجا یا اونجا منظور کشور امپریالیسم جهانی است یه چند تا چیز مهم هستن که همه میگن آقا به کسی ندیا، نمیدونم بیچاره میشی ، با اینا میتونن حسابتو ال کنن بل کنن ولی از طرفی هم هر کی زنگ میزنه و کار واجب داره از insurance بگیر تا درخواست کردیت کارت از یه فروشگاه مثل costco تا ازت اینا رو نگیرن اصلاً کارتو انجام نمیدن......اینها عبارتند از :
1- Account # (شماره حساب بانک)
2- Zip code خانه و یا محل اقامت
3- اسم و فامیل
4-شماره سوشیال
اینها آیتم های اصلی هستن البته چیزهای مهم دیگه ای هم هستند مثل شماره دبیت کارت یا کریدیت کارت ،تاریخ انقضا کارت ، کد 3 یا 4 رقمی کارت که حیاتی هستند و ممکن است بدرد خیلیا بخوره ، یکسری هم شماره هایی هستند که مهمه ولی بدرد خیلی ها نمیخوره و شاید فقط اگر کسی قصد سو یا پدر کشتگی داشته باشه فقط بشه باهاش یه جایی کاری رو باهاش خراب کرد اونها هم عبارتند از:
1- IOE یا شماره مخصوص که پشت گرین کارت هست 2- ALIEN نامبر یا شماره ای که روی ویزا و گرین کارت هست 3- شماره درایور لایسنس و یا آیدی کارت 4- شماره تلفنی که در بیشتر جاها برای ارتباط وارد میکنید.
خلاصه بر اساس این طبقه بندی خیلی نگران نباش SADFAR جان توی امریکا احتمال اشتباه در اداره جات و کارکنان درسته زیاده اما کمتر کسی هم به فکر سوء استفاده است و قریب به اتفاق اتفاقاتی هم که میوفته ناخواسته است .
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
تشکر کنندگان: roeentan ، romance33 ، amin arefi ، alirezass ، philter ، Mehrdadordi ، shishipapa ، lilistar ، tartar ، saeid-ss ، ghafari88 ، powerb
بچه ها من برای پرداخت 165$اقدام کردم .یه اکانت ساختم و همسرم رو هم به لیست اضافه کردم طبق فایلی که آذر خانم زحمت کشیده بودن و گذاشته بودن.بعد ار انجام کاره و پرداخت 330$ اکانتم فعال شد ولی فقط اسم من داخل پروفایل است و اسم و مشخصات همسرم هیج جا نمی بینم جریان چیه؟؟ام
تشکر کنندگان: daad ، shishipapa ، saeid-ss
سلام
در اون فرم آبی ما Visitors هستیم یا resident ؟
بعد من که فقط 10.000 تا میارم باید بگم یا نه ؟
بعد آیا فرم دیگه ای هم هست که باید پر کنیم یا نه اگر هست به غیر از فرم آبی ممنون میشم لینکش رو بذارید
تا من دانلود کنم یا معرفی کنید تا من خودم پیدا کنم

دم همتون گرم
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: nimo80 ، philter ، saeid-ss

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان