کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
@ostokhan@
@Phoenix7@

دوستان من شوخی کردم یه وقت به دل نگیرید لطفاً و بحث رو ببندیم.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839 ، alirezanz
(2017-11-02 ساعت 20:37)milade نوشته:  @ostokhan@
@Phoenix7@

دوستان من شوخی کردم یه وقت به دل نگیرید لطفاً و بحث رو ببندیم.

موفق باشید.

شوخی خاصی نکردی و من که هیچ مشکلی ندیدم.ولی خوب لازم بود یه حرکتی میزدم که طرف فکر نکنه بزن و بروئه . هر کی اینجا یه نظری می اد و می ذاره و همین لطافت این تاپیک رو بالا میبره ولی اگه قرار باشه یکی تریپ طعنه و خوش مزگی بی مورد به خودش بگیره( کما فی السابق) یا بخواد خودشو علامه دهر نشون بده اونوقت جوابشو مناسب دریافت میکنه . پس باید سعی کنیم با الفاظ و نوشتارمون تراوشاته!!شخصیتیمون رو تو صورت بقیه اعضا قی نکنیم .مخصوصا در زمانی که به گفته خودمون کلی مشکل دورمون رو گرفته و حوصله هم نداریم.
بگذریم
miladeفکر نمیکنی اون اسمی که رو اون حرکت گذاشتی خیلی طولانیه ؟ من خودم یه اسم کوتاه روش گذاشتم نمیدونم خوبه یا نه ؟ اسمشو گذاشتم با مجسمه بزن و خوردش کن
چه طوره به نظرت؟
Cool
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839
سخت تر شدن تمدید ویزاهای کاری غیرمهاجرتی.
بر اساس دستورالعمل جدید USCIS تمام درخواست های تمدید ویزاهای کاری غیرمهاجرتی بدون توجه به سوابق و موارد اثبات شده در درخواست اول بررسی شده و افسران رسیدگی کننده به پرونده باید درخواست تمدید ویزاهای کاری را هم با همان استانداردها و موازین درخواست های اولیه بررسی کنند.
رویه جدید باعث طولانی و مشکل تر شدن تمدید درخواست های تمدید ویزاهای کاری غیرمهاجرتی از جمله H1b شده که نهایتا باعث افزایش هزینه و ریسک استخدام کارمندان خارجی در شرکت های آمریکایی می شود. دولت امیدوار است از این طریق شرکت های آمریکایی را به تامین نیاز خود به نیروی انسانی از داخل آمریکا تشویق کند.
پیش از این تمدید ویزاهای کاری غیرمهاجرتی کار چندان سختی نبود و در زمان نسبتا کوتاهی انجام می شد و تقریبا تمام افرادی که موفق به دریافت ویزاهایی مانند H1b می شدند می توانستند امیدوار باشند که ویزای آن ها یک بار تمدید شود. ⚠️رویه جدید بر امکان دریافت گرین کارت برای افراد دارای ویزاهای کاری غیرمهاجرتی هم تاثیر منفی دارد زیرا این افراد معمولا پس از یک دوره کاری موفق می توانستند کارفرمای خود را مجاب کنند که همزمان با درخواست تمدید ویزای کاری غیرمهاجرتی برای آن ها درخواست تبدیل وضعیت به اقامت دائم را هم ثبت کند تا بتوانند قبل از انقضا ویزا گرین کارت دریافت کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، msr839 ، alirezanz
(2017-11-02 ساعت 20:23)shahin61 نوشته:  فکر  نکنم این موضوع واقعیت داشته  یاشه..کماکان همان قوانین سالهای پیش برقرار هست.
فقط برای مدرک لیسانس کدوم گزینه رو باید انتخاب کنیم ؟
پاسخ
(2017-11-02 ساعت 22:44)American Darlin نوشته:  
(2017-11-02 ساعت 20:23)shahin61 نوشته:  فکر  نکنم این موضوع واقعیت داشته  یاشه..کماکان همان قوانین سالهای پیش برقرار هست.
فقط برای مدرک لیسانس کدوم گزینه رو باید انتخاب کنیم ؟

University degree
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، shahin61 ، dv2017 ، copol ، msr839
ماشالا همه هم multi user هستن
اصلا هم تابلو نیست
اینم یه جور گرفتاریه دیگه
شب دهشتناکی داشته باشین رفقا
:-)
                                                       روزگارِ غریبیست نازنین
Cool
پاسخ
ترامپ تو توئیترش گفته کنگره رو فراخونده که تا برنامه لاتاری رو حذف کنه چون خطرات زیادی رو برای امنیت ملی ما داره.جالبه سیمون تو سایتش می گفت ترامپ تا قبل از این حمله حتی اسم ویزای لاتاری رو نشنیده بود و نمی دونست چی است و حتی به اون diversory گفته.فکر کنم باید بهش بگن که ویزای لاتاری فقط برای مسلمونا نیست و شامل خیلی از کشورهای اروپایی و آفریقایی هم میشه. Big Grin
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، copol ، dv2017 ، msr839 ، American Darlin ، nargol1990 ، soruosh ، alirezanz
رئیس جمهور ترامپ دستور سختگیری بیشتر در بررسی سوابق و چک امنیتی متقاضیان سفر به آمریکا را صادر کرد.

[عکس: 6mbr_photo_2017-11-02_04-56-03.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin ، shahin61 ، dv2017 ، msr839 ، copol ، alirezanz
(2017-10-31 ساعت 08:11)Azarakhsh43 نوشته:  
(2017-09-20 ساعت 11:25)American Darlin نوشته:  
(2017-09-20 ساعت 08:48)Azarakhsh43 نوشته:  دوستان میشه لطفا تاریخ آغاز و پایان ثبت نام لاتاری 2019 را اعلام کنید. سپاسگزارم

با سلام
12 مهر تا 16 آبان

خیلی سپاسگزارم.

سلام اگه صفحه اول سایت لاتاری رو دقت کرده باشی نوشته 18 اکتبر تا 22 نوامبر یعنی تا 19 روز دیکه زمان هست که میشه اول آذر

بهتره اکه اطلاعات نداریم اطلاعات غلط ندیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، msr839 ، Azarakhsh43
(2017-11-03 ساعت 13:09)amir j7 نوشته:  سلام اگه صفحه اول سایت لاتاری رو دقت کرده باشی نوشته 18 اکتبر تا 22 نوامبر یعنی تا 19 روز دیکه زمان هست که میشه اول آذر
سلام
خب ظاهرا شما اصلا از چیزی اطلاع ندارید ، اول تاریخ دقیق برای ثبت نام همینی بود که من به اون دوست عزیز گفتم ، ولی بعدش سایت لاتاری مشکلی پیدا کرد و حدودا 2 هفته تعطیل بود و داشتن بروز رسانیش میکردن ، بعد از اون دوباره سایتش باز شد و به ازای او مدت ، اتمام مهلت ثبت نام رو به جای 7 نوامبر (16 آبان) ، گذاشتن 22 نوامبر (1 آذر) ...
بهتره اگه اطلاعات نداریم بیخود به کسی حمله نکنیم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839 ، dv2017 ، copol ، Azarakhsh43 ، @t@r ، sheghi ، alirezanz
سلام دوستان عزیز
خواهشا راهنمایی کنید تو این مورد گیج شدم

توی این راهنماهای لاتاری خوندم که اگر مدرک فوق دیپلم رو داریم باید گزینه ی Vocational School رو انتخاب کنبم ، و گزینه ی University Degree برای کسی هست که مدرک لیسانس داره و خب در نتیجه Some University Courses هم میشه واسه کسی که بعضی از واحد ها لیسانس رو گذرونده نه منی که دارم فوق دیپلم میخونم ،
با این حساب گزینه ی Some University Courses واسه کسیه که داره واسه لیسانس میخونه و گزینه ی Vocational School واسه کسیه که فوق دیپلم داره ،
یعنی هیچ گزینه ای نیست واسه کسی که در حال خوندن فوق دیپلمه !
خب من "بعضی واحدهای دانشگاهی" رو انتخاب کردم ولی خب این مورد میشه واسه کسی که داره لیسانس میخونه ، بنظرتون درسته یا نه ؟ نمیشه اطلاعاتو بعد از ثبت نام ویرایش کرد ؟
کسی که در حال خوندن فوق دیپلمه باید کدوم گزینه رو بزنه و کسی که فوق دیپلم گرفته چطور ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839 ، dv2017 ، shahin61
(2017-11-03 ساعت 23:12)American Darlin نوشته:  سلام دوستان عزیز
خواهشا راهنمایی کنید تو این مورد گیج شدم

توی این راهنماهای لاتاری خوندم که اگر مدرک فوق دیپلم رو داریم باید گزینه ی Vocational School رو انتخاب کنبم ، و گزینه ی University Degree برای کسی هست که مدرک لیسانس داره و خب در نتیجه Some University Courses هم میشه واسه کسی که بعضی از واحد ها لیسانس رو گذرونده نه منی که دارم فوق دیپلم میخونم ،
با این حساب گزینه ی Some University Courses واسه کسیه که داره واسه لیسانس میخونه و گزینه ی Vocational School واسه کسیه که فوق دیپلم داره ،
یعنی هیچ گزینه ای نیست واسه کسی که در حال خوندن فوق دیپلمه !
خب من "بعضی واحدهای دانشگاهی" رو انتخاب کردم  ولی خب این مورد میشه واسه کسی که داره لیسانس میخونه ، بنظرتون درسته یا نه ؟ نمیشه اطلاعاتو بعد از ثبت نام ویرایش کرد ؟
کسی که در حال خوندن فوق دیپلمه باید کدوم گزینه رو بزنه و کسی که فوق دیپلم گرفته چطور ؟

دانشجوی فوق دیپلم some university courses
فوق دیپلم vocational degree
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839 ، American Darlin ، dv2017 ، shahin61 ، copol ، alirezanz
🔰پانزده ایالت امریکا از حکم و تصمیم دادگاه هاوایی دفاع و اعلام حمایت کردند.
🔸پیشتر دادگاه هاوایی حکم ممنوعیت سوم ترامپ را لغو کرده بود.
🔸این خبری خوش است برای مهاجرین به آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839 ، American Darlin ، dv2017 ، shahin61 ، nargol1990 ، elahe mousavi ، copol ، LORDAmiroo ، @t@r ، sheghi ، alirezanz
(2017-11-03 ساعت 13:30)American Darlin نوشته:  
(2017-11-03 ساعت 13:09)amir j7 نوشته:  سلام اگه صفحه اول سایت لاتاری رو دقت کرده باشی نوشته 18 اکتبر تا 22 نوامبر یعنی تا 19 روز دیکه زمان هست که میشه اول آذر
سلام
خب ظاهرا شما اصلا از چیزی اطلاع ندارید ، اول تاریخ دقیق برای ثبت نام همینی بود که من به اون دوست عزیز گفتم ، ولی بعدش سایت لاتاری مشکلی پیدا کرد و حدودا 2 هفته تعطیل بود و داشتن بروز رسانیش میکردن ، بعد از اون دوباره سایتش باز شد و به ازای او مدت ، اتمام مهلت ثبت نام رو به جای 7 نوامبر (16 آبان) ، گذاشتن 22 نوامبر (1 آذر) ...
بهتره اگه اطلاعات نداریم بیخود به کسی حمله نکنیم  Wink

آفرین چقدر میدونی کتابش کن این همه اطلاعات و
پاسخ
تشکر کنندگان: Phoenix7 ، msr839 ، Azarakhsh43
⁣گذشته و آینده لاتاری

🔷پیشینه
🔸 سیستم فعلی لاتاری (Diversity visa) در سال ۱۹۹۰ طراحی شد، اما طرح اصلی ۵۰ سال قبل و بعد از محدودیت های #ویزا مطرح شد. بعضی از اعضای اصالتا ایرلندی و ایتالیایی کنگره برای تسهیل شرایط ویزا، بحث تنوع نژادی رو مطرح کردن.
🔸به طور عادی کسی که قصد مهاجرت به آمریکا داره، باید وابستگی کاری یا خانوادگی داشته باشه. اما لاتاری اجازه میده افراد بدون هیچ وابستگی (tie) وارد آمریکا بشن و #تنوع_نژادی در ویزا حفظ بشه.

🔷محدودیت ها
🔸داشتن مدرک دیپلم (یا دوسال سابقه کار مورد تایید وزارت خارجه آمریکا)
🔸هیچ کشوری نمی تونه سالانه بیش از ۷ درصد کل #لاتاری رو برنده بشه (حدود ۳۵۰۰ نفر)
🔸کشوری که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰ هزار نفر مهاجر (از طریق کار، رابطه خانوادگی، و غیره) به آمریکا فرستاده، از سیستم لاتاری حذف میشه (#چین، #کانادا، #هند، #انگلیس، ...)

پ.ن: سال قبل حدود ۲۸۰۰نفر ایرانی از طریق #لاتاری به آمریکا #مهاجرت کرد (بیش از سه برابر رشد نسبت به ۱۰ سال قبل).
پاسخ
تشکر کنندگان: elahe mousavi ، shahin61 ، copol ، msr839 ، dv2017 ، peyman.n ، American Darlin ، farrokh33 ، sheghi ، soruosh ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان