کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-12-15 ساعت 14:56)ostokhan نوشته:  خب لاتاری هم تا پایان ریاست تراپ که 4 یا 8 ساله با این تفاسیر برای ایرانیها تخته ست. هر چند که درست ترش اینه بگیم که ویزا گرفتن تعطیل مگر با کلی تبصره و ..
بهتره کلا لاتاری رو از ذهنت بیرون بندازی. اینجوری ذهنت آسوده تره

آقا فرزاد من میخوام برم آمریکا ، هر جور شده باید برم ، میدونم بیخیالش بشم برم یه زندگی مزخرفی تو یه جای مزخرف دست و پا کنم باز بعد از چند سال دلم میخواد برم ، میدونم اون موقع میرسه ، و میدونم اون موقع دیگه موقش نیست ، چون همه جوره و از همه طرف وضعیتم عوض میشه و مشکلات مهاجرتی هم واسم 10 برابر میشه ، پس اگر قراره برم ، باید هر جـــوری ، هرجـــوری شده تو همین دوره از زندگیم اتفاق بیفته و نهایت تلاشمو میکنم که این اتفاق بیفته
میتونید بگین ویزای تحصیلی مقطع لیسانس رشته کامپیوتر چقدر پول میخواد ؟ کلا هزینه ی دانشگاه و زندگی اونجا تا مدرک لیسانسو بگیریم و با هزینه ی زندگیش توی مثلا لاس وگاس / هیوستون / سیاتل ، چند میلیون بنظرتون کفایت میکنه واسه هر کدوم از این سه شهر ؟ میتونید یه محدوده قیمت بدین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ostokhan ، shahin61 ، jalayevatan
با سلام دوستان.من در لاتاری برنده شدم.ولی متاسفانه در تاریخ 1 دی اعزام به سربازی هستم،ولی میخوام که کنکور پیام نور بدم تا بتونم معافیت تحصیلی بگیرم.لطفا اگ میشه راهنمایی کنید در مورد ارسال فرم ها و زمانشون و پاسخ سفارت.ممنون میشم یکی منو راهنمایی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
لطفا آمریکا و کانادا را مقایسه نمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-12-15 ساعت 22:27)American Darlin نوشته:  
(2017-12-15 ساعت 14:56)ostokhan نوشته:  خب لاتاری هم تا پایان ریاست تراپ که 4 یا 8 ساله با این تفاسیر برای ایرانیها تخته ست. هر چند که درست ترش اینه بگیم که ویزا گرفتن تعطیل مگر با کلی تبصره و ..

آقا فرزاد من میخوام برم آمریکا ، هر جور شده باید برم ، میدونم بیخیالش بشم برم یه زندگی مزخرفی تو یه جای مزخرف دست و پا کنم باز بعد از چند سال دلم میخواد برم ، میدونم اون موقع میرسه ، و میدونم اون موقع دیگه موقش نیست ، چون همه جوره و از همه طرف وضعیتم عوض میشه و مشکلات مهاجرتی هم واسم 10 برابر میشه ، پس اگر قراره برم ، باید هر جـــوری ، هرجـــوری شده تو همین دوره از زندگیم اتفاق بیفته و نهایت تلاشمو میکنم که این اتفاق بیفته
میتونید بگین ویزای تحصیلی مقطع لیسانس رشته کامپیوتر چقدر پول میخواد ؟ کلا هزینه ی دانشگاه و زندگی اونجا تا مدرک لیسانسو بگیریم و با هزینه ی زندگیش توی مثلا لاس وگاس / هیوستون / سیاتل ، چند میلیون بنظرتون کفایت میکنه واسه هر کدوم از این سه شهر ؟ میتونید یه محدوده قیمت بدین ؟

گرفتن ویزای تحصیلی برای لیسانس بسیار مشکل هستش. بهتره لیسانس رو در ایران بگیرید و بعد برای فوق اقدام به گرفتن پذیرش کنید.
از نظر هزینه خیلی بستگی به ایالت، نوع پذیرش و دانشگاه داره. حداقل شهریه دانشگاه و زندگی دانشجویی ( اجاره، رفت و آمد، خوراک، ... ) سالیانه 100 ملیون تومن هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: American Darlin

دوست عزیز ،
با خانم اشرف حبیبی که تخصص ایشون در زمینه ی دریافت ویزای تحصیلی در مقاطع مختلف هستن تماس بگیرید. من نمیدونم که ایشون چطور آدمی هستن و فقط تبلیغات این وکیل رو در رسانه های معتبر دیدم.
www.ashrafhabibi.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، American Darlin ، farrokh33 ، jalayevatan

دارلین جان والا تک تک بچه های اینجا واقعا از صمیم قلب میخوان برن اونجا و از این وضع راحت شن. حالا اینکه اونجا فرش قرمز زیر پات نمیندازن به کنار. بنابراین بدون که واقعا میدونم چی میخوای بگی.
خب راستیتش اسکالرشیپ و یا فاند تحصیلی برای بچلر یا همون لیسانس رو باید بیخیال شی و بقول معروف صلوات به قوت خودت. سالیانه هزینه تحصیل و زندگی حداقل 30000 $ هستش. (دقت کن حداقل ) یعنی 4 سالش به عبارتی 120000 $ که به ریال الان بای 500 میلیونی بابتش خرج کنی که خیلی سنگینه و بعید میدونم کمتر کسی بتونه از چسش بر بیاد. در ضمن آمریکا دیپلم ایران رو قبول نداره برای تحصیل تو مقطع لیسانس و باید قبل یونی یه دوره ای هم تو کالج بگذرونن و بعد لیسانس رو بخونن. ضمن اینکه باید مدرک تافل یا آیلتس رو هم ارایه بدی. در مورد قیمت تو تک تک اون شهرها اطلاعاتی ندارم و شاید دوستان مقیم بتونن بهتر راهنماییت کنن.
من به شخصه توصیه میکنم انشااله برای مقاطع مستر و دکتری اقدام کنی که بتونی هزینه ها رو با گرنت کاور کنی مگر اوضاع مالی کویتی داشته باشی. در مورد وکیل هم بهت پیشنهاد میکنم استفاده نکنی. اینها اکثرشون به فکر منافع شخصی هستن و تازه اگر هم کاری برات انجام بدن اون رشته و دانشگاه و شهری که مد نظرت هست رو انتخاب نمیکنن. تازه ادمیشن هم برات بگیرن پولشون رو میگیرن و کاری به قضیه و پروسه سفارت و ویزا ندارن.
اگه خودت برای خودت کردی که هیچ وگرنه هیچ کی تو این دنیا کمک رسانت نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Hadi_20 ، shahin61 ، dv2017 ، American Darlin ، farrokh33 ، jalayevatan
(2017-12-15 ساعت 22:56)shebrahimi نوشته:  لطفا آمریکا و کانادا را مقایسه نمایید.
تفاوت های کانادا با آمریکا
فقط پنج صفحست و تازگیها هم پست جدیدی نداشته اما روی هم رفته اطلاعات خوبی داره
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، Legend-98 ، copol
(2017-12-15 ساعت 02:10)ostokhan نوشته:  
(2017-12-15 ساعت 01:43)American Darlin نوشته:  با سلام بر عزیزان

دوستان این "معافیت از بن" شامل چند مورده ؟ من فقط این موردشو میدونم که میگه آشنای درجه 1 توی آمریکا داری از بن معافی ، دیگه تحت چه شرایطی ازش معاف میشیم ؟

2- «بن 3» چیه ؟

3- گفتن تا کیس 3700 به مصاحبه دعوت شده ، این «شماره کیس» دقیقا چه شماره ایه ؟

از اخر به اول

شماره کیس شماره منحصر بفرد برای هر برنده لاتاریه. یعنی وقتی شما نتیجه رو چک میکنی اگه قبول شده باشی یه کیس نامبر هم تو همون نامه ست که مخصوص برنده ست. در واقع یه نوع شناسه ست. هر چی هم پایینتر باشه بهتره و زودتر کارنت و یا دعوت به مصاحبه میشی. در مورد برندگان آسیا مثلا اینطور شروع میشه AS2019XXXX.

بن سه همین آخرین محدودیت برای کشورهای عمدتا مسلمان است که از 8 دسامبر اجرایی شده. اتباع هفت کشور من جمله ایران نمیتونه ویزای آمریکا رو بگیره تا اطلاع ثانوی (به استثنای ویزای دانشجویی کتگوری F و  فرصت مطالعاتی کتگوری J)

معافیت از بن همون WAIVER هستش. در بن 1 اجرا شد. یا باید فامیل درجه یک و یا دو میداشتی تو آمریکا و یا باید جاب آفر یا همون پیشنهاد کاری میداشتی و یا اینکه پذیرشی از کالج و یا یونی از اونور میداشتی.

افرادی که در یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند مشمول ممنوعیت و محدودیت های مذکور در فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ نمی شوند و نیازی به waiver ندارند:
۱- متقاضیان ویزاهای دانشجویی و تحقیقاتی.
۲- افرادی که در داخل آمریکا هستند و درخواست مهاجرتی آن ها از طریق USCIS و بدون نیاز به خروج از آمریکا بررسی می شود. (مانند افرادی که در پروسه Change of status هستند.)
۳- افرادی که در داخل آمریکا درخواست پناه  ندگی (asylum) کرده اند.
۴- خانواده های افرادی که درخواست پـنـاهــندگی آن ها پذیرفته شده و از طریق ویزای V-92 قصد پیوستن به فرد پن اهنده را دارند‌.
۵- افراد دوتابعیتی به شرطی که با پاسپورت غیرایرانی مسافرت کنند.
آیا گرفتن گرین کارت از طریق پدر و مادر که سیتی زن هستند و الان حدود 10 ساله که تونوبت هستند جز این بن ها است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، farrokh33
(2017-12-16 ساعت 10:50)روشنک نصیری نوشته:  
(2017-12-15 ساعت 02:10)ostokhan نوشته:  
(2017-12-15 ساعت 01:43)American Darlin نوشته:  با سلام بر عزیزان

دوستان این "معافیت از بن" شامل چند مورده ؟ من فقط این موردشو میدونم که میگه آشنای درجه 1 توی آمریکا داری از بن معافی ، دیگه تحت چه شرایطی ازش معاف میشیم ؟

2- «بن 3» چیه ؟

3- گفتن تا کیس 3700 به مصاحبه دعوت شده ، این «شماره کیس» دقیقا چه شماره ایه ؟

از اخر به اول

شماره کیس شماره منحصر بفرد برای هر برنده لاتاریه. یعنی وقتی شما نتیجه رو چک میکنی اگه قبول شده باشی یه کیس نامبر هم تو همون نامه ست که مخصوص برنده ست. در واقع یه نوع شناسه ست. هر چی هم پایینتر باشه بهتره و زودتر کارنت و یا دعوت به مصاحبه میشی. در مورد برندگان آسیا مثلا اینطور شروع میشه AS2019XXXX.

بن سه همین آخرین محدودیت برای کشورهای عمدتا مسلمان است که از 8 دسامبر اجرایی شده. اتباع هفت کشور من جمله ایران نمیتونه ویزای آمریکا رو بگیره تا اطلاع ثانوی (به استثنای ویزای دانشجویی کتگوری F و  فرصت مطالعاتی کتگوری J)

معافیت از بن همون WAIVER هستش. در بن 1 اجرا شد. یا باید فامیل درجه یک و یا دو میداشتی تو آمریکا و یا باید جاب آفر یا همون پیشنهاد کاری میداشتی و یا اینکه پذیرشی از کالج و یا یونی از اونور میداشتی.

افرادی که در یکی از دسته بندی های زیر قرار می گیرند مشمول ممنوعیت و محدودیت های مذکور در فرمان اجرائی سوم رئیس جمهور ترامپ نمی شوند و نیازی به waiver ندارند:
۱- متقاضیان ویزاهای دانشجویی و تحقیقاتی.
۲- افرادی که در داخل آمریکا هستند و درخواست مهاجرتی آن ها از طریق USCIS و بدون نیاز به خروج از آمریکا بررسی می شود. (مانند افرادی که در پروسه Change of status هستند.)
۳- افرادی که در داخل آمریکا درخواست پناه  ندگی (asylum) کرده اند.
۴- خانواده های افرادی که درخواست پـنـاهــندگی آن ها پذیرفته شده و از طریق ویزای V-92 قصد پیوستن به فرد پن اهنده را دارند‌.
۵- افراد دوتابعیتی به شرطی که با پاسپورت غیرایرانی مسافرت کنند.
آیا گرفتن گرین کارت از طریق پدر و مادر که سیتی زن هستند و الان حدود 10 ساله که تونوبت هستند جز این بن ها است ؟

در حال حاضر بله. جز بن هاست.
تنها 5 بند بالا مستثنی هستند
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، Legend-98 ، copol
سلام دوستان کسی این روزها مصاحبه رفته؟ من اواسط ژانویه مصاحبه دارم، شنیدم همه ایرانی ها refuse می شن، نمی دونم ارائه waiver واقعا کمک کننده هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ترامپ برندگان "لاتاری" را با "زباله" مقایسه کرد.
رئیس جمهور آمریکا در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی گفت: افرادی را که با برنده شدن ویزای "لاتاری" به آمریکا مهاجرت می کنند را "بدترین بدترینها" خواند و خواستار لغو این سیستم شد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی گفت: قرعه کشی "لاتاری" در آمریکا صورت می گیرد و شما افرادی را انتخاب می کنید. فکر می کنید کشورهای دیگر، بهترین افراد شان را به ما می دهند؟ نه. آنها بدترین آدم هایشان را مانند زباله دور می ریزند و ما با قرعه کشی، بدترین بدترین را بر می گزینیم.

رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواست که به مهاجرت زنجیره ای و "لاتاری" پایان بدهند و یک سیستم شایسته گزینی را جایگزین آن کنند.

ترامپ در ایباره به دو حمله تروریستی در نیویورک اشاره می کند که در روز سه شنبه ۸ آبان یک خودرو به سمت مردم حمله کرد و منجر به کشته شدن ۸ نفر شد. عامل این حمله، "سیف الله سایپف" ۲۹ ساله، ازبک تبار معرفی شد که با لاتاری گرین کارت به آمریکا آمده بود و در حادثه دیگر در حادثه دیگر که روز دوشنبه ۲۰ آذر رخ داد، "عقاید الله" که بنگلادشی تبار می باشد سعی داشت بمبی را در نیویورک منفجر کند که دستگیر شد.

برنامه مهاجرتی لاتاری سالانه امکان اقامت دایم ۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی را بر اساس قرعه کشی در آمریکا می‌دهد.

دولت آمریکا با اعمال تغییراتی در قانون منع مهاجرتی خود امسال نام هشت کشور ایران، سوریه، لیبی، یمن، سومالی، کره شمالی، ونزوئلا و چاد را به لیست کشورهایی ممنوع مسافرت یا مهاجرت به آمریکا اضافه کرد که عملا اتباع این کشور از این برنامه حذف شدند.
https://sptnkne.ws/gnK3
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ostokhan ، copol ، dv2017 ، American Darlin ، shahin61 ، jalayevatan
ببخشید بابت این پست:
دو تا از دوستان تازه وارد یه سوالی پرسیدن تو خصوصی، متاسفانه چون تازه وارد هستند و پست ندارن صندوق حصوصیشون هنوز فعال نشده خواستم اطلاع بدم به وقت نگن چرا جوابمون رو نمیدن.
شماره کیس:2018AS000059XX
تاریخ ارسال فرم اولیه : 31 MAY 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: saeed_gh ، farrokh33 ، copol ، American Darlin ، jalayevatan
(2017-12-16 ساعت 18:36)Legend-98 نوشته:  ترامپ برندگان "لاتاری" را با "زباله" مقایسه کرد.
رئیس جمهور آمریکا در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی گفت: افرادی را که با برنده شدن ویزای "لاتاری" به آمریکا مهاجرت می کنند را "بدترین بدترینها" خواند و خواستار لغو این سیستم شد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ در جشن فارغ التحصیلی دانشجویان آکادمی اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی گفت: قرعه کشی "لاتاری" در آمریکا صورت می گیرد و شما افرادی را انتخاب می کنید. فکر می کنید کشورهای دیگر، بهترین افراد شان را به ما می دهند؟ نه. آنها بدترین آدم هایشان را مانند زباله دور می ریزند و ما با قرعه کشی، بدترین بدترین را بر می گزینیم.

رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور خواست که به مهاجرت زنجیره ای و "لاتاری" پایان بدهند و یک سیستم شایسته گزینی را جایگزین آن کنند.

ترامپ در ایباره به دو حمله تروریستی در نیویورک اشاره می کند که در روز سه شنبه ۸ آبان یک خودرو به سمت مردم حمله کرد و منجر به کشته شدن ۸ نفر شد. عامل این حمله، "سیف الله سایپف" ۲۹ ساله، ازبک تبار معرفی شد که با لاتاری گرین کارت به آمریکا آمده بود و در حادثه دیگر در حادثه دیگر که روز دوشنبه ۲۰ آذر رخ داد، "عقاید الله" که بنگلادشی تبار می باشد سعی داشت بمبی را در نیویورک منفجر کند که دستگیر شد.

برنامه مهاجرتی لاتاری سالانه امکان اقامت دایم ۵۰ هزار نفر از اتباع خارجی را بر اساس قرعه کشی در آمریکا می‌دهد.

دولت آمریکا با اعمال تغییراتی در قانون منع مهاجرتی خود امسال نام هشت کشور ایران، سوریه، لیبی، یمن، سومالی، کره شمالی، ونزوئلا و چاد را به لیست کشورهایی ممنوع مسافرت یا مهاجرت به آمریکا اضافه کرد که عملا اتباع این کشور از این برنامه حذف شدند.
https://sptnkne.ws/gnK3

البته من طرز صحبت این آقا رو نمیپسندم. تو این چند ماه مثل لات چاله میدون حرف زده و هیچ دیسیپلین و وقاری نداشته.
ولی درکل فکر میکنم در این مورد خق داره و لاتاری معیار خوبی برای ورود به آمریکا که صرفا بر اساس شانس هستش نیست. هر چند فلسفه تنوع و دایورسیتی داره ولی بهتر می بود یه سری لازمه های کاندیشنال هم میداشت.
ولی دیگه انصافا زباله خطاب کردن مردم دنیا هم که از این سیستم وارد میشن هم از کسی جز این پولدار کله پوک برنمیاد. خیلی ها هم از این سیستم رفتن و موفقیت های زیادی اونجا داشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، Hadi_20 ، farrokh33 ، American Darlin ، shahin61 ، Legend-98 ، we are one ، jalayevatan
سلام دوستان من هم نظری راجع به سخنان ترا مپ راجع به ورود افراد ازطریق لاتاری وخانوادگی رو دارم
1-ملاک اینکه یک نفر ترو ر ی ست از طریق لاتاری ویا مهاجرت خانوادگی به آ م ر یکا وارد شده نمی تونه به کل افرادتعمیم داده بشه واین قیاس مع الفارغ است وازجز به کل رسیدن است هرگز نمی توان اینگونه به تحلیل درست رسید وبه اصطلاح دنبال بهانه گشتن است
2-گفته شده تروری ست حدود 27 یا 29 ساله بوده و10 سال است که درآم ر یکا زندگی میکنه باید گفت ورود این فردبه آم ر ی کا موقع نوجوانی بوده یعنی بهترین موقع برای تشکیل شخصیت او.حالا این پرسش مطرح است که چرا جامعه آم ر یکا از او یک تروری ست ساخته وچرا شرایط جامعه طوری نبوده که از این فرد یک انسان مفید ساخته شود.آیا دیدن تفاوت های فرهنگی متفاوت با کشور زادگاهش دراین میان نقش داشته ویا شکاف طبقاتی ویا موارد دیگر...بنابراین میتوان جامعه آم ر یکا را بیشتر مقصر دانست که درتربیت اینگونه نوجوانان اهمال داشته است (بخوانید هزاران جوانی که ازاروپا وآم ریکا به صفوف داع ش پیوستند)
3-نوع گفتار ورفتار رییس جمهور تر ام پ درحد وقواره یک انسان باکرامت وباشخصیت نیست وانتظاری که مردمان دیگر کشورها دارنداین است که گفتارش لااقل مانند دیگر روسای جمهورقبلی ونه بیشتر باشد.میگویند رییس جمهور هرکشوری شاخصی است برای شناسایی شخصیت مردمان هرکشوری زیرا توسط آنها برگزیده می شود البته دراین میان اشتباهاتی میتواند اتفاق بیفتد.مثلارفتار وگفتارهای پوپولیستی می تواند هراز چند گاهی موِثر باشد ومردمان را تحت یک اشتباه قرار دهد نمونه آن را دردوره های قبلی درایران مشاهده کردیم.تر ا م پ از خلا یک سزی کاستی ها ونارضایتی ها استفاده کردوبا شعارهای پوپولیستی تونست رای مردم رو جمع آوری کند و وارد کاخ ریاست جمهری شود (هرچند که دراین باره شک وتردید هایی وجود دارد که آینده درستی ویا نادرستی اون رو نشون میده)
4-انتظار میرود کسانی که سالهای قبل از طریق لاتاری ویا خانوادگی وارد آ م ر یکا شده اند واکنون سیتیزن هستند مخصوصا ایرانیان کارزاری درست کنند وبا این سخنان به شدت ناجوانمردانه وسخیف برخورد کنندحتی میتوانند به خاطر توهینی که به آنها شده به دادگاه شکایت کنند واز ترام پ بخواهند عذر خواهی کند(دنیای مجاری این امکان را میدهد که نیازی به حضور فیزیکی نباشد )
5-من به شخصه به خرد جمعی مردمان آم ر یکا اعتقاد دارم وانتظار میرود این افکار به شدت پوپولیستی درآینده کمتر بتواند تاثیر گذار باشد وبتواند حاکمیت رادردست گیردوبا توجه به مواردی که پیش آمده ازجمله...ارتباط با روس ها برای انتخابات...اذیت وآزار جنسی که فعلا 3زن مدعی هستند...طرفداری از نژادپرستی ...اعتقاد به برتری جنسیتی...اشتباهات تصمیم گیری های فاحش درمناطق حساس دنیا واستفاده نکردن از ظرافتهای دیپلوماتیک وموارد دیگر عمر این دولت کوتاه ویا پیروزی دردوره دوم دست نیافتنی باشد مگر تصحیح اشتباهات .تندرست وشادباشید
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، dv2017 ، sh.parsa ، American Darlin ، shahin61 ، copol ، Legend-98 ، we are one ، jalayevatan
[عکس: zaaw_donald-j-trump-realdonaldtrump-the-...776754.png]
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: sh.parsa ، shahin61 ، ostokhan ، Legend-98 ، moonwalk ، آنارچ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان