کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نامه دعوت به مصاحبه (نامه دوم)
(2016-10-11 ساعت 19:32)TiredAdmin نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 19:12)فام مج نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 16:24)grimfandango نوشته:  سلام.  ممنون از پاسختون.  والا این ای پی اصلا یه وضیه.  معلوم نیست چیش به چیه.  اما شما که شک نکن کلیر میشی.

خولستن واسه چمدون بستن و رفتن فرصت بیشتری داشته باشی.  Big Grin  
انشاءالله  خیلی زود کلیر میشی.  کلی هم که وقت دارین.

دوستان انگار امسال جواب کلیر رو به اونایی که اف بی ای چک میخورن زود میدن . این خانومه سارا که وزارت خارجه آمریکا کار میکنه توی برنامه صدای آمریکا گفتش که مدت زمان کلیر زو خیلی کم کردن و تقریبا دو سه هفته طول مبکشه

کی چنین چیزی رو شنیدید؟ تازگی امسال؟ چون این چک محصول یه روند اداری بین چندین اداره و سازمانه.. هر جور حساب کنی کسی که چک کامل بخوره چند ماه میکشه.

میتونید از یوتیوب صدای امریکا VOA ببینید من چند روز پیش دیدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-11 ساعت 20:31)فام مج نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 19:12)فام مج نوشته:  دوستان انگار امسال جواب کلیر رو به اونایی که اف بی ای چک میخورن زود میدن . این خانومه سارا که وزارت خارجه آمریکا کار میکنه توی برنامه صدای آمریکا گفتش که مدت زمان کلیر زو خیلی کم کردن و تقریبا دو سه هفته طول مبکشه

کی چنین چیزی رو شنیدید؟ تازگی امسال؟ چون این چک محصول یه روند اداری بین چندین اداره و سازمانه.. هر جور حساب کنی کسی که چک کامل بخوره چند ماه میکشه.

میتونید از یوتیوب صدای آمریکا VOA ببینید من چند روز پیش دیدم

گشتم پیدا نکردم هنوز. برنامه جدید بود؟ چون همین حرفا رو پارسال هم زد و فرقی هم نکرده بود.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-11 ساعت 19:12)فام مج نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 16:24)grimfandango نوشته:  سلام.  ممنون از پاسختون.  والا این ای پی اصلا یه وضیه.  معلوم نیست چیش به چیه.  اما شما که شک نکن کلیر میشی.

خولستن واسه چمدون بستن و رفتن فرصت بیشتری داشته باشی.  Big Grin  
انشاءالله  خیلی زود کلیر میشی.  کلی هم که وقت دارین.

دوستان انگار امسال جواب کلیر رو به اونایی که اف بی ای چک میخورن زود میدن . این خانومه سارا که وزارت خارجه آمریکا کار میکنه توی برنامه صدای آمریکا گفتش که مدت زمان کلیر زو خیلی کم کردن و تقریبا دو سه هفته طول مبکشه

بله واسه لاتاری 2016 به بعد قانون کلیرنس عوض شده برنامش هم واسه لاتاری 2016 بود . ولی فکر نکنم مثل قبل خیلی طول بکشه دیگه . چون اینا که دیگه حرف الکی نمیزنن . ایشاله ک زود جواب بدن
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin
(2016-10-12 ساعت 14:31)فام مج نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 19:12)فام مج نوشته:  دوستان انگار امسال جواب کلیر رو به اونایی که اف بی ای چک میخورن زود میدن . این خانومه سارا که وزارت خارجه آمریکا کار میکنه توی برنامه صدای آمریکا گفتش که مدت زمان کلیر زو خیلی کم کردن و تقریبا دو سه هفته طول مبکشه

بله واسه لاتاری 2016 به بعد قانون کلیرنس عوض شده برنامش هم واسه لاتاری 2016 بود . ولی فکر نکنم مثل قبل خیلی طول بکشه دیگه . چون اینا که دیگه حرف الکی نمیزنن . ایشاله ک زود جواب بدن

میشه لطفا بگید افیسر چه سوالایی ازتون پرسید و مصاحبش چطوری بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-11 ساعت 09:55)TiredAdmin نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 09:21)bahareh75 نوشته:  
(2016-10-10 ساعت 22:24)grimfandango نوشته:  سلام دوست عزیز

شما مصاحبه تون رو رفتید؟  برامون از حالو هوا مصاحبه و شرایطتون بگید لطفا.  Big Grin

ای پی تون دلیل خاصی داشت؟

با تشکر

بله من ديروز مصاحبه داشتم من اصلا فكرش رو هم نميكردم AP شامل حالم بشه!من مجرد و فوق ليسانس رشته غير حساس هستم و نميدونم چرا چك شامل من شد!!به هرحال تنها دليلش شايد داشتن فوق ليسانس باشه!به زودي يكم كه حالم جا بياد سفرنامه رو مينويسم!تقريبا ديروز دو خانم مجرد با شرايط خودم فقط فرقشون اين بود كه ليسانس داشتن و يك زوج درجا گرفتن بقيه دوستان چك امنيتي خوردن.يك زوج هم با اينكه آقا سريازي نرفته بودن و دولتي كار نميكردن هم چك امنيتي خوردن!ولي خوب گويا همسرشون پرستار بيمارستان دولتي بودن.دوستان نگران نباشين ايشاله همگي درجا ميگيرين اگه سربازي و كار دولتي و فوق ليسانس نداشته باشين

خسته نباشید و ایشاللا زود ویزا بگیرید.
فقط در مورد ای پی، آیا سابقه تدریس در هر مقطعی یا سفر خارجی متعدد نداشتین؟ رشته تون درمانی یا مربوط به بحث بهداشت نبود؟

فوق لیسانس فک نکنم دلبل بشه من دوستم دانشجوی دکترا بود گرفت کیس ها فرق دارن با هم شزایط کاری چون به فرض یکی رشته اش کشاورزیه بعد هم بیکاره میزه یع قوق هم میگیره بعدش هم بازم بیکاره خوب
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-12 ساعت 14:31)فام مج نوشته:  

امسال چون کیس نامبرهای بالای 7000 بعلت انتخاب دوباره selection sept زیاد تر از پارسالن بنابزاین اگه بخواهند به همه ویزا برسه و شانس دادن مصاحبه به هم کیس ها ی بالا که جدید انتخاب شدن برسه باید پروسه کلیری را برای کیس های پایین طولانی کنند تا ویزا تموم نشه و نفرات اخر هم شانس ویزا گرفتن داشته باشن چون هستند بین اونها افرادی که شرایط یک ضرب دارن اگه به مصاحبه برسند

این روند رو پارسال اجرا کردن واحتمالا امسال اگه بخان به همه شانس مصاحبه داشته باشن و ویزا تموم نشه کلیر کس های پایین کندتر باید بشه و کلیری کیس های بالا تندتر.

اگر طول کلیری برای کیس های پایین دو سه هفته باشه ویزا تموم میشه و مصاحبه برای کیس های بالا نمیمونه مثل سال 2015 اونهم با تعداد بیشتر کیس های بالای 7000 نسبت به پارسال.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان بولتین این ماه اعلام شد تا 3500 البته زده ایران تا 3200
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65
دست شما درد نکنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-12 ساعت 16:08)فام مج نوشته:  سلام دوستان بولتین این ماه اعلام شد تا 3500 البته زده ایران تا 3200

ما که نفهمیدیم تو کله اینا چی میگذره
توکل به خدا .
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65
(2016-10-11 ساعت 15:50)ترنم هستی نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 09:21)bahareh75 نوشته:  بله من ديروز مصاحبه داشتم من اصلا فكرش رو هم نميكردم AP شامل حالم بشه!من مجرد و فوق ليسانس رشته غير حساس هستم و نميدونم چرا چك شامل من شد!!به هرحال تنها دليلش شايد داشتن فوق ليسانس باشه!به زودي يكم كه حالم جا بياد سفرنامه رو مينويسم!تقريبا ديروز دو خانم مجرد با شرايط خودم فقط فرقشون اين بود كه ليسانس داشتن و يك زوج درجا گرفتن بقيه دوستان چك امنيتي خوردن.يك زوج هم با اينكه آقا سريازي نرفته بودن و دولتي كار نميكردن هم چك امنيتي خوردن!ولي خوب گويا همسرشون پرستار بيمارستان دولتي بودن.دوستان نگران نباشين ايشاله همگي درجا ميگيرين اگه سربازي و كار دولتي و فوق ليسانس نداشته باشين

فقط در مورد ای پی، آیا سابقه تدریس در هر مقطعی یا سفر خارجی متعدد نداشتین؟ رشته تون درمانی یا مربوط به بحث بهداشت نبود؟
دوست عزيز مطمئنن هرچي باسوادتر باشين پرونده ي شما سنگين تر از نظر اونا!من سابقه ي تدريس نداشتم و رشته ام معماري بود!در واقع رشته ي من هنري محسوب ميشه!ولي خوب اميدوارم كليير بشم.من در حال نوشتن سفرنامه ي خود هستم و به زودي تجربياتم رو در اختيار بجه ها قرار ميدم توكلتون به خدا باشه به قول يكي از دوستاني كه روز مصاحبه همانند من چك امنيتي شاملشون شد لاتاري هديه اي هست كه از جانب خدا به ما داده شده و خدا هيچ وقت هديه اش رو پس نميگيره اميدوارم همه موفق بشن
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، فرناز٥٧
(2016-10-12 ساعت 15:31)Mehran11 نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 09:21)bahareh75 نوشته:  بله من ديروز مصاحبه داشتم من اصلا فكرش رو هم نميكردم AP شامل حالم بشه!من مجرد و فوق ليسانس رشته غير حساس هستم و نميدونم چرا چك شامل من شد!!به هرحال تنها دليلش شايد داشتن فوق ليسانس باشه!به زودي يكم كه حالم جا بياد سفرنامه رو مينويسم!تقريبا ديروز دو خانم مجرد با شرايط خودم فقط فرقشون اين بود كه ليسانس داشتن و يك زوج درجا گرفتن بقيه دوستان چك امنيتي خوردن.يك زوج هم با اينكه آقا سريازي نرفته بودن و دولتي كار نميكردن هم چك امنيتي خوردن!ولي خوب گويا همسرشون پرستار بيمارستان دولتي بودن.دوستان نگران نباشين ايشاله همگي درجا ميگيرين اگه سربازي و كار دولتي و فوق ليسانس نداشته باشين

فوق لیسانس فک نکنم دلبل بشه  من دوستم دانشجوی دکترا بود گرفت  کیس ها فرق دارن با هم شزایط  کاری چون به فرض یکی رشته اش کشاورزیه بعد هم بیکاره میزه یع قوق هم میگیره بعدش هم بازم بیکاره خوب
من تنها دليل اي پي خوردن رو داشتن فوق ميدانم و اين مطلب رو خود آفيسر به يكي از دوستان گفت به هرحال اين مسئله حكم منزل خدا نيست احتمال داره سليقه اي هم عمل بشه!سابقه ي كار با مدرك بالا براي اونا آلارم محسوب ميشه!به هرحال من كه شامل اي پي شدم با اينكه همه ميگفن درجا ميگيري!
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 11:35)bahareh75 نوشته:  
(2016-10-11 ساعت 09:55)TiredAdmin نوشته:  خسته نباشید و ایشاللا زود ویزا بگیرید.

فوق لیسانس فک نکنم دلبل بشه  من دوستم دانشجوی دکترا بود گرفت  کیس ها فرق دارن با هم شزایط  کاری چون به فرض یکی رشته اش کشاورزیه بعد هم بیکاره میزه یع قوق هم میگیره بعدش هم بازم بیکاره خوب
من تنها دليل اي پي خوردن رو داشتن فوق ميدانم و اين مطلب رو خود آفيسر به يكي از دوستان گفت  به هرحال اين مسئله حكم منزل خدا نيست احتمال داره سليقه اي هم عمل بشه!سابقه ي كار با مدرك بالا براي اونا آلارم محسوب ميشه!به هرحال من كه شامل اي پي شدم با اينكه همه ميگفن درجا ميگيري!

باسلام دوست عزیز من دو مورد دیگه هم امسال دیدم که درشیتکت بودن و ای پی خوردن .شنیدم که جدیدا معماری جزء رشته های حساس شده
کیس نامبر**19
ارسال فرم: 26 می
ارسال فرم بار دوم:7جون
سفارت:ابوظبی
تعدادافراد  کیس :3نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-11 ساعت 09:55)TiredAdmin نوشته:  خسته نباشید و ایشاللا زود ویزا بگیرید.

من تنها دليل اي پي خوردن رو داشتن فوق ميدانم و اين مطلب رو خود آفيسر به يكي از دوستان گفت  به هرحال اين مسئله حكم منزل خدا نيست احتمال داره سليقه اي هم عمل بشه!سابقه ي كار با مدرك بالا براي اونا آلارم محسوب ميشه!به هرحال من كه شامل اي پي شدم با اينكه همه ميگفن درجا ميگيري!

اصولا کار با مدرک بالا رو سخت میگیرنذ یک مورد دیگه امسال حجم کیس های پایین از ایران خیلی زیاد شده و بیشتر افراد تو کبس های پایین هستند که اگه بخوان به همه ویزا برسه باید یا سیستم ap جلو دادن ویزا رو بگیزن .

بهربحال ممنون که لطف کردید و نتیجه مصاحبه رو گذاشتید و امید که هر چه زودتر ویزاتون بگیرید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستانی که میخوان سندیگو لند کنند و همه اونهاييكه كلي سوال داريد و اوهايي كه كلي تجربه
يك گروه تو تلگرام راه اندازي كرديم كه همه با كمك هم بتونيم آينده بهتري داشته باشيم
از دوستاني كه سنديگو زندگي ميكنند خواهشميكنم به ما ملحق بشن تا از تجربيات گرانبهاشون استفاده كنيم اينم لينك عضويت در گروه است
‎https://telegram.me/joinchat/DdJCewqLWAnQ7E--hjix1Q‎

ازتون ميخوام دوستان سنديگويي خود و كساني كه سنديگو رو براي لندينگ و زندگي و يا حتي توريستي انتخاب كردن رو دعوت كنين تا بتونيم جامعه اي منسجم داشته باشيم تا شايد چراغ راهي بشود براي كساني كه سوالات گوناگوني در اين زمينه دارن پيشاپيش از همتوم ممنونم
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
احتمال قوی نامه دوم ما هم 15 روز دیگه بیاد به امید خدا
کیس نامبر: ‎2017AS1XXX‎
تعداد اعضای کیس  : ‎3 نفر
تاریخ رویت قبولی : ‎3 می‎
سربازی : معافی
شغل :شرکت خصوصی
تاریخ اولین ارسال فرم :  15 می‎
درخواست آنلاک : ‎3 مرتبه
کامل شدن و امضا فرم   DS260 :جولای 20
تاریخ دریافت نامه دوم : 20 دسابر
تاریخ مصاحبه :  9  فوریه
تاریخ مدیکال :  8  فوریه
نتیجه مصاحبه   -  AP -Administrative Processing
آپدیت ها :  13 فوریه ، 14 فوریه,17فوریه ،12 آپریل(توسط ایمیل)،،23 می(توسط ایمیل)،14 جون
کلیرینس:  14  جون
وضعیت ویزا : ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 11:50)Mehran11 نوشته:  
(2016-10-12 ساعت 15:31)Mehran11 نوشته:  فوق لیسانس فک نکنم دلبل بشه  من دوستم دانشجوی دکترا بود گرفت  کیس ها فرق دارن با هم شزایط  کاری چون به فرض یکی رشته اش کشاورزیه بعد هم بیکاره میزه یع قوق هم میگیره بعدش هم بازم بیکاره خوب

اصولا کار با مدرک بالا رو سخت میگیرنذ یک مورد دیگه امسال حجم کیس های پایین از ایران خیلی زیاد شده و بیشتر افراد تو کبس های پایین هستند که اگه بخوان به همه ویزا برسه باید یا سیستم ap جلو دادن ویزا رو بگیزن .

بهربحال ممنون که لطف کردید و نتیجه مصاحبه رو گذاشتید و امید که هر چه زودتر ویزاتون بگیرید .
اصرارتون روی این موضوع عحیبه Big Grin لطفا جدول بولتن رو نگاه کنید. 3200 خیلی هم عدد بزرگیه برای تعداد برندگان امسال. در اصل بزرگترین عدد چند سال اخیره!
شماره کیس: 2017AS000024xx
تعداد افراد: خودم
رویت قبولی: می
تکمیل فرم: 18 می
کارنت: 9 سپتامبر
نامه دوم: 21 سپتامبر
محل مصاحبه: انکارا تغییر به ابوظبی توسط KCC
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر(تعطیل رسمی در امارات) بعد ار ایمیل به سفارت تغییر به 29 نوامبر - سفارت 11 اکتبر تماس گرفت و ایمیل داد و رسما روز مصاحبه رو به 29 نوامبر تغییر داد
سربازی: معافیت پزشکی
نتیجه: دریافت یک ضرب ویزا
God Bless America Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان