کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2015-08-24 ساعت 11:35)poni نوشته:  اثبات رابطه دوستی که قراره اسپانسر شه به چه شکل هست؟ منظورم اینه که چه جوری باید اثبات شه؟
و آخر اینکه اگر کسی اسپانسر نتونه پیدا کنه، به چه شکل دیگه ای میشه مشکل رو حل کرد؟ میشه وکیل گرفت و ازش خواست که کسی رو پیدا کنه؟ وکیلا این کارو می کنن؟ کسی هست که وکیلش قراره این مشکل رو حل کنه؟
فکر می کنم با توجه به اینکه همسرامون یه ساله آمریکان پیدا کردن اسپانسر مشکل خیلی از ماها باشه.

سلام دوست عزیز
نیازی به اثبات رابطه با اسپانسر نمی باشد تمکن مالی اسپانسر و اقامت امریکایی او مهم می باشد
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: USA2014 ، rezahoorjandi ، alvan ، پدی ، شاپرک ، حاجی واشنگتن ، smpf ، wayfarer ، alireza51
(2015-08-25 ساعت 05:46)فریاد تنها نوشته:  سلام دوستان سوالی داشتم این social security earnings statement چیه و از کجا باید تهیه اش کرد؟و دوم اینکه با وجود فرم w2 باز هم باید فرم IRS را هم بفرستیم؟

سلام دوست عزیز
مربوط به سابقه بیمه تامین اجتماعی یا بیمه همگانی می باشد و برای کسانی است که شامل تکمیل فرم I-864w می باشند باید ارائه شود
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، alvan ، پدی ، شاپرک ، حاجی واشنگتن ، smpf ، USA2014 ، wayfarer ، alireza51
دوستان گويا مركز ورمونت داره پرونده هاي ما را به كاليفرنيا منتقل ميكته
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
چطور ميشه عكس ضميمه كرد ؟
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، alvan ، wayfarer ، smpf ، alireza51
(2015-08-26 ساعت 15:57)Farnood1234 نوشته:  دوستان گويا مركز ورمونت داره پرونده هاي ما را به كاليفرنيا منتقل ميكته

چه خبر خوبی. واستون خیلی خوشحالم فرنود جانRolleyes
پاسخ
Workload Transfer From the Vermont Service Center to the California Service Center
From USCIS: USCIS recently began transferring some casework from the Vermont Service Center to the California Service Center to balance workloads.

سلام
دوستان ورمونتی
مشخصا دیگر مرکز ورمونت نمی تواند بیش از تاخیر کند.
بزودی اپرو و به موقع به مصاحبه می رسید.
نگرانی من بیشتر بخاطر کیلیرنس است.

-------------- ( آخرین وضعیت دوستان ) --------------

[عکس: LKwzC.jpg]
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
(2015-08-26 ساعت 15:57)Farnood1234 نوشته:  دوستان گويا مركز ورمونت داره پرونده هاي ما را به كاليفرنيا منتقل ميكته
مرسی فرنود خانم، چه خبر خوبی. امیدوارم همیشه خوش خبر باشید. SmileSmileSmile
بجا مانده از لاتاری 2014
Priority Date: Dec 05, 2014
Transferred from Vermont to California USCIS office: Aug 27, 2015
Received at California office: Sep 04, 2015
Approved: Sep 22, 2015
NVC Case Number & Invoice ID Number: Oct 29, 2015
I-261 & $120: Nov 16,2015
پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، pari pari ، hamid_fs3 ، alvan ، USA2014 ، pari1392 ، wayfarer ، smpf ، جواد حبيبي ، alireza51
عليرضاي عزيز. نگراني براي كليرنس را همه داريم. اما يك چيزي ته دلم ميگه كه ما را به يك جرم دو بار مجازات نميكنند. ما يك بار كليرنس خورديم و يكبار كلير شديم. مشكل ما اتمام كيس نامبر بوده. اگر هر كداممون را به همون سفارت قبلي بفرستند احتمال داره كه پرونده مون را يك نيم نگاه بندازند و نتيجه چك قبلي را كه انجام دادند را پيدا كنند. اونها هم نيرو و وقت زيادي ندارند كه يك نفر را چند بار چك كنند. در ضمن اگه وجدان داشته باشند بايد بدونند كه دو سال دوري از خانواده براي بازنشسته بودن از يك ارگان دولتي يا سربازي رفتن در ايران كفايت ميكنه.
به خدا اين خيلي ناعادلانه است كه دوباره بخوان ما را كليرنس كنند. ميدونم براي ٢٠١٣ اي ها اين اتفاق افتاده. اما صميمانه اميدوارم كه اونها زودتر كلير بشن و وجداناًديگه به ما كليرنس نخوره
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، alvan ، alireza51 ، USA2014 ، pari1392 ، rezahoorjandi ، wayfarer ، smpf ، جواد حبيبي
با سلام به همه دوستان عزیز و تبریک به عزیزانی که پروندشون از ورمونت منتقل شده امیدوارم هر چه سریعتر اپروو بشید
یه سوالی داشتم ما یک هفته پیش مدارکمون رو به n v c پست کردیم و پست هم تایید کرده که مدارک رسیده ولی خود n v c هنوز به ما ایمیلی نزده که مدارکو تحویل گرفتن ٬ آیا وقتی مدارکو تحویل میگیرن ایمیل میزنن ؟ و به نظرتون از n v c پیگیری کنم ؟ ممنون میشم از دوستان اگه کسی تجربه ای در این زمینه داره اعلام کنه .
امیدوارم واسه همه هر چه زودتر این انتظار ها به پایان برسه .
تشکیل پرونده : ۲۰۱۴/۱۱ _ اپروو : ۲۰۱۵/۳ _ کیس نامبر : ۲۰۱۵/۷ پرداخت ۱۲۰ و ۳۲۵ : ۲۰۱۵/۷ _ فرم ۲۶۰ : ۲۰۱۵/۸ _ ارسال ۸۶۴ و مدارک : ۲۰۱۵/۹
پاسخ
متنی که uscis مرکز ورمونت برای انتقال پرونده فرستاده اینه:
در 26 آگوست 2015 فرم i-130 شما به دفتر دیگری از uscis منتقل گردید. آن دفتر هم اکنون بر روی کیس شما نظارت قضایی دارد. ما یک پیام برای شما ارسال کردیم که دلیل اینکه ما کیس شما را انتقال داده ایم را توضیح میدهد. اگر شما پیام خود را تا 25 سپتامرر دریافت نکردید لطفا برای دریافت یک کپی از آن به سایت www.uscis.gov/e-request بروید. اگر شما جابجا شدید برای ارائه آدرس جدیدتان به ما به آدرس wwww.uscis.gov/addresschange بروید.
اگر شما یکی از فرمهای I-131, I-90, I-765 ، I-485, I-589, I-751, N-400, I-821 را پر کرده اید می توانید انتظار داشته باشید که یک دعوتنامه برای حضور در یکی از مراکز پشتیبانی USCIS جهت اخذ اثر انگشت و یا تصویرتان دریافت نمایید. زمان حضور شما به واسطه تعداد افراد حاضر در نوبت تعیین می شود. ما سعی می کنیم که نوبت حضور شما را در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین نماییم و در اکثر حالتها شما وقتن مصاحبه را در 30 روز پس از ارسال پرونده دریافت خواهید کرد. ما نامه تعیین وقت را 14 روز جلوتر از زمان مصاحبه ارسال خواهیم کرد. بسیار مهم است که شما این نوبت را حفظ نمایید. همچنین چنانچه اکیدا نیاز باشد می توانید درخواست دهید که نوبت شما تمدید شود. لطفا مراقب باشید که تمدید مصاجبه ممکن است پروسه پرونده شما را به تاخیر بیندازد. لطفا اگر نیاز به تمدید وقت مصاحبه دارید دستورالعمل موجود در پیام وقت مصاحبه را دنبال کنید. بعضی اوقات در حالتی که فرمی بجز فرمهای فوق را پر کرده اید نیز ممکن است یک نوبت مصاحبه برای حضور در یکی از مراکز پشتیبانی USCIS جهت اخذ اثر انگشت دریافت نمایید. در این حالت ممکن است وقت مصاحبه شما بیش از 30 روز بعد از ارسال پرونده تعیین شود.
برای دیدن سابقه کیس خود و فهمیدن آنچه که در مرحله بعدی می توانید انتظار داشته باشید در اکانت USCIS خود لاگین نمایید. طول مدت پروسه فعلی را می توانید در قسمت CHECK PROCESSING TIMES سایت USCIS پیدا کنید.
**یعنی چی اونوقت ؟**
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: Farnood1234 ، smpf ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، pari pari ، alvan ، wayfarer ، alireza51

گویا متاسفانه پرونده ما به حالت عادی منتقل نمیشه! من متن ارسالی یو اس سی ای اس را به فارسی ترجمه کرده ام. ببین چه دری وری هایی گفتن !!!!

(2015-08-27 ساعت 12:15)bobo_ir نوشته:  متنی که uscis مرکز ورمونت برای انتقال پرونده فرستاده اینه:
در 26 آگوست ۲۰۱۵ فرم i-130 شما به دفتر دیگری از uscis منتقل گردید. آن دفتر هم اکنون بر روی کیس شما نظارت قضایی دارد. ما یک پیام برای شما ارسال کردیم که دلیل اینکه ما کیس شما را انتقال داده ایم را توضیح میدهد. اگر شما پیام خود را تا 25 سپتامرر دریافت نکردید لطفا برای دریافت یک کپی از آن به سایت www.uscis.gov/e-request بروید. اگر شما جابجا شدید برای ارائه آدرس جدیدتان به ما به آدرس wwww.uscis.gov/addresschange بروید.
اگر شما یکی از فرمهای I-131, I-90, I-765 ، I-485, I-589, I-751, N-400, I-821 را پر کرده اید می توانید انتظار داشته باشید که یک دعوتنامه برای حضور در یکی از مراکز پشتیبانی USCIS جهت اخذ اثر انگشت و یا تصویرتان دریافت نمایید. زمان حضور شما به واسطه تعداد افراد حاضر در نوبت تعیین می شود. ما سعی می کنیم که نوبت حضور شما را در کوتاه ترین زمان ممکن تعیین نماییم و در اکثر حالتها شما وقتن مصاحبه را در 30 روز پس از ارسال پرونده دریافت خواهید کرد. ما نامه تعیین وقت را 14 روز جلوتر از زمان مصاحبه ارسال خواهیم کرد. بسیار مهم است که شما این نوبت را حفظ نمایید. همچنین چنانچه اکیدا نیاز باشد می توانید درخواست دهید که نوبت شما تمدید شود. لطفا مراقب باشید که تمدید مصاجبه ممکن است پروسه پرونده شما را به تاخیر بیندازد. لطفا اگر نیاز به تمدید وقت مصاحبه دارید دستورالعمل موجود در پیام وقت مصاحبه را دنبال کنید. بعضی اوقات در حالتی که فرمی بجز فرمهای فوق را پر کرده اید نیز ممکن است یک نوبت مصاحبه برای حضور در یکی از مراکز پشتیبانی USCIS جهت اخذ اثر انگشت دریافت نمایید. در این حالت ممکن است وقت مصاحبه شما بیش از 30 روز بعد از ارسال پرونده تعیین شود.
برای دیدن سابقه کیس خود و فهمیدن آنچه که در مرحله بعدی می توانید انتظار داشته باشید در اکانت USCIS خود لاگین نمایید. طول مدت پروسه فعلی را می توانید در قسمت CHECK PROCESSING TIMES سایت USCIS پیدا کنید.
**یعنی چی اونوقت ؟**

دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند لطف می کنید بگید منظورشون از این دری وری ها چی بوده ؟!
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: rezahoorjandi ، alvan ، smpf ، wayfarer ، alireza51
(2015-08-27 ساعت 13:03)bobo_ir نوشته:  دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند لطف می کنید بگید منظورشون از این دری وری ها چی بوده ؟!
سلام
به نظرم با توجه به اجرایی شدن قانون در سال گذشته که مسقیما برگروه F2A اثر مستقیم دارد و پایان مدت قانونی مرکز ورمونت برای رسیدگی به پرونده های این گروه، این مرکز مجبور شده است که برای کاهش فشار برخی پرونده های را به مراکز دیگر منتقل کند.
سرعت بولتن ویزا خود نشان دهنده این است که پرونده گروه F2A در این مرکز بدون دلیل تا الان بلاتکلیف مانده است.
از نظر من مثبت به موضوع نگاه کنید.
بزودی پرونده با سرعت بیشتر به جریان می افتد.

در صورت امکان در امضای خود وضعیت خود را واضح تر بنویسید(?=PD) تا در جدولی که تهیه کرده ام نام شما را نیز وارد کنم.
موفق باشید.
پاسخ
(2015-08-27 ساعت 14:01)alireza51 نوشته:  
(2015-08-27 ساعت 13:03)bobo_ir نوشته:  دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند لطف می کنید بگید منظورشون از این دری وری ها چی بوده ؟!
سلام
به نظرم با توجه به اجرایی شدن قانون در سال گذشته که مسقیما برگروه F2A اثر مستقیم دارد و پایان مدت قانونی مرکز ورمونت برای رسیدگی به پرونده های این گروه، این مرکز مجبور شده است که برای کاهش فشار برخی پرونده های را به مراکز دیگر منتقل کند.
سرعت بولتن ویزا خود نشان دهنده این است که پرونده گروه F2A در این مرکز بدون دلیل تا الان بلاتکلیف مانده است.

در صورت امکان در امضای خود وضعیت خود را واضح تر بنویسید(?=PD) تا در جدولی که تهیه کرده ام نام شما را نیز وارد کنم.
موفق باشید.

ممنون از پاسخ شما ولی من منظورشون از مصاحبه و انگشت نگاری و ... را نمی فهمم !!! همسر من با پاس سفید ایرانه و رفتن به این زودی با یه بچه 1.5 ساله براش مصیبته ! البته من برای ویزای توریستی در آبان ماه مصاحبه دارم که به احتمال زیاد پذیرفته نمیشه و خودم هم اینطور انتظار دارم و اگر برای همسرم زودتر وقت مصاحبه بزارن برنامم به هم میریزه! چون می خواستم بلافاصله بعد از رد ویزای توریستی همسر و پسرم را بفرستم و خودم به استناد عدم پذیرش ویزای توریستی و گواهی پزشک کودکان در امریکا مبنی بر نیاز روحی فرزندم به حضور من به عنوان پدرش ویزا از طریق هیومنیترین پارول بگیرم تا قبل از مصاحبه بتونم پیش اونا باشم و ضمن اینکه آپارتمان اجاره میکنم و آنها را اسکان میدهم و 105 هزار تا را برای حل مشکل اسپانسرم به حساب خانمم میریزم به مشکل دامیسیل هم بر نخورم .
(F2a category)
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pari ، rezahoorjandi ، alvan ، smpf ، reasonable ، جواد حبيبي ، wayfarer ، alireza51
(2015-08-27 ساعت 14:47)bobo_ir نوشته:  
(2015-08-27 ساعت 14:01)alireza51 نوشته:  
سلام

موفق باشید.

ممنون از پاسخ شما ولی من منظورشون از مصاحبه و انگشت نگاری و ... را نمی فهمم !!! همسر من با پاس سفید ایرانه و رفتن به این زودی با یه بچه ۱.۵ ساله براش مصیبته ! البته من برای ویزای توریستی در آبان ماه مصاحبه دارم که به احتمال زیاد پذیرفته نمیشه و خودم هم اینطور انتظار دارم و اگر برای همسرم زودتر وقت مصاحبه بزارن برنامم به هم میریزه! چون می خواستم بلافاصله بعد از رد ویزای توریستی همسر و پسرم را بفرستم و خودم به استناد عدم پذیرش ویزای توریستی و گواهی پزشک کودکان در آمریکا مبنی بر نیاز روحی فرزندم به حضور من به عنوان پدرش ویزا از طریق هیومنیترین پارول بگیرم تا قبل از مصاحبه بتونم پیش اونا باشم و ضمن اینکه آپارتمان اجاره میکنم و آنها را اسکان میدهم و 105 هزار تا را برای حل مشکل اسپانسرم به حساب خانمم میریزم به مشکل دامیسیل هم بر نخورم .

اون انگشت نگاري و ... مال فرمهايه كه نام برده. ما فرم ١٣٠ پر كرديم كه جزو اون فرمهاي ذكر شده در نامه نيست
23 sep دوخطي -
11oct  o
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: bobo_ir ، smpf ، dream.land ، reasonable ، alvan ، USA2014 ، wayfarer ، rezahoorjandi ، alireza51
سلام به همه دوستان،من بيش از سه ماه پيش از طريق تلفن كيس نامبر و محل مصاحبه رو گرفتم و بيش از سه هفته هستش كه از ان وي سي ايميل اومده كه كيس الي جيبل هستش و ميتونيد مراحل بعدي رو انجام بديد،اما متاسفانه من هر وقت ورود ميكنم كه انجام بدم پيغام ميده كه هنوز الي جيبل نيست،اين موضوع منو خيلي نگران كرده،به نظر شما مشكل كجا ميتونه باشه،؟؟خيلي ممنونم از راهنماييتون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، alvan ، wayfarer ، جواد حبيبي ، rezahoorjandi ، pari1392 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان