کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
سلام دوستان،
براي عزيزاني كه در جريان كار ما بودند و براي ديگر دوستان وضعيت خودمونو آپديت ميكنم، تا شايد از نگراني هاي شما دوستاني كه هنوز در انتظار گرين كارت هستيد كاسته شود.
همونطور كه ميدونين ما بيش از هفت ماه است كه از تاريخ ورودمون ميگذره.. پرداخت ١٦٥$ رو از ايران هشت ماه پيش انجام داده بوديم، طي پروسه مهاجرت هيچگونه تغيير ادرس نداشتيم، ورودمون به امريكا بدون دردسر و گرفتن سوشال هم به همين ترتيب بود. ولي هيچ وقت برامون ولكام لتر نيومد و همچنين خبري از گرين كارت نشد.
چند بار حضوري از طريق uscis infopass وقت گرفتيم و به اداره مهاجرت رفتيم كه هيچ جواب درستي نميدادند، و فقط ميگفتن ما نميدونيم كجاست يا در چه مرحله ايي هست فقط ميدونيم در جريان پروسه هست و تو تگزاز سنتر هست و برين خونه و منتظر بمونين.
بارها تلفن زديم به همون شماره ايي كه خودشون روي سايت دادن و ايميل هم زديم ولي خبري از گرين كارت نشد كه نشد.
وضعيت check status ما تا اونجايي پيش رفته بود كه پيغام ميداد: the production of your card has been started , you shaould receive your card within30 days... و اين پيغام براي ما فيكس شد و بارها٣٠ روز تمام شد، ولي كارت نيومد به جاي اون همين پيغام با تاريخ جديد روي صفحه بود. هر بار مادرپي مراجعه و ياتماس تلفني پاسخ متفاوتي بابت نيامدن كارت گرفتيم كه خلاصه اون ها رو به صورت موردي براتون ميگم:
١/ پرينتر خراب است!!!!
٢/ پرينتر درست است ولي تصوير شما روي كارت واضح نيست ولي ما مطمئن نيستيم!!!
٣/ شايد نياز به چك امنيتي مجدد داشته باشيد ولي ما نميدونيم!!!
٤/ شايد شما نياز به انگشت نگاري مجدد داشته باشين ولي ما نميدونيم!!!
٥/ و در ساير موارد برامون ارزوي صبر كردند!
و علت همه اين ندانستن ها اين بود كه ميگفتند پروسه دست تگزاس سنتر هست و مااز اونها خبر نداريم.
خلاصه ما نا اميد شده و دست از سر اين بندگان خدا برداشتيم.
تا اينكه بدون هيچ نشانه جديدي پيغام سايت عوض شده و تركينگ نامبر بهمون دادند و ٣ روز بعد ٢ كارت با بسته بندي جداگانه براي من و همسرم به همراه ولكام لتر پس از ٧ماه و خورده ايي رسيد!
گرين كارتهاي ما واقعا سبز هستند و ما بسيار خوشحاليم!
پس نتيجه اينكه خيلي صبور باشين ، هرازگاهي ايميل بزنين و خبري بگيرين .. خودش مياد..
اين بود داستان ما..
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
ازدوستان که توی ال ای هستند و از اونجا شناخت دارند کسی هست که بتونه چند مورد هتل یامتل که مناسب هستند از هر لحاظ رو اینجا با لینکشون برای بچه هایی که جدید دارند میان بذاره ؟ رنج قیمتش هم بنویسید لطفا
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان: Mehrdadordi
يكي از دوستان طي پيام خصوصي از من خواسته بودن كه در مورد ويرجينيا توضيح بدم كه كدوم قسمتش براي زندگي بهتر و ارزونتره..
گفتم شايد به درد بقيه دوستان هم بخوره، براي همين جواب رو اينجا هم ميذارم..
راستش ويرجينيا خيلي بزرگه و محله خوب و بد زياد داره.. بستگي داره كجا ميخواين درس بخونين يا كار كنين.. اول بايد اونا رو مشخص كنين و بعد نزديك ترين محله ( اينجا بهش ميگن شهر) رو انتخاب كنين.
من هم خيلي تجربه ندارم ولي در حد اطلاعات من:
براي مثال fairfax نسبتا خوش قيمت و بسيار امنه و خيلي از ايراني ها اونجا زندگي ميكنن و شهرش خيلي هم بزرگه ولي از شهر دي سي يكم دوره و رفت و امدش پر از ترافيكه
Mclean خيلي نزديك دي سي كاملا امن و نزديك مركز تجاري بزرگشون هست ولي قيمتش يه كم بالاتره ( منظورم اجاره هاش از ١٠٠$ تا ٥٠٠$ نسبت به محله هاي ديگه بالاتره)
Reston خيلي تر و تميز و جنگلي هست ولي اونم يكم گرونه
Woodbridge به لحاظ قيمت مناسبه ولي بعضي از مجمتمع هاش يا خيابوناش فقط اقليت نشينه و ممكنه براي شما به عنوان يه خارجي اونجا امن نباشه و در عين حال خيابون يا محله هاييش هم هست كه ادم ها قاطي زندگي ميكنن و امن هست، بايد بگردين و از نزديك ببين اين شهر خاص رو.
Fallschurch هم دقيقا مثل woodbridge هست و نياز داره كه از نزديك ببينين و بعد تصميم بگيرين.
Vienna رو من خيلي دوست داشتم چون شهرش شلوغ پلوغ تر بود و به نظر زندگي توش بيشتر جريان داشت، خيلي تميز و سر سبز و خونه ها غير اپارتماني بود، به درد اين ميخوره كه اگه دنبال basement ميگردين اونجاها دنبالش باشين. امنيتش هم خوبه.
2013as4###* آنكارا* w3 فوريه* 2 نفر* كليرشده با ستاره،٥٨ روزه خودم (١٨ اپريل)و ٦٥روزه همسرم (٢٦ اپريل)* كليرنس مجدد بعد از دريافت پاس هاي بدون ويزا* كلير مجدد ١٨ جون* ورود١٣جولاي* ويرجينيا
سلام لطفا یکی درراه خدا ما را از نگرانی و گیجی دربیاره

گرین کارت من بعد از 45 روز بدون چک و چونه اومد اما مال همسرم نیومد باآنکه تمام مراحلش توسایت مثل مال من بود حلاصه ایتکه توهمون سایت که پیگیریش کردم نوشته پست چی برگردونده بعلت undeliver
واقعا که مسخره است گرین کارت منو تو صندوق پست انداختن بعد مال همسرمو میگتد نحویل نگرفتن
به هرحال الان من نمیدونم چیگارکنم نلفن دادن میدونم مشکل ما تو listening
هست
به نظرتون راهی دیگه غیر ازتلفن کردن هست؟
لطفا اگر آری راهنمایی دقیق با جزییاتش کنید
ممنون
تشکر کنندگان: romance33 ، Mehrdadordi ، farshad_m ، behfaza ، powerb
(2014-02-23 ساعت 08:01)negar_karimi6 نوشته:  سلام لطفا یکی درراه خدا ما را از نگرانی و گیجی دربیاره

گرین کارت من بعد از 45 روز بدون چک و چونه اومد اما مال همسرم نیومد باآنکه تمام مراحلش توسایت مثل مال من بود حلاصه ایتکه توهمون سایت که پیگیریش کردم نوشته پست چی برگردونده بعلت undeliver
واقعا که مسخره است گرین کارت منو تو صندوق پست انداختن بعد مال همسرمو میگتد نحویل نگرفتن
به هرحال الان من نمیدونم چیگارکنم نلفن دادن میدونم مشکل ما تو listening
هست
به نظرتون راهی دیگه غیر ازتلفن کردن هست؟
لطفا اگر آری راهنمایی دقیق با جزییاتش کنید
ممنون

سلام دوست عزیز درست میگین مشکل ما در شنیدنه . واسه همین به نظرم باید از کسی که مسلطه بخواین کنارتون باشه -زنگ بزنین و بخواین که با نفری که معرفی میکنین و نماینده شما شناخته میشه صحبت کنن- بعدش اونا همون پای تلفن کارهای شما رو دنبال میکنن تا بالاخره معلوم بشه در کدوم مرحله هس یا چه مشکلی داره - ما به این طریق نتیجه گرفتیم و اگه مشکلی هم باشه درجا یادداشت میخوره یا اصلاح میشه - برای ما که این روش جواب داد- امتحان کنید لطفا
تشکر کنندگان: negar_karimi6 ، گل نهال ، Mehrdadordi ، yalda91 ، farshad_m ، pv-n ، behfaza ، powerb
(2014-02-22 ساعت 16:25)mechanicalengineer نوشته:  ازدوستان که توی ال ای هستند و از اونجا شناخت دارند کسی هست که بتونه چند مورد هتل یامتل که مناسب هستند از هر لحاظ رو اینجا با لینکشون برای بچه هایی که جدید دارند میان بذاره ؟ رنج قیمتش هم بنویسید لطفا

سلام

1. هوم استید شعبه وودلندهیلز ( اگه قصد دارید valley ساکن باشید)

http://www.extendedstayamerica.com/reser...troom.html

شبی 90 دلار.. اشپزخونه داره . برای بچه دارها بهتره.

2. eastwest یا اسم جدیدش starInn هست. محله شرمان اوکس.. فاصله این با بالایی با ماشین شاید 15 دقیقه بیشتر نباشه ولی سه تا شهر با هم فاصله دارن یا محله .. میدونید دیگه شهرها اینجا کوچیکه مثل محله های تهرانه. جای هر دو امنه و نزدیک مراکز خرید و ایستگاه اتوبوسه.

http://eastwestsuites.com/

این شبی 60 دلار به بالاست. یه تخته اش با چک و چونه شاید 55 هم بده . از قیمت الان خبر ندارم باید با فرانت دسک تماس بگیرید یا ایمیل بدید. قیمت یک تخته رو بپرسید چون معمولا قیمت دو تخته رو میدن.که بالاتره مثلا میگه شبی 90. ولی یه تخته اش ارزونتره. اشپزخونه نداره و تمیز نیست. ولی برای اقامت کوتاه خوبه. اکثر واحدها ایرانی های جدیدالورود هستن و صاحبش هم ایرانیه.

اگه مناطق دیگه لس انجلس میخواید برید من هوم استید رو پیشنهاد میدم شعبه های دیگه هم داره مثلا گلندل یا اورنج کانتی .. ولی قیمتش بالاتره اما سعی کنید زیاد هتل نمونید هم سخته هم گرونتره. موفق باشید
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
تشکر کنندگان: sce ، romance33 ، گل نهال ، mechanicalengineer ، Mehrdadordi ، shadi79 ، mozhgangh ، behfaza ، powerb
گرین کارد منزل بعد از سه ماه اومد . بدون پیگیری و ایمیل و زنگ .. گذاشتیم به حال خودش . برای خودمم 40 روزه اومد. الکی نگران نباشید واقعا چیزای مهمتری برای نگرانش بودن داریم اینجا.
2013EU21XX
ورود 22 نوامبر 2013
نیویورک
تشکر کنندگان: romance33 ، گل نهال ، payan ، Mehrdadordi ، yalda91 ، farshad_m ، pv-n ، behfaza ، powerb
(2014-02-23 ساعت 08:33)ali234 نوشته:  
(2014-02-22 ساعت 16:25)mechanicalengineer نوشته:  ازدوستان که توی ال ای هستند و از اونجا شناخت دارند کسی هست که بتونه چند مورد هتل یامتل که مناسب هستند از هر لحاظ رو اینجا با لینکشون برای بچه هایی که جدید دارند میان بذاره ؟ رنج قیمتش هم بنویسید لطفا

سلام

1. هوم استید شعبه وودلندهیلز ( اگه قصد دارید valley ساکن باشید)

http://www.extendedstayamerica.com/reser...troom.html

شبی 90 دلار.. اشپزخونه داره . برای بچه دارها بهتره.

2. eastwest یا اسم جدیدش starInn هست. محله شرمان اوکس.. فاصله این با بالایی با ماشین شاید 15 دقیقه بیشتر نباشه ولی سه تا شهر با هم فاصله دارن یا محله .. میدونید دیگه شهرها اینجا کوچیکه مثل محله های تهرانه. جای هر دو امنه و نزدیک مراکز خرید و ایستگاه اتوبوسه.

http://eastwestsuites.com/

این شبی 60 دلار به بالاست. یه تخته اش با چک و چونه شاید 55 هم بده . از قیمت الان خبر ندارم باید با فرانت دسک تماس بگیرید یا ایمیل بدید. قیمت یک تخته رو بپرسید چون معمولا قیمت دو تخته رو میدن.که بالاتره مثلا میگه شبی 90. ولی یه تخته اش ارزونتره. اشپزخونه نداره و تمیز نیست. ولی برای اقامت کوتاه خوبه. اکثر واحدها ایرانی های جدیدالورود هستن و صاحبش هم ایرانیه.

اگه مناطق دیگه لس انجلس میخواید برید من هوم استید رو پیشنهاد میدم شعبه های دیگه هم داره مثلا گلندل یا اورنج کانتی .. ولی قیمتش بالاتره اما سعی کنید زیاد هتل نمونید هم سخته هم گرونتره. موفق باشید

ممنون از شما دوست عزیز
دوستان طبق تجربه شخصی شما ، بنظرتون چند روز تو هتل موند میشه یه خونه یا اتاق اجاره کرد و برای کسانی که میان اونجا اولش چند روز رزرو هتل کافیه تا یه جایی رو پیدا کنند ؟
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
تشکر کنندگان: farshad_m ، pv-n
سلام
بچه شما در مورد کمکهای دولتی چی میدونید مثل اینکه دولت یجای بده برای زندگی ...
ممنون میشم کمک کنم بهم خیلی خوب میشه
البته اگر سایتش رو به من بگید ممنون میشم
****13AS/مصاحبهANK/نتیجه:صورتی/مقصدNY/کلیر در 208 روز
تشکر کنندگان: romance33 ، behfaza
سلام، دوستان کسی میدونه بر اساس آخرین قوانین، بعد از آمدن گرین کارت و در سال اول چه مدتی میشه بیرون از خاک آمریکا بود تا فقط گرین کارتت دچار مشکل نشه، ممنونم.
تشکر کنندگان: Mehrdadordi ، powerb
با سلام. دوستان کسی در رابطه با selective service اطلاعی داره کسانی که زیر 25 سال هستند بعد از رفتن باید چی کار کنند؟
تشکر کنندگان:
(2014-02-24 ساعت 07:10)Mohammad1356 نوشته:  سلام، دوستان کسی میدونه بر اساس آخرین قوانین، بعد از آمدن گرین کارت و در سال اول چه مدتی میشه بیرون از خاک آمریکا بود تا فقط گرین کارتت دچار مشکل نشه، ممنونم.

زير ٦ ماه بايد دوباره برگردي ؛) كه سيتيزن شيپت به هم نخوره واسه پاس ابي
مثلا اگر عيد نوروز مياين ايران تا اخر شهريور فرصت داري برگردي ..
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان
ما 5ما پیش وارد امریکا شدیم یک ماه ونیم ماندیم ولی گرین کارت نیامد و مجبور شدیم برگردیم به تازگی گرین کارتها به ادرسی که دادیم رسیده و ما برای عید داریم میرویم ،از انجایی که گرین کارتها دستمون نیست و تاریخ اکسپایر دیت روی ویزا ما گذشته می تونیم با این ویزا از ایران خارج شویم و وارد امریکا شویم،من شنیده بودم بعد از ان تاریخی که وارد امریکا میشویم 1سال ویزامون اعتبار داره،پس این تاریخ اکسپایر چی است؟
ایرلاینی که باهاش مرویم مگذاره بریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواشا هر کی می دونه کمک کنه چون ما بلیط داریم و نمی دونیم چی کار کنیم
تشکر کنندگان: behfaza ، Mehrdadordi
(2014-02-24 ساعت 15:40)solak نوشته:  سلام به دوستان
ما 5ما پیش وارد آمریکا شدیم یک ماه ونیم ماندیم ولی گرین کارت نیامد و مجبور شدیم برگردیم به تازگی گرین کارتها به ادرسی که دادیم رسیده و ما برای عید داریم میرویم ،از انجایی که گرین کارتها دستمون نیست و تاریخ اکسپایر دیت روی ویزا ما گذشته می تونیم با این ویزا از ایران خارج شویم و وارد آمریکا شویم،من شنیده بودم بعد از ان تاریخی که وارد آمریکا میشویم 1سال ویزامون اعتبار داره،پس این تاریخ اکسپایر چی است؟
ایرلاینی که باهاش مرویم مگذاره بریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواشا هر کی می دونه کمک کنه چون ما بلیط داریم و نمی دونیم چی کار کنیم

سلام Smile نگران نباش عزيز اون مهر كه تو فرودگاه امريكا موقع ورود زدن بغل ويزات يعني تا يكسال حكم گرين كارت داره و ميتوني برگردي .....منهم الان ايرانم و بعداز ٢ ماه اومدم تازه پست شده كارتم Smile
اژانس هاي هواپيمايي هم ميدونن داستانو ..بليطتون صادر ميشه Smile)
كيس : 2013AS65$$
تاریخ قبولی : انكارا/1 مي2012
تاریخ مصاحبه:هفته اخرمی2013 /
بركه صورتي/ ١ نفر/مقصد:سياتل
اپديت ها:/٣٠ مي،١٨، ١٩ جولاي،١٦ ١،٦،٧،١٢،١٥اگوستCool
:cleared on:16August 2013
Issued on : 23August 2013
Finito Big Grin
تشکر کنندگان: گل نهال ، behfaza ، romance33 ، saeeds61
[quote='member' pid='466078' dateline='1393228316']
با سلام. دوستان کسی در رابطه با selective service اطلاعی داره کسانی که زیر 25 سال هستند بعد از رفتن باید چی کار کنند؟
[/quot
کسی در این مورد اطلاعی نداره؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان