کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2014-04-27 ساعت 00:57)Shahabpk نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 00:23)iraj im نوشته:  با عرض سلام و تبریک به دوستانی که در مراحل پایانی و چند قدمی ویزا هستند.انشااله همگی در کنار خانوادهامون باشیم.سوالی داشتم از دوستان.من همسرم خردادماه بلیط برای آمریکا گرفته و تا اون موقع5 ماهی از موندنش در ایران می گذره اما برای پسرم که 7 سالشه تصمیم گرفتیم سر سال بره یعنی 11 ماه بعد از ورودش به ایران .به نظر شما پلیس فرودگاه به بچه ها کاری دارند یا نه ؟البته گرین کارتش حاضر شده.خیلیها میگن مشکلی نیست ولی من نگرانم.ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام
ضمن اینکه آرزو میکنم کار شما هم هرچه زودتر درست بشه و در کنار خانواده باشید . تا اونجایی که میدونم اولا طبق قوانین آمریکا بچه تا زیر 14 سال متعلق به مادرشه و دوم اینکه هرجا میره باید حتما با والدینش باشه .سوم اینکه ویزای اون بچه Following-to-Join هست و این به این معنی هست که باید حتما به همراه مادرش وارد خاک آمریکا بشه. خصوصا اگر گرین کارت همراهش نباشه.
اما یک چیزی را نفهمیدم یعنی میخواین بچه را اینجا بفرسید مدرسه بعد سر سال درش بیارید بفرستید بره اونجا؟!! اینطوری که به اون بچه لطمه میخوره؟! البته میدونم دور شدن از اون بچه چقدر سخته... اینو کاملا میفهمم ! خودم یکی دارم!

دوست عزیز بزرگترین مشکل ما اینه که برای مادرش ویزا داده نشده و خودتون بهتر می دونید که بچه ها به مادر وابسته ترن تا پدر.پسرم امسال کلاس اولشو ایران خوند وسط سال 10 روز با پدرش رفت و برگشت ولی الان موندیم چکار کنیم.می ترسم سر سال بردن براش مشکل ایجاد کنه .البته دلیل قانع کنندمون بودن مادرش در ایرانه.البته اگر از دید اونا قانع کننده باشه
CATEGOATY:F2A
periority date:21 oct
approval:8nov
nvc case number:13 december
case no:ANK201384****
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، mehdi didam ، ali_gh ، romance33 ، پدی ، abtin2015 ، smpf ، alvan ، SK89 ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-27 ساعت 00:43)amjad نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 00:23)iraj im نوشته:  برای پسرم که 7 سالشه تصمیم گرفتیم سر سال بره یعنی 11 ماه بعد از ورودش به ایران .به نظر شما پلیس فرودگاه به بچه ها کاری دارند یا نه
ایشون چون تحت تکفل شما و همسرتون هستند کاریش ندارن
ولی سوال مهمتر اینه که چرا این تصمیمو گرفتین؟ و یازده ماه دیگه با کی داره میره؟
اگر بخواد وارد مدرسه بشه الان که مدارس در شرف تعطیلی هست ،کادر مدرسشون فرصت بیشتری دارن تا باهاش کار کنن و به کلاس برسوننش
بچه هم یهو سال تحصیلی جدید یه گوشه کز نمیکنه و صدمه نمیبینه-اینطور نیست؟

دوست عزیز پسرم ایران کلاس اولشو خوند و تا کار مادرش درست نشه فکر کنم باید ریینتری بگیریم تا دومش هم همینجا بخونه .البته شنیدم برای ریینتری باید حضور فیزیکی 2-3 ماهه اونجا داشته باشی.خلاصه که در وضعیت بدی هستیم و دوری بچه از مادر بیشترین لطمه برای هردوشون هست.ای کاش اونها هم این ها رو درک می کردند.
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، mehdi didam ، ali_gh ، romance33 ، پدی ، Shahabpk ، abtin2015 ، smpf ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-27 ساعت 01:08)iraj im نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 00:23)iraj im نوشته:  ... اما برای پسرم که 7 سالشه تصمیم گرفتیم سر سال بره یعنی 11 ماه بعد از ورودش به ایران .به نظر شما پلیس فرودگاه به بچه ها کاری دارند یا نه ؟البته گرین کارتش حاضر شده.خیلیها میگن مشکلی نیست ...

... اولا طبق قوانین آمریکا بچه تا زیر 14 سال متعلق به مادرشه ... میدونم دور شدن از اون بچه چقدر سخته... اینو کاملا میفهمم ! خودم یکی دارم!

دوست عزیز بزرگترین مشکل ما اینه که برای مادرش ویزا داده نشده و خودتون بهتر می دونید که بچه ها به مادر وابسته ترن تا پدر.پسرم امسال کلاس اولشو ایران خوند وسط سال 10 روز با پدرش رفت و برگشت ولی الان موندیم چکار کنیم.می ترسم سر سال بردن براش مشکل ایجاد کنه .البته دلیل قانع کنندمون بودن مادرش در ایرانه.البته اگر از دید اونا قانع کننده باشه

خب من تا حالا برعکس فکر میکردم . پسر شما میتونه به همراه مادرش در ایران بمونه تا زمانی که کار مادر درست بشه . بعد میتونه همراه مادر بره سفارت برای مصاحبه. زمانی که شماره کیس به همسرتون میدن تو پرونده NVC اسم بچه را هم مینویسند . (حتی برای من هم نوشته اند) و بدون هیچ مشکلی گرین کارت بچه را براش تمدید میکنند و تو پاسش هم مینویسند . قبلا هم گفتم ، طبق قوانین آمریکا بچه متعلق به مادرشه ! :)
هزینه اضافه نمیخواد و نیازی به مجوز بازگشت هم نیست!
موفق باشید! :)
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
(2014-04-27 ساعت 01:31)Shahabpk نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 00:23)iraj im نوشته:  ... اما برای پسرم که 7 سالشه تصمیم گرفتیم سر سال بره یعنی 11 ماه بعد از ورودش به ایران .به نظر شما پلیس فرودگاه به بچه ها کاری دارند یا نه ؟البته گرین کارتش حاضر شده.خیلیها میگن مشکلی نیست ...

... اولا طبق قوانین آمریکا بچه تا زیر 14 سال متعلق به مادرشه ... میدونم دور شدن از اون بچه چقدر سخته... اینو کاملا میفهمم ! خودم یکی دارم!

خب من تا حالا برعکس فکر میکردم . پسر شما میتونه به همراه مادرش در ایران بمونه تا زمانی که کار مادر درست بشه . بعد میتونه همراه مادر بره سفارت برای مصاحبه. زمانی که شماره کیس به همسرتون میدن تو پرونده NVC اسم بچه را هم مینویسند . (حتی برای من هم نوشته اند) و بدون هیچ مشکلی گرین کارت بچه را براش تمدید میکنند و تو پاسش هم مینویسند . قبلا هم گفتم ، طبق قوانین آمریکا بچه متعلق به مادرشه ! Smile
هزینه اضافه نمیخواد و نیازی به مجوز بازگشت هم نیست!
موفق باشید! Smile

مرسی از دلگرمی هاتون .اگه اینطور که شما می گید باشه که خوب خیلی خوبه .اما چقدر مطمانید؟منبعی هست که توش نوشته باشه ؟یا باید به فکر پاس سفید بود؟
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، پدی ، romance33 ، ali_gh ، abtin2015 ، mehdi didam ، azar1348 ، alireza51
چند روز پیش واسه من یه ایمیل از NVC اومد, سفارت رو تعیین کرده ولی کیس نامبر نداده فقط یه Invoice Id Number داده, یعنی چی؟!
الان باید منتظر بشم دوباره ایمیل بزنن که کیس نامبر بدن؟
2013AS2***   نفرات:2    مصاحبه:19DES,2012 ایروان   سـفـــــرنـــامـه
کلیر: برنده اصلی 19Agust   ورود به آمریکا: 17NOV 2013
--------------------------
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
Case Updates: 9,14,15,16,17,22 Dec,13March,5,11May
CLEAR:16MAY2016 Smile  
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، گل نهال ، پدی ، romance33 ، ali_gh ، abtin2015 ، alvan ، iraj im ، mehdi didam ، azar1348 ، زری وحدتی ، alireza51
(2014-04-29 ساعت 06:26)khmp نوشته:  چند روز پیش واسه من یه ایمیل از NVC اومد, سفارت رو تعیین کرده ولی کیس نامبر نداده فقط یه Invoice Id Number داده, یعنی چی؟!

ممکنه قبلاً کیس نامبر داده باشن و به دست شما نرسیده باشه باهاشون حتماً تماس بگیرین و کیس نامبر رو بخواین .شما وقتی اینویس نامبر برات اومده باید کیس نامبر هم واست میومد.توی اون ایمیل که واست امده نگفته که 88$ رو پرداخت کن؟حتماً باهاشون تلفنی تماس بگیرین.موفق باشی.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، amjad ، Shahabpk ، پدی ، abtin2015 ، گل نهال ، alvan ، khmp ، mehdi didam ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-29 ساعت 08:39)romance33 نوشته:  
(2014-04-29 ساعت 06:26)khmp نوشته:  چند روز پیش واسه من یه ایمیل از NVC اومد, سفارت رو تعیین کرده ولی کیس نامبر نداده فقط یه Invoice Id Number داده, یعنی چی؟!

ممکنه قبلاً کیس نامبر داده باشن و به دست شما نرسیده باشه باهاشون حتماً تماس بگیرین و کیس نامبر رو بخواین .شما وقتی اینویس نامبر برات اومده باید کیس نامبر هم واست میومد.توی اون ایمیل که واست امده نگفته که 88$ رو پرداخت کن؟حتماً باهاشون تلفنی تماس بگیرین.موفق باشی.

بدون کیس که Invoice نمیدن!!! تو همون صورتحساب هم باید شماره کیس نوشته شده باشه!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، پدی ، abtin2015 ، ali_gh ، khmp ، alvan ، romance33 ، mehdi didam ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-28 ساعت 15:27)iraj im نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 01:31)Shahabpk نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 00:23)iraj im نوشته:  ...
...
...
...

مرسی از دلگرمی هاتون .اگه اینطور که شما می گید باشه که خوب خیلی خوبه .اما چقدر مطمانید؟منبعی هست که توش نوشته باشه ؟یا باید به فکر پاس سفید بود؟

در این مورد که کاملا مطمئنم! متاسفانه امروز هر کاری کردم نتونستم سایت USCIS را باز کنم که براتون یک منبعی را معرفی کنم. نمیدونم چه مرگش بود!
خودتونم میتونید مطالعه کنید . ولی خب اگر میخواهید خیالتون راحت باشه میتونید با یک وکیل مشورت کنید . گرفتن مجوز بازگشت هم که کاری نداره. خب بگیرید براش. تا دو سال میشه ازش استفاده کرد . الان هم که کیس های خانوادگی مثل دوره های قبل خیلی طول نمیکشه!
ولی ببینید برای اینکه کمی خیالتون راحت بشه عکس کیس خودمو اینجا میگذارم. به قسمت شماره کیس ها اون پایین دقت کنید . 2تا شماره هست . شماره 02 مال دخترمه. دخترم هم گرین کارت داره و هم در آمریکاست و اصلا ایران نیومده از اون موقع! ولی اینجا براش شماره گذاشتن . وقتی با NVC تماس گرفتیم گفتن این روال عادی پرونده هاست و اون بچه میتونه با پدرش بره سفارت!
-->
تنها چیزی که کاملا مطمئن نیستم اینکه زمانی که NVC به شما کیس نامبر میده و از شما درخواست مدارک میکنه باید اسم پسرتون را هم به عنوان همراه داخل فرم ها بنویسید و دومرتبه براش پول واریز کنید یا نه! من اسم دخترم را تو فرم ها ننوشته بودم ولی بازم براش شماره اومده!
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: abtin2015 ، ali_gh ، iraj im ، alvan ، romance33 ، mehdi didam ، azar1348 ، alireza51
مرسی شهاب خان از پاسختون .برای ریینتری حتما باید بچه آمریکا باشه یا غیابی هم میشه گرفت؟
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، ali_gh ، mehdi didam ، Shahabpk ، azar1348 ، alireza51
یک سوال برام پیش اومده nvc برنامه کاریش چطوریه ما از 13 دسامبر تا بحال هیچ ایمیلی برای پرداختها نداشتیم بعد تاریخهای بعد از ما رو invoice دادند؟به نظرتون تلفن زدن کارسازه یا نه؟
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، mehdi didam ، پدی ، azar1348 ، alireza51

دوست عزیز کدوم سفارتید؟
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، ali_gh ، mehdi didam ، پدی ، nedaba ، abtin2015 ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-29 ساعت 08:39)romance33 نوشته:  

نه شقایق جان نگفته. میگی زنگ بزنم بپرسم؟
این متن ایمیلشونه:
The National Visa Center (NVC) received your inquiry regarding the immigrant visa petition: (xxxxxxxxxxx) filed by (xxxxxxxxxxxx) on behalf of (xxxxxxxxxxxxx).
Due to the numerical limitations on immigrant visa issuance prescribed by law, this petition is not eligible for further processing at this time. The petition will be retained at the NVC until an immigrant visa becomes available. The petitioner, principal applicant, or attorney of record will be notified when this petition is eligible for further processing. The principal applicant should not make any firm plans such as disposing of property, giving up jobs, or making travel arrangements at this time. For additional information please review the explanation of numerical limitations on immigrant visa issuance below.
EXPLANATION OF NUMERICAL LIMITATIONS ON IMMIGRANT VISA ISSUANCE:
Immigrant visa processing is governed by the Immigration and Nationality Act (INA) of 1952, as amended, which controls priority dates and the number of immigrant visas that can be issued under certain preference categories. To establish which petitions are eligible for visas, the Department of State issues a monthly publication called the Visa Bulletin.
The Visa Bulletin provides a list of cut-off dates that are used to ensure the number of immigrant visas issued each year does not exceed the legal limit established in the INA. Cut-off dates are categorized by foreign state of chargeability and preference category. Only a petition with a priority date that is earlier than the cut-off date is eligible for a visa and consular processing. Please note this petition's priority date, foreign state of chargeability, and preference category can be found at the end of this correspondence.
The NVC may begin processing this petition prior to a visa number becoming available per the current edition of the Visa Bulletin. This allows ample time for the petitioner and applicant(s) to obtain and submit all required fees, forms, and documents. This petition, however, will not be eligible for an immigrant visa interview until its priority date is earlier than the cut-off date established in the current edition of the Visa Bulletin
To determine the cut-off date and which priority dates are current and ready for consular processing please review the current edition of the Visa Bulletin by visiting the following website:

http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._1360.html

To be placed on an email subscription list to receive the monthly Visa Bulletin please send an email to listserv@calist.state.gov , with the following statement:

Subscribe Visa-Bulletin First name/Last name
(example: Subscribe Visa-Bulletin John Doe)

You may also call our pre-recorded cut-off date announcement at (202) 485-7699.

Additional questions regarding Visa Bulletin related items may be submitted to the following email address: visabulletin@state.gov

Receipt Number: xxxxxxxxxxxx
Petitioner's Name: xxxxxxxx
Principal Applicant's Name: xxxxxxxxxxxxxxxx
Preference Category: F2A
Your Priority Date: xxxxxxxxx
Foreign State Chargeability: IRAN
Invoice ID Number: xxxxxxx
IMMIGRANT VISA UNIT, U.S. EMBASSY
P.O. BOX 4009
ABU DHABI
UNITED ARAB EMIRATES
F2A:  PD: 12 Dec 2013, approve: 5 Feb 2014,  , Interview date: 22 November 2015,Abu Dhabi, AP
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، romance33 ، ali_gh ، mehdi didam ، Shahabpk ، abtin2015 ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-30 ساعت 00:00)iraj im نوشته:  

دوست عزیز کدوم سفارتید؟

ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: alvan ، smpf ، romance33 ، ali_gh ، mehdi didam ، پدی ، sam11 ، abtin2015 ، azar1348 ، alireza51
(2014-04-30 ساعت 00:22)khmp نوشته:  این متن ایمیلشونه:

ببین تو این متن فقط مشخصات رو داده و گفته فعلاً ویزای برای ددن ندارن و محدودیت دارن زمانی که ویزا بولتین برای شما آماده بشه خودشون با شما و متقاضی اصلی و ترد پارتی تماس میگیرن.ولی اون اینویس رو نمیدونم جریانش چیه باید برم مدارکم رو توی خونه ببینم . باید صبر کنی ایشالا که درست مشه.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_gh ، mehdi didam ، amjad ، پدی ، smpf ، khmp ، sam11 ، parsush ، Shahabpk ، abtin2015 ، azar1348 ، زری وحدتی ، alireza51
(2014-04-29 ساعت 23:50)iraj im نوشته:  مرسی شهاب خان از پاسختون .برای ریینتری حتما باید بچه آمریکا باشه یا غیابی هم میشه گرفت؟
متقاضي حتما بايد بره انگشت نگاري، پس بايد حضور داشته باشه
P.D. DEC 2013
*****F2A CASE NO: 2014ANK
19FEB-2015 02:37 AOS $120.00
16APR-2015 00:15 IV $325.00
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi didam ، amjad ، romance33 ، پدی ، smpf ، sam11 ، گل نهال ، Shahabpk ، nedaba ، abtin2015 ، azar1348 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان