کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
سلام دوستان عزیز، با توجه به روزهای تعطیل عید نوروز و اوقات فراغت بیشتری که در اختیارم بوده، یه آماری رو آماده کردم، دیدم بد نیست که به سمع و نظر شما بزرگواران هم برسونم:

[عکس: 64692d2b-5c7d-4a71-9899-8f363a8c84af.JPG]

با توجه به شرایط ذکر شده، امیدوارم که قطار کلییر شدن خودم و دوستان گلم که خیلی وقته از حالت سکون و ایستگاه حرکت کرده، هر چه سریعتر به سرعت و تعداد مطلوب برسه، البته این موضوع رو هم باید متذکر بشم که این شرایط فقط برای هموطنان عزیزمون حکمفرما نیست، اگه یه مراجعه کوچیکی به سایتها و شبکه های اجتماعی مجازی لاتین و به صفحات اختصاص داده شده به این موضوع (AP)، داشته باشیم، متوجه می شیم که همه افراد و گروههایی که به این داستان (کلیرنس) دچار میشن، از هر نژاد، کشور و قاره ای، با همین مسایل روبرو هستن.

بنظر بنده و با توجه به مستندات موجود، اگر همه امور به روال طی شه و مشکل خاص عمومی، مثل سال 2014 وجود نداشته باشه، بالای 95% افراد کلییرنس شده، کلییر خواهند شد.

این موضوع رو هم در نظر داشته باشیم که هر چه به ماههای پایانی نزدیک میشویم بر سرعت کلییر شدن ها افزوده و از زمان انتظار آن کاسته میشود.

پس نتیجه گیری میشود که اصلا اصلا اصلا و به هیچ وجه نباید نگران باشیم.

امیدوارم که اطلاعات فوق تونسته باشه یه کمکی هر چند کوچک به دوستان و هم قطاران عزیزم انجام داده باشه، تموم این تلاشها فقط در راستای افزایش سطح معلومات و کاهش اضطراب و نگرانی بچه ها انجام میشه، سعی شده اطلاعات خیلی روشن و به زبون ساده شرح داده شه، احیانا اگر جایی هم سوالی مطرح بود، با کمال میل در خدمتتون هستم، چه بصورت پیغام خصوصی یا عمومی ...

در ضمن یه تبریک تپل مپل هم به آقا رضای گل که از دوستای خیلی خوبمه، بابت اینکه رنگ اسمشون سرخابی شده ، علتشو نمیدونم ، ولی حتما علت خوبی باید داشته باشه ، یه ذره هم خودشو گرفته، امیدوارم به زودی مثل گذشته مردمی و خاکی شه.
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
آقا اشكان مرسى كه انرژى مثبت ميدين

شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
تشکر کنندگان: goliii ، somayeh1363
(2015-03-24 ساعت 08:38)negarpak نوشته:  آقا اشكان مرسى كه انرژى مثبت ميدين

نگار خانم، با تشکر فراوون از لطفتون، لازمه این توضیح رو عرض کنم که باید در این روزهای پر تنش و اضطراب، بیشتر از هر زمان دیگه ای واقع نگر باشیم، اگه قرار باشه مثل کپک (یک نوع پرنده Wink) سرمون رو بزاریم زیر برف، مسلما جایی رو ندیده و فقط شاهد شرایط سخت خودمون هستیم، اونوقته که همش مینالیم و به زمین و زمان ناسزا میگیم، ولی اگه حتی یه نیم نگاهی گذرا و کوتاه به اطرافمون داشته باشیم، میبینیم این نظریه که ای آقا سقف آسمون سوراخ شده و این بلایه خانمان سوز(AP) فقط به سر ما چند نفر مهاجر سرایی نازل شده، کاملا بی مفهوم میشه.

واقعا تویه پستام قصد ندارم سیاه نمایی کنم، تموم مطالب با سند و مدرک بیان میشه و در اصل حقیقت اینه که بنده عنوان میکنم(عدم وجود دلیلی واسه نگرانی)، نه جو سنگینی که ماها واسه خودمون ساختیم.

فرض بفرمایید قصد استخدام تویه یه شرکت خیلی خوب رو داریم، از سویه اون شرکت درخواست "گواهی عدم سو پیشینه" میشه، مسلما بعد از مراجعه حضوری به مراجع ذیصلاح و انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک، باید مدتی منتظر موند تا جواب استعلام مورد نظر آماده شه.

آیا در مدت انتظار افرادی که هیچگونه سابقه ای ندارن، دچار نگرانی و اضطراب میشن؟ مسلما خیر، این داستان AP هم دقیقا همینه، حالا گذشته از جویده شدن پرونده توسط موجودات موذی یا محبت شوفاژ به مدارکمون که این نیز 1 به 1،000،000 هست و با ارسال یک ایمیل پیگیری روشن میشه، در بقیه موارد، همونجوری که درپست قبلیم عرض کردم بالای 95% افراد از این انتظار سربلند بیرون میان.

پس بیاییم با این پروسه کنار اومده و زندگیه خودمون رو بی جهت تلخ نکنیم.

در ضمن نگار خانم اگه اشتباه نکنم شما اونورید و همسرتون اینور، واقعا از خداوند بزرگ میخوام که این مشکل، بزودیه زود واستون حل شه، واقعا سخته، کاملا درک میکنم، انشالله همسر بزرگوارتون هرچه سریعتر با دریافت مجوز ورودشون، از اینور راهی اونور شن. (اینور و اونور : اصطلاحاته آقا رضایه مدیره Wink)

پاینده باشید.

#
2015AS00001xxx : C/N ، رویت قبولی : May 1 ، ارسال فرم 260 : May 30 ، سفارت : آنکارا ، کارنت : 12 Aug ، نامه دوم : 23 Oct ، زمان مصاحبه : هفته اول Des ، وضعیت اخذ ویزا : AP ، کلیر : انجام شده- حضور در آمریکا
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، goliii ، حاجی واشنگتن ، mandikhanum ، jupiterx
اقا اشکان ممنون بابت اطلاعات و تحلیل دلگرم کنندتون.اینکه 95درصد کلیرنس شده ها کلیر میشن آیا شامل کارنتی های دوره اخر به نظرتون میشه.یعنی اگر تو اردیبهشت مصاحبه داشته باشیم جواب کلیرنس ها به نظرتون چقدر طول می کشه.آیا ماهم به قطار کلیر شده ها می رسیم

2015as49xx
پروردگارا
آرامشی به من عطا کن تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم
و شجاعتی به من ده تا چیز هایی که میتوانم تغییر دهم
و عقلی که تشخیص دهم تفاوت میان این دو را
کیس نامبر : 2015as47xx /ابوظبی 10may/ سربازی س پاه/کار خصوصی
تشکر کنندگان: goliii
خيلى ممنون [emoji56]
براى همه و مخصوصا آقا اشكان روزاى خوب و خوبترى رو آرزو ميكنم.

شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
دوستان کسی میدونه علت ریجکت این کیس ها چی بوده?!
کیس نامبر: **AS2015****31
اعضای کیس دونفر
ارسال فرم : ۱۸ سپتامبر
کارنت : اکتبر
دریافت نامه دوم : 25 فوریه
زمان مصاحبه:۲۶اپریل
دریافت ویزا:هوراااااااا
اپدیت ها:۲۶ ۲۷ ۲۹ و ۳۰ اپریل
گر خدای من آنست که من میدانم
شیشه را در بغل سنگ نگه میدارد
(2015-03-24 ساعت 10:28)parsa.pormand@yahoo.com نوشته:  اقا اشکان ممنون بابت اطلاعات و تحلیل دلگرم کنندتون.اینکه 95درصد کلیرنس شده ها کلیر میشن آیا شامل کارنتی های دوره اخر به نظرتون میشه.یعنی اگر تو اردیبهشت مصاحبه داشته باشیم جواب کلیرنس ها به نظرتون چقدر طول می کشه.آیا ماهم به قطار کلیر شده ها می رسیم

2015as49xx

صد در هزار، اصلا شک نکن.
پارسا جان همون طور که قبلا عرض کردم، هر چه به انتهایه دوره لاتاریه 2015 (ماه Sep) نزدیکتر میشیم، زمان انتظار خیلی خیلی کوتاهتر میشه.
خیالت تخته تخت، من اینجام...

پاینده باشی.

#
تشکر کنندگان: Alex 2014 ، goliii ، mandikhanum
اشکان جان ممنون از انرژی مثبتت و وقتی که برا تحلیلها میزاری.به امید دیدن خوشحالی تمامی دوستان در روزهای آتی

2015as49xx
پروردگارا
آرامشی به من عطا کن تا بپذیرم آنچه را که نمیتوانم تغییر دهم
و شجاعتی به من ده تا چیز هایی که میتوانم تغییر دهم
و عقلی که تشخیص دهم تفاوت میان این دو را
کیس نامبر : 2015as47xx /ابوظبی 10may/ سربازی س پاه/کار خصوصی
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
دوستان از کجا میفهمیم کی کلیر شدیم
کیس نامبر:  4xxx //افراد کیس:2نفر// رویت قبولی: 2 may //سفارت:ابوظبی// ارسال فرم: 10jun // کارنت شدن کیس: jan9// دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: هفته اخر مارچ
دریافت ویزا: خودم یکضرب همسرم کلیرنسSad/ اپدیت هاmarch24, apr9// کلیر:12apr// پشیمانی سفارت از کلیر13aprSad//مقصد: کالیفرنیا// ورود به آمریکا: -------- // دریافت گرین کارت: --------
تشکر کنندگان: mfte.teacher
(2015-03-24 ساعت 11:04)rima4499 نوشته:  دوستان از کجا میفهمیم کی کلیر شدیم

یکی از روی سایت سیس که به ترتیب خواهد نوشت ready بعدش هم می نویسه issued. در مرحله بعدی از روی سایت خود سفارت و ایمیلی که از طرف سفارت خواهد آمد براتون
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر
تحویل پاس به سفارت 20 سپتامبر ، ایشود 21 سپتامبر و 22 گرفتن پاسها از سفارت.

تشکر کنندگان: rima4499 ، mandikhanum
(2015-03-24 ساعت 10:31)neda733 نوشته:  دوستان کسی میدونه علت ریجکت این کیس ها چی بوده?!
علت های مختلفی میتونه داشته باشه
مثلا یکی از افراد کیس خانوادگی شما در لیست نباشند یا اضافه باشند
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن
(2015-03-24 ساعت 10:37)ashkan.h56 نوشته:  
(2015-03-24 ساعت 10:28)parsa.pormand@yahoo.com نوشته:  اقا اشکان ممنون بابت اطلاعات و تحلیل دلگرم کنندتون.اینکه 95درصد کلیرنس شده ها کلیر میشن آیا شامل کارنتی های دوره اخر به نظرتون میشه.یعنی اگر تو اردیبهشت مصاحبه داشته باشیم جواب کلیرنس ها به نظرتون چقدر طول می کشه.آیا ماهم به قطار کلیر شده ها می رسیم

2015as49xx

صد در هزار، اصلا شک نکن.
پارسا جان همون طور که قبلا عرض کردم، هر چه به انتهایه دوره لاتاریه 2015 (ماه Sep) نزدیکتر میشیم، زمان انتظار خیلی خیلی کوتاهتر میشه.
خیالت تخته تخت، من اینجام...

پاینده باشی.

#
پارسا خان هر چه به مراحل آخر لاتاری یا بهتر بگم ماههای آخر نزدیک بشیم افراد سریعتر کلیر خواهند شد. این هم به یک دلیل کاملا واضح هست . هستن کسانی که مصاحبه شون آواخر فروردین هستش و تا حالا دو بار آپدیت شدن این به این معنی خواهد بود که روند بررسی های اداری یا همون AP برای کسانی که در ماههای آخر مصاحبه میشن خیلی جلوتر از تاریخ مصاحبه شون شروع میشه تا بعدا به مشکل بر نخورن این مثال نزده رو خودم همین امسال به چشم دیدم . پس نگران نباشین

(2015-03-24 ساعت 11:09)ali3875 نوشته:  
(2015-03-24 ساعت 10:31)neda733 نوشته:  دوستان کسی میدونه علت ریجکت این کیس ها چی بوده?!
علت های مختلفی میتونه داشته باشه
مثلا یکی از افراد کیس خانوادگی شما در لیست نباشند یا اضافه باشند

یا خدایی نکرده مطلبی خلاف واقع گفتن که بعدا در بررسیها مشخص شده.
کیس نامبر :**34 - پر کردن فرم 260: 4 آگست - آنلاک: 7 اکتبر - کارنت : 8 دسامبر - نامه دوم : 23 ژانویه - محل مصاحبه : آنکارا به ابوظبی -
تاریخ مصاحبه: 15 مارچ - آپدیتها : 24و23و 22و 17و 15 (مارچ ) ، 24 جون نفر دوم شبانه ، 1 جولای عصر ، 2 جولای (کلیر )، 3 جولای (برگشت به کلیرنس )، 31 جولای جمعه آپ از سفارت ، آپ شبانه 11 سپتامبر ، 13 سپتامبر آپدیت از سفارت اول صبح و بلاخره آخر داستان ما 12:30 ظهر با ایمیل کلیری 13 سپتامبر

تشکر کنندگان: fa15 ، mandikhanum

نه Big GrinTongue

تشکر کنندگان: HERMES7
(2015-03-24 ساعت 11:07)mfte.teacher نوشته:  

یکی از روی سایت سیس که به ترتیب خواهد نوشت ready بعدش هم می نویسه issued. در مرحله بعدی از روی سایت خود سفارت و ایمیلی که از طرف سفارت خواهد آمد براتون

من برنده اصلی بودم که یکضرب گرفتم الان برای من مینویسه ready اگه ماله همسرمم ready بشه یعنی کلیر شده؟
کیس نامبر:  4xxx //افراد کیس:2نفر// رویت قبولی: 2 may //سفارت:ابوظبی// ارسال فرم: 10jun // کارنت شدن کیس: jan9// دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: هفته اخر مارچ
دریافت ویزا: خودم یکضرب همسرم کلیرنسSad/ اپدیت هاmarch24, apr9// کلیر:12apr// پشیمانی سفارت از کلیر13aprSad//مقصد: کالیفرنیا// ورود به آمریکا: -------- // دریافت گرین کارت: --------
تشکر کنندگان:

شماره کیس شما در سایت سفارت اعلام میشه
البته برای بعضیها ایمیل هم میاد پارسال برای من قبل از اعلام سایت ایمیل اومد

این متن ارسالی من به سفارت بود

Dear Sir / Madam,

I am one of the selects of DV lottery 2014. My interview took place on Turkey at U.S. Embassy in Ankara. I'm concerned why the administrative processing is taking too long as more than 201 days that makes me send you this email. Unfortunately after several months there has been no changes in my application status. I would be grateful if you kindly informed me about the latest status of my case.

Sincerely yours

My case number 2014AS0000

Date of interview 20 NOV 2013

و اینم جوابش که چند ساعت بعد برام اوم و زیباترین و دلنشین ترین ایمیلی بود که دریافت کردمSmile

Dear******, ALI,
We are pleased to inform you that your administrative processing is completed it will be announced on our website in a short while. You may now come to our office any Monday through Thursday until 15 August 2014 between 10:30am to 12:00 noon along with your passports, your purple refusal sheet and new medical reports.

Sincerely,

Immigrant Visa Unit

امیدوارم همه تون بزودی کلیر بشید و به هدفتون برسید
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان