کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2015-05-05 ساعت 10:24)laleht نوشته:  دوست عزیزی که میفرمایید شایعه پراکنی نکنید

1-اگر کارمند بانک فرق ویزای مهاجرتی و توریستی را تشخیص نداده دلیل بر نبودن این قانون نیست
2-اگر در بانک پارتی دارین باز دلیل بر نبودن قانون نیست
3-کسی نگفت شما شانستون رو امتحان نکنید
4-آیه نازل نشده که به اطلاعاتی که اینجا گذاشته میشود اکتفا کنید

پدر بنده با ویزای توریستی انگلستان (5 ساله) بانکهای ملی-سامان-ملت در شیراز بهشون ارز دولتی تعلق نگرفت گفتن به ویزای مهاجرتی و توریستی بالای 6 ماه ارز تعلق نمیگیره که من خودم هم از بانکهای ملی-سامان-ملت تهران شعبه هفت تیر مجددا جویا شدم و عین همون حرف رو بهم زدن.

فکر میکنم یک کم مودبانه تر صحبت کنیم تو فروم اتفاق خاصی نمیفته و چیزی از کسی بابت مودبانه صحبت کردن مطمئنا کم نخواهد شد.
دوست گرامی ، بدون داشتن پارتی با ویزای مهاجرتی ارز به ما تعلق گرفت آدرس بانک را هم که بهتون دادم پس این بحث ها برای چیه؟ علت تعلق ارز به امثال ما اینه که هنوز مقیم محسوب نمیشیم ، بدیهیست دفعات بعد با داشتن گرین کارت واجد شرائط دریافت ارز نخواهیم بود.
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Alex 2014
من دیشب داشتم با کسی که این راه رو رفته حرف میزدم ، ایشون پارسال پاییز رفت امریکا با همین ویزای مربوط لاتاری ۳۰۰$ خوشگل گرفت
عید هم برگشت دوباره بعد عید گریین کارت دستش . ویزا هم تو پاسش دوباره رفت و ۳۰۰$ مربوط به امسالش رو گرفت بدون هیچ دردسری و بحثی .

لطفا با گُرز و چماق من رو نزنید ، چون ۳۰۰$ دلار رو من نگرفتم ???
هرکسی که پاسپورت ایران رو داره یعنی ایرانیه و این ارز بهش تعلق میگیره ، حالا صدتا پاس از صد کشور دیگه هم داشته باشه اهمیتی نداره
Case No:2015AS2000
Ds260:23may2014
Second update: 15 Aug 2014
Interview:Ankara 20 Oct 2014
کلیرشده در تاریخ 30/January 2015
seattle 13/07/2015
از پاسخ دادن به سوالات شما شدیدا کیف میکنیم

مدارک پستی آنکارا
نرخنامه مترجم رسمی
تمکن مالی بانک ملی
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-05 ساعت 10:24)laleht نوشته:  دوست عزیزی که میفرمایید شایعه پراکنی نکنید

1-اگر کارمند بانک فرق ویزای مهاجرتی و توریستی را تشخیص نداده دلیل بر نبودن این قانون نیست
2-اگر در بانک پارتی دارین باز دلیل بر نبودن قانون نیست
3-کسی نگفت شما شانستون رو امتحان نکنید
4-آیه نازل نشده که به اطلاعاتی که اینجا گذاشته میشود اکتفا کنید

پدر بنده با ویزای توریستی انگلستان (5 ساله) بانکهای ملی-سامان-ملت در شیراز بهشون ارز دولتی تعلق نگرفت گفتن به ویزای مهاجرتی و توریستی بالای 6 ماه ارز تعلق نمیگیره که من خودم هم از بانکهای ملی-سامان-ملت تهران شعبه هفت تیر مجددا جویا شدم و عین همون حرف رو بهم زدن.

فکر میکنم یک کم مودبانه تر صحبت کنیم تو فروم اتفاق خاصی نمیفته و چیزی از کسی بابت مودبانه صحبت کردن مطمئنا کم نخواهد شد.
دوست عزیز فکر میکنم کمی اطلاعاتتون را بیشتر کنید بهتر باشه و همچنین به پاسخهای دوستان توجه کنید متوجه میشید تمام افراد تونستند 300 دلار را بگیرند . من الان 4 سال است در مهاجرسرا عضو هستم و شاید 10 نفر هم نبوده که ارز مسافرتی را نگرفته باشه شما زیاد به قوانین کاری نداشته باشید که چی میگه . من از بانک سامان خیلی راحت ارز گرفتم بدونه داشتن پارتی اشنا و یا غیره . از بانک ملت پرسیدم گفت میدیم اونم بازهم بدونه پارتی و غیره .یا کارمندای بانک شهر شما خیلی اطلاعات دارند یا شایدم خود شما هنگام مراجعه خیلی اطلاعات از قبیل ویزا مهاجرتی و تعلق نگرفتن ارز دولتی به ویزا مهاجرتی را در اختیار کارمند بانک میزاره و شایدم از بدشانسی شما بوده
موفق باشید
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، Alex 2014
من امروز بلیط یکطرفه به سانفراسیسکو از ترکیش رو خریداری کردم. بهترین کار این هست که خودتون از طریق وب سایتش رزرو کنین بلیط رو و تا ۱۰ روز مهلت خرید میده بهتون. امکان انتخاب صندلی و غذا هم با خودتون هست. برای انتخاب صندلی مناسب به اینجا برین : راهنما

بعدش اگر خودتون امکان پرداخت آنلاین دارین که چه بهتر و اگر نه میرید دفتر فروش ترکیش ایر تو میدون ونک برج نگار طبقه ۲ و بلیط رو خریداری می کنین.
بلیطی که من خریدم برای ۷ جولای هست به قیمت 872 دلار که 2910000 تومان تو دفتر ترکیش معادل ریالی رو پرداخت کردم. همچنین میتونین کارت های عضویت خدمات مشتری Miles & Smiles رو هم همونجا دریافت کنین.
اینم بگم که تو cheapoair.com بیشتر از این قیمت بود. ضمنا فقط ۳ ساعت معطلی تو استانبول داره.
شماره کیس : ***2015AS00002 | کنسولگری : آنکارا | افراد کیس : ۲ نفر | ارسال فرم May 23 : DS-260 | کارنت شدن : September | مصاحبه : November و April | دریافت ویزا : کلیر در 2015-04-03
سفرنامه ما
تشکر کنندگان: mehdi1989 ، reza.aa ، sh_mm10 ، powermohsen ، jupiterx ، ahmad120 ، Alex 2014
دوستان من امروز از بانک ملی سوال کردم!
سوالم این بود من اگر بلیط یک کشور رو داشته باشم چطور می تونم ارز بگیرم؟ مسئولش گفت اگر کشور مقصد ویزا بخواهد ویزا رو نگاه میکنیم اگر توریستی باشه ارز میدیم! اگر مهاجرتی باشه ارز نمیدیم!
این ارز مسافرتی هست ! نه ارز مهاجرتی! ( تو عمرم تا بحال اینقدر قانع نشده بودم! Smile
حالا دوستانی که میرن با هر شرایط دیگه ای میگیرن ، نوش جانشون! Smile
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، Ali Sepehr ، laleht ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-05 ساعت 09:52)kaamiran نوشته:  
(2015-05-05 ساعت 09:16)p00ya2001 نوشته:  
(2015-05-05 ساعت 08:51)negarpak نوشته:  دوستان سلام
يك سوالى در مورد ورود و خروج به آمريكا و حفظ گرين كارت داشتم.
بعد از دريافت گرين كارت (dv) مثل بسيارى از دوستان براى انجام كارها مجبور بودم به ايران برگردم موقع خروج هيچ مهرى كه نشان دهنده تاريخ خروج باشه در پاسپورت نميزنن حتى سوال هم كردم از مامور گمرك گفت فقط ورود مهر داره
حالا به نظر شما اين قانون كه ميگه ٦ ماه كمتر بايد به آمريكا بر گرديد تا كارتتون حفظ بشه از تاريخ آخرين ورود حساب ميشه ؟ چون خروج شما رو هـيچ مهرى نشون نميده

2015AS19** 01 issued 02 AP

به هرحال يك جا ثبت شده و من جاي شما بودم ريسك نميكردم و قبل از 6 ماه برميگشتم
شما ميتونستين پاس سفيد هم بگيرين كه تا 2 سال ميتونستين خارج از امريكا باشين و گرين كارتتون حفظ بشه كاري كه من ميخوتم انجام بدم البته به اميد كلير شدن و گرفتن ويزا
دوستان ، از طریق خطوط هواپیمائی ورود و خروجتان را دقیقا کنترل نموده و در سوابقتان ثبت می گردد.

من بيشتر از ٦ ماه بيرون نميمونم لازم باشه ميرم ٢ هفته ميمونم و باز برميگردم ولى محاسبه اين ٦ ماه با توجه به توضيحات بالا برام مهمه

2015AS19** 01 issued
02 administrative process
شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
تشکر کنندگان: Alex 2014
سلاااااااااااااااااااااااااااام به همگیییییییییییییییی...خیلی وقت بود پست نزاشته بودم از وقتی ویزا رو گرفتیم دیگه پستی نزاشتم..الانم اومدم شما رو در جریان بقیه کارامون بزارم....اینکه بلیت گرفتیم به مقصد detroit....با پرواز لوفتانزا....از ایران به المان و از المان به detroit نفری3ملیون و 800 تومن..برای تاریخ 13 آگوست...میخواستیم برای حدودا اول آگوست بگیریم که گفتن پر شده و همینم بزور پیدا کردیم....ناگفته نمونه که 4ساعت هم استاپ داریم توی فرودگاه فرانکفورت.....وای هنوز باورم نمیشه جدی جدی داریم میریم.....
Case Number:2015AS000010XX
DV260 Forms:June 16th
Unlock:August 16th
Second Letter:January 23rd
Interveiw:March 3rd
Visa:March 6th (یک ضرب)Shy
تشکر کنندگان: behjat ، m.ghoreishi ، fati.d ، p00ya2001 ، h_researcher ، mehdi1989 ، afrand ، pmoudi ، jupiterx ، Alex 2014
سلام.
کسی میدونه بعد چندروز ورود به امریکا از حالت accepted به حالت optimized میره؟ تو سایت elis
کیس نامبر:2015as3xx
California
سلام
من اون قسمت مربوط به پرداخت 165 $ رو انجام دادم الان دو تا ایمیل هم برام امد یکی مربوط به رسید پول یکی هم مربوط به فعال سازی کیس
میخواستم بپرسم باز باید وارد سایت بشم و مرحله یا مراحلی رو انجام بدم
(مثلا پر کردن آدرس اونجام چون تو هیچ مرحله ای از من آدرس اینا نخواست)
الان تو سایت ایلس که وارد میشم case status امده رو حالت optimize وSTATUS DETAILS
In Process
این ایمیل تازه امده بعد اون دو تا ایمیل اولی که متنش اولش اینه
On behalf of U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS), Barbaricum is conducting a customer satisfaction survey. The objective of this survey is to gather your opinions regarding your experience using the new Electronic Immigration System (ELIS). USCIS ELIS is USCIS’s new online case management system which allows applicants to establish a USCIS account, to submit applications or petitions, to view application status online, and to retrieve historical account information.

ممنون از راهنمایی
C.N:2015XXXX4XXX  //  ارسال فرم:9 جون  //  کارنت:9 ژانویه  //  نامه دوم:23 ژانویه  //  مصاحبه:هفته سوم مارچ  // دریافت ویزا:روز بعد مصاحبه // ورود به آمریکا: 14 June // ساکن Metro D.C Area
(2015-05-06 ساعت 01:37)bahreini.ehsan نوشته:  سلام.
کسی میدونه بعد چندروز ورود به آمریکا از حالت accepted به حالت optimized میره؟ تو سایت elis

ﻣﺎ ﻗﺒﻞ اﺯ ﻭﺭﻭﺩﻣﻮﻥ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ اﻭﭘﺘﻴﻤﺎﻳﺰﺩ ﺑﻮﺩ.
(2015-05-05 ساعت 17:11)رضا2015 نوشته:  دوستان من امروز از بانک ملی سوال کردم!
سوالم این بود من اگر بلیط یک کشور رو داشته باشم چطور می تونم ارز بگیرم؟ مسئولش گفت اگر کشور مقصد ویزا بخواهد ویزا رو نگاه میکنیم اگر توریستی باشه ارز میدیم! اگر مهاجرتی باشه ارز نمیدیم!
این ارز مسافرتی هست ! نه ارز مهاجرتی! ( تو عمرم تا بحال اینقدر قانع نشده بودم! Smile

فقط فرقش اینه رضا جان شما مدیری ما نیستیم Tongue و ماشالا تا دلشون بخواد سر یه موضوع کاملا بی اهمیت ما بدهکار اطلاعات دقیقی که در اختیارشون قرار دادیم شدیم Big Grin
خدا وکیلی اگه مطلبی که من نوشتم با مال شما تفاوتی داره بگو بلکه ما هم از جاده خاکی بزنیم تو اصلی Big Grin Tongue
كيس نامبر:2015AS1xxx---سفارت:ابوظبي--- تاريخ مصاحبه: ٣١ مارچ --- وضعيت : خودم و پسرم كلير پس از ٢١ روز - همسرم کلیر پس از ٤٧ روز --- ورود به ينگه دنيا : جولاى --- دريافت سوشيال نامبر خودم و پسرم ٦ روز بعد و همسرم ٢٠ روز بعد --- دريافت گرين كارت ٤٣ روز بعد از ورود
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Mahboy ، jupiterx ، Alex 2014
(2015-05-06 ساعت 10:32)laleht نوشته:  

فقط فرقش اینه رضا جان شما مدیری ما نیستیم Tongue و ماشالا تا دلشون بخواد سر یه موضوع کاملا بی اهمیت ما بدهکار اطلاعات دقیقی که در اختیارشون قرار دادیم شدیم Big Grin
خدا وکیلی اگه مطلبی که من نوشتم با مال شما تفاوتی داره بگو بلکه ما هم از جاده خاکی بزنیم تو اصلی Big Grin Tongue

تا بوده همين بوده لاله خانم
همه امكانات واسه مديراست
من اينو سر كارم كاملا حس ميكنمBig Grin
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: laleht ، k1_m_1358 ، varchandi ، jupiterx ، AliReza.Sh ، Alex 2014
(2015-05-06 ساعت 08:49)raminsaghafi نوشته:  
(2015-05-06 ساعت 01:37)bahreini.ehsan نوشته:  سلام.
کسی میدونه بعد چندروز ورود به آمریکا از حالت accepted به حالت optimized میره؟ تو سایت elis

ﻣﺎ ﻗﺒﻞ اﺯ ﻭﺭﻭﺩﻣﻮﻥ ﺑﻪ ﺣﺎﻟﺖ اﻭﭘﺘﻴﻤﺎﻳﺰﺩ ﺑﻮﺩ.
اولین باره اینو میشنوم، آخه باید مهر ورود بخوره بعد روال اداری صدور گرین کارت طی بشه چطوری اوپتیمایز بودSad
California
(2015-05-06 ساعت 10:32)laleht نوشته:  

لاله خانم شما خودتو درگیر اینجور بحثا نکن .اینجا خیلی ازین حرفا پیش میادWink
من که اطلاعاتی اگه داشته باشم و بدونم اینجا داره غلط اطلاع داده میشه سعی میکنم خودمو زیاد درگیر نکنم.
چون میدونید دیگه... مرغ یه پا داره Cool
California
تشکر کنندگان: laleht ، nedaba ، Mahboy ، Memolk ، jupiterx ، Alex 2014
نمیدونم چرا ولی برخی از دوستان اصرار دارن که حرف خودشون صحیح هست . بجز یکی از دوستانی که توی این تاپیک پست گذاشته که تازه خودش نه یکی از بستگانش نتونسته ارز مسافرتی را بگیره تقریبا همه تونستند ارز را بگیرند که اون هم اگر نتونسته بگیره مطمئن باشید دلیلی داشته
تا اونجا که من میدونم بانک سامان و ملت حواله ارزی را میده شاید بعضی از شعب ایراد بگیرند و بالاخره میشه حواله ارزی را گرفت اما به شرطی که طرف نره ویزا را بگیره دستش بگه نگاه کنید ویزا من مهاجرتی هست و قانون میگه که به کسی که ویزا مهاجرتی ارز تعلق نمیگیره .
فکر کنم این بحث تا زمانی که اون دوستمون ارز را نگیره که البته فکر نکنم با این نگرششون و حس قانون مندیشون بتونند بگیرند ادامه داشته باشه
البته اینا بگم کسی که با ویزا مهاجرتی ارز دولتی میگره بی قانون نیست بلکه اون دوستمون خیلی قانون مند هست
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، nedaba ، reza.aa ، jupiterx ، Memolk ، Alex 2014

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان